Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

АЈДЕЕ, НИНЏА ГИ ОТКРИ ТАЈНИТЕ НА ДБК: МУ СТАВИВМЕ КАМЕРИ ДОМА НА АНАЛИТИЧАРОТ АЛБЕРТ МУСЛИУ!

Обвинетиот Александар Василевски-Нинџа, кој во денешното сведочење откри кој во ВМРО-ДПМНЕ и во МВР командувал со организираниот напад на Собранието...

Повеќе

ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ ОД 27-МИ АПРИЛ: ЗАМЕНИК НАЧАЛНИКОТ ВО ДБК КОЈ СЕГА Е ВО БЕГСТВО ВО ГРЦИЈА БИЛ ГЛАВНА ЅВЕЗДА, КРШЕЛ СО ЧУК ХАРД ДИСКОВИ ОД СОБРАНИЕ И ГИ ФРЛАЛ ВО ВАРДАР

Во тајна просторија на Петтата управа околу полноќ на 27 април лани, по организираниот напад на Собранието, обвинетиот Александар Василевски-Нинџа п...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА НИНЏА ВО СУДНИЦА: УПАДОТ НА 27-МИ АПРИЛ СЕ УПРАВУВАШЕ ОД 8-МИ СПРАТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ, ТАМУ БЕА ШЕФОВИТЕ НА ДБК, ВОЕНО РАЗУЗНАВАЊЕ, АГЕНЦИЈА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ, МВР...

„Кај 19 часот пешки тргнав кон Собранието. Го видов началникот на Петтата управа Никола Бошкоски, Борислав Богдановски од управата и други. Ли...

Повеќе

Нинџа: Дамовски, Дурловски и Бетмен беа фиктивни водачи на протестите, често доаѓаа во седиштето на партијата и се гледаа со благајникот, протестите беа контролирани од ВМРО ДПМНЕ

Сведочењето на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа на судењето за организираниот напад во Собранието продолжи со протестите пред Државнат...

Повеќе

РОКААТ СПЕКТАКУЛАРНИ БОМБИ ВО СУДНИЦА; Шефот на подземјето, Нинџа откри дека 3 години работел за шефовите на ДБК, му дале пиштоли, радио станици, блиндирани џипови, пари, све!

Александар Василевски - Нинџа последен сведочи од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организиранио...

Повеќе

ОВА Е ГОЛЕМИНАТА НА СДСМ: Сопругот на Ребека ги тепаше у собрание, они немаат проблем да помагаат на нејзиното хуманитарно здружение за деца со аутизам!

Stefan Bogoev Нова сензорна соба за ученици со посебни потреби е активирана во ООУ „Димо Хаџи Димов“, во Влае...

Повеќе

СДСМ: Мицкоски не ги виде црнилата кои 11 години ја уништуваа Македонија поради бизнис со хидроцентрали, црнилата завршија, режимот е поразен, сега Македонија чекори кон светла иднина

Повеќе

НОВОГОДИШНА ЕЛКА ВО ИКЕА, ЈА КУПУВАШ ЕДНА ГОДИНА УНАПРЕД И ЦЕЛА ГОДИНА ЈА МЕСТИШ

Повеќе

Почина режисерот и еден од најголемите ВМРО-вци во изминативе 30 години, Љубиша Георгиевски

Утрово на 81 година почина театарскиот и филмски режисер, драмски писател, теоретичар на театарот и професор по театарска режија и актерска игра, по...

Повеќе

(ВИДЕО) Легендарниот тренер на Сан Антонио, Грег Поповиќ се скара со новинар: Како не ти е јасно зошто е тешко да се чува ЛеБрон Џејмс, па затоа што е ЛеБрон Џејмс!

What makes LeBron hard to guard? Pop has a simple answer 🙃 pic.twitter.com/PeRIA1UNlT — SportsCenter (@SportsCenter) December 6, 2018 L...

Повеќе

ВМРО И КУРИР СЕ ЗАФРКАВААТ СО НАС И ТОА ПРИЛИЧНО БРУТАЛНО И ДРСКО, МИГН

Повеќе

НА БАРАЊЕ НА САД, ВО КАНАДА УАПСЕНА ШЕФИЦАТА НА ГИГАНТОТ ЗА МОБИЛНА ТЕЛЕФОНИЈА ОД КИНА, ХУАВЕЈ, ПОРАДИ ПРЕКРШУВАЊЕ НА ЕКОНОМСКИТЕ САНКЦИИ НА САД КОН ИРАН

Америка води кампања против компаниите за мобилна телефонија од Кина, Хуавеј и ЗТЕ. По една година успешна операција за оцрнување на овие производи ...

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: АНГЕЛА МЕРКЕЛ НЕ Е ОД ВЧЕРА

Сликано некаде 1990-та... Пред речиси 30 години... Меркел на прием во белата куќа кај тогашниот претседател, Џорџ Буш Постариот.

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Висок функционер на ВМРО ДПМНЕ најави бомби за Заев, тајната служба на Србија, БИА, го прислушкувала премиерот на Македонија?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) БЛИСКИТЕ ПРИЈАТЕЛИ ОЛИВЕРА И МУХИ СЕ СКАРАА ЗА ПОМИРУВАЊЕТО И АМНЕСТИЈАТА, ПАРТАЛИ ЛЕТАА ВО СТУДИОТО НА ТЕЛМА!

Повеќе