Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

ИМПРЕСИИ ОД МИТИНГОТ: ВМРО ДПМНЕ успеа да направи голем и успешен митинг што е рамно на божјо чудо!

Да бидеме реални, ВМРО ДПМНЕ успеа да направи голем митинг! И тоа е рамно на божјо чудо!!! Речиси 3 години откако почнаа да пукаат бомбите, во те...

Повеќе

ГОЦА БЕСНИ БРК: Жена, мајка, убица...

Повеќе

ШТАМА ПРЕД ВЛАДА: МИЦКО ГИ ПОВИКА АЛБАНЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА ВМРО ДПМНЕ, СИТЕ ЗАНЕМЕА?!?!

- Ги повикуваме Албанците и Муслиманите да ни се придружат, сите сме разочарани од власта на СДСМ и ДУИ! Мицковски ги шокираше своите симпатизери к...

Повеќе

ХИДРО ЛОПОВОТ СЕ ПРЕТЕРА: МИЦКОВСКИ ЌЕ ЈА РЕФОРМИРАЛ СДСМ?!?!

Иако Заев му води 25 спрема 3 во рејтинзите, Мицко се понуди да го реформира СДСМ?!?! - СДСМ треба да се реформира, но прво треба да го поразиме За...

Повеќе

ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ОД ГОВОРНИЦАТА НА МИТИНГОТ ПОБАРА СЛОБОДА ЗА УБИЈЦИТЕ НА ЗАЕВ И СЕЛА КОИ УПАДНАА ВО СОБРАНИЕ НА 27-МИ АПРИЛ ЗА ДА ТЕПААТ И УБИВААТ СО ПИШТОЛИ И БОМБИ!!!

Во неверојатен и шокантен потег, лидерот на ВМРО ДПМНЕ во својот говор побара слобода за терористите кои упаднаа на 27-ми април и за малце ќе ги уби...

Повеќе

УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ВИКТОР ОРБАН СЕ ОБРАТИ СО ВИДЕО ПОРАКА НА МИТИНГОТ НА ВМРО ДПМНЕ, СЛЕДНИ ЗА ОБРАЌАЊЕ СЕ ПУТИН И КИМ ЈОНГ УН!

- АЈДЕ ВМРО, ЌЕ СЕ ВРАТИШ НА ВЛАСТ, ВО ПОЛИТИКАТА СЕ ГУБИ И СЕ ПОБЕДУВА, НАЈВАЖНО Е НИКОГАШ ДА НЕ СЕ ОТКАЖЕТЕ И ДА ОСТАНЕТЕ ХРАБРИ, им порача на ВМР...

Повеќе

ЖИТЕЛИ НА НОВАТА НАСЕЛБА ЈАКА ВО ОПШТИНА ИЛИНДЕН СЕ ЖАЛАТ ДЕКА ЖИВЕАТ КАКО ВО 19-ТИ ВЕК, ИАКО ИМ БЕШЕ ВЕТЕНО ВОДА, СТРУЈА И ПАТ!

Еден од најрекламираните проекти на претходната власт беше проектот ЈАКА во Општина Илинден каде општината даваше државна земја пошто зашто и ветува...

Повеќе

ФОТО: МАСКОТАТА НА ВМРО ДПМНЕ, БАТЕ ГЕЛЕ Е ЖИВ И ЗДРАВ

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ЗАСЕГА САМО 10 000 НАРОД ПРЕД ВЛАДА!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Заев прослави 25 години матура со своите школски другари во Струмица

Зоран Заев го заврши средното образование во струмичката гимназија како одличен ученик, скромно и вредно момче. Се врати денеска, после 25 години...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ: До смрт уплашени од фијаско на митингот вечерва, масовно почнаа да плачат и лажат дека МВР им го саботирала митингот, со објава на стари видеа од фудбалски натпревари

На видеото се слуша како навивачите на ФК Победа, Мајмуни, си пеат фудбалски песни пред дерби со ФК Пелистер, очигледно е дека се работи за старо ви...

Повеќе

(ФОТО) НОВОТО ЛИЦЕ НА МВР: ПОЛИЦАЕЦ ПОМОГНА НА СТАРЕЦ ДА ПОМИНЕ УЛИЦА ВО СКОПЈЕ

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Ревизорот потврди како криминално функционирала ВМРО-ДПМНЕ, Мицковски да одговори дали и што му должи на Никола Груевски?

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА СТАНУВА ГОЛЕМО ГРАДИЛИШТЕ: Премиерот Заев со министерот Сугарески и директорот Китанов на одбележувањето на изградбата на патот Штип - Радовиш

Стартуваше изградбата на првата фаза од експресниот пат Штип-Радовиш во должина од 23,5 километри, кој се протега од клучката кај штипското село Соф...

Повеќе

ЃОРЃИ ТРЕНДАФИЛОВ СЕ ВРАЌА ВО ПОЛИТИКАТА: Колку Илиндени се доволни за еден живот?

Факт е дека ако не се „грчиштата“ и ехото од „транспарентните владино-новинарски сеанси“ ние, македонската јавност, плебс, п...

Повеќе