Одберете локација на пристап

ретставник на македонското Министерство за надворешни работи денеска во попладневните часови во Атина го доставил македонскиот нацрт-договор за решавање на спорот околу името, порача на денешната прес-конференција шефот на македонскатаа дипломатија
Со месеци ВМРО ДПМНЕ урлаше на сите можни начини дека Македонија ќе била претворена во голем камп за мигранти од Сирија, Ирак, Иран итн... Со тоа кај народот ја креваа паниката дека црномурни арапи ќе ни ја уништеле Македоња! Со месеци се замаравме
Само еден ден по победата на изборите, Путин испрати жестока порака до Македонија. Русија ја предупреди Македонија дека нејзиното приклучување во НАТО ќе има негативни последици за земјата, за регионалната безбедност и за билатералните односи ме
Драги пријатели,Со големо задоволство Ви го најавуваме настапот на една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август, помеѓу големите фестивалски настапи на Dimitri Veg
Драги пријатели,Со навистина големо задоволство ви го најавуваме настапот на легендарниот трип хоп бенд Morcheeba на 22 јуни, како хедлајнери на вториот фестивалски ден, викендот помеѓу настапите на Axwell & Ingrosso и Texas и Darko Rundek.
Потпретседателот на Собранието од редовите на НСДП Горан Мисовски во вечерашното издание на Топ Тема обелодени кој стои позади протестите кои деновиве се случуваат пред домовите на пратениците од владејачкото мнозинство. Како

МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА РАЗМЕНИЈА НАЦРТ ДОГОВОРИ ЗА РЕШЕНИЕ НА ИМЕТО, ЗАСЕГА СЕУШТЕ ИМА РАЗЛИКИ НО ДВЕТЕ СТРАНИ СЕ ДОБЛИЖУВААТ ДО РЕШЕНИЕ

ретставник на македонското Министерство за надворешни работи денеска во попладневните часови во Атина го доставил македонскиот нацрт-договор за реша...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ да ве прашам, што бидна со мигрантите со кои го плашевте народот за време на локалните избори бре лажови едни болноумни?!?!

Со месеци ВМРО ДПМНЕ урлаше на сите можни начини дека Македонија ќе била претворена во голем камп за мигранти од Сирија, Ирак, Иран итн... Со тоа кај...

Повеќе

БРАВО: СТИГА ЖИВОТОТ ВО МАКЕДОНИЈА СЕКОЈ ДЕН ПО МАЛКУ, САМО НАПРЕД ЌЕ НЕ БИДЕ!!!

Повеќе

ЕДЕН ДЕН ПО ПОБЕДАТА, ПУТИН НИ ПРАТИ КАТИЉ ФЕРМАН: Тешко вас ако влезете во НАТО!

Само еден ден по победата на изборите, Путин испрати жестока порака до Македонија. Русија ја предупреди Македонија дека нејзиното приклучување во...

Повеќе

ГРЦИЈА ПРАТИЛА СОСЕМА ОК ПРЕДЛОЗИ, ЕДЕН Е НАВИСТИНА ОК И РАЗУМЕН СПОРЕД НАС

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО ДОБРИ ВЕСТИ: Постигнат е договор за набавка на лекови за ретката болест на малиот Јане!

Повеќе

(ВИДЕО) Е ОВА Е ДРЖАВНИК: Цело Чиле излезе на плоштадот за да со песни банкнежи и цвеќе да ја испрати претседателката Мишел Бечелет на која и заврши мандатот и мораше да ја напушти претседателската палата

Повеќе

БОМБА НА ПОРТАЛОТ СВЕДОК: Началничка од УБК што бришела податоци за прислушувањето по налог на Грујовски вработена во Оне.Вип

Линк до целата сторија, овде.

Повеќе

Никој западен лидер не му ја честиташе победата на Путин, само ситни маргиналци како Јанко Бачев, еве зошто

Еве зошто е тоа така, линк до видеото овде.

Повеќе

ФРАНЦИЈА Е СЕРИОЗНА ДРЖАВА: Уапсен екс претседателот Никола Саркози!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ОТКАКО НАЧЕЛНО СЕ ДИСТАНЦИРАШЕ ОД ПРОТЕСТИТЕ ПРЕД ДОМОВИТЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ, СЕГА ЗАСТАНА ЦЕЛОСНО ЗАД НИВ И ВО НИВНА ОДБРАНА!

Повеќе

И JAX JONES НА OHRID CALLING 2018- МОЖНОСТ ЗА БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ!

Драги пријатели,Со големо задоволство Ви го најавуваме настапот на една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRI...

Повеќе

Хероите на трип хопот- Morcheeba нови хедлајнери на вториот викенд на Skopje Calling 2018!

Драги пријатели,Со навистина големо задоволство ви го најавуваме настапот на легендарниот трип хоп бенд Morcheeba на 22 јуни, како хедлајнери на вто...

Повеќе

БОМБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО, МИСОВСКИ: Позади протестите пред домивите на пратениците стојат структури од ВМРО-ДПМНЕ врз кои Мицковски нема контрола!

Потпретседателот на Собранието од редовите на НСДП Горан Мисовски во вечерашното издание на Топ Тема обелодени кој стои позади п...

Повеќе

ЕВЕ КОЈ КОЛКУ ГО ЈАДЕЛ ОД ТУРЦИТЕ НА БАЛКАНОТ

Повеќе