Одберете локација на пристап

Enes İbrahim July 16· Sorumluluk üstlenen ve üstlendiği sorumluluğun hesabını verebilen tek parti THP’dir.#ilerliyoruzДа се даде отчет за сработеното пред граѓаните е доказ за високата демократска св
Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski #НеЛетајЛетуваj е насловот на новата едукативна акција која во следните два месеци ќе се реализира, а која е резултат на соработката помеѓу МВР и РСБСП која има за цел едукација и подигнување
Почитувани колеги, Нашата земја Република Македонија e посветена кон својата стратегиска цел – полноправно членство во НАТО и влез во ЕУ. Граѓаните на нашата земја во огромно мнозинство го посакуваат полноправното членство на Македонија во
- Не се враќам во политиката, во Радовиш бев на покана на бизнис пријатели затоа што Радовиш е мојот роден град и сакав да присуствувам на тој убав чин на изградба на капитална инвестиција во пречистителна станица. Кратко се сретнав со премиерот
Желбата на Претседателот Глигоров беше, Македонија стабилна, просперитетна, напредна, граѓанска држава, оаза на мирот, лидер во регионот, членка на ЕУ и НАТО. Ќе ја исполниме неговата желба.
Теута Арифи 4 hrs· Најдобри услови за најмладите во Тетово, токму и со оваа цел целосно ја реконструираме градинката Младост лоцирана кај Тетекс во Тетово.За оваа комплетна реконструкција издвоивме 5 милиони д
Судот за човекови права во Стразбур едногласно одлучи: има повреда на членот 10 од Конвенцијата во случајот Макрадули против Македонија, ги прогласува жалбите за допуштени, ги спојува двете апликации во една и му досудува ннадомест од 1.500 евра за
Македонија е како еден залетан авион со 700 км на саат, а ЕУ и НАТО се моторите на кои летаме. Ако некој ги тргне ЕУ и НАТО од иднината на земјата, тоа е практично гаснење на моторите на кои лета овој авион. Тоа што потоа ќе следува е жесток карамбо
До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир

Ако Канал 5 го покани уште 3-4 пати Ристо Никовски во Само Вистина и го соочи со неспособен копук како Сефер Тахири, ќе пропадне и Референдум и НАТО и ЕУ и земјата ќе се распадне...

Се држев за глава цел саат додека ја гледав Само Вистина со Сефер Тахири и Ристо Никовски, која премиерно одеше на денот кога ја добивме поканата за Н...

Повеќе

ШЕФОТ НА ПЕНТАГОН, ГЕНЕРАЛОТ ЏОН МАТИС ИСПАДНА НАШ НАЈГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ И ЛОБИСТ!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska3m3 minutes ago Поканата за Македонија во НАТО значи дека САД- Јадранската повелба ја исполнува...

Повеќе

ПИСМО НА ЧИТАТЕЛ: Почитуван Саше, генералот во пензија Митре Арсовски е најголемиот душман на Македонија, како генерал на ЈНА заговараше воени дејствија во Куманово во 90-тите кога јас бев началник на СВР Куманово, со месеци игравме мачка и глушец!!!

Почитуван Ивановски, Во врска со пренесеното интервју во Мактел од ТВ Алфа плус, со *генералот* Митре Арсовски, сакам да го имате во предвид сл...

Повеќе

ТРАМП ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ПОНАША КАКО ПИЈАН ЛУДАК НА СВОЈАТА ТУРА ПО ЕВРОПА - ДВА ДЕНА ПРЕД ПОСЕТАТА НА ЛОНДОН: Тереза Меј го уништи Брегзит, Џонсон би бил добар премиер

Американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини британската премиерка Тереза Меј дека го „уништила Брегзит“ и додаде дека секој нејзи...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП ДОБИ ПРАШАЊЕ: Што ќе направите ако Русија направи државен удар во Македонија?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ГЕНЕРАЛОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ ДЕКА ЌЕ ГО БОМБАРДИРА СКОПЈЕ АКО ПАРЛАМЕНТОТ ГЛАСА ЗА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА, СЕГА ЗЕМА ГЕНЕРАЛСКА ПЕНЗИЈА ОД 50 000 ДЕНАРИ И НЕ САКА ДА ЧУЕ ЗА ЕУ И НАТО!!!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЅИНГО ЌЕ БИДЕ ОДРАН ДО ГОЛА КОЖА: СЈО БАРА КОНФИСКАЦИЈА НА 17 МИЛИОНИ ЕВРА ОД СИЛЕКС!!!

На денешното судско рочиште за предметот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, об...

Повеќе

ФУНКЦИОНЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, БОГОЈЕСКИ: 27-МИ АПРИЛ Е НАЈГОЛЕМ ТОВАР И СРАМ ЗА ВМРО ДПМНЕ, НИКАКВА АМНЕСТИЈА ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ И НАЧАЛНИЦИТЕ И ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ СМЕЕ ДА ИМА!

- Многу ми е срам како член на ВМРО ДПМНЕ кога ќе ме прашаат за 27-ми април. Сметам дека тоа е најголем товар за ВМРО ДПМНЕ во моментов. Амнестија м...

Повеќе

ЗАМЕНИК СЕКРЕТАРОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЈА ОТЕПА ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДА: Тезата дека нашиот идентитет произлегува од името на земјата е теза на најголемите душмани на македонскиот народ!!!

- Тезата дека македонскиот идентитет произлегува од името на државата е теза на нашите најголеми душмани. По таа логика немало Македонци во Турска и...

Повеќе

БОМБА ОД ЗАМЕНИК СЕКРЕТАРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Референдумот не треба да се бојкотира, туку треба да се излезе да се гласа, но претходно убаво да се размисли затоа што тоа е историска одлука за земјата!

- Референдумот е најдемократскиот инструмент во демократијата, ВМРО ДПМНЕ прва излезе со идејата за референдум, и затоа сметам дека тој не треба да ...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ВМРОВЦИ ШУ ПРАЈМЕ СЕГА: На сајтот на НАТО еден од официјалните јазици е МАКЕДОНСКИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОР МЕРСЕЛ БИЉАЛИ ШОУ НА КАНАЛ 5: Да бев Македонски националист, значи прав ВМРО-вец, со две раце ќе гласав за договорот со Грција, затоа што тој е спас за Македонштината во геополитички аспект!

Повеќе

(ФОТО) И ОВИЕ АЛПИТЕ НЕ СЕ ТРПАТ

Повеќе

ВИСТИНСКИТЕ ВМРОВЦИ ЈА ПОЗДРАВИЈА ПОКАНАТА ЗА НАТО

Повеќе

ПРВ ПАТ НЕШТО ПАМЕТНО ДА КАЖЕ, ЉУБИ ГА МАЈКА - МИЦКОВСКИ ВО ИНТЕРВЈУ НА ТВ СОНЦЕ: Рушењето на оваа власт нема да биде ниту лесно, ниту брзо, ниту едноставно!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ рече дека крајната цел на ВМРО-ДПМ...

Повеќе