Одберете локација на пристап

Невидено лицемерие е токму ВМРО ДПМНЕ, партијата која со своето расипничко и криминално владеење со години им го кратеше она кое што законски им следуваше на пензионерите, денес да зборува за усогласување на пензиите. – се наведува во н
- Да сакаше СДСМ можеше да го прегази ВМРО ДПМНЕ на претседателските избори со 100 000 разлика, но намерно тераа млака кампања за ВМРО ДПМНЕ да не го бојкотира втор круг. Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Алфа ТВ.
Се реализира уште една значајна мерка во областа на земјоделството а, тоа е „зелената нафта“. – рече денеска на прес конференција Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ, Тоа е значајна мерка за субвенционирање на трошоците з
„Согласно Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и годинава продолжуваме со реализација на предвидените мерки, па деновиве беа објавени јавните огл
Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори. Но, не е исклучена и можноста да
Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да ја награди нашата земја, истакна премиерот Зоран Заев на средбата со поранешниот претседател на Репу
Ви пренесуваме дел од колумната на Мерсел Биљали за Цивил Медиа: Во еден волшебен град постоела продавница на желби. Таму се можело да се купува, од љубов, здравје, богатство, убавина, среќа, па сѐ до кариера, успех и власт. Секоја стока
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту еден единствен проект што е од интерес на граѓаните и општината. Ѓорче Петров беше заборав
Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија, за мене вечерва победи Тамара, напиша Жељко Јоксимовиќ на Твитер, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на С

ВЛАДАТА ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИ НЕВЛАДИНИТЕ ОД ПЛАЌАЊЕ НА ПРОПОРЦИОНАЛЕН ДАНОК

Владата на денешната седница даде позитивно мислење на иницијативата на група пратеници за автентично толкување на член 115 од Законот з...

Повеќе

МИЦКОВСКИ АЛА ДИМЕ СПАСОВ У АКЦИЈА, САМО ШТО НАМЕСТО СКОПЈЕ ДЕЈСТВИЕТО Е ВО БУДИМПЕШТА, А АЛБАНЦИТЕ ОД СЕРАВА СЕГА СЕ КЛАНОТ ЗАЕВИ КАЧЕНИ ВО БЕНТЛИ!

Значи овие ВМРО-вците се едни такви бараби и деликвенти што треба бре да им се забрани да се бават со политика. Тоа се един психопати со кравати улет...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА НИ Е КАКО МИСТЕР БИН КОЈ ГЛУМИ ЏЕМС БОНД: БИЛ ВО ВИЕНА, ПА ВО БУДИМПЕШТА, ПА ГО БРКАЛЕ СО БЕНТЛИ СО ЗАТЕМНЕТИ СТАКЛА, КОЈ ШИЗОФРЕНИК, КОЈА БУДАЛЕТИНКА, ПА НА ОВОЈ ЛИ БЕ ДА МУ ДАДЕМЕ ДРЖАВА ДА ВОДИ?!?!

Порталот Лидер пренесува дека Мицковски бил во Унгарија.ВМРО ДПМНЕ запорталотпотврдува и додава дека „неговото возило извесен период е следено...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧНА ИДЕЈА НА ГРУПА АРХИТЕКТИ ЗА КОЈА ВЛАДАТА ВРЕДИ ДА РАЗМИСЛИ: Ослободување на центарот на Скопје од проектот Скопје 2014-та без да се рушат зградите?!?!

Зградите од проектот Скопје 2014 се гломазни, нефункционални и го задушуваат јавниот простор, но тим на архитекти од Скопје предлагаат ослободување ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПА КАКВА Е БРЕ ОВАА ХУНТА НА ВЛАСТ КОЈА ОД БУЏЕТОТ ЌЕ И ДАДЕ НА СИЉАНОВСКА 4 МИЛИОНА ЕВРА ЗА КАМПАЊА?!?!?!?!

Повеќе

Брате Рамизе, па дали си ти нормалан?!?!

Рамиз Мерко мртов ладен и вика на ковинарката Наташа Стојановска, абе се мислев да купам Ауди А8 од 80 илјади евра али реков ај да не претерувам па зе...

Повеќе

БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА: МИЦКОВСКИ ЗАМИНАЛ ЗА БУДИМПЕШТА НА КООРДИНАЦИЈА СО ГРУЕВСКИ КАКО ДА СЕ ПРЕГОВАРА ЗА СЈО!!!

До редакцијата на Centar.mk штотуку пристигна информација дека претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е виден во близина на Будимп...

Повеќе

(ВИДЕО) ГО ИМАМЕ НОВИОТ МИЛЕНКО, ГЕРО СТАНА ВМРОВСКО КУРТОНЧЕ, ОТКАКО ГО ОФАРБАА СЕ ИЗРЕМЕТИ: ВМРО не се бори за амнестија туку се бори против прогонот на дивоградба која се вика СЈО, бомбите не смеат да бидат докази, Катица, Ленче и Фатиме да добијат отказ!

Повеќе

СЕ ПОЈАВИ НОВО ВИДЕО НА ИНТЕРНЕТ ЗА БИТКАТА МЕЃУ СЈО И ВМРО ДПМНЕ!!!

💕LOL 😂😜😋👍😹 🐈❤🐈❤🐈💕 pic.twitter.com/P5evu5YZ7S — Sari★Zaki★ (@Azzoug807Sari) March 24, 2019

Повеќе

ВИДЕО НА ДЕНОТ: Куче, двајца мажи и жена заедно играат фудбал на плажа

🐶💙 pic.twitter.com/FmZ5hiAyNj — CCTV IDIOTS (@cctvidiots) March 29, 2019

Повеќе

ДРЖАВАТА Е ВО ПЛАМЕН, КАНАДЕРИТЕ СЕ ОТЕПАА ОД РАБОТА ОВИЕ ДЕНОВИ: Специјализираната воздухопловна единица при ДЗС изминатиов месец направи повеќе од 120 лета и исфрли на 300 тони вода

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА ПРЕД БИЗНИСМЕНИТЕ ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА: Сите храбри потези кои ги направив се на моја политичка штета ама во ваша корист, вие да правите поголеми профити за да делите поголеми плати и да вработувате повеќе луѓе!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПРЕД БИЗНИСМЕНИТЕ ВО БИТОЛА И ПРИЛЕП: Ги намалуваме казните за бизнисите од 5000 на 50 евра, ќе помогнеме да се едуцираат невработените за да можат да ги пополнат огласите за работа во фирмите!

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ЗА НАТАША СТОЈАНОВСКА, ГО ИЗЏИГЕРИ ЗАБЕГАНИОТ РАМИЗ МЕРКО НА ТВ 24!

Повеќе

ЗАЕВ И КОЧО ГИ ИЗРАДУВАА ПРИЛЕПЧАНИ: Имаме понуда од инвеститори за трајно решение за ЕВРОКОМПОЗИТ, за фабриката да продолжи да работи, на задоволство на вработените

Повеќе