Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПО ПОВОД 17 ГОДИНИ РАМКОВЕН ДОГОВОР: НА 30-ти септември сите ќе имаме шанса да ставиме камче во мозаикот кој ќе значи сигурна и светла иднина за земјата

Повеќе

(ФОТО) СИНГАПУР НА ДЕНОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ЌЕ БИДЕ ИДЕН ПРЕМИЕР НА БРИТАНИЈА: Глутница новинари го чекаа Борис Џонсон пред неговиот дом цел ден за да го изедат за коментарот за бурките дека личеле на поштенски сандачиња, он ги послужи со чај и кафе, облечен во бермуди

Линк до видеото, овде.

Повеќе

КОЈ ОВДЕ НЕ ПОЛУДИ, НЕ Е НОРМАЛЕН!!!

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Иако со години се против рамковниот договор, ја блокираа територијалната организација и сега законот за јазици, ВМРО ДПМНЕ ќе присуствува на прославата за 17 години Охридски рамковен договор!

Повеќе

ВЛАДАТА ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА АВИОНСКИ ТРАНСПОРТ НА ПАТНИЦИ, ЕДИНСТВЕНИОТ КОЈ СЕ ЈАВИЛ БИЛ ВИЗЕР, ПОРАДИ ТОА СЕ УКИНУВААТ ТРИ ЛИНИИ НО СЕ ВОВЕДУВА ЕДНА НОВА

Владата го поништи тендерот затоа што имало само еден учесник, но најави набрзо нов тендер. Како резултат на тоа Визер укинува две линии, кон Лу...

Повеќе

ВИКТОР КАНЗУРОВ СО УБИСТВЕНА КОЛУМНА: ЛИДЕРОТ НА ВМРО ВАЉЕВО, МИЦКО КРСТИЌ, ГИ МРАЗИ ИДЕИТЕ НА ВМРО!!!

Војводата Мицко Крстић не може да ги спомене државата (Југославија), п(П)артијата и (тоталитарниот) систем, кои, во 1951 година ги убија петмината с...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ВИДЕО КОЕ ГИ ШОКИРАШЕ СРБИТЕ И БОСАНЦИТЕ: Ние Србите никогаш не сме биле геноциден народ во историјата, Ратко Младиќ не зацрни за век и веков, тој а најголем штетник на Србија!!!

Повеќе

ПЕТРЕ ПРАВИ СЕ ШТО МОЖЕ ЗИМАВА ДА НЕМАМЕ ЗАГАДЕН ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ: Почна бесплатното чистење на 100 оџаци во Скопје

Кандидатите кои ја посетуваат обуката за оџачари во средното училиште „Здравко Цветковски“ излегоа на терен и почнаа бесплатно чистење н...

Повеќе

Против комарци во Скопје се прска со нов речиси безвучен италијански авион „Партенавија“

Аероклубот „Скопје“ е ангажиран од Град Скопје за прскање против комарци и за таа цел се користи авион од италијанскиот производител &bd...

Повеќе

(ВИДЕО) Шокантна новинарска сторија во САД: Саудиска Арабија и Обединети Арапски Емирати имале план за инвазија и анексија на Катар, но Рекс Тилерсон ги спречил и за тоа бил казнет со отказ од Трамп!

Повеќе

ВЛАТКО КОСТОВ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ОД ОФС ТЕТОВО!

ВЛАТКО КОСТОВ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ОД ОФС ТЕТОВО! ВЛАТКО КОСТОВ, МАРКАНТНА СПОРТСКА ЛИЧНОСТ ВО МАКЕДОНИЈА , ВЛЕГУВА ВО ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДА...

Повеќе

(ВИДЕО) ХОРОР, КАДЕ БЕ ВАКА ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕУ И НАТО: Воз се појави од нигде никаде на сред пат?!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ОХРИД НА ДЕНОТ, СЛИКАНО ОД ВЕЛЕСТОВО

Повеќе

СКОПЈЕ НА ДЕНОТ, ФОТКА ОД СКОПСКА ЦРНА ГОРА

Повеќе