Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

ЕРДОГАН ТОТАЛНО ЗАБЕГА, ПОЧНА ДА ПРАВИ СТАЛИНИСТИЧКИ ЧИСТКИ ВО ТУРЦИЈА И ТОА ПРЕД ОЧИТЕ НА ЦЕЛ СВЕТ!!!

Турските власти уапсија уредничка на регионален весник поради нејзината статија, во која ја критикува Владата за преувеличување на значењето на мина...

Повеќе

Е ОВА Е ЈАКО: ЦИВИЛ организира отворена трибина за јавност со реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ

Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите н...

Повеќе

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ТЕО БОГОЕВСКИ ДА СИ КУПИ УБАВА ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА

Повеќе

(ВИДЕО) ВЧЕРАШНИ НОВОСТИ ШТОТУКУ ЗАВРШИЈА ВО АМЕРИКА НА ТВИТЕР НА ШТЕТА НА ИМИЏОТ НА РУСИЈА!

Вчерашни Новости штотуку го наруши имиџот на Русија затоа што Американците не знаат дека се работи за комично шоу, па во еден скеч прелета кокошка в...

Повеќе

ТОТАЛЕН ПОРАЗ, ТОТАЛНО ФИЈАСКО НА ГРУЕВИЗМОТ: ЗА 10 ГОДИНИ НАД 10 000 МАКЕДОНЦИ СЕ ДОСЕЛИЛЕ ВО ЛОНДОН СО БУГАРСКИ ПАСОШИ!!!

Мактел дознава од извори на терен кои живеат во Лондон дека според нивни процени овие 10 години над 10 000 Македонци се доселиле во Лондон со Бугарс...

Повеќе

УБИЈЦИТЕ НА ЗАЕВ И СЕЛА ПРЕД УПАДОТ СЕ СЛИКАЛЕ БЕЗ МАСКИ ПРЕД СОБРАНИЕ!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПРИЛЕП СЕ ПОПЛАВИ ЗА ПИВОФЕСТОТ, СЕВЕРИНА ВЕЧЕР ЌЕ МЕША ВО ЧАМАЦ!

Повеќе

ВЕРНИ ДО ГРОП: Некои куртони пробаа да ги бранат Груевци и за коњите и бизоните, значи некои курви се без лимит колку може да примат!!!

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - ЈАНКО БУРЕК РАСПАЛИ ПО ГРУЕВЦИ: Народот врзува крај со крај рмба за 300е вие сте гнетеле како забегани буржуи, ма идете у пичку матер!!!

Повеќе

МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА НИ Е ПРАВА МАДАФАКА

Повеќе

ВО ПОЛИТИКАТА СЕ ВИДЕ КОЛКУ ГИ БИВА, ЕВЕ ШТО ЌЕ ПРАВАТ ДОГОДИНА ГРУЕВЦИ!

Повеќе

Културна дебата на Твитер меѓу Саше Политико и Илче Гебелс Халкидики!

Повеќе

За чудната случајна средба со владиката Наум...

Атеист сум, не го ценам МПЦ воопшто, но пред некој ден се сретнав со владиката Наум на улица и ми се деси нешто неочекувано, почувствував многу пријат...

Повеќе

КОЈА Е ОВА ЗЕЛКА БЕЛИМБЕГОВСКА, ЦЦЦ, СКОПЈЕ ШТО ТИ СЕ СЛУЧУВА ТЕБЕ ОВИЕ ГОДИНИ, ЦЦЦ...

Повеќе

Просто е неверојатно колку ВМРО-вците се влажнат на начинот на владеење на Ердоган, па да го примениме тогаш и ние таквото владеење врз нив?!

Ги гледам овие денови како буквално свршуваат видни куртони и вмровци за тоа како владеел Ердоган во Турција, како апсел, тепал, убивал, отпуштал од р...

Повеќе