Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ВИЛИПЧЕ САМ СИ ПРИЗНАВА И СИ СЕ ФАЛИ СО ОНА ШТО ПАМЕТЕН СЕ СРАМИ: Да бев ја сега претседател на ВМРО ДПМНЕ, во земјава сега ќе имаше граѓанска војна!

Повеќе

САМО ТЕШКИ ДЕБИЛИ НЕ МОЖАТ ДА УВИДАТ ДЕКА ЕФТОВ НЕ ГО ПОБЕДИ САШО ТАСЕВСКИ, ТУКУ ТАСЕВСКИ СИ ЗАМИНА ЗАТОА ШТО ТОА БЕШЕ ДЕБАТА НА ГЛУВИ!

Повеќе

Народе Македонски, почни да мислиш со главата, чукни ја малце, 10 години Латас, Мирка, Миленко и Јанко ти кажуваа што да мислиш, сега треба да мислиш сам, да не заборави како беше тоа?!

Кога 10 години владината пропаганда ќе ти кажува што да мислиш, и сега кога одеднаш таа пропаганда НЕКОЈ ЌЕ ЈА УГАСИ, тогаш народот одеднаш ќе треба с...

Повеќе

ЗОШТО НЕКОИ ЛУЃЕ НЕ ГО ГЛЕДААТ ПОЗИТИВНОТО КОЕ Е СТО ПАТИ ПОГОЛЕМО ОД ГРЕШКИТЕ НА НОВАТА ВЛАДА?!

Во најновата колумна на Независен, активистката Гордана Попсимоновска пишува ЗОШТО СЕ БОРЕВМЕ?! Како може некој со здрав памет да поставува такви п...

Повеќе

Паторот ужива во Маврово (уште малку😁), а вие Ќосиња,Чавки, Водоноши, Кодоши, Слепи мишеви, Оперски пејачи и другите кои мислевте дека ја браните Македонија а не неговото газе, скапувајте во Шутка! Неговото газе сега засега успешно го одбранивте!!!

Повеќе

(АУДИО) Легендарниот Џумерко имал генијална метода како да ги заштити своите аудио касети од крадење: Тој што ќе ја преснима оваа касета, да му е...

Повеќе

И ТУРЦИВЕ ПА КАЈ ЈА СТАИЛЕ ПИСТАТА ОДМА ДО МОРЕТО: Авион за малце ќе станеше подморница во Истанбул!

Авион на Пегасус за малце ќе загњуреше денеска. Турциве во Истанбул како ја напраиле пистата мала грешка и КАПУТ! БАр да стаеле некаков браник, бан...

Повеќе

ТРЕБА ДА СИ СЕРИОЗЕН КРЕТЕН ЗА ДА ОДИШ ВО ЕМИСИЈА НА КУРТОНОТ И БОЛЕСНИК ВАСКО ЕФТОВ!

Да му одиш во емисија на куртонот и болесник Васко Ефтов треба навистина нешто сериозно да ти фали во главата! Прво го легитимираш тоа гомно пропаг...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СЕ СВЕТСКИ ЕКОНОМСКИ ЏИН И НАЈБОГАТИ ВО ЕВРОПА: Германците бутаат светски рекорди, само Фолксваген продаде 6,2 милиони автомобили во 2017-та, апсолутен светски рекордер, вкупно Германците успеаја да му шитнат на светот 13 милиони автомобили во 2017-та!!!

Брендот Фолксваген успеа да продаде 6.2 милиони автомобили во 2017-та и успеа да ја победи Тојота, ГМ и Форд! Во Германија сите брендови покажаа ре...

Повеќе

Сите вие што се возбудивте за мојата молба до вице премиерот Кочо Анѓушев, треба да знаете: Јас прво ќе замолувам за корекција, после ќе земам мобилниот во рака и трк по нив, тогаш ќе им знае газот на сите што ќе покажат ароганција и забеганост!

Сите што се возбудија од мојата молба до вице премиерот Кочо Анѓушев, треба да ви биде јасно: Јас прво ќе и дадам шанса на оваа влада! Но тоа не зн...

Повеќе

НДМ: Министерката Треневска да поднесе оставка заради заштита на личниот и професорскиот дигнитет

„Народно движење за Македонија ја повикува министерката за образование Рената Треневска Дескоска да поднесе оставка доколку држи до својот лич...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КОГА ЌЕ МУ ДАДЕШ ОПШТИНА НА ДОКАЖАН МЕНАЏЕР, КАВАДАРЦИ НА ДОЧЕКОТ НА НОВАТА ГОДИНА

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ: Само мајка Русија е спасот за МАКЕДОЊА!

Повеќе

ТАЛАТ ЏАФЕРИ: По донесувањето на законот за јазиците, седниците ќе ги водам на Албански, со мали исклучоци...

- Кога некој пратеник е станат и нема слушалици на уши и кога ќе треба нему да му се обратам, ќе зборам Македонски, во сите други случаи седниците ќ...

Повеќе

(ФОТО) Луѓе, полека бе со тоа колите да му ебам мајката, све што е над 120 на автопат и над 80 во град е претереано!

Ова е во Калифорнија...

Повеќе