Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

СЛОБОДАН УНКОВСКИ: Добро тераат Заев и Димитров, важно е да направиме компромис со Грција и да тргнеме напред, да се проветри малце оваа наша затворена визба засмрдена, да се појави надеж за народот за подобар живот

Југословенско драмско позориште (ЈДП) со две изведби на претставата „Ајнштајновите соништа“ во режија на Слободан Унковски гостува...

Повеќе

НЕ СЕ СЕКИРАЈ, ЗА СРЕЌА САМА ЌЕ СИ ОСТАНЕШ ЖИВОТИЊО

Се моли машкиот свет да бега како од чума од вакви чудовишта...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ ЗАМОЛИ НЕВЛАДИНИТЕ ДА МУ ПОМОГНАТ ДА ГО РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО ГРЦИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) За најдобра изведба на американската химна во живо на сите времиња се смета настапот на Витни Хјустон на супербоул 1991-ва во Тампа, Флорида

Американската химна е најтешката песна за пеење во светот, има тежок ритам, тешки ноти и тежок текст кој тешко се памти. Многу големи пејачки ѕвезди...

Повеќе

НОВИНАРСТВОТО И НВО СЕКТОРОТ СЕ ПОЈАЧУВА: Со Алаѓозовски заминува и портпаролот Сарачини, се надевам дека бевме достојни на предизвикот, напиша на фб

Петрит Сарачини заминува од Министерството за култура заедно со министерот Роберт Алаѓозовски. Тој беше вработен како посебен советник во кабинетот ...

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ РАСПАЛИ: Некои од мрчаторите повеќе го мразат Заев, одошто сакаат да се интегрираат во ЕУ и НАТО!!!

Растргнати помеѓу општо декларираната политичка волја за евро-атлантски интеграции и потребата до таму да се стигне по пат на компромис со Грција, в...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА МАФИЈАШОТ СЕМ ЏИАНКАНА КОЈ ГО НАРЕДИ УБИСТВОТО НА ЏОН КЕНЕДИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО МОЌЕН ГОВОР ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ: Тешки времиња се пред нас, не чекаат предизвици од кои зависи иднината на генерации пред нас, ни треба целата парламентарна поддршка во овие моменти!

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТ, ПОЧНА ЕКОНОМСКИОТ БУМ: Започнува изградбата на мини град на местото на Скопски Саем, инвестиција вредна фантастични 350 милиони евра!!!

1600 станови, пет канцелариски згради и трговски центар на местото на Скопски саем Групацијата „Балфин“ го презентираше проектот нарече...

Повеќе

АПЕЛ ДО СИТЕ ПРАТЕНИЦИ И МИНИСТРИ ОД СДСМ И ДУИ: Еве ја целосната листа на сите странски и домашни инвестиции во време на новата влада предводена од Зоран Заев, научете ја на памет за подобро да се носите во дуели со ВМРО ДПМНЕ!

1. ПОДГОРКА, СТРУГА, 5,5 МИЛИОНИ ЕВРА Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во посета на фабрика во изградба кофинансирана од ИПАРД: Домашните инв...

Повеќе

БРАВО ЗА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: МВР го реши статусот на 594 полицајци-приправници и 565 кандидати за полицаец!

Со денешното доставување на решенија за распределување на 594 полицајци приправници на работни места „полицаец“, како и со врачување...

Повеќе

ВИДЕО: КИРАЦ ГО МАСАКРИРАШЕ ЈАНУШЕВ НА ТВ 24!

Повеќе

(ВИДЕО) 110 ГОДИНИ НА ПАТИШТАТА: ГУЛФ ОИЛ, АМЕРИКАНСКИ БРЕНД СО ГОРИВА СО СВЕТСКИ КВАЛИТЕТ!

Повеќе

ИСКУСНИОТ ДИПЛОМАТ КАРЛ БИЛД: Не ме изненадува обидот на Иванов да го спречи решавањето на проблемот со Грција

Повеќе

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски повика на масовен протест: Да му кажеме на Зоран Заев и групата околу него дека е доста и дека Македонија ќе победи!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Прилеп повика масовно да се излезе на протест на 2 јуни. Toj пред прилепчани истакна дека владеењето н...

Повеќе