Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ СРЕТНА И СО МОГЕРИНИ КОЈА Е НА ЗАМИНУВАЊЕ ОД ФУНКЦИЈАТА НО ПРАВИ ГОЛЕМИ НАПОРИ ДА ЕУ НЕ НАГРАДИ ЗА ХРАБРОСТА И НИ ДАДЕ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИТЕ

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев на прес со Претседателот на ЕК Јункер и еврокомесарот Хан: Европската комисија ја смести Северна Македонија и нејзиниот успех, на листата на најголемите достигнувања на Европската Унија, време е Европа да испорача

Повеќе

Богојески: Бегалецот Груевски и победата на Вардар ја искористи за да ја подели нацијата

Реформистот во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески, го коментира последниот фејсбук статус на пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, кој во честитка до в...

Повеќе

БОМБА НА ЈУНКЕР, СОЛЗИ ВМРОВСКИ ТЕЧАТ КАКО РЕКА: Датумот за преговори може да се очекува во јули

Одлуката за датум за старт на преговори најверојатно може да се очекува во текот на јули, порача попладнево претседателот на Европската Комисија, Жа...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАНЕ РАСПАЛИ: АКО ЛЕТОВО НЕ ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ, ТОА ЌЕ БИДЕ ДОКАЗ ЗА ОТСУСТВО НА ЛИДЕРСТВО И ВИЗИЈА ВО РАМКИ НА ЕУ!

Доколку ова лето не добиеме датум за преговори за мене тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во рамките на ЕУ и не само визија з...

Повеќе

(ФОТО) Шилегов ги пречека вардарци со празнична баклава и 100.000 евра

По приемот кај премиерот, ракометарите и стручниот штаб на РК Вардар беа на прием кај градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Тој ги пречека со ба...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Бајрам Шериф Мубарек Олсун! Нека биде благословен и честит празникот!

Честитки за големиот муслимански празник Рамазан Бајрам на сите наши сограѓани муслимани. Посакувам во празничните денови да бидат пренесени порак...

Повеќе

КОЈ НОРМАЛЕН МОЖЕШЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА ТРЕНДЕ НАЈМНОГУ ЌЕ ПЛАЧЕ ПО ГРУЈО?!?!

Повеќе

БРАНКО РЕШИ ДА СЕ АКТИВИРА ПОЛИТИЧКИ, ЗАЕДНО СО СИТЕ БАЛКАНСКИ ЕКС ПРЕТСЕДАТЕЛИ И ПРЕМИЕРИ ЌЕ ПРАВАТ КОНФЕРЕНЦИИ И СЕМИНАРИ НА КОИ ЌЕ ПРАВАТ АНАЛИЗИ И ЌЕ ДЕЛАТ СОВЕТИ КАЈ ТРЕБА ДА СЕ ДВИЖАТ ЗЕМЈИТЕ ОД БАЛКАНОТ

Обраќање на Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, на регионалната конференција на Подгоричкиот клуб на тема „Проши...

Повеќе

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, ги прими европските шампиони, ракометарите на РК Вардар

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими европските шампиони, ракометарите на РК Вардар, коишто по вторпат...

Повеќе

(ВИДЕО) КУНОВСКА Е МНОГУ ИНТЕРЕСНА ЛИЧНОСТ: Си дадов отказ од СДСМ откако Заев си дозволи да влече потези без да се консултира со мене?!

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ ПОТСЕТУВА НА ЕДНО СТАРО ВЕТУВАЊЕ НА СДСМ КОЕ СЕГА УШТЕ ЧЕКА ДА БИДЕ РЕАЛИЗИРАНО!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев ги прими ракометарите на „Вардар“: Вие сте шампионите на нашите срца, гордост на нашата татковина, државата ќе возврати

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заевденескасе сретна со ракометарите на РК ,,Вардар” кои на 2 јуни ја освоиј...

Повеќе

Комерцијална банка АД Скопје ја потврдува својата успешна работа и надвор од границите на нашата земја. Овој пат се најде на страниците на престижниот магазин TIME

Комерцијална банка АД Скопје ја потврдува својата успешна работа и надвор од границите на нашата земја. Овој пат се најде на страниците на престижни...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГО ПРИФАТИ КОНЦЕПТОТ НА ЗАЕВ ЗА ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ - Мицкоски со честитка за Рамазан Бајрам: Само сплотени и обединети можеме да изградиме успешна држава

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка до припадниците на исламската вероисповед по повод празникот Рамазан Бајрам:...

Повеќе