Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

На братска Полска и се случува ВМРО ДПМНЕ, се молиме за нив со лесно да куртулат од оваа црна чума

Повеќе

(ВИДЕО) За Грујовиот верен слуга, Ефтим Клетников, владата на СДСМ била ВАРВАРСТВО, а владата на ДПМНЕ била културна ренесанса за Македонија!!!

Повеќе

ТЕОРИЈАТА НА ДАРВИН ИМА ЕДНА ГОЛЕМА ГРЕШКА: Пред Амебата, а после Парамециумот треба да се стаи овој мекотел!!!

Све почнало од Парамециумот: После иде ова: па после иде Амеба:

Повеќе

(ВИДЕО) ВИСТИНСКИ ДЕСАНТ НА МВР НА СКОПЈЕ СО КОМАНДОСИ СО ПОЛНА ОПРЕМА, КАЛАШИ, ШЛЕМОВИ, ПАНЦИРИ: Затворени 13 кафани, повикани 5 газди на кафичи на распит, уапсени 5 малолетници кои користеле дрога, фатени 100 пијани возачи на улиците!

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ НИ ЗАДАДЕ НЕОЧЕКУВАН УДАР У ПРЕДЕЛОТ НА МЕЃУНОЖЈЕТО!

Појавувањето на Срѓан Керим заедно со тазе градоначалникот Благоја Бочварски во Штип, каде одржа и предавање на тема „Она што не го знаеме за ...

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПРЕТПОСТАВИ ДЕКА СТЕВЧО МУЊА ЌЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ТАКОВ УЖАС: Стефан Богоев откри дел од аздисаноста на подржикоњскиот Грујов потрчко!!!

Повеќе

НАРОДЕ КАЈ Е ШАМПАЊСКОТО, КОЈ ТРЕБАШЕ ДА КУПИ ШАМПАЊАЦ, КАЈ ЌЕ СЕ СЛАВИ, НА ПЛОШТАД, ПРЕД ВЛАДА ИЛИ ПРЕД СОБРАНИЕ?!

Повеќе

Сите ме прашуваат зошто не го вратам пак плаќањето со смс за претплата на Мактел.мк

Сите ме прашуваат зошто не го вратам пак плаќањето со смс за претплата на Мактел.мк. Причината е многу логична: од тие 35 денари кои ги плаќавте ме...

Повеќе

СКЕЧОВИТЕ ОД ФИЛМОТ ГОЛ ПИШТОЛ ПОЧНАА ДА СТАНУВААТ РЕАЛНОСТ: Трамп и Ким Ун се вреѓаат на Твитер и по медиуми - ЕДНИОТ БИЛ СТАРО ДРТАЛО, ДРУГИОТ БИЛ ДЕБЕЛО ЏУЏЕ!

Повеќе

САКАТЕ ЛИ ДА ВИ ГО ЕБЕМЕ ДЕНОТ? Еве колкава е највисоката плата во Македонија, ако сте слаб со нерви и тенок новчаник, ич не кликајте, терајте даље

Повеќе

ДАНИ ДИМИТРОВСКА УТРЕ, ПОНЕДЕЛНИК, ЌЕ ПРОМОВИРА НОВ АЛБУМ ВО МКЦ

Повеќе

Патрис Евра изгуби многу милиони евра поради тепачката со навивачите: Доби 1 години суспензија од фудбал и откажан договор со Марсеј!

Повеќе

(ВИДЕО) Топ 10 филмови за несфатени

Ете зошто Чом Сениор беше толку мек со Грујо, остави простор за соработка со мафијата за возврат да добие пристап и гостувања во емисии со цел погол...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ЧОМ БЕШЕ ТОЛКУ МЕК СО ГРУЈО: Смената на кормилото на партијата беше објавена во емисија на Чом Јуниор!

Повеќе

ВЕЧЕРВА СКОПЈЕ Е ПОД ПОЛИЦИСКА ОПСАДА: Стотици специјалци и обични полицајци во огромна операција прават рации по дискотеки, кафичи, казина, агенции за обезбедување, се ловат секакви прекршувања на законот, од пушење во затворен простор, до дилање дрога!!!

Дознаваме дека вечерва цело Скопје е буквално под полициска опсада!!! Дознаваме неофицијлно дека операцијата е наредена од врвот на МВР и БЈБ по до...

Повеќе