Одберете локација на пристап

Еј човече, главна поента на Мицковски вечерва беше дека пратениците го спречиле да го порази Заев?!?! Затоа ли е целата таа паника со исклучување од партија, демек еве алиби зашто уште не може да го победиме, некој му ставил сопка на мудриот и гол
Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие дали сте нормални?! Па самите преговаравте и ве има во снимките како ќе сте прифателе разни нови имиња
Стојанче го разобличува лажниот патриотизам на Пандов.Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, можеби другар му Миленко му ветил дека ќе му обезбеди иселеничка виза за САД. pic.twitter.com/Oahb0FD
Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц... А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово зборува се, ватрената тројка Антоњо, Хипо и Мацко: Линк до видеото од прославата во МН
Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно
Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО -ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен на идеите и постулатите на организацијата. Свесен сум дека партијата е соочена со многу предизвици и де
Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го чествуваме денот на Македонската револуционерна борба, денот на основањето на историското ВМРО чиј сон ден
Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. Но, не од фактот што е даден предлог за
Проруската чистка во партијата, исфрлањето на сите про-западни структури ВМРО ДПМНЕ ја маскира со Сашо Мијалков за некаква чистка против криминалот во партијата?!?! А ген сек им е Јанушев, обвинет за набавката на кинекси увтобуси?! Илче Гебелс уште
Член на ЦК на ВМРО ДПМНЕ за НОВА изјави дека “немало никакви странски служби, не прислушуваше Мијалков”. На вчерашната седница на ЦК на ВМРО ДПМНЕ најдраматичен момент, според извори на НОВА, била иницијативата за предлогот ОК да го ис

РЕСТОРАН НА ДЕНОТ: Манхата, 60-ти спрат во облакодерот Либерти, Њујорк

Manhatta 28 Liberty St., 60th Floor 212.230.5788

Повеќе

ОСМАНИ ГО ПРЕЧЕКА КУРЦ: Австрискиот канцелар пристигна во Скопје

Повеќе

Почина човекот кој го измисли мулти левел маркетингот, милијардерот Ричард Де Вос

Директната продажба од човек на човек, при што, мрежата е како пирамида во која најгорниот шеф зема процент од продажбата на сите што се под него, е...

Повеќе

ОСТРА РЕАКЦИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР: Изгубените часови учениците ќе ги надоместат во договор со наставниците и одговорните во училиштето, oна што нема да се надомести е штетата која ВМРО – ДПМНЕ ја нанесе наобразованието и на образовниот систем, како на локално, така и на централно ниво!

Повеќе

(ВИДЕО) СРЕДБА НА СПАСОВСКИ СО ЏАБИР ДЕРАЛА ОД ЦИВИЛ: МВР е отворено за соработка со граѓанскиот сектор!

Повеќе

ПЕТРЕ СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ И РАСТРЕПЕРЕН ГЛАС: Кога на крај дојдоа полицајците да не спасат, не знаев дали ќе не носат да не утепаат или дошле да не спасат!

Со многу емоции, Шилегов раскажа што се случувало на 27-ми април во собранието. Што се случувало во неговото семејство деновите пред тие настани, ка...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОДЕКА ЧЕКА АВИОН ВО ВИЕНА ЗА СКОПЈЕ, СЕБАСТИЈАН КУРЦ СЕ ОБРАТИ СО ВИДЕО ПОРАКА НА ТВИТЕР: Одам за Скопје да му помогнам на Заев Македонија да стане членка на ЕУ и НАТО!

#Mazedonien stands before a historical milestone on D way into the #EU, the solution D name question, which applies our full support. In the run-u...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ВО ГОСТИВАР НЕМАЛО ПОГОЛЕМ МИТИНГ ВО ИСТОРИЈАТА: Здружени заедно СДСМ, ДУИ, Албанска Алијанса и Турците!

Повеќе

АНГЕЛА МЕРКЕЛ МНОГУ САКА ДА УСПЕЕМЕ: Советник од Германија во кабинетот на Заев

Ќе се формира германско-македонски управувачки комитет кој ќе биде посветен на економски прашања, а посебен советник ќе биде ангажиран и во кабине...

Повеќе

МУХАМЕД ЗЕКИРИ РОКНА БОМБА НА СУДЕЊЕТО ЗА 27-МИ АПРИЛ: Видов лице кое држеше пиштол. Bо еден момент му падна!

Пратеникот Мухамед Зекири во моментот сведочи во Кривичниот суд, за насилството што се случи на 27 април 2017 година во Собранието. Тој појасни дек...

Повеќе

СДСМ: Сите анализи покажуваат, граѓаните го препознаваат историскиот момент и ќе гласаат ЗА европска Македонија

Повеќе

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ИНТЕРПОЛ, ФБИ И АЛБАНСКАТА ПОЛИЦИЈА: Запленети 5 милиони евра од двајца Албанци кои беа фатени во Шпанија со тон кокаин

По барање на Судот за тешки кривични дела, на две лица од албанскиот град Лежа им е запленет имот во вредност од пет милиони евра.Според полицијата,...

Повеќе

(ВИДЕО) Столтенберг: Вратата ви е отворена, искористете ја шансата на 30 септември да добиете место и еднаков глас на масата на НАТО, најуспешниот сојуз во историјата!

За неколку седмици имате референдум за договорот за името. Ги охрабрувамгласачите да се појават во голем број, ова е прилика која се јавува еднаш во...

Повеќе

ОХРИД, ТРПЕЈЦА НА ДЕНОТ!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА: Во вториот квартал македонската економија има раст од 3%, економијата полека зоврива, тимот Крешник, Тевдо, Кочо и Заев дава резултати!

Сега кога ќе кренат и автопатите и локалните патишта кои добија зелено светло на седница вчера и завчера, земјава ќе биде едно огромно градилиште!...

Повеќе