Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ВИДЕО) ВМРОВЧИЊА - ЧКОПЕНИ ЛАВЧИЊА: Никој немаше храброст да се соочи со портпаролот на СДСМ во Само Вистина на Канал 5

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: Месечината и Венера погледнати од Барселона

Повеќе

ВИСТИНСКИ МАЧЕНИК: Oвој човек се мачел за вас да ви е арно - 10 години нон стоп пиел за да најде лек за мамурлак, за малце ќе завршел во лудница!

До таму се претерал со пиењето што за малце ќе завршел во лудница. Пиел секој ден и се обидувал да најде лек за мамурлак. Употребувал се што ќе најд...

Повеќе

И КАНАДА СЕ ПРЕТЕРА СО ДЕМОКРАТИЈАТА: Нивната верзија на Белата Куќа се распаѓа затоа што ниту еден политичар нема смелост да потроши ниту еден долар за уредување на својот дом затоа што ќе биде распнат на крст

Канадската верзија на Белата Куќа стои напуштена со децении, никој политичар не се осудува да ја реновира затоа што Канаѓаните ќе го распнат на крст...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОВЕКОВ СО ЕДЕН ПОТЕГ ГО РЕДЕФИНИРАШЕ ПОИМОТ ЛОШ ДЕН НА РАБОТА: Со еден потег уништи над 1 милион гајби со минерална вода!

Having a bad day!? pic.twitter.com/V4cxOw2DD9 — RT (@RT_com) December 4, 2018

Повеќе

КОНТРОВЕРЗНА КОЛУМНА ЗА ЏОРЏ БУШ НА ЧИЛЕАНСКИ ДИСИДЕНТ ОД ВРЕМЕТО НА ПИНОЧЕ: Џорџ Буш нема да почива во мир, и не треба!

Чилеански дисидент од ерата на Пиноче кога Буш Постариот бил шеф на ЦИА напиша колумна во Гардијан во која ги наведува сите гревови и грешки на скор...

Повеќе

(ВИДЕО) РЕКЛАМА КОЈА ЌЕ ВЕ НАЕЖИ, ФИЛМОВИ НЕ СЕ ВОЛКУ ДЛАБОКИ И ДОБРИ: Животот на Елтон Џон спакуван во 3-4 минути со моќна порака за значењето на подароците кон децата

Holy shit. This commercial. pic.twitter.com/aXewAG5C3i — James Corden (@JKCorden) November 15, 2018

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ - ШЕФОТ НА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА: Груевци украле повеќе од 200 милиони евра во изградба на зградите на Водовод, Државен архив и Филхармонија!!!

Повеќе од 200 милиони евра преку трансакции во и надвор од Македонија се исперени во 2013 година, вели првиот човек на Финансиската полиција, Арфат ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧЕТИРИ ДЕНА ЖАЛОСТ, АМЕРИКА СЕ ПРОСТУВА ОД ЏОРЏ БУШ ПОСТАРИОТ: Со плотун од 21 топ, се пречека ковчегот во Вашингтон каде ќе биде изложено во конгресот за да се поклонат сите во главниот град на САД

A second 21-gun salute greets the casket of George H.W. Bush as it arrives at U.S. Capitol, where the former president will lie in state before his ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА ПРВ ПАТ ДОБИТНИК НА ЗЛАТНАТА ТОПКА Е ЖЕНА: Ада Хегерберг, успешен стрелец на Лион и Норвешка

Here's the English portion of Ada Hegerberg's speech, because a jackass should never be allowed the last word: pic.twitter.com/Gtlp3ADwyi — n...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗИКОВ: Освен ОЈО и Основен Суд 1, снимени се и интерните разговори на професорите на УКИМ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОРОТ ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ НА КАНАЛ 5 СЕ ПОНУДИ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА КАНДИДАТ ЗА НАСЛЕДНИК НА ХОРХЕ!

Повеќе

ОДИМЕ ВО САРАЕВО НА ЧЕВАПЧИЧИ: Граѓаните на БиХ и Македонија од утре ќе патуваат само со лични карти

Договорот меѓу Советот на министри на БиХ и Владата на Република Македонија за условите за патување на државјаните од двете земји стапува во сила од...

Повеќе

(ВИДЕО) УПОРНА ЗЕЛКА: Овој копукот едно дневен министер уште збори за жути комбиња и странски служби?!?!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Грујо си го платил азилот, лично на Орбан му префрлил 50 милиона евра на сметка во Белизе!

Мактел од извори во ВМРО ДПМНЕ и во МВР дознава дека има сериозни индиции дека Груевски од свои сметки во Белизе му префрлил 50 милиона евра на Викт...

Повеќе