Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ПРЕМИЕРОТ ГО СПАСУВА МАКСТИЛ ОД КРАХ - Телефонски разговор Заев - Јункер: Европската комисија ќе ја разгледа можноста за изземање на компаниите од Македонија од анти дампинг мерките за увоз на челик и алуминум

Повеќе

СДСМ: Растот на БДП од 3 отсто во третиот квартал од 2018 е потврда за успешноста на економските политики на Владата предводена од СДСМ

Повеќе

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес во рамки на првиот „Светски конгрес на претприемачи“, кој се одржува во Загреб, пред учесниците имаше обраќање во кое се осврна на економските политики на Владата на Република Македонија за поддршка на инвестициите

Апостолска во Загреб: Пред бизнисот отворивме економски перспективи кои ветуваат стабилна деловна клима и силна институционална поддршка Министерка...

Повеќе

Брендот Брилијант се прошири со маслото „Брилијант Омега 3“

„Брилијант Омега 3“ е новото масло за јадење од „Витаминка“ кое е достапно на продажните места. Со неговата појава се зголем...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРИЛА АКЦИЈА НА ВМРОНИТЕ: Додека портпаролот на СДСМ држеше прес пред седиштето на ВМРО, тие стоеја позади него со транспарент

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ ВО ПРИЛЕП: Оваа година околу 100 македонски фирми ќе добијат субвенции за нови капацитети, догодина бројката очекуваме да оди до 140!

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ - Иванов го потврди сведочењето на Нинџа – неговиот генерален секретар Јосифовски на 27 април бил во белата палата на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот Ѓорге Иванов, во одговори на новинарски прашања по своето обраќање вечерва, сепак го потврди исказот наобвинетиот Александар Василевск...

Повеќе

МАКТЕЛ ДОЈДЕ ДО ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗАГИНАТИТЕ КАЈ ВЕЛЕС: Еден од обвинетите од Детонатор, двајцата од Кочани

Едниот од загинатите кај Велес најверојатно е дел од групата обвинети за Детонатор, се шпекулира дека барем еден од нив бил и осуден за тој случај з...

Повеќе

СПЕКТАКУЛАРНО ОТВОРАЊЕ НА „ВИНТЕРЛЕНД“ – ПРВАТА НОВОГОДИШНА НАСЕЛБА ВО СКОПЈЕ

Со вeчерашното отворање на новогодишната населба „Винтерленд“ и светнувањето на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“...

Повеќе

ШОКАНТНО - СЕГА СЕ Е ЈАСНО: Генералот Ангелов и неговата сопруга инаку инспектор во МВР пред 3 години ги фатија на дело бандитите на Нинџа како се обидуваат да постават прислушни уреди и камери во нивниот дом!!!

Пред три години, сопругата на генерал Ангелов, Јасминка Ангелова, инаку инспекторка во МВР со факултет со обука со све, ги фати живи бандитите на Ни...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА ЛУДИЛАТА НА ТРАМП: Постави за амбасадорка во ООН поранешна презентерка на вести на Фокс Њуз без ниту ден искуство во политика и дипломатија!

Трамп практично го укинува местото амбасадор во ООН и го претвора во обично портпаролско место за она што тој и неговите најблиски советници, Помпео...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ ПОСТАВУВА ПРАШАЊЕТО: Дали Филип Петровски верува во она што го збори, зарем е толку глуп, или се прави глуп?! У секој случај, жал да те фати за човекот...

Повеќе

(ВИДЕО) Започнува кампањата за договорно производство на сончоглед, сите кои имаат земја нека се пријават!

Повеќе

АНГЕЛА МЕРКЕЛ СИ ЗАМИНА, ЈА НАСЛЕДИ ПАК ЖЕНА НА ЧЕЛО НА НАЈМОЌНАТА ПАРТИЈА ВО ЕВРОПА!

По повеќе од 18 години на чело на германската Христијанско-демократска унија, Ангела Меркел денеска го предавапрестолот во најмоќната конзервати...

Повеќе

И СО ДЕМОКРАТИЈАТА СЕ ПРЕТЕРА: Пола Скопје блокирано со гајби од Прилепска Пивара, ај барем да беа од Скопско

Повеќе