Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

Се додека во оваа земја има копилиња на ТВ како Жаре од Еден На Еден, дотогаш не сме безбедни од нов ГРУЕВИЗАМ!

Комичарот кој имал емисија на ТВ за време на режимот на Грујо а не го исмевал режимот, тој не си ја исполнил својата задача која од него се очекува и ...

Повеќе

(ВИДЕО) Кичаа е со нас, никогаш немало поголем митинг на македонска партија во градот!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Жаре има 6 сценаристи во емисија кои му помагаат и пак шоуто ЕДЕН НА ЕДЕН е очајно лошо!!!

Замисли 6 души ти помагаат со пишување на вицеви, а уште 10 души ти го продуцираат шоуто, сите јаки фирми и телевизии се позади тебе една декада, и ...

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ВИДЕО - ЕВЕ ЗОШТО САКА ДА ТЕПА НОВИНАРИ: ВИСТИНАТА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕМИР КАПИЈА, ТРАЈЧЕ ДИМИТРИЕВ - АПАШОТ, НАЈЛОШИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА!!!

Замислете градоначалник кој е 4 мандати на власт и бара 5-ти мандат?! Замислте градоначалник кој има прекар АПАШ затоа што е практично болен клеп...

Повеќе

ЕВЕ КАКО РЕАГИРАШЕ ЗАЕВ КОГА ГИ ДОЗНА НАЈНОВИТЕ АНКЕТИ НА БРИМА ГАЛУП!

Повеќе

ЗАЕВ НАПРАВИ СЕЛФИ ВО МАКЕДОНСКИ БРОД: ОВА Е ПОБЕДНИЧКО СЕЛФИ!

Повеќе

Фотка од 1902-ра, Њујорк, додека нашите се спремале за востание во Крушево, тамо се правела познатата Флетајрон, прва зграда со челична конструкција!

Повеќе

НОВАТА ЕРА ШТО ИМ СЕ НУДИ НА КРАТОВЦИ ИЗГЛЕДА ВАКА:

Повеќе

НАЈБОГАТИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО МАКЕДОНИЈА ВО СВОЈАТА РЕКЛАМА ГО КРИЕ СКАПИОТ ЧАСОВНИК ВРЕДЕН ДЕСЕТИНА ИЛЈАДИ ЕВРА!!!

Дизајнерите од ВМРО ДПМНЕ при правењето на рекламата за најбогатиот градоначалник во Македонија, со анкетен лист од околу 10 милиона евра богатство,...

Повеќе

ШОКАНТНО ВИДЕО - КРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПАЛАНКА, АЛЕКСОВСКИ: Од верски објекти, во Крива Паланка смее да се градат само православни цркви!!!

Повеќе

(ВИДЕО) УМС на ВМРО ДПМНЕ е инкубатор за монструми и тешки криминалци: Ова е убедливо најгрозниот прес на УМС ВМРО ДПМНЕ во историјата на постоење на оваа ХИТЛЕР ЈУНГЕН организација!!!

Ова видео е од пред 4 години, веднаш по смртта на младиот Мартин Нешковски, кој беше убиен на митинг на ВМРО ДПМНЕ од бодигард на Грујо, по што два ...

Повеќе

(ВИДЕО) Е ова е перверзија: Човекот кој ги читаше речиси сите владини реклами цели 10 години со кои режимот ги купуваше сите медиуми, сега како нов спикер на Фчерашни Новости продава муда за бубрези!

Александар Алексовски покрај Јово Брамс е најскапиот македонски војсовер, читач на реклами и тв најави во земјава. Тој со уште неколкумина ги прави...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Заев и Бочварски во отворена јавна дебата со Штипјани: Промената во Штип ќе се случи, ги слушнавме барањата на Штипјани!

Повеќе

ФИЈАСКО ОД МИТИНГ КОЕ ЌЕ СЕ РАСКАЖУВА СО ГОДИНИ: ВМРО ДПМНЕ ДОЖИВЕА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП!!!

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНО ВИДЕО СО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Новиот татко на градот ќе го сакаат подеднакво и Македонците и Албанците и Турците и Ромите и Србите и Бошњаците и Торбешите и Власите и Египјаните и Бугарите...

Повеќе