Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

ЕПСКИ БАКСУЗ - ЛАМБЕ СПАРТАНЕЦОТ НЕ ГО ДОЧЕКА ВЛЕГУВАЊЕТО НА ВМРО НП ВО ВЛАДА: Пред еден месец ја напуштил партијата и преминал во ВМРО ДПМНЕ

Иако чекаше речиси една декада да дојде на власт, сепак на крај Ламбе Арнаудов не го дочека влегувањето на ВМРО НП во влада! Мактел од извори во ВМ...

Повеќе

АКО ВАНКОВСКА ЛАЖЕ ТРАП НЕ ЛАЖЕ, АКО ЈОЦИ ЛАЖЕ, РОГ НЕ ЛАЖЕ: Еве што пишува во Македонскиот устав по однос на јазиците!

Eve go Ustavniot amandman 5 na cl.7 od Ustavot glasano so dvotretinsko mnozinstvo doneseni 2001 god: 1. На целата територија во Република Македониј...

Повеќе

Читајте ги деновиве Ванковска, Јоци, Цуцуловски, Климовски и ќе ви стане јасно зашто се распадна Југославија!!!

Ај да си признаеме еднаш засекогаш: Југославија не ја растури ЦИА и МИ6 и БНД, туку се распадна затоа што Југословенските комунисти во 80-тите и 90-ти...

Повеќе

ГОЛЕМОТО СКОПСКО НОВИНАРСКО ПЕРО ШТО ЦЕЛ ЖИВОТ ГО ПОМИНА ВО СКОПСКА РУБРИКА, ПО СТАПКИТЕ НА БЕТМЕН ВЕЛИТ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД ЛЕТНАТА ПРЕМИЕРСКА РЕЗИДЕНЦИЈА ВО ОХРИД: Денеска сме особено горди, со законот за јазиците сите малцинства ќе добијат повеќе права и можности, Македонија е заедничка на сите!!!

Летово премиерот ќе работи во својата премиерска резиденција во Охрид. Тој дење ќе работи, а навечер ќе одмора со семејството покрај прекрасното Охр...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА: Едни му аплаудираат на Талат во Крушево, едно свиркаат и го пцујат!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН СКАНДАЛ И БРУКА: Порталот Плусинфо жестоко нападна можен кандидат за градоначалник на СДСМ во Карпош со грст клевети и навреди со цел ПОЛИТИЧКИ АТЕНТАТ врз човекот, ДАЛИ ГЕРО САКА ДА БИДЕ ГЛАВЕН КАДРОВИК ВО СДСМ?!?!

Вчера цел ден ударна вест на порталот Плусинфо беше политички напад врз можниот кандидат на СДСМ за градоначалник во Карпош. Душко Вескоски за Макт...

Повеќе

Високите патни трошоци на пратеници од новото парламентарно мнозинство е невидена перверзија

Десет години урлавме за големите патни трошоци на Бонева и компанија... И сега гледаме дека речиси исти такви патни трошоци земале и пратениците од н...

Повеќе

И ЕРДОГАН ПРАТИ ХЕЛИКОПТЕРИ ДА ГИ ГАСНАТ ПОЖАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, БОРИСОВ ТОА ГО НАПРАВИ ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА!!!

Хеликоптери од Турција и Бугарија го гаснат пожарот во селото Моране, Студеничани кој уште е активен. На терен се ангажирани и 20 лица од Дирекцијат...

Повеќе

МИЛЕНКО РАСПАЛИ ПО ПАТОРОТ: Грујо е предавник, Внесувањето на Србов и Бетмен во највисокиот извршен орган на ДПМНЕ јасно покажува чија била организацијата на двомесечните шетања по улиците на Скопје!

Еве што пишува Миленко во Дудинка, го нарекува Грујо предавник затоа што се сретнал со Борисов, и додава: Внесувањето на Србов и Бетмен во највисок...

Повеќе

Немам ништо против на парите да има и албански текст, исто и на униформите на полицијата и војската и на патните знаци, Македонија е мултинационална држава на хартија но бинационална во пракса од праткични причини, двата најголеми етноси треба да се помират со фактот дека Македонија е заедничка!

Албанците не се гости во земјава, ова е нивен дом, нивна татковина колку и наша на Македонците. Затоа на парите, униформите на полицијата и војската ...

Повеќе

Професорот Јове Кекеновски се жали: Дома почнаа да ми замеруваат што сум бил толкав идеалист!

Дали и по 114 годишнини од Илинденското востание и Крушевската Република и 73 година од АСНОМ живеат идеалите на илинденците и првоборците? Кои се и...

Повеќе

ГРУЈО БЕ ШО СТОРЕ МОРЕ ЧОЕК?! ЦЦЦЦЦ....

Повеќе

КРСТО КОПУКОТ ЗЕЛ ПАТНИ ТРОШОЦИ ЗА ГОРИВО ЗА 1000 КИЛОМЕТРИ ЗА ЕДЕН ДЕН!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРО, КАДЕ ГИ НАОЃА ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ ЛАДНОКРВНИ ЛУДАЦИ И ПСИХОПАТИ, ОВОЈ ЧОВЕК НИТУ СЛУШНАЛ БОМБИ, НИТИ ЧУЛ ЗА КРИМИНАЛ, ЌЕ ТЕПАЛЕ НА ЛОКАЛНИ, ТОП НЕ ГИ БИЕЛО...

Повеќе