Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

(ВИДЕО) НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ, ГАЗДАТА НА АМАЗОН, ЏЕФ БЕЗОС: Не ми паѓа на памет да кренам телефон и да се мешам во уредништвото на Вашингтон Пост!

Повеќе

ЕДНА ГОДИНА ПРОМЕНИ: ПРИЈАТЕЛИ СО СОСЕДИТЕ ЗА ПОДОБРА ЕКОНОМИЈА И ПОВИСОКИ ПЛАТИ!

Повеќе

АКО РАЗБЕРАТ БАЧЕВ И МИЛЕНКО ЌЕ ЗДИВАТ: ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ОДРЖА ПРЕДАВАЊЕ НА РУСКАТА АКАДЕМИЈА ЗА ЕКОНОМИЈА И АДМИНИСТРАЦИЈА КОЈА Е ДЕЛ ОД КАБИНЕТОТ НА ПУТИН!

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: ГРУЕВЦИ ГО ТЕРААТ МИЦКОВСКИ ДА СЕ ФРЛИ ВО АМБИС ЗАТОА ШТО ИМ СЕ БРЗА, НЕ ИМ СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР!!!

Во својата најнова колумна, Ордановски пишува дека Груевци го брзаат Мицковски да брза кон предвремени избори што ќе бидат самоубиство за него и пар...

Повеќе

И МАЦКО ЌЕ ГО ЈАДЕ: Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, осомничен дека наместил тендер од 1,2 милиони евра!

Полицијата поднесе кривична пријава против поранешниот граданочалник на Прилеп, Марјан Ристески, (46)поради основано сомнение дека сторил кривично д...

Повеќе

СЛЕДНИОТ КОНГРЕС НА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ ВО ИДРИЗОВО: Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Неготино

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Ванчо Апостолов, поранешен градоначалник на општина Неготино поради постоење осно...

Повеќе

ЕДНА ГОДИНА ПРОМЕНИ: РЕШАВАМЕ СПОРОВИ СО СОСЕДИ, ЈАКНЕМЕ ИДЕНТИТЕТ!

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИС ЛЕКЦИЈА ОД ГРУПОН: Ако Гугл ти понуди 6 милијарди долари на вториот роденден, ПРИФАТИ ЈА ПОНУДАТА ПО ЃАВОЛИТЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ФРАНЦУЗИТЕ И ДАДОА ОРДЕН: Рада растура на Француски во централните вести на францускиот ЦНН

Повеќе

НА MASSIMO SAVIĆ ВО ОХРИД ПО ПОЧЕТНА ЦЕНА ОД 690 ДЕНАРИ! 14 ЈУЛИ – АНТИЧКИ ТЕАТАР

Сакаме да ве информираме дека ги прецизиравме сите детали околу влезниците за ексклузивниот концерт на MASSIMO SAVIĆ кој ќе се одржи на 14 јули во А...

Повеќе

ФАНТАСТИЧНА ПРОДАЖБА НА БЛОК ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА SKOPJE CALLING!!!

Како што сте веќе информирани, на ваше барање се одлучивме да пуштиме блок влезници за сите четири дена на SKOPJE CALLING! Блок влезниците можете д...

Повеќе

Дескоска го презеде министерство за правда, прво ќе удри по извршителите!

Еден од првите приоритети е измена на Законот за извршување со цел да се овозможи поправеден систем со помали трошоци во постапките пред извршителит...

Повеќе

Рашковски: Приватниот живот го држам на страна, а двата докторати ми се готови

Приватниот живот го држам на страна, а двата докторати ми се готови, одговори генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски на обвинувањата од Ди...

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ: Извозот во првите четири месеци со пораст од околу 30 проценти

Извозот на стоки од Македонија во првите четири месеци од годинава бележи пораст од 31,5 проценти во однос наистиот период лани, објави Државниот за...

Повеќе

ОТВОРЕНО ПИСМО Почитуван Премиере, г-дин Зоран Заев Почитуван Министер за Внатрешни Работи, г-дин Оливер Спасовски

Ahmed Jashari 14 hrs· ОТВОРЕНО ПИСМО Почитуван Премиере, г-дин Зоран ЗаевПочитуван Министер за Внатрешни...

Повеќе