Одберете локација на пристап

Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие дали сте нормални?! Па самите преговаравте и ве има во снимките како ќе сте прифателе разни нови имиња
Стојанче го разобличува лажниот патриотизам на Пандов.Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, можеби другар му Миленко му ветил дека ќе му обезбеди иселеничка виза за САД. pic.twitter.com/Oahb0FD
Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц... А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово зборува се, ватрената тројка Антоњо, Хипо и Мацко: Линк до видеото од прославата во МН
Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно
Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО -ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен на идеите и постулатите на организацијата. Свесен сум дека партијата е соочена со многу предизвици и де
Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го чествуваме денот на Македонската револуционерна борба, денот на основањето на историското ВМРО чиј сон ден
Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. Но, не од фактот што е даден предлог за
Проруската чистка во партијата, исфрлањето на сите про-западни структури ВМРО ДПМНЕ ја маскира со Сашо Мијалков за некаква чистка против криминалот во партијата?!?! А ген сек им е Јанушев, обвинет за набавката на кинекси увтобуси?! Илче Гебелс уште
Член на ЦК на ВМРО ДПМНЕ за НОВА изјави дека “немало никакви странски служби, не прислушуваше Мијалков”. На вчерашната седница на ЦК на ВМРО ДПМНЕ најдраматичен момент, според извори на НОВА, била иницијативата за предлогот ОК да го ис
Почитувани, Помирување и простување е неопходно за да продолжиме напред, но и враќање на украдените пари. Бројчаникот треба конечно да почне да врти. И секој што се огрешил пред законот мора да одговара. Правда мора да има. Почитувани господа од
Ајварот и „стечајот“ на ДПМНЕ Жално е што Граѓанско Демократската Унија-ГДУ остана ЕДИНСТВЕНАТА опозициска партија со јасни евро-атлански ставови. ГДУ ќе продолжи по суштина да ги критикува политиките на владата, кои декларативно во с
80 пратеници вчера гласаа во Собранието по предлогот за отворање на уставните измени согласно Договорот од Преспа. Но, со нивното гласање Уставот не е променет, туку ова нивно гласање е само почеток на процедурата. За целосната процедура, о
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев и членот на Извршниот комитет Костадин Богданов, се разрешуваат од партиските функции, а за екс министерот за здравство Никола Тодоров и за поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков се поведува постапка за и

ОВА Е ВИСТИНСКИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ: Заменик генералниот секретар им порача на ВМРОВЦИТЕ - И гласот „против“, е глас за Македонија!

Петар Богојески, заменик-генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, е еден од ретките членови на партијата кој јавно ги соопштува и аргументира своите ставов...

Повеќе

ГДУ: Во името на референдумот!

Toa е новата мантра со која сe` оправдува се, објаснува се` и тешко на оној кој ќе се дрзне да покаже и трошка сомнеж сега кога “вознесението ...

Повеќе

Спасовски: Граѓаните да пријават доколку некој им се заканува да не излегуваат на референдумот

Ова е историски миг за нашата држава. Апелирам ако кој било се заканува на кој било граѓанин да не излегува на референдум, граѓаните тоа да го прија...

Повеќе

НЕМА ЛАБАВО, РЕФЕРЕНДУМОТ МОРА ДА УСПЕЕ: ШЕФОТ НА НАТО ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ, УТРЕ И ЗАДУРТЕ ПРИСТИГААТ КУРЦ И МЕРКЕЛ!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОВИТЕ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК СВЕДОЧЕА ПРЕД КОНГРЕСОТ НА ТЕМА СЛОБОДА НА ГОВОР И БОРБА ПРОТИВ ЛАЖНИ ВЕСТИ

Повеќе

Манчевски: Референдумот е одговор на вториот дел од референдумското прашање од 1991 година

Престојниот референдум на 30 септември практично е одговор на вториот дел од прашањето на референдумот од 8 септември 1991 година кога се изјаснивме...

Повеќе

Компанијата „Кранфилд“ ја зголеми инестицијата во Пробиштип по мерките од Планот за економски раст, наместо 15 ќе инвестираат 20 милиони евра и ќе вработат плус 100 вработени

СООПШТЕНИЕ Компанијата „Кранфилд“ ја зголеми инестицијата по мерките од Планот за економски раст Министерката без ресор задолжена за с...

Повеќе

(ВИДЕО) АЦО КАБРАНОВ: Се надевам Мицковски ќе се охрабри и ќе дојде на интервју во 1 ТВ!

Повеќе

(ВИДЕО) КОНТРОВЕРЗЕН НАСТАП НА ВИКТОР КАНЗУРОВ НА АЛФА ТВ: СДСМ се виновни за антикоманијата на ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

Советот за имплементација на Стратегијата за реформи на правосудниот сектор: Потребна е реформа на академијата на судии и јавни обвинители

Со презентацијата на судијата Драгомир Јорданов, поранешен долгогодишен директор на бугарската Акедемија за судии и Јавни обвинители, беше отворена ...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ СЕ ВКЛУЧУВА ВО КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ: Граѓаните да гласаат за Европска Македонија!

До медиумите Демократски сојуз: Граѓаните да гласаат за Европска Македонија Претседателството на Демократскиот сојуз, на седницата на која п...

Повеќе

(ВИДЕО) Владата ја одржа својата 86-та седница, формиран комитетот за преговори со НАТО, 8-ми септември ќе се слави на плато пред влада, формирани заеднички царински контроли со Албанија, донесена одлука за вложување 70 милиони евра во локални патишта

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА СО СИНДИКАТОТ НА ЗДРАВСТВО ПОТПИША ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ НА ЛЕКАРИТЕ ЗА 5%!

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ: Имаме поддршка од светот на 30 септември да излезме ЗА европска Македонија

Повеќе

СДСМ: Целиот свет дава поддршка за интеграција на Македонија, ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи на процесот за влез во ЕУ и НАТО

Повеќе