Одберете локација на пристап

Во новиот број на неделникот „Фокус“: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИДоаѓа време кога Мицкоски нема веќе да може да ги лаже ќосињата дека ги поддржува, ама не може да им се придружи, дека е против промена на уставното име, ама не е за бој
Од МВР успеавме да изнесеме околу 3 отсто од целокупниот прислушуван материјал, не знам што се случило со другите прислушувани разговори. Ова во вечерашната „Само вистина“ на Канал 5 го истакна еден од двајцата свиркачи кои ги открија
Денес, кога се потпиша договорот за решавање на спорот со името помеѓу Република Македонија и Република Грција, Движењето БЕСА има повод да им честита на премиерите Заев и Ципрас, како и на министрите за надворешни работи, Димитров и Коцијас, за ов
Да заклучиш дома сами деца од 1 до 4 години, и двата родители заедно да отидат во продавница на еден саат време е невидено лудило. Исто како и идејата да чуваш 4 деца заклучени во куќа со една соба во сред шума без вода и струја... Па уште и децата
Ахмети: Исполнување на нашиот сон за целосно интегрирана Македонија во ЕУ и во НАТО Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу
- Би и препорачал на професорката Ванковска да внимава на својот речник на социјалните мрежи, таа е сепак универзитетски професор и треба да внимава на влијанието пред младите кои ја читаат. Министерот за образование ја прекори професорката во изј
- Освен што купивме нова опрема, нова униформа, што реновиравме 7 полициски станици, што набавивме нов мебел за сите полициски станици, одлучивме од 1-ви декември да ги покачиме платите на униформираната полиција, оние полицајци кои се на терен, на
- Шарена револуција не тепаше полицајци. Имаше неколку инциденти на почетокот и за тоа имаше учесници кои беа санкционирани. И сега на протестите на комитите имаше луѓе кои ја попречија работата на полицијата или пак нападнаа полицајци и ние работи
Демократскиот сојуз го повикува претседателот Ѓорге Иванов, да го потпише указот за ратификација на Договорот помеѓу Македонија и Грција со кој се деблокираат евроатласките процеси и се создаваат реални можности да добиеме покана за полноправно ч
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши, денеска ја посетија Технолошко-индустриската развојна зона Тетово. За време на посетата тие одржаа средба со менаџментот на к
ПЕТАР КОЛЕВ: МРШОЈАДЦИТЕ СЕ КОРИСНИ ЗА ЕКОСИСТЕМОТ, НО НЕ И ВО МОМЕНТОВ Во овие 27 години парламентарна демократија, сведоци сме на неверојатни политички акробации од дузина политичари кои сѐ уште се активни- жилави. Тито Петковскиповторно е

РАЗОРНА БОМБА НА ФОКУС: Мијалков ќе отвора казина со српскиот „крал на коцката“

Во новиот број на неделникот „Фокус“: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИДоаѓа време кога Мицкоски нема веќе да може да ги лаже ќосињата дека ...

Повеќе

(ВИДЕО) Свиркачот Лазаревски од УБК: На шведската маса со „бомби“ немало што нема

Од МВР успеавме да изнесеме околу 3 отсто од целокупниот прислушуван материјал, не знам што се случило со другите прислушувани разговори. Ова во ве...

Повеќе

Движењето БЕСА за договорот со Грција: Им честитаме на премиерите Заев и Ципрас, како и на министрите за надворешни работи, Димитров и Коцијас, за овој успех со историски размери за нашата земјата

Денес, кога се потпиша договорот за решавање на спорот со името помеѓу Република Македонија и Република Грција, Движењето БЕСА има повод да им чести...

Повеќе

Трагедијата во Велес е една трагична приказна и доказ дека светот треба да размислува за давање дозволи за тоа кој може да има дете!

Да заклучиш дома сами деца од 1 до 4 години, и двата родители заедно да отидат во продавница на еден саат време е невидено лудило. Исто како и идејат...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ НА ТЕЛМА: Веднаш по гласањето во парламент му пратив смс порака на Коѕијас а потоа и по официјални канали го известив за ратификацијата

Повеќе

Ахмети за договорт со Грција: Исполнување на нашиот сон за целосно интегрирана Македонија во ЕУ и во НАТО

Ахмети: Исполнување на нашиот сон за целосно интегрирана Македонија во ЕУ и во НАТО Претседателот на Демократската Унија за Интегра...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: 700 земјоделци ќе добијат нови трактори со помош на ИПАРД 2 програмата од ЕУ!

Повеќе

МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ АРБР АДЕМИ ЈА ПРЕКОРИ ПРОФЕСОРКАТА ВАНКОВСКА ЗА РЕЧНИКОТ НА ТВИТЕР

- Би и препорачал на професорката Ванковска да внимава на својот речник на социјалните мрежи, таа е сепак универзитетски професор и треба да внимава...

Повеќе

МРТВ ВИЕ СТЕ ОДАМНА СМРТ!!!

Повеќе

СПАСОВСКИ: Ќе ги покачиме платите на униформираната полиција од први декември, оние кои се на терен на дожд и сонце и кои се на удар на разни протестанти!

- Освен што купивме нова опрема, нова униформа, што реновиравме 7 полициски станици, што набавивме нов мебел за сите полициски станици, одлучивме од...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Јанко Бачев и уште десетина учесници во протестите ќе одговараат кривично затоа што попречија полициски службеници во полициска акција!

- Шарена револуција не тепаше полицајци. Имаше неколку инциденти на почетокот и за тоа имаше учесници кои беа санкционирани. И сега на протестите на...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ИВАНОВ ДА ГО ПОТПИШЕ УКАЗОТ

Демократскиот сојуз го повикува претседателот Ѓорге Иванов, да го потпише указот за ратификација на Договорот помеѓу Македонија и Грција со кој се...

Повеќе

ВЛАДАТА РАСТУРА: Вицепремиерот Анѓушев и министерот Бектеши во посета на ТИРЗ Тетово, најавена нова инвестиција од 7 милиони евра

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши, денеска ја посетија Техно...

Повеќе

Амди Бајрам, Ѕинго, Авировиќи, „кучиќи,мачиќи…

ПЕТАР КОЛЕВ: МРШОЈАДЦИТЕ СЕ КОРИСНИ ЗА ЕКОСИСТЕМОТ, НО НЕ И ВО МОМЕНТОВ Во овие 27 години парламентарна демократија, сведоци сме на неверојат...

Повеќе

Премиерката Тереза Меј го честиташе постигнатиот договор со Република Грција, и ратификацијата во Собранието на Република Македонија

Повеќе