Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

ПЕТРЕ САМ СИ ЈА БАРА БЕЉАТА: ВО ПОСЕТА НА БОРДО, ФРАНЦИЈА, СВЕТСКИ ЕПИ ЦЕНТАР НА ВИНСКАТА ИНДУСТРИЈА

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: НОВИ СОДРЖИНИ ЗА ДЕЦА И РОДИТЕЛИ ВО ЧАИР

Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска пр...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) СВЕЧЕНО ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ „13 НОЕМВРИ“ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА 2018 ГОДИНА

Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градо...

Повеќе

ХРАБАР ПОТЕГ НА ШИЛЕГОВ: ЈА ОБЈАВУВАМЕ ОДЛУКАТА ЗА НОМИНИРАЊЕ НА СКОПЈЕ ЗА КАНДИДАТ ЗА ТИТУЛАТА „ЕВРОПСКА ПРЕСТОЛНИНА НА КУЛТУРАТА“!

Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидир...

Повеќе

МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО БОРЕЊЕ ВО ШТИП НА 17 НОЕМВРИ

Повеќе

ГО ИМАМЕ И ОФИЦИЈАЛНО НАЈРЕТАРДИРАНИОТ ПРОФЕСОР НА УКИМ У ИСТОРИЈАТА НА УКИМ, КАКО ЛИ ОВАА ЖЕНА СТАНАЛА ПРОФЕСОР?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) БРИТАНЦИТЕ ВЕЧЕРВА ЈА ДОЗНАА ГОРЧЛИВАТА ВИСТИНА: БРЕГЗИТ Е НАЈГОЛЕМАТА ПОЛИТИЧКА ИЗМАМА ВО ИСТОРИЈАТА НА БРИТАНИЈА, ДОГОВОРОТ СО ЕУ ЌЕ ИМА СТРАШНИ ПОСЛЕДИЦИ ВРЗ БРИТАНИЈА, ТАА ВО ИДНИНА ЌЕ БИДЕ ПОСИРОМАШНА И ПОСЛАБА!!!

What's in it? The withdrawal agreement covers so-called "divorce" issues. It includes a commitment to protect the rights of EU nationals in the UK ...

Повеќе

МНОГУ ИНТЕРЕСНО - ОБЈАВЕНА ОДЛУКАТА НА СУДОТ: СЈО го убедило судот за притвор за Јанакиевски и Божиновски со помош на службена белешка на шпион од ДБК кој присуствувал на средба во кабинетот кај Иванов каде Јанакиевски и Божиновски молеле за амнестија во спротивност му кажувале на Иванов дека ќе бегаат!

Повеќе

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: ОБВИНЕТИТЕ ОД ИМПЕРИЈА ЦЕЛО ВРЕМЕ СО МЕСЕЦИ ПРАЌАА ЗАКАНИ ДО МЕНЕ И ОБВИНИТЕЛКАТА КОЈА ГО ВОДИ НИВНИОТ СЛУЧАЈ!

- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба ил...

Повеќе

МВР ЈА ПОТСЕТУВА ЈАВНОСТА: Од утре, 15-ти ноември до 15-ти март, возилата треба да имаат задолжителна зимска опрема, во спротивност казна од 45е!

Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се...

Повеќе

БОГОЈЕСКИ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ: ОВА Е СРАМ НАД СРАМОВИТЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ!!!

Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари

Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доде...

Повеќе

НА БОРЈАН МУ ПУКНА ФИЛМОТ: Добро Гоца се слушаш ли ти што збориш?!

- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина,...

Повеќе

ШТО И ТРЕБАШЕ ТАКОВ КИКС КОГА ПОЧНА ДА ГЛУМИ НЕВИНО БАЈЧЕ: Старата добра Гоца, арогантна, подла, расипана, интелигентна, сурова гадура!!!

Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски А...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ИСЦРПЕНИ СРЕДСТВАТА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЕЛЕКТРО ТРОТИНЕТИ, ПРИСТИГНАТИ 109 БАРАЊА

Повеќе