Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ВИДЕО) БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Досега од фондот се плаќаа милиони евра за странски експерти за детска хирургија, а ние го имаме Жан Митрев кој работи за 70% пониски цени?!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИЦИЈАТА СО УПОТРЕБА НА СИЛА ГИ СПРЕЧИ ЧЛЕНОВИТЕ НА БОЈКОТИРАМ ДА ЈА БЛОКИРААТ ЦЕЛОСНО РАСКРСНИЦАТА КАЈ ЦРВЕН КРСТ, ГИ ОСТАВИЈА САМО НА ЕДНИОТ КРАК КОН СОБРАНИЕ

Повеќе

ЗАЕВ РЕШИЛ ОД МАКЕДОНИЈА ДА ПРАВИ ШВЕДСКА: НЕВРАБОТЕНИТЕ РОДИТЕЛИ СО ДЕТЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ ЌЕ ДОБИВААТ ПЕНЗИЈА ОД 8.000 ДЕНАРИ!

Танчерите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс Јунајтед“, кои на меѓународен танцов натпревар годинава освоија прво место, н...

Повеќе

МНР ЗА НАВРЕДИТЕ ОД КАРАКАЧАНОВ: Со Бугарија потпишавме Договор за пријателство и ќе градиме пријателство

Изјавата на бугарскиот вицепремиер за безбедност и министер за одбрана Красимир Каракачанов е извонредна прилика за сличен контраодговор и создавање...

Повеќе

И РЕЖИМОТ НА СДСМ И ДУИ СЕ ПРЕТЕРА: Славниот режисер и НВО активист Владе Милчин се отепа од критикување, они го утепаа со награди!

Во чест на празникот „Свети Климент Охридски“ во Собранието на Република Македонија денеска беше врачена истоимената државната награда з...

Повеќе

МТСП: Нe само што негата за трето лице и понатаму ќе се исплаќа туку и ќе го прошириме опсегот на тие што ќе го примаат

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) во Предлог- законот за социјална заштита којшто е во завршна фаза на подготовка не ги крати, туку...

Повеќе

БРАВО: ЕКО АКТИВИСТИ НАСАДИЈА ШУМА НА ЗАЈЧЕВ РИД

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ Е ОДЛИЧЕН ГРАДОНАЧАЛНИК, НО ПОЛЕКА СО ЕУФОРИЈАТА ЗА ВЕШТАЧКИ ДОЖД, ПРВ ЈА ПРИМЕНИ МАКСО ВО КУМАНОВО, И КАКО РЕШЕНИЕ ИМА ЛИМИТИРАЧКИ ЕФЕКТ

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧЕН АКТЕР, УЖАСЕН ПОЛИТИЧАР - ТОНИ ШАНАЦ ШОУ КАЈ ЈАНКО БУРЕК: Заев имал повеќе татковци, Грујо не украл ниту едно евро, СДСМ дошол на власт со манипулација над народот, Бугарија сакала да не киднапира како народ и да ја попуни демографската дупка, и ова само во првите 15 минути од интервјуто, до тука издржавме...

Повеќе

(ВИДЕО) И СРБИЈА ГИ ИМА СВОИТЕ ИВОНА, ГЕТЕВА, ЗЛАТЕВ И ОСТАЛА БАГРА КУРТОНСКА

Milanovic i Vucelic u fazonu “Braaaaateeeee.” #protest pic.twitter.com/rRIDH1Zbaj — Milan iz Beograda (@zubarzt) December 8, 2018...

Повеќе

СДСМ: За нервозниот Мицкоски насилниците од 27 ми април се патриоти, исто како Груевски, Македонија оди напред, ВМРО-ДПМНЕ го брани криминалот!

Нервозниот Мицкоски е полн со црнила, темници и мрачни сценарија, последица од децениското криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Како лева рака на Ник...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО АМЕРИКА ЏИПОВИТЕ СЕ ТОЛКУ ВИСОКИ ШТО АМЕРИКАНЦИТЕ СО СЕБЕ СИ НОСАТ МАЛИ СТОЛЧИЊА ЗА КАЧУВАЊЕ

Повеќе

(ВИДЕО) Луѓе бре, разберете, луѓето не може да летаат, можат да одат и да пливаат покрај брегот кај што нема крокодили, дај не гинете без везе! И ПЛАНИНАРЕЊЕ ГОРЕ СО ОРЛИТЕ ИСТО НЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ КАМИОНЏИЈА ИМА ПЕТ РАЛА КОХОНЕС

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете што има направено Рамбо Амадеус во 1992-ра во живо на државната српска телевизија

Ja ne mogu da verujem da ovo dosad nisam video. Rambo, ti si BOG! pic.twitter.com/GiHOlVinLH — Dečak u belom (@Crna_Djurdja) December 8, 2018...

Повеќе