Одберете локација на пристап

Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов
На денешната седница наменета за пратенички прашања, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев повикан да одговори, рече дека во минатиот период се забележал раст во сите сектори освен во градежништвото, како резултат на стопирањето на градењ

ХАХА, МАКЕДОНЧЕТО Е ИТРО, НАУЧИЛО ДА СЕ СНАОЃА НИЗ ГОДИНИТЕ АМА НА ДОЛГ РОК ОВА НЕ УНИШТУВА!

Повеќе

Уживајте во придобивките, иако очигледно не сте свесни за тоа

Во минативе 11 години да плукавте против тие кои пред камери извршија, де факто - па и де јуре - неколку убиства (за среќа на Македонија - неусп...

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: Навистина е комично како едни непоправливи хомофоби денсаат во црвени фустани со мини сукњи!

Повеќе

БОМБА НА РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА: Јолески дал 250 000е државни пари на рака на свои блиски луѓе во АРМ кои требало да ги вратат парите, ама не ги вратиле па сега со месеци им вртиме телефони и ги тужиме!

- Мојот претходник дал аванси на вработени во АРМ во износ од околу 250 000 евра и тие требало тие пари да ги вратат ама не ги вратиле и сега со мес...

Повеќе

Почувствувај ја брзината на супер брзиот интернет: Дојди на платото на Т.Ц. Бисер во Аеродром од 14:30 до 18:30 часот и почувствувајте ја новата #neobrzina на Вашето лице!

Сакаш да го почувствуваш ефектот на новиот супер брз интернет?Дојди на платото на Т.Ц. Бисер во Аеродром од 14:30 до 18:30 часот и почувствувајте ја...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕС НА РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ЗА 100 ДЕНА НОВА ВЛАДА: Не очекував дека ќе затекнам таков ужас во АРМ, затекнав армија во тотален распад!

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ГРАЃАНИТЕ СЕ ЗА ПРОМЕНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев и Кочо смислија генијална идеја: Ќе ги помагаат успешните компании кои прават профит и на кои не им треба помош?! НА ПРВА ОВА ЗВУЧИ СУЛУДО, НО ЕВЕ ЗОШТО Е ОВА ГЕНИЈАЛНО!

Кога државата се меша во економијата, тоа може да го прави обично од три причини - популизам т.е социјален мир, социјална правда и за да го помогне ...

Повеќе

ЗАЕВ ГО БРАНЕШЕ АНЃУШЕВ ПРЕД НОВИНАРИТЕ: Следете ги сите тендери, ве уверувам дека нема да има ниту криминал ниту неетички моменти, мојата цел е да ја издигнам владата етички и законски но не сакам и да уништиме компанија која вработува 1000 луѓе и врти 25 милиона евра годишно, претежно во извоз!

- Следете ги тендерите внимателно, ве уверувам дека нема да има ниту криминал ниту кршење на етиката. Сакам да ја издигнам владата на едни етички ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ВЕТУВА: СИТЕ ФИРМИ ЌЕ МОЖЕ ДА СИ ИЗБЕРАТ ПОМОШ САМИТЕ ОД МЕНИ, ЗА НИКОЈ НЕМА ДА ИМА БЕНЕФИЦИИ, ЌЕ БАРАМЕ РЕЗУЛТАТИ ЗА СЕКОЈА ПОМОШ, НАРОДОТ ТОА ЌЕ ГО ГЛЕДА ТРАНСПАРЕНТНО, ЌЕ ИМАМЕ 5 ПОСТО РАСТ НА БДП СЕКОЈА ГОДИНА!

Повеќе

НЕМА УШТЕ ДОЛГО ГРУЈЧЕ, НЕМА УШТЕ ДОЛГО!

Повеќе

КРАТОВО СЕ ОБЕДИНИ ПРОТИВ РОПСТВОТО: Сите партии застанаа зад непартиски кандидат за градоначалник против феудалецот Ѕинго за конечно Кратовци да се ослободат по речиси еден век ропство!!!

Дознаваме дека денеска речиси сите партии во Кратово, освен секако партијата на Ѕинго, донеле одлука да застанат зад непартискиот кандидат за градон...

Повеќе

На овој дебил или му е ужасно досадно, или боледува од тешка шизофренија и сака да си ја уништи земјата!

Северна Кореја вечерва лансираше уште една ракета преку територијата на Јапонија. Властите во Јапонија осначија тревога и го повикаа народот да се з...

Повеќе

Али Ахмети сеуште неприкосновен лидер на Албанците, Зијадин Села се искачува на второ место!

Повеќе

Заев и Кочо, дај баталете со овие субвенции за се и сешто, дај средете ја вие државата, намалете криминал, корупција, казни, давачки, регулатива и бизнисите сами ќе си процветаат!

Заев и Кочо овие месеци се натпреваруваат со поранешната влада колку повеќе субвенции ќе дадат... Па не само за странците, ќе имало и за домашните би...

Повеќе