Одберете локација на пристап

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир – дознаваТелевизија 24. Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски
Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов

ДРАМА ПРЕД МАНДА: Куртоните истурија боја врз Геро, врие од камери и новинари

Повеќе

ТУКА СЕ ПОЧНА, ДРУГОТО Е ИСТОРИЈА: ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ОДБЕЛЕЖА 40 ГОДИШЕН ЈУБИЛЕЈ ОД ДИПЛОМИРАЊЕТО НА РУДАРСКО-ГЕОЛОШКИОТ ФАКУЛТЕТ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО БЕЛГРАД!

Низ средба со факултетската управа и универзитетските професори, со посета на Студентскиот град и срдечна дружба со колегите, проф. д-р Ванчо Чифлиг...

Повеќе

НА ДИМЕ СПАСОВ ДА МУ СЕ НАПЛАТАТ И ТРОШОЦИ ЗА ИЗВРШИТЕЛ И СУДСКИ И АДВОКАТСКИ ТРОШОЦИ ЗА ДА ВИДИ КАКО НИЕ ЖИВЕЕМЕ!

Повеќе

ЕВЕ КАКО ВМРОВЦИ ПРАВАТ ШАХТА!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ја почна кампањата за локалните во свој стил: КУП ЛАГИ И БЕЗОБРАЗИЕ ДО ЈАЈА, УШТЕ ЕДНАШ ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ ЌЕ ОДАТ ПО СИСТЕМОТ - НАРОДОТ Е ГЛУП, МОЖЕ ЌЕ СЕ УПЕЦА УШТЕ ЕДНАШ!

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕВДОВСКИ ПО ПОВОД 100 ДЕНА ВЛАДА: Моите претходници министерството го водеа како да сме Зимбабве или Руанда, без никаква транспарентност а парите ги фрлаа за глупости за што ќе враќаме кредити долго време!

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска информираше што било сработено во изминатите сто дена од новата Влада. Притоа тој посочи дека негова...

Повеќе

ШОФЕРОТ НА ДИМЕ СПАСОВ ПАК НАЕБА, ПРВ ГО СВРТЕ БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ: Ги врати парите што Диме незаконски ги потрошил!

Поранешните функционери почнаа да ги враќаат парите што ги потрошиле противзаконски. На сметката на Агенцијата за вработување легнаа 143 илјади дена...

Повеќе

Го жалам Заев, да не си му у кожа на човекот, до крај на мандат има да скрене скроз!

Да не ставеа никој од ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ќе мрчеа - ете ги искористија децата да дојдат на власт и после ги фрлија како куртон! Ставаат луѓе од ШАРЕ...

Повеќе

ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА, КОЈА ЗАЕДНО СО ВЕЛИЈА ГИ ИЗМИСЛИ СУБВЕНЦИИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕД 10 ГОДИНИ: Профитерите на земјоделска мака нека не ги лажат земјоделците дека ќе им се укинат субвенциите, тоа само нив ќе им секне изворот!

"СУБВЕНЦИИТЕ се државна мерка, а не партиска и нивната цел е да го модернизираат и зголемат производството. Колку е важно и ...

Повеќе

ПИСМО ОД ЧИТАТЕЛ НА МАКТЕЛ: Идеолошкото самоубиство на квазидесницата!?

Тоа не значи дека ја изневериле идеологијата, напротив, веројатно никогаш и ја немале. Инаку, зошто првенците на тој феномен би брзале да се претв...

Повеќе

Еве зошто назначувањето на Замир Мехмети во управен одбор на Македонски Телеком има смисла

Македонски Телеком досега два пати скршна од патеката и заглиба длабоко во шумата... Еднаш со аферата Телеком со провизии кон владини функционери з...

Повеќе

Геро две години ми се смееше што сум ги бркал Груевци со мобилен, а сега отиде да се тепа со нив?!

Две години Геро плукаше по мене и ме исмеваше затоа што сум ги бркал Груевци со мобилен, а сега кога јајцето му дојде на газот отиде со нив да се тепа...

Повеќе

ПЛЕТВАР ГОРИ, КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ НА ВОЗИЛА ЧЕКААТ ПОЖАРОТ ДА СЕ ИЗГАСИ!

Повеќе

ЕБАТИ ЛУДИЛОТО: ВМРОВСКИ ФУНКЦИОНЕР ОД РАДОВИШ ПО НЕВЕСТА ОТИДЕ КАЧЕН НА ПРОТИВ-ПОЖАРНОТО ВОЗИЛО!

Повеќе

(ФОТО ФАНТАСТИКО) Овие од охридското фото студио Стојан Стојановски 2С ич не се заебаваат!

Повеќе