Одберете локација на пристап

На денешната средба претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и амбасадорот на САД во земјава ЏесБејли, ги потврдиле пораките пренесени на Самитот на земјите членки на Јадранската повелба одржан на почетокот на месецов во Подгориц
Еден игумен се осмели да излезе од калапот и веднаш беше определен за „вториот Вранишковски“. Секој што не размислува како Него, е предавник и изрод, така размислува или пак така е платена да размислува една „вмроФка“. Но пр
Пратеникот од редовите на СДСМ,Мухамед Зекирие еден од можните кандидати за градоначалник на Скопје, дознава „Фокус“ од неофицијални извори во партијата. Според информации на неделникот, за градоначалничката фотеља во Скопје од СДСМ за
Комисијата за спречување на корупција вчера одржа седница на која членовите се произнеле по барањето за мислење од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дали разрешувањето на јавниот обвинител, Марко Звлевски, е спротивно на член 8 од Изборниот законик со кој
Го браниш во колумни Хипо Пешевски, објавуваш нарачани текстови на Кочо Анѓушев, молчиш за загарот на олигархот Минчо Јорданов а една недела тераш медиска харанга со моќните опозициски медиуми против младиот поет Дарко Лешоски?!?! Па какво гомно,
Ги слушнав сите мислења и сите ги почитувам. Се повлекувам и се откажувам од претседателствувањето со Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата. Се заблагодарувам на укажаната доверба и останувам посветен на мојот примарен ангажман во Сервис
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Еве зошто е добра идејата Мухамед Зекири да биде кандидат за градоначалник на Скопје

Повеќе

БИБИ Е ЈЕДНА И ЈЕДИНА!

Повеќе

НОВА СРЕДБА НА ЗАЕВ СО АМЕРИЧКИОТ АМБАСАДОР, ЕДЕН ДЕН ЌЕ ТРЕБА ДА КРСТИМЕ БУЛЕВАР ВО СКОПЈЕ ПО ЏЕС БЕЈЛИ И ХОЈТ ЈИ!!!

На денешната средба претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и амбасадорот на САД во земјава ЏесБејли, ги потврдиле пораките прен...

Повеќе

Македонски пејачи ќе земат учество во Пирин Фолк Фестивал на 27-ми август, во градот Сандански, Бугарија

Повеќе

Една „вмроФка“ против еден игумен: Приказната за Бугарите како вечно плашило за Македонците!

Еден игумен се осмели да излезе од калапот и веднаш беше определен за „вториот Вранишковски“. Секој што не размислува како Него, е преда...

Повеќе

ОВА Е ЕДНА ОД НАЈЛУДИТЕ ФОТКИ ИЗМИНАТИВЕ ГОДИНИ, ПО ОНАА ЗАЕДНИЧКАТА НА ПИМЕН, ТРЕНДО, БЕТМЕН, САШЕ ПОЛИТИКО, ЛЕШОСКИ...

Повеќе

ОДЛИЧНА ИДЕЈА: МУХАМЕД ЗЕКИРИ МОЖЕН КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЧАИР ИЛИ СКОПЈЕ

Пратеникот од редовите на СДСМ,Мухамед Зекирие еден од можните кандидати за градоначалник на Скопје, дознава „Фокус“ од неофицијални изв...

Повеќе

КАКВА ПЕРВЕРЗИЈА, ОВИЕ КОПИЛИЊА ВМРОВСКИ СЕ ТОТАЛНО ЛУДИ КУЧИЊА: Антикорупциска е против менување на заштитникот на мафијата во Македонија Зврлевски?!?!?!?!?!?!

Комисијата за спречување на корупција вчера одржа седница на која членовите се произнеле по барањето за мислење од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дали ра...

Повеќе

РЕЖИМОТ НА ГРУЈО ЌЕ ГО ПАМЕТИМЕ ПО ВАКВИТЕ ЛЕГЕНДАРНИ ЛУДОРИИ!!!

Повеќе

ПЕРВЕРЗИЈАТА НА ГЕРОВСКИ: За него младиот поет Дарко беше поголема закана за Македонија од Зиков, загарот на олигархот Минчо Јорданов!!!

Го браниш во колумни Хипо Пешевски, објавуваш нарачани текстови на Кочо Анѓушев, молчиш за загарот на олигархот Минчо Јорданов а една недела тераш м...

Повеќе

ПО ЖЕСТОКАТА ХАРАНГА НА ХЕЈТЕРИТЕ НА ТВИТЕР И НЕКОИ МЕДИУМИ, ДАРКО ЛЕШОСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД УПРАВНИОТ ОДБОР НА СТРУШКИ ВЕЧЕРИ НА ПОЕЗИЈАТА!

Ги слушнав сите мислења и сите ги почитувам. Се повлекувам и се откажувам од претседателствувањето со Управниот одбор на Струшките вечери на поезија...

Повеќе

Дуел на Саше Политико и Борјан Јовановски со Илче Гебелс на Твитер

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ДОБИ НОКАУТ СО АПЕРКАТ НА ТВИТЕР!

Повеќе

БОРЈАН ЕКСПЛОДИРАШЕ НА ФЕЈСБУК: Жестоко го масакрираше куртонот Миленко на неговиот фан пејџ - ТИ СИ ФАШИСТ, СТОКА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА ВО СТАДИОН НА КАНАЛ 77: Зошто навистина си заминува Самсоненко- му барале рекет или одговорност?!

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti