Одберете локација на пристап

Реисот Сулејман Реџепи во име на ИВЗ вчера адресирал писмо до Владата со кое бара враќање на денационализираниот имот за кој тврди дека како ИВЗ имаат право на сопственост. Писмото денеска го објави Владата со реакција дека во него содр
Членови на партијата ВМРО-ДПМНЕ раздаваат флаери по станови во Капиштец за претстојните претседателски избори и покрај забраната да се раздава пропаганден материјал кој што се однесува на нивните противкандидати.
Оперативно-техничката агенција иако е нова институција, солидно се оформува, работи согласно законските надлежности и ги почитува сите пропишани процедури. Ова е наведено во Извештајот за работата на оваа Агенција, која е посредник во
Седумпати е зголемен профитот на банките во последниве осум години, но тоа не ги спречува да менуваат камати и да воведуваат нови провизии за граѓаните pic.twitter.com/L5IDq8o5uY — Види Вака (@VidiVakaVideo) March 22, 2019
Ве известуваме дека зградата во Маџир Маало е во завршна фаза .Слободни четворособни станови со различна квадратура од 95 м2 до 104 м2 . Становите ќе бидат вселиви јули 2019г. Закажете состанок со нашите архитекти и информирајте се за нашите
- Киро Глигоров беше цел на атентат кој му го направија Србите кои му беа лути што не ја врати Македонија назад во Србија, они се надеваа на тоа затоа што тој цел живот го помина во Белград и важеше за нивни човек. Истите структури го убија и Стамб
- Вие морате да имате одговорност кога се изразувате слободно, не може да обвините некого за убиец на основ на рекла казала без никаков аргумент и после книги да си шиткате со тие будалаштини, со тоа вие уништувате една личност која со тоа трпи гол
Центарот на главниот град изгледа ужасно, тажно, запуштено, неуредно, депресивно, хаотично... Како да штотуку ноќта се десило некакво НОЌНО бомбардирање од авионите на германски ЛУФТВАФЕ како оние во 1943-та! На секои 10 метра има искорнати плочки
Па сега и почна ова со кладилниците и коцкарниците каде исто висат 7000 работни места на конец па и над 1000 дуќани кои се издадени од сопственици кои живеат од таа кирија, значи ќе се направи огромна економска катастрофа ако се затвор, ја не зна
Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита на бизнисот, наместо на човековите права и слободи. Камбовски ја повика Влада

(ВИДЕО) НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО НАРОДЕ, УСПЕАВМЕ, ГЕНЕРАЦИИ МАКЕДОНЦИ СОНУВАА ЗА ОВОЈ МОМЕНТ, СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, НАЈМОЌНИОТ ВОЕН СОЈУЗ НА СВЕТОТ!!!

Протоколот за влез на Македонија во НАТО го потпишаа сите 29 членки односно нивните амбасадори во НАТО. Димитров лично им се заблагодари на сите ...

Повеќе

ГДУ: МНОГУ МАТНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ ВО КУМАНОВО!

Почитувани, Куманово ќе добие нова градинка. Договорот е веќе потпишан помеѓу Министерството за труд и социјална политика преку министерката Мила Ц...

Повеќе

МИЛЕНКО ОБЈАВИ ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ГОРДАНА СИЉАНОВСКА: Била министерка во владата на СДСМ од времето на транзицијата, сопругот и се богател со шверцот кој одеше преку Фри Шоповите?!

Миленко Неделковски 2 hrs· Некој од ботовите бараше докази?За ова говорев во моите видео обраќања.Комуњарски ка...

Повеќе

АЈДЕЕ: ВМРОВЦИТЕ ГО НАПАДНАА СЕДИШТЕТО НА НАТО ВО БРИСЕЛ, И ОНИ ЌЕ СЕ СЛИКАЛЕ СО ДИМИТРОВ НА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ПРИЕМОТ ВО НАТО!!!

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ ЛИГУШ, КОЛКУ БЕДНО ЧОВЕЧЕ НАЈДОА ВМРОНИТЕ ДА ГИ ВОДИ: МИЦКОВСКИ И ЧЕСТИТА НА ВЛАДАТА ЗА УТРЕШНОТО ПОТПИШУВАЊЕ НА ПРОТОКОЛОТ СО НАТО, АМА НЕ БИЛО НА ЧЕСЕН НАЧИН ДОБИЕНО?!?!?!

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во разговор за МИА по средбите во Европскиот Парламент, изјави дека го поздравува ут...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА СЕ КАСНИМЕ ЗАД СРБИТЕ: Македонската Биљана Плавшиќ реши да се активира во политиката 30 години по Српската Биљана Плавшиќ!

Професорката Гордана Силјановска Давкова се обрати преку видео откако и официјално беше објавено дека се пријавила на конкурсот на ВМРО-ДПМНЕ за пре...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АПЕЛ ДО ОПШТИНА ЦЕНТАР И ВЛАДАТА: Веднаш да се санира училиштето Кочо Рацин на Водно затоа што е опасност за учениците и минувачите!

Погледнете во каква состојба е училиштето Кочо Рацин во елитната населба Водно сместено меѓу куќи од неколку милиони евра а школото се распаѓа буква...

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТ: ВЛАДАТА ЌЕ ИМ ДАДЕ НА МЛАДИТЕ 1,2 МИЛИЈАРДА ДЕНАРИ ЗА ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА СЕ ВРАБОТАТ!!!

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska1h1 hour ago Усвоен е Оперативниот план за вработување 2019 година! Издвојуваме рекордни 1,1 мил...

Повеќе

КОНЕЧНО ТОА ШТО СИТЕ ГО БАРАА: Влада реши целосно да се отстрани металната ограда околу владата поставена од минатиот режим пред заминување!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГИ СООПШТИ 10-ТЕ ИМИЊА КОИ СЕ ПОТЕНЦИЈАЛНИ КАНДИДАТИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Освен Филип, Влатче и Сиљановска, другите се анонимуси кои ни комшиите не ги знаат!

На денешната прес конференција, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски ги соопшти деветте претседателски кандидати на опозицијата за прв ...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ТУРСКИ ТАВ ЌЕ ВЛОЖИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО МАКЕДОНСКИТЕ АЕРОДРОМИ И 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЛОКАЛНИ ПАТИШТА И ГРАДИНКИ!!!

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев придружуван од министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески денеска се сретна со из...

Повеќе

ГОРЕ ГЛАВАТА МАКЕДОНЦИ, СПРЕМАЈТЕ ПИЈАЧКИТЕ: Утре ќе биде потпишан протоколот за членство на Македонија во НАТО!!!

Македонија и земјите членки на НАТО се очекува утре во Брисел да го потпишат протоколот за пристапување на земјата во алијансата. По ова...

Повеќе

БОМБА ОД КРИВИЧЕН СУД, КОНЕЧНО ЌЕ СЕ ЗНАЕ СУДБИНАТА НА СЈО: Кривичен преку Јовески ќе бара автентично толкување од Собранието за иднината на СЈО!

По начелното правно на Врховниот суд дека рокот на СЈО од 18 месеци за покренување обвиненија е истечен, како и дека ова обвинителство не може да по...

Повеќе

ДИМИТРОВ НА СРЕДБИ СО АМЕРИКАНЦИТЕ: ШАРМЕРОТ ЛОБИРА АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ ШТО ПОБРГУ ДА ГО ИЗГЛАСА ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО!

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање РАБОТНА ПОСЕТА НА МНР ДИМИТРОВ НА ВАШИНГТОН В...

Повеќе

ЕДЕН ОД НАЈНАДЕЖНИТЕ МЛАДИ НАУЧНИЦИ ВО СВЕТОТ Е МАКЕДОНЕЦ ОД РЕСЕН

Очигледно наседнавме на измама, ова било добра шега, ликот погоре бил порно глумец :D БРАВО!

Повеќе