Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

(ВИДЕО) ПОРАДИ НЕГО ЗАПОЧНА И-ЈАС ДВИЖЕЊЕТО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: ПРИКАЗНАТА ЗА НАЈУСПЕШНИОТ ФИЛМАЏИЈА ВО ПОНОВО ВРЕМЕ КОЈ МОЌТА ЈА ИСКОРИСТИЛ ЗА СЕКСУАЛНО МАЛТРЕТИРАЊЕ НА СТОТИЦИ АКТЕРКИ

Повеќе

КОЛУМНА НА ТЕРЕЗА МЕЈ НА ПОРТАЛОТ СДК: Веруваме во вас, вашиот успех е успех за цела Европа, затоа ја покачивме помошта од 1 на 4 милиони фунти за да ги забрзаме реформите во земјата

Убава колумна на британската премиерка ексклузивно за порталот СДК.МК Во неа, Тереза прави рекапитулар на 25 години дипломатски односи меѓу двете з...

Повеќе

НА ТРАМП НЕ МУ УСПЕА ДА ГО ИЗОЛИРА ИРАН, САМО ЈА КАЧИ ЦЕНАТА НА НАФТАТА, ЗНАЧИ МУ ДАДЕ ПОДАРОК НА ПУТИН

Евроазиската економска унија потпиша договор за трговска размена со Иран Евроазиската економска унија, во чиј состав влегуваат Русија, Белорусија, ...

Повеќе

ЦИВИЛ: Стоп за хомофобијата!

Mеѓународниот ден за борба против хомофобијата, трансфобија и бифобија, 17 мај, за прв пат се одбележува во 2004 година со цел да се привлече вниман...

Повеќе

ГРУЈЧЕ, ШТО ТЕ МАЧИ?!

Повеќе

(ВИДЕО) УЖАСНАТА ПРИКАЗНА ЗА СЛАВНИОТ КОМИЧАР БИЛ КОЗБИ: КАКО МУ УСПЕА 40 ГОДИНИ НЕКАЗНЕТО ДА СИЛУВА ДЕСЕТИЦИ ЖЕНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ЈА ПРЕЧЕКА ТЕРЕЗА МЕЈ НА АЕРОДРОМ

Повеќе

НА КОМЕДИЈАТА ВО СУД И НЕМА КРАЈ: Адвокатот на Груевски побара од судот да ги игнорира бомбите, бидејќи во спротивно политички ќе го дискриминирале

Адвокатите на Никола Груевски и на Ѓоко Поповски денеска во завршните зборови за случајот „Тенк“ побараа ослободителна пресуда за своите...

Повеќе

ХАХААА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО МУ НАПРАВИ СУДИКАТА НА ГРУЕВСКИ ДЕНЕСКА ВО СУДНИЦА!

Повеќе

ЗУРЛИ И ТАПАНИ СЕ СЛУШААТ ВО ПРИЛЕП И БИТОЛА: Во еден ден исплатени 80 отсто или 22 милиони евра субвенции за тутунарите!

Вистинска фешта владее во Битола и Прилеп затоа што народот се опари со 22 милиона евра! Преку Агенцијата за финансиска поддршка на з...

Повеќе

ЌЕ ЈА ДОБИЕМЕ ЛИ ПРВАТА ЖЕНА ГУВЕРНЕР: СДСМ и коалицијата „гледаат позитивно“ на предлогот Бежовска да биде гувернерка на НБРМ

Пратеничката група на СДСМ и коалицијата в понеделник на координација ќе го разгледаат предлогот на претседателот Ѓорге Иванов, вицегувернерката Ани...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ТАЖНАТА СУДБИНА НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Тој беше и остана Грујова проститутка, додека неговата ќерка наводно работела во бордел во Мајами!

Читатели на Мактел ни раскажаа една многу интересна приказна. Ќерка му на Миленко кој една декада работи како режимска проститутка наводно работела...

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: Заеднички прес на Заев и Тереза Меј

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕФАН БОГОЕВ ДЕНЕСКА БЕШЕ СООБРАЌАЕЦ ВО КАРПОШ

Повеќе

(ВИДЕО) МАКРОН И БОЈКО ИМАА СОСТАНОК НА СКАЛИТЕ ПРЕД СИТЕ НОВИНАРИ, МАКРОН МУ ДАВА ИДЕИ НА БОЈКО, БОЈКО ОДГОВАРА СИЧКО ДОБРЕ!

Повеќе