Одберете локација на пристап

Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија
Трендо бе куче режимско, пичко кукавичка перфидна, па ти бе за 10 години не си дал ниту 10 критики кон режимот на Грујо, за се ќутеше и се правеше дека не си од тука, како политиката била за сељаци, за неизживеани простаци кои немале што да прават
На прашање на новинарката на Дојче Веле, што мајка бараме во ЕУ и НАТО кога сме земја полна со национализам, Радмила одговори: - Членството во ЕУ и НАТО е лек за сиот национализам на балканот, отворањето можности за раст на економијата, сигурноста
Интервју на министерката Шекеринска за Дојче Веле: Македонија е фокусирана на реформите, членството во НАТО и ЕУ се можност за стабилен регион и економски развој Министерката за одбрана и заменичка на претседателот нас Владата на Република Македон
Во последните денови доста емоции се излеаа низ медиумите за отстранувањето на споменикот на Андон Лазов-Ќосето. Би го започнал моето писание со тоа кој всушност е Ќосето, но денеска живееме во ерата на интернетот и кој сака може да научи кој е
Обично тајните служби имаат потреба за црни пари за со нив да вршат тајни операции, можнно ли е Путин да им нареди на своите дипломати заштитени позади дипломатискиот имунитет да дилаат дрога за финансирање на разните операции на ФСБ во Украина и С
Убедливо најризично засилување на Заев во владата е Кочо Анѓушев. Во политиката ризикот значи голема цена, значи и најскапо засилување. Но Заев знаеше дека Кочо може да даде многу, затоа јадеше ќотек цела година за него. Те милионер бил, те олигар

МИЛЕНКО СО ШОКАНТНА КОЛУМНА: ВМРО ДПМНЕ ме моли да ја критикувам владата на Заев, но тој се што вети оствари, додека ВМРО ДПМНЕ се изгубени во просторот и времето!!!

Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Л...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЗА АЛСАТ М: Вадењето на галиите ќе чини околу 5 милиони евра но мораме да го заштитиме Скопје од поплави, затоа што поплавите чинат десетици милиони евра и човечки жртви кои се бесценети, сетете се на Стајковци

Интервјуто со Петре Шилегов е во вториот дел од видеото.

Повеќе

(ВИДЕО) СИНОТ НА ЏОРЏ СОРОС, АЛЕКСАНДАР ЗА АЛСАТ М: Дојдов во Македонија на покана на премиерот Заев, се надевав дека ќе остварам средба и со новиот претседател на ВМРО ДПМНЕ, но засега немаше интерес за такво нешто

Интервјуто со Александар Сорос е во првиот дел од видеото.

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ ПРЕМИЕР ДА ПРИЗНАЕ ДЕКА ИМА ДРВА ВО ВЛАДА: Заев за најавената реконструкција - Има луѓе во владата, кои ниту знаат што прават, ниту се трудат!

Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарн...

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ: ЕКСКЛУЗИВНО - ДОЗНАВМЕ КАКО САШО МИЈАЛКОВ УСПЕВАЛ ТОЛКУ ДОЛГО ДА ГО ДРЖИ НА УЗДА РЕПУБЛИЧКИОТ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ МАРКО ЗВРЛЕВСКИ!

Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедниц...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА СО ПОРАКА ДО ГРЦИЈА: Ако сака Грција решение кое ќе биде прифатено и трајно, не треба да чепкаат во нашиот идентитет и јазик!

Повеќе

ТЕШКО Е ДА СИ ВМРОН ОВИЕ ДЕНОВИ, ГОСПОД НЕКА ИМ Е НА ПОМОШ: Со кран се тргаат буквите од аеродромот во Скопје!

Повеќе

Морачанин од ДОМ координаторка на повеќепартиската парламентарна група за правата на ЛГБТИ лицата

Повеќе

ТРЕНДО БЕ, КУРВО РЕЖИМСКА ГРУЕВА, ЈА ЗА САМО 1 ГОДИНА ПОВЕЌЕ ЈА КРИТИКУВАВ ДОБРАТА ВЛАДА НА ЗАЕВ ОТКОЛКУ ШТО ТИ ГО КРИТИКУВАШЕ МАФИЈАШКИОТ КРВОЛОЧНИОТ РЕЖИМ НА ГРУЈО ЗА ЕДНА ДЕКАДА!!!

Трендо бе куче режимско, пичко кукавичка перфидна, па ти бе за 10 години не си дал ниту 10 критики кон режимот на Грујо, за се ќутеше и се правеше д...

Повеќе

РАДМИЛА ПРЕД МИЛИОНИТЕ ГЛЕДАЧИ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Влезот во ЕУ и НАТО ќе спречи идни војни на балканот, регионот конечно ќе престане да биде буре барут!

На прашање на новинарката на Дојче Веле, што мајка бараме во ЕУ и НАТО кога сме земја полна со национализам, Радмила одговори: - Членството во ЕУ и...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДА ЗАДОЛЖЕНА ДА ХАРА ПО ЦЕНТРАЛНИТЕ ВЕСТИ НА СВЕТСКИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ, ПО ГОСТУВАЊЕТО НА ББЦ СЕГА ВО ВЕСТИТЕ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ НА АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЈА БРАНЕШЕ ПОЗИЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ВО СПОРОТ СО ГРЦИЈА

Интервју на министерката Шекеринска за Дојче Веле: Македонија е фокусирана на реформите, членството во НАТО и ЕУ се можност за стабилен регион и еко...

Повеќе

Г-дин Мицковски вие од ДПМНЕ го урнавте споменикот на Ќосето, владата на Заев да изгради споменик на големиот херој во родниот Велес!

Во последните денови доста емоции се излеаа низ медиумите за отстранувањето на споменикот на Андон Лазов-Ќосето. Би го започнал моето писание со ...

Повеќе

(ВИДЕО) СТОБИ ФЛИПС, ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ БРЕНД ВО ВСЕЛЕНАТА!

Повеќе

ГОЛЕМ СРАМ ЗА РУСИЈА: Запленети 400 килограми кокаин во руската амбасада во Аргентина, дипломати дилери на своја рака или по наредба на ФСБ?!

Обично тајните служби имаат потреба за црни пари за со нив да вршат тајни операции, можнно ли е Путин да им нареди на своите дипломати заштитени поз...

Повеќе

Најризичното засилување на Заев, Кочо Анѓушев почна да дава голови, фала к...

Убедливо најризично засилување на Заев во владата е Кочо Анѓушев. Во политиката ризикот значи голема цена, значи и најскапо засилување. Но Заев знае...

Повеќе