Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НА ТВ 24: По скандалозните сведочења во суд на обвинетите за 27-ми април, треба да следува брз импичмент за Хорхе и веднаш судење за тероризам против државата!!!

рз импичмент и судење на претседателот, според професорот Љубомир Фрчковски може да се случи по расплет на настаните од 17 април и ако се утврди дек...

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА УПАДНАЛА ВО ФФМ, СЕ ЧЕШЛА РАБОТЕЊЕТО НА ИЛЧО ЃОРЃИЕВСКИ, СЕ ПРОЦЕНУВА ДЕКА СЕ РАБОТИ ЗА КРИМИНАЛ ОД 50 МИЛИОНА ЕВРА!

Финансиска полиција влегла во ФФМ каде ќе се чешла документацијата за потрошени над 50 милиони евра во фиктивни договори на дело, тендери со кои с...

Повеќе

МОРА ДА ИМ СЕ ЧЕСТИТА НА ДЕЧКИТЕ ВО ЦИВИЛ, МНОГУ СЕ КРЕАТИВНИ И ВРЕДНИ ВО ПРАВЕЊЕТО НАСТАНИ: ЦИВИЛ ФЕСТ ВО МКЦ НА 11 И 12-ТИ ДЕКЕМВРИ НА ТЕМА СЛОБОДА. ПРАВДА. ЕДНАКВОСТ.

БИДИ ЦИВИЛ Важно, многу е важно постојано да се прават фестивали, настани и јавни собири од секаков вид. Не е важно дали станува збор за филмски, т...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА ВО ЦИВИЛ СЕ СРЕТНА СО ЅВЕЗДАТА НА ДЕНОТ АЛБЕРТ МУСЛИУ ВО ЧИЈ ДОМ РЕЖИМОТ ПОСТАВИЛ ВИДЕО КАМЕРИ

Конференцијата „За општество ослободено од корупцијата“, во организација наЦИВИЛи Зелена лупа, се одржува денеска (6 декември), во хот...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ И МИЛОШЕВ ЈА ПОСЕТИЈА БОЛНИЦАТА ВО ШТИП КАДЕ ЈА ПРЕДАДОА ВО УПОТРЕБА НОВАТА ОПРЕМА ВРЕДНА 100 000 ЕВРА!

Vladimir Milosev 1 hr· Денес во Клиничката болница во Штип, го предадовме новиот видео-ендоскоп за гастроскопиј...

Повеќе

Кој е Нинџа? Или, на кого ВМРО-ДПМНЕ му даде значка на специјален агент на УБК за зачувување на уставниот поредок? Се дава ли на ваков човек пиштол магнум 38 и радиостаница со 16 канали за да ја слуша комуникацијата на тајната служба?

Повеќе

ЈАНИ МАКРАДУЛИ СЕ РАСТРЧА НИЗ СКОПЈЕ: Уште едно училиште префрлено од дрва на пелети, овој пат во Ново Лисиче

Златко Марин 3 hrs· ОУ „Гоце Делчев“ во Долно Лисиче премина кон еколошки начин на загревање користејќи пелети наместо ...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ГОЛЕМ ЧОВЕК Е ЗАЕВ, ПОМИРУВАЊЕТО ГО ПОЧНА СО ТЕЛЕГРАМА СО СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ, ИАКО ТОЈ ДО СКОРО ВО НАСТАПИТЕ ГО ОПСИПУВАШЕ ЗАЕВ СО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ, ПРЕДАВНИК, НЕПИСМЕН, ПРОСТАК...

Повеќе

СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ФАТИ ДА СЕ КРСТИ КОГА ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДБК КАЖА ДЕКА НЕ ЗНАЕЛ КАЈ БИЛ НА 27-МИ АПРИЛ!

Судијката Добрила Кацарска го испрашуваше. „На 27 април 2017 година околу 18 часот тргнавме на ракомет. Штом стигнавме пред сала, се случи то...

Повеќе

Нинџа: Бришкоска ја издаде наредбата да се отворат вратите на собрание!

Обвинетиот Александар Василевски Нинџа денеска во судот дава своја одбрана за случајот со настаните од крвавиот четврток. Тој во моментов одговара н...

Повеќе

ШОКАНТНО: И СПИРЕ ЗАЛИЖАНИОТ ДАВАЛ НАРЕДБИ НА 27-МИ АПРИЛ ОД ШТАБОТ НА 8-МИ КАТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ!!!

Александар Василевски Нинџа во своето шокантно сведочење за настаните на 27 април денеска со име и презиме посочи кој давал наредби за упадот на 2...

Повеќе

АЈДЕЕ, НИНЏА ГО МАСАКРИРА БЕТМЕН ВО СУДНИЦА: Ти едно време беше против ВМРО ДПМНЕ, ама после смени лента и беше богато награден за тоа!

Обвинетиот Александар Василевски Нинџа денеска одговараше во вкрстеното испрашување и на прашања од обвинетиот Богдан Илиевски, или Бетмен Велит. В...

Повеќе

НИНЏА ШОУ ВО СУДНИЦА: Чавков им даваше насоки на началниците од МВР Митко Пешев и Ивица Вучевски пасивно да делуваат во Собранието

Со прашања од судијката Добрила Кацарска, заврши вкрстеното испрашување на обвинетиот Александар Василевски Нинџа, кој претходно даде широк и детале...

Повеќе

МПЦ ЗА ПЛАЦОТ ДО ГТЦ: Со нашиот имот не се нарушени Божјите заповеди

Македонската православна црква е институција со најдолговековна традиција на постоење на овие простори. Тоа придонело Црквата да поседува свој имо...

Повеќе

Нинџа: Базата ни беше во „Мериот“, паравоениот штаб на ВМРО-ДПМНЕ даваше наредби гледајќи ТВ Нова

Обвинетиот Александар Василевски – Нинџа на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април лани во сведочењето дојде до вечерта на...

Повеќе