Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

ЕБАТИ ВМРОВСКИОТ ПАТРИОТ: ЈАХТАТА НА САМСОНЕНКО ВО СОЛУН ТРОШИ ДНЕВНО 50 000 ЕВРА ЗА НАФТА, АМА СЕ ПРЕКСНА ЗА ТОА ШТО ТРЕБА ДА ПЛАТИ 50 000 НА ДРЖАВАТА ЗА КОРИСТЕЊЕТО НА АРЕНАТА ФИЛИП ВТОРИ ЗА КОЈА ДРЖАВАТА ДАЛА 100 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Е ова ти е ВМРОВСКИ ПАТРИОТА!!! Се крена огромна паника за тоа што државата му побарала на милионерот Самсоненко 40 000е за користење на стадионот Ф...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Mинистерот за надворешни Димитров реално, за 100 дена направи повеќе корист за Македонија од импозантноста на комбинираната штета што Никола Поповски и Антонијо Милошоски ја направија додека му служеа на диктаторот!!!

На сите им е јасно дека тековните интерпелации на ВМРО-ДПМНЕ за министрите од новата Влада се бесмислени, и по наводните поводи и за наводните причи...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ ИЗГОРЕН НА МЛЕКО ДУВА НА ЈОГУРТ: И новите ќе крадат! Па, што дека?!

Се плашам дека напорот да им застанеме на патот на криминалот и корупцијата ќе ни пропадне и со новата Влада. Го следам превладувачкото расположени...

Повеќе

СЈО УПАДНА ВО ОПШТИНА ПРИЛЕП, НАСТАНАЛО ОПШТА ПАНИКА, МАЦКО ГИ БРКАЛ СО МЕТЛА!

Специјалното јавно обинителство (СЈО), со 5 истражители и други стручни лица од обвинителството од рано изутрина се навоѓа во зградата на Општина Пр...

Повеќе

ПО ЖЕСТОКИТЕ РЕАКЦИИ НА ЈАВНОСТА, ФЕРОИНВЕСТ СЕ ОТКАЖА ОД ТЕНДЕРОТ ВО РЕК БИТОЛА!

Во четири од петте одвоени пакети на денешната аукција за тендерот на АД ЕЛЕМ, за набавка на гумени ленти за транспорт на материјалот во РЕК Битола,...

Повеќе

САМСОНЕНКО СЕ ПРЕДОМИСЛИ: Останува во Македонија, ќе гради нов стадион во Скопје, го донесе Најдоски во менаџментот на Вардар

Пред две години протекоа во јавноста фотографии од тоа како ќе изгледа новиот стадион на Вардар, за кој тогаш се шпекулираше дека ќе се гради во опш...

Повеќе

НА ШТО НЕ АСОЦИРААТ ГРУЕВЦИ ПОСЛЕ ЕДНА ДЕКАДА ТЕРОР!

Повеќе

И ОФИЦИЈАЛНО: АМДИ БАЈРАМ МУ ЈА УДРИ КЛОЦАТА У ГЗ НА ГРУЈО!

Претседателството на општинскиот огранок на Сојузот на Ромите од Куманово, на денешната прес-конференција информираше дека на локално ниво се повлек...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА БЕСА, КАСАМИ СИ ДАДЕ ОСТАВКА ВО СОБРАНИЕ, ЌЕ БИЕ БИТКА СО ТЕУТА АРИФИ ВО ТЕТОВО!

Повеќе

ЕВЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ НА ЛОКАЛНИТЕ: ЌЕ ГО ПРЕГАЗИМЕ ВМРО ДПМНЕ, ТОА ЌЕ БИДЕ КРАЈОТ НА ГРУЕВЦИ!!!

Повеќе

Овие денови нешто ме мачи и ми доаѓа тешко на душата

Овие денови по неколку пати во текот на денот, особено кога мочам, зјапам у тоа плочките или пред спиење блеам у плафонот и се мислам - КАКО БЕ ЌЕ СЕ ...

Повеќе

ХАХААА: ВМРО ДПМНЕ сакало да ја кандидира Солзето Грчева за градоначалник на Центар?!?! АУУУ, А БУРАЛИЧЕТО И РОЗЕТО?!

Општина Центар до последен момент остана централното незатворено прашање во ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Старата болка е една од најголемите желби на двете па...

Повеќе

САМО ГОСПОД МОЖЕ ДА СЕ СНАЈДЕ НА КОЦЕВАТА РАСКРСНИЦА КАЈ ТУТУНСКИ И ЗДРАВСТВЕН ДОМ

Повеќе

ДОМ: По четврт обид, законот за урбано зеленило конечно ќе биде изгласан во собрание со поддршка на СДСМ и ДУИ!

Повеќе

ФОТО МИСТИКО: Ѕинго, Емил или Велија?

Повеќе