Одберете локација на пристап

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол реализираа симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање алкохол од страна на матуранти за време на прославата на матурска вечер. На местото на наста
Само што го објавија конкурост, го прекинаа, снемало пари?!?! Само 900 апликации примиле и свиреа крај, а во земјава има 1 милион домаќинства од кои сигурно едно 100 000 сакаат да си ги сменат прозорите и вратите за да заштедат енергија. Значи ако
поред неофицијални информации фирмата ќерка на Групацијата БЕГ е веќе со години инсолвентна. Долговите кои не може да ги исплати ја однеле фирмата на суд. Во тек се десет судски процеси само со „Топлификација АД Скопје“. Еден од нив р
БРЕ БРЕ, Грујо се изнамачил. Вождот, богот, морал да се вози во канта на која и откажувале кочниците. А ние бе останати 2 милиона народ што се возиме во исти кршови, ние што сме, глувци и кој не ебе нас а?! Македоња еднаш раѓа син како Грујо војвода
Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба… Велам, да беше толку едноставно, само јавно ќе се згрозев
Бидејќи стариот блиндиран мерцедес често се распипувал, не бил на потребното ниво на безбедност со новиот мерцедес што го купила владата на Груевски се возел и техничкиот премиер Емил Димитриев. Член од обезбедувањето кој денеска сведочеше кажа де
- И ВМРО ДПМНЕ ја има вината за немилиот настан на 27-ми април, сметам дека тоа е најлош настан во нашата историја, од кој изгуби многу Македонија а најмногу ВМРО ДПМНЕ. Градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во

ЗАЕВ И КОЧО СО ЕДЕН ПОТЕГ ГО РУШАТ МИТОТ ЗА ЕКОНОМСКИОТ ТАНДЕМ ГРУЈО-СТАВРЕ-ХИПО-САМАК: Оваа година во земјава доаѓаат 80 странски инвестиции, повеќе од што донесе Грујо во рок од 10 години!!!

Мактел од највисоки извори во владата дознава дека оваа година во земјава ќе пристигна 80 странски инвестиции, што е апсолутен рекорд!!! Со 4 инвес...

Повеќе

(ВИДЕО) АПОКАЛИПСА НА АМЕРИКАНСКИ АВТОПАТ ПОРАДИ СНЕГОТ!

Повеќе

ЌЕ ИМА ЛИ НЕКОГАШ ПОГОЛЕМА НЕСРЕЌА ОД ВМРОНИТЕ - ОНА ШТО НЕ ГО УКРАДОА И ГО ИНВЕСТИРАА СЕ РАСПАЃА ПОРАДИ АМАТЕРИЗАМ И ФУШЕРАЈ: Се распаѓа пешачката патека покрај дојранското крајбрежје, вредна 800 илјади евра

Санација и отстранување на делови од пешачката патека вдолж дојранското крајбрежје бараат граѓаните и посетителите на Дојран. Патеката која се граде...

Повеќе

(ВИДЕО) Авионска несреќа во Москва, патнички авион се сруши по полетувањето, нема преживеани од 71-те патници и екипаж

Патнички авион Ан-148 што полетал од московскиот аеродром Домодедово, се урнал, а според информациите кои ги пренесуваат светските медиуми нема преж...

Повеќе

ФИЛМСКА БРКОТНИЦА СО ПУКАЊЕ СО ПИШТОЛИ НА СПЕЦИЈАЛЦИ И КРИМИНАЛЦИ, БРКОТНИЦАТА ПОЧНАЛА ОД ТЕТОВО ВО 18 ЧАСОТ ПА ТРАЕЛА СЕ ДО 20 ЧАСОТ ВО СКОПЈЕ КАДЕ СЕ ФАТЕНИ!

На 07.02.2018 година околу 18,10 часот во с.Боговиње-тетовско, полициски службеници од Полициско одделение Камењане дале знак за да застане патничко...

Повеќе

За клеветите на фотељашот и политичарот во обид, Зоран Ивановски, америчката Солза Грчева

Она гомно од Америка, Зоран Ивановски, има платено реклама на Мактел.мк од 200 долара, донираше лап топ од 100 долара кој беше толку неупотреблив шт...

Повеќе

(ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ) Ова е куќа на проектантот на Археолошки Музеј!

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ: 27 години измама од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ!

Не така одамна пред две години: Заев на средба со Јоханес Хан, Федерика Могерини, Жак Клод Јункер, Џес Бејли, Чарлс Гарет, со заменикот на заменикот...

Повеќе

(ВИДЕО) АМНЕСТИРАН ОСУДЕНИК: МНОГУ СУМ РАДОСЕН, МУ БЛАГОДАРАМ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ОСЛОБОДИ, МНОГУ ХУМАН ЧОВЕК!

Повеќе

(ВИДЕО) Вице премиерот Османи на Телма: Македонија е како точак, ако не се движи кон ЕУ и НАТО ќе падне и сите ќе се раскостиме...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ПЕЦЕ МИРЧЕВСКИ ОД СОЗР: Не протекува само зградата на Археолошки Музеј, протекуваат и распукани се и зградите на МНТ, МНР и на Геолошкиот Завод

- Покрај зградата на Археолошки Музеј која протекува и е распукана, истиот проблем го имаме и кај зградите на МНТ, МНР и Геолошки Завод. Од сите чет...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА: Момче и девојка од Македонија пронајдени починати на Кајмакчалан

Двајца планинари од Македонија синоќа биле пронајдени починати на Кајмакчалан. МВР ја потврди оваа вест. Како што пренесуваат грчките мед...

Повеќе

ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА ПОВРЕДЕНИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ ОД СДСМ: Градоначалникот на Валандово и пратеничката на СДСМ, Мери Лазарова, повредени во сообраќајна несреќа

Градоначникот на Валандово, Перо Костадинов, и пратеничката Мери Лазарова се повредени во сообраќајка која се случила синоќа на патот Демир Капија...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРЧКИТЕ НОВИНАРИ СО АПЕЛ ДО ЦИПРАС: Реши го проблемот со БЈРМ, да гледаме напред а не назад!

Повеќе

(ВИДЕО) ГО ГЛЕДАТЕ ЛИ ОВОЈ РАСИПАН ПОЛТРОНСКИ ЛИК?! ЕПА ОН МУ ПОМОГНА НА ГРУЈО ЗА ЗЛОДЕЛОТО СКОПЈЕ 2014-ТА, ВАКВИТЕ ПОЛТРОНИ ГО ПОМОГНАА ГРУЕВИЗМОТ!

Вангел Божиновски лапна многу тендерчиња од Скопје 2014, неверојатно лигав лик, беше дури и во Миленко Шоу како експерт за да го манипулира народот....

Повеќе