Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ВИДЕО) НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО МУ НАПРАВИ ВМРОВЧЕТО БОБИ ХРИСТОВ НА ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ НА ТОП ТЕМА, ГО ПРЕКИНУВАШЕ, ЦИНИЧНО МУ ДОФРЛАШЕ, ГО НАПАЃАШЕ: Зошто ја продадовте Македонија пратениче?!

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, ...

Повеќе

ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ: Мојот сосед со својата храброст спречи пожар во кој можеше да изгори цела зграда со 50 луѓе!

- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да аларм...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ СЕ ВРАЌА НА ГРУЕВИЗМОТ, ПАК ПОЧНА ДА БЕГА ОД ТВ ДЕБАТИ?!

Повеќе

ЏЕЉО ХОЏИЌ: Tезите на Мухиќ околу историскиот договор помеѓу Македонија и Грција наидуваат на големо гадење кај огромно мнозинство на Бошњаците!

Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниц...

Повеќе

Шокиран сум од настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5, која иронија, Босанец филозоф е најголемиот Шешељовац и ВМРОЊА во земјава кој сака Македонија да личи на Србија од соништата на Слобо!!!

Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска акаде...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАТЕНИКОТ И АКАДЕМИК ФЕРИД МУХИЌ РАЗОЧАРА МНОГУ ЛУЃЕ, СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, РЕШИ ДА СЕ ПРАВИ НАЈПАМЕТЕН, НАЈХРАБАР, НАЈГОЛЕМ ПАТРИОТ, СИТЕ ДРУГИ СЕ БУДАЛИ!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ 60 МИЛИОНИ ЕВРА ИНВЕСТИЦИЈА: Почнува изградбата на експресниот пат Ранковце - Крива Паланка!

Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка к...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЈА ПОЧНА КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ!

Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашио...

Повеќе

ИБРАИМОСКИ СО РЕАКЦИЈА ДО ВЛАДАТА: Предлог законот за отпис на камати на долгови, треба да се доработи, ваков каков што е сега е практично штетен!

Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината ост...

Повеќе

ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ: Нема многу бомби за ДУИ и СДСМ затоа што они знаеја дека Мијалков ги прислушкува, проблемот е што министрите и функционери од ВМРО ДПМНЕ не знаеја дека Мијалков ги прислушкува!

- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа...

Повеќе

ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ: Бомбите ги вадевме од ДБК речиси 3 години, на почетокот ги изнесувавме на ДВД цедиња а потоа и на УСБ стикчиња!

- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та ко...

Повеќе

ОВА Е ЈАКО: Ципрас ја стави краватата на Заев - Грчкиот премиер одлучи за првпат да стави кравата, и тоа токму онаа која ја доби на подарок од македонскиот премиер Зоран Заев

Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве ...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО, ДА СЕ КРСТИ ЧОВЕК: САШО МИЈАЛКОВ ЛИЧНО МУ ПРИЗНАЛ НА РАЈНХАРД ПРИБЕ УШТЕ ВО 2015-ТА ДЕКА ДБК ПРИСЛУШКУВАЛА?!?!

- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБ...

Повеќе

ШОК ВО СУДНИЦА, ВМРОВСКАТА БАРБИКА ЗЛОБНА КОЛКУ ШТО Е СЕКСИПИЛНА: СВЕДОК ОТКРИ ДЕКА РАНГЕЛОВА ЈА КООРДИНИРАЛА ТОЛПАТА КОЈА ЈА КРШЕЛА БАРАКАТА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР!

Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот мин...

Повеќе

ЛАЗАРЕВСКИ, ЕДЕН ОД ХЕРОИТЕ ОД ДБК КОИ ГИ ИЗВАДИЈА БОМБИТЕ ВО ЈАВНОСТА: Да не беше Зоран Верушевски како човек од таков габарит и авторитет, немаше да се охрабриме и ќе си молчевме и ден денес...

- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички пар...

Повеќе