Одберете локација на пристап

Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергејт претседателот Никсон бил фатен како ги користи ЦИА и ФБИ за добивање на избори преку слушање на шт
Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа меѓу судиите дали треба да се прифатат двете иницијативи поднесени од страна на Светскиот македонски
Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гледа како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“ од 300 грама. Линк до видеото на порталот
Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Заев на ТВ-дуел. Избери време и медиум, таму ќе дојдам кајшто ти ќе кажеш. Јас и тој очи во очи, па нар
Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, најбитен телефонски повик што го обавил Хорхе бил со шефот на американското воено разузнавање, кој отка
Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, меѓу кои следната недела ќе престојува и во Скопје. Заменикот на шефот на американската дипломатија в
Почитувани, Во прилог Ви доставувам слика (од митинг на ВМРО-ДПМНЕ одржан на 09.12.2018 година во Кочани) на која се гледа лицето Славица Ангелова (заокружена со црвено) веднаш до претседателот на партијата Христијан Мицковски. Лицето Сла
Градоначалникот Петре Шилегов размислува паркингот на клиничкиот центар да се врати на комплексот клиники “Мајка Тереза” и клиничкиот центар да управува со него, како што беше пред да го преземе Градски паркинг. Тој најавува дека Градот
Унгарските институции се уште молчат за барањето на македонската Влада за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој пред еден месец избега од Македонија во оваа земја членка на ЕУ, каде потоа доби политички азил. Маке
Нема амнестија за Чавков и уште тројца обвинети од МВР, Радулов, Марковски и Лазаров. Пратениците Сашо Василевски, Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов ќе бидат амнестирани. Постигнат е компромис за текстот на законот за амнестија кој треба да го одобри

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: Додека траела аферата ВОТЕРГЕЈТ во која претседателот Никсон бил фатен како ја користи ЦИА за добивање избори, потпретседателот Агну бил фатен со вреќа пари поткуп во неговиот кабинет во Белата Куќа, со тоа во исто време Америка имала Претседател и Потпретседател кои се пред одење во затвор!

Аферата Вотергејт сите ја знаат, но речиси никој не ја знае аферата БЕГМАН која се одвивала во исто време кога пукала аферата ВОТЕРГЕЈТ. Во Вотергеј...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА ЛУДИЛОТО ВО САД: Менаџментот на весникот Нашнл Инквајер призна пред судот дека плаќале плејбој зајачици да молчат за секс афери со Трамп за време на кампањата во 2016-та

Повеќе

(ВИДЕО) ХАОС НА ВЛАДИНИОТ ПАРКИНГ, ПО СЕ ИЗГЛЕДА НА ВЛАДАТА ОЧАЈНО И ТРЕБА КАТНА ГАРАЖА

Повеќе

ЗАВРШИ ДРАМАТА ВО БРИТАНИЈА, ТЕРЕЗА МЕЈ ЈА ДОБИ БИТКАТА СО СВОЈОТ ПРОТИВНИК ВО СВОЈАТА ПАРТИЈА, ЏЕЈКОБ РИС-МОГ, ЈА ДОБИ ПОДДРШКАТА ДА ЈА ВОДИ ЗЕМЈАТА ВО ДОГОВОРЕН БРЕГЗИТ, ЗАВРШИ ГЛАСАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА ВО ПАРЛАМЕНТОТ СО 200 ГЛАСОВИ ЗА И 117 ПРОТИВ!

I accept the confidence vote result but Theresa May should still meet the Queen and resign, says leading Conservative Brexiteer Jacob Rees-MoggLates...

Повеќе

(ВИДЕО) Нема да ви се верува: Трамп не е прв криминалец радикален популист десничар во Белата Куќа, прв бил гркот Спиро Агну, потпретседател на Ричард Никсон

Повеќе

КОГА ЌЕ СТАВИШ НЕПИСМЕНА ВМРОВКА ВО УСТАВЕН СУД, ГО ДОБИВАШ ОВА: Бурна расправа во Уставен суд – Судијката Елена Гошева: Собранието нема надлежност да го промени името на државата

Уставниот суд денеска расправаше за одлуката на Собранието за уставни измени донесена од страна на Собранието на 19 октомври. Имаше бурна расправа м...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ МОРА ДА Е ОД УМС НА ВМРО ДПМНЕ: Украде 38 „Милка“ чоколади од 300 грама во маркет во Штип, значи 12 кила чоколадо!

Крадењето во големите маркети е сериозен секојдневен проблем. Овој пат ви презентираме снимка од еден од најголемите маркети во Штип, на која се гл...

Повеќе

НА ОВОЈ НЕ МУ ИДЕ ПАМЕТ, ЗАЕВ СЕГА ЌЕ ГО ЗАФРКНЕ И ЌЕ МУ ПРИФАТИ ВЕДНАШ: Мицкоски до Заев - Избери време и медиум за ТВ-дуел

Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечершаниот протест пред Владата го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ-дуел. -Го повикувам Зае...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Мактел успеа да дознае кој го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април - ДОБИЛ ТЕЛЕФОНСКИ ПОВИК ОД ШЕФОТ НА АМЕРИКАНСКОТО ВОЕНО РАЗУЗНАВАЊЕ, ГЕНЕРАЛ РОБЕРТ ЕШЛИ КОЈ МУ СЕ ЗАКАНИЛ ДЕКА ЌЕ ЗАВРШИ КАКО СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЌ АКО РЕШИ ДА ВОВЕДЕ ВОЕНА СОСТОЈБА!!!

Мактел се обидуваше да ископа кој и како го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април 2017-та. Дознавме дека таа вечер, нај...

Повеќе

Заменик шефот на Американската дипломатија, Џон Саливан доаѓа во Скопје – посета од највисок функционер на Стејт Департмент по 2001-та

Заменик државен секретар на американскиот Стејт департментот, Џон Саливан, од денеска во следните осум дена, ќе посети повеќе европски метрополи, ме...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНДЕТО Е МЕГА ЦАР: Јас сум многу реален човек, штета што ги немам слушнато бомбите на Заев, немав време!

Повеќе

ШОКАНТНО: Во Кочани друштво на лидерот на ВМРО ДПМНЕ му прави правосилно осудена за изборен поткуп?!?!

Почитувани, Во прилог Ви доставувам слика (од митинг на ВМРО-ДПМНЕ одржан на 09.12.2018 година во Кочани) на која се гледа лицето Славица Анг...

Повеќе

Шилегов најавува можност Клинички сам да управува со паркингот, и изградба на две катни гаражи во комплексот Мајка Тереза

Градоначалникот Петре Шилегов размислува паркингот на клиничкиот центар да се врати на комплексот клиники “Мајка Тереза” и клиничкиот це...

Повеќе

Молк во Унгарија, барањето за екстрадиција на Груевски сè уште виси

Унгарските институции се уште молчат за барањето на македонската Влада за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој пред...

Повеќе

ЕДНИ ЌЕ КУРТУЛАТ, ЕДНИ ЌЕ СКАПАТ ВО ЌОРКА: Пратениците Сашо Василевски, Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов ќе бидат амнестирани, нема амнестија за Чавков и тројца обвинети во МВР!

Нема амнестија за Чавков и уште тројца обвинети од МВР, Радулов, Марковски и Лазаров. Пратениците Сашо Василевски, Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов ќе...

Повеќе