Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Погрешно е да се смета дека оние кои што ќе го бојкотираат референдумот се против договорот, поточно е дека тие не се заинтересирани за тоа прашање или се неодлучни

Повеќе

Градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш распали по мрчаторите: Влечни коњски коли ли требаше да набавиме?

Општина Шуто Оризари замени два стари модели на автомобили за две исти возила. Двете возила беа во лоша состојба и неподобни за вршење на секојдневн...

Повеќе

(ВИДЕО) МУХАМЕД ЗЕКИРИ: Од што се плаши ВМРО ДПМНЕ и тие што повикуваат на бојкот, ако се сигурни дека народот не го сака договорот со Грција, зошто бегаат од референдумот?!

Повеќе

БОМБА НА ЈАНКО БАЧЕВ: Полицијата ме повика на разговор за качувањето на полицискиот хермелин, не отидов, им реков дека не ги признавам како власт можат само на сила да ме уапсат, за жал не го направија тоа ќе ми направеа најголема кампања!

- Полицијата дојде во градска болница да ми земе изјава откако бев повреден и ме поканија да одам во полициска станица поради качувањето на полициск...

Повеќе

Јанко Бачев е ноќна мора за ВМРО ДПМНЕ!

Најголема ноќна мора за ВМРО ДПМНЕ во моментов не е Заев нити Бејли нити Ципрас нити Фатиме Фетаи или Катица Јанева, туку е Јанако Бачев! Тој со свој...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ ВО ПАНИКА - ОТВОРА НОВ ФРОНТ: Освен битка со Заев, пробуваат да се пресметаат и со Јанко Бачев кој се заканува да им откине 100 000 про Руски гласови!

Повеќе

СКОПСКИТЕ ФРАЕРИ ПРАВАТ ЛОМ НА МИКОНОС, ВО ДРУШТВО СО ШАМПИОНОТ ВО ПОКЕР, ДАН БИЛЗЕРИАН

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Не си играјте, ако не успее договорот со Грција, Македонија ќе ја снема, Европа е единствениот контекст, орбита, култура во која е можна Македонија!

Branko Trickovski 4 hrs· Не си играјте со сите Неуспехот на референдумот ќе значи крај за Македонија.Не во некој...

Повеќе

(ВИДЕО) СИРОТИ ВМРОВЧИЊА: Паднаа од власт, и митинзите им личат на бедни локални собиранки пред селска чешма, додека беа на власт тоа беа невидени ПР спектакли на кои Гебелс може само да се крсти со лева рука!

Додека беа на власт цели 11 години, митинзите на ВМРО ДПМНЕ за разни празници изгледаа спектакуларно. Значи разни гигантски дисплеи, сценографии, п...

Повеќе

ГОТОВО Е, ПО ЦЕЛИ 13 ГОДИНИ, САШО МИЈАЛКОВ НЕМА ВЕЌЕ ДА НИ ЈА ЦИЦА КРВТА: МВР МУ ГО УКИНА ДРЖАВНОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ОД 5 БОДИГАРДИ И 2 СЛУЖБЕНИ ВОЗИЛА

Фото: Борче Поповски Укинато му е решението за обезбедување на поранешниот директор наУправата за безбедност и контраразузнавањен...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КУРТО ДУДУШ ЗАСЕГА СИ СТОИ НА ЗБОРОТ, РЕАЛИЗИРА ОНА ШТО ВЕТИЛ ПРЕД ЖИТЕЛИТЕ НА ШУТКА!

Dudush Kurto Kucoo 3 hrs· Ветено-Реализирано! ✓ Решивме еден горчлив децениски проблем на жителите на ул...

Повеќе

ВЛАДО ЛАЗАРЕВИК: Ѓорѓе Иванов не ја претставува денешна Македонија, тој го претставува она што македонскиот граѓанин никогаш не бил: нетолерантен човек од кој вирее национализам, омраза и желба за промоција на лажни вредности кои се далеку од нашата историја и секојдневие!

Vladimir Lazarevik August 2 at 6:14 PM· Ѓорѓе Иванов на 2 август 2018-најважниот празник на македонската борба ...

Повеќе

ШОКАНТНО, ИМА ЛИ НЕКОЈ ДА ГО ВРЗЕ ЛУДАКОТ: МИЛЕНКО ИМ СЕ ЗАКАНУВА СО УБИСТВО НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО ДПМНЕ АКО ГЛАСААТ ЗА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА!!!

Во своја колумна на порталот Дудинка, Миленко им се заканува на пратениците на ВМРО ДПМНЕ со убиство, ако гласале за имплементација на договорот со ...

Повеќе

СДСМ: Бесрамно, изгубената ВМРО ДПМНЕ предлага споменици за жртвите од поплавите, а не презеде ништо за таква кастрофа да не се случи

Повеќе

МВР ГО РАСЧИСТИ ЛАЖНИОТ СКАНДАЛ: „Ренџ роверот“ бил во Грција службено, не го управувала ќерката на директорот на БЈБ

Од МВР во врска со написот објавен од порталот Нет прес, известија дека Одделот за внатрешна контрола и професинални стандарди веднаш добил наредба ...

Повеќе