Одберете локација на пристап

Еј човече, главна поента на Мицковски вечерва беше дека пратениците го спречиле да го порази Заев?!?! Затоа ли е целата таа паника со исклучување од партија, демек еве алиби зашто уште не може да го победиме, некој му ставил сопка на мудриот и гол
Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие дали сте нормални?! Па самите преговаравте и ве има во снимките како ќе сте прифателе разни нови имиња
Стојанче го разобличува лажниот патриотизам на Пандов.Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, можеби другар му Миленко му ветил дека ќе му обезбеди иселеничка виза за САД. pic.twitter.com/Oahb0FD
Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц... А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово зборува се, ватрената тројка Антоњо, Хипо и Мацко: Линк до видеото од прославата во МН
Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно
Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО -ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен на идеите и постулатите на организацијата. Свесен сум дека партијата е соочена со многу предизвици и де
Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го чествуваме денот на Македонската револуционерна борба, денот на основањето на историското ВМРО чиј сон ден
Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. Но, не од фактот што е даден предлог за
Проруската чистка во партијата, исфрлањето на сите про-западни структури ВМРО ДПМНЕ ја маскира со Сашо Мијалков за некаква чистка против криминалот во партијата?!?! А ген сек им е Јанушев, обвинет за набавката на кинекси увтобуси?! Илче Гебелс уште
Член на ЦК на ВМРО ДПМНЕ за НОВА изјави дека “немало никакви странски служби, не прислушуваше Мијалков”. На вчерашната седница на ЦК на ВМРО ДПМНЕ најдраматичен момент, според извори на НОВА, била иницијативата за предлогот ОК да го ис
Почитувани, Помирување и простување е неопходно за да продолжиме напред, но и враќање на украдените пари. Бројчаникот треба конечно да почне да врти. И секој што се огрешил пред законот мора да одговара. Правда мора да има. Почитувани господа од
Ајварот и „стечајот“ на ДПМНЕ Жално е што Граѓанско Демократската Унија-ГДУ остана ЕДИНСТВЕНАТА опозициска партија со јасни евро-атлански ставови. ГДУ ќе продолжи по суштина да ги критикува политиките на владата, кои декларативно во с

ЕЈ ОВОЈ СО ДИВОГРАДБАТА У ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ НАЈДЕ ДА ЗБОРИ ЗА ПРАВДА И ЗАРОБЕНА ДРЖАВА?!?!

Повеќе

ПОЧНАА ДА БЕГААТ КОПИЛИЊАТА: ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“, АВСТРИЕЦОТ ВОЛФГАНГ ГАМПЕР, ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПАСОШ!!!

На газдата на фирмата „Секјуриком“, Австриецот Волфганг Гампер, во март му беше одземен пасошот како осомничен за соизвршителство во м...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА: ОТКАКО НАСЕТИ ДЕКА ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, ГРУЈО РЕШИ ДА ГО БОЈКОТИРА СУДОТ ЗАТОА ШТО НЕ ГО ПРИФАЌА, СУДИИТЕ НЕ БИЛЕ ПО НЕГОВА МЕРКА, НЕ САКАЛЕ СВАРОВСКИ КРИСТАЛИ!!!

- Утре јас и моите адвокати нема да се појавиме на рочиштето во Апелација каде ќе се одлучува за случајот ТЕНК. Мене ми суди политиката а не судот. ...

Повеќе

ВО ЖИВО: ГРУЈО ПЛАЧЕ НА ПРЕС ВО СОБРАНИЕ - ИЗГЛЕДА ЌЕ МЕ ЗАТВОРААТ, А МЕНЕ У ЗАТВОР ИЧ НЕ МИ СЕ ИДЕ!!!

Повеќе

НАМЕСТО ДА ГИ ОДБРАНИ, ТАЊА КУРТОН КАРАКАМИШЕВА ГИ ЗАКОПА ГРУЕВЦИ!!!

Повеќе

СЕФЕР ЦАНОСКИ: Огради се Мицко. Огради се ВМРО ДПМНЕ од тие што те водеа 11 години кон амбисот!

Македонија не е загрозена од договорот со Грција. Или пак со Бугарија. Македонија е загрозена од самата себеси. Од народот кој живее во нејзе. Иде...

Повеќе

ТРАМП ГИ ОТЕПА ВМРОНИТЕ: ГИ ПОВИКА ДА ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ!!!

Шефот за Балканот во американскиот Стејт Департмент, Метју Палмер, верува дека поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат на референдумот на 30 септемвр...

Повеќе

ШОКАНТНА НУКЛЕАРНА БОМБА НА ВИКИЛИКС: Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ во 2008-ма прифатиле Република Северна Македонија!!!

Македонија била подготвена да го прифати името Република Северна Македонија (Republic of Northern Macedonia или Republic of North Macedonia) ушт...

Повеќе

АЈДЕ МАКЕДОНСКИ БРЕНДОВИ, ОХРАБРЕТЕ СЕ И ВИЕ - ШОКАНТЕН ПОТЕГ НА СПОРТСКИОТ МЕГА БРЕНД НАЈКИ: Го вклучија во маркетинг кампања рагби играчот Колин Каперник кој е во долга војна со Трамп со тоа што одбива да стои додека се интонира американската химна!

Рагби играчот Колин Каперник стана главна спортска фаца во најновата Just Do It кампања на Најки, која слави 30 годишница. Трамп е во војна со него...

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ: Значи, едногласно - ДА за приклучување на Македонија во НАТО, ДА, ЗАЕДНО МОЖЕМЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев од Берово: Доаѓањето на Меркел, Курц и Столтенберг е поддршка за Македонија

Тоа што тројца светски државници неделава ќе дојдат во Македонија е уште еден позитивен сигнал, признание и поддршка за нашата земја, рече премиерот...

Повеќе

ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ГИ УБИ У ПОИМ РУБЉА ФАНАТИЦИТЕ: Македонско девојче ќе си остане Македонско, нема да биде Северно Македонско Девојче, се надевам дека референдумот ќе успее!

„Македонско девојче“ ќе си остане такво и нема да стане „северномакедонско девојче“ изјавиВлатко Стефановски во интервју за ...

Повеќе

АКЦИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Сите да уплатиме кој колку може во ЕВН за да платиме долг од 10 000е и да донесеме струја на две сирачиња кои живеат во мрак!

СПОДЕЛУВАЈНие можеме.Ние сакаме.Подај рака за спас. Двете близначиња Тео и Тони живеат во мрак 4 години, напуштени од своите родители а бабата е ...

Повеќе

ПО ПАУЗА ОД 10 ГОДИНИ: Бундеслига на телевизија 24

По пауза од, без малку, десет години, гледачите во македонскиот етер ќе имаат привилегија да гледат елитно фудбалско првенство на македонски јазик. ...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) РАДМИЛА ПРЕД СТРУМИЧАНИ: За младите да ги имаат истите шанси како нивните врсници во ЕУ, на 30 септември секој глас е важен

Повеќе