Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

И ВО НОВАТА ЕРА, ВМРОВЦИТЕ СО ИСТИ ИЗБОРНИ МАЈМУНАРИИ!

Повеќе

ВИДЕО: КОЈ ВИКА БЕ ДЕКА НЕМА КУРТОНИ НА ТВ?! ЈА ГИ ЈА, ПУШАТ, ГАЈЛЕ СИ НЕМААТ, ЌЕ СЕ ЗАДАВАТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ТВ 24: Викендов се одржа фестивал на виното во Македонско Село

Повеќе

(ВИДЕО) Филип Јовановски од Факултет за Работи Кои Не Се Учат: Зградите во Скопје зборуваат, треба да ги слушаме повеќе

Повеќе

Бројот на ранети во Лас Вегас се искачи на 400, убиецот се самоубил пред да дојде полицијата во хотелската соба, со себе имал 10 автоматски пушки и еден сандак муниција!

Убиецот се самоубил пред да дојде полицијата во хотелската соба, со себе имал 10 автоматски пушки и еден сандак со муниција, пукал рафално 30 минути...

Повеќе

ОВА Е УБИЕЦОТ КОЈ ГО ИЗВЕДЕ НАЈСТРАШНОТО МАСОВНО УБИСТВО ВО ДОСЕГАШНАТА ИСТОРИЈА НА САД

Повеќе

ЗАЕВ ГО ПРИМИ ХОРХЕ ВО КАБИНЕТ НА НЕГОВО БАРАЊЕ!

Повеќе

АМДИ БАЈРАМ ЕПТЕН НИ ГО НАЧУКА: Фалат 2 милиона евра од сметката на ГТЦ каде тој имаше власт 10 години!!!

Фалат околу 110 милиона денара, т.е речиси два милиона евра, од сметката на ГТЦ, од резервниот фонд наменет за елементарни непогоди и хаварии во нај...

Повеќе

(АУДИО) ВНИМАНИЕ КАРПОШАНИ, СЛУШНЕТЕ СИТЕ КОЈ Е СТЕФЧО ЈАКИМОВСКИ ОД ПАЛАНЕЧКО ПОДРЖИКОЊ!

Повеќе

ОВА Е МАКЕДОНИЈА: Газди на угледна скопска кафана се жалат дека гостите им ги украле пола чашите во кафаната!!!

Повеќе

Ставиле цела документација од ДБК во црни вреќи и ја запалиле на ливада во Петровец?!?! Маестро Милчо Манчевски треба да снима филм за целата афера со прислушкувањето, ова е невиден трилер у пичку матер!

Мартин Скорцезе може гомна да јаде како и сите други, Спилберг и компанија, сите легендарни крими филмови се пичкин дим за она што го правеле Груевци ...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Груевци ја запалиле целата документација за прислушкувањето од ДБК во ливада во Петровец!

По паузата продолжи судењето за случајот „Тврдина 2“ во кој беше сослушан третиот сведок вработен во МВР.На прашањето на обвинителката Л...

Повеќе

РАСТЕ БИЛАНСОТ НА УБИЕНИ И РАНЕТИ ВО МАСАКРОТ ВО ЛАС ВЕГАС: Бројката на убиени се искачи на 50 а на тешко ранети на 200, откако 64 годишен Американец стрелаше 3 часа непрекинато со автоматска пушка од тераса на хотел кон концертна публика

Бројката на убиени се искачи на 50 а на ранети на 200! За жал се очекува бројката на загинати да расте затоа што многу има во критична состојба кои...

Повеќе

МВР ДА РЕАГИРА: Вмровци направиле лажен профил на твитер на пејачот Адријан Гаџа и шират лаги злоупотребувајчќи го неговото име

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ЗА МАКЕДОНИЈА - ГРЦИЈА СЕ КРЕВА ОД ПЕПЕЛТА: Грчкото производство најголемо во последните девет години!

Грчкото производство е зголемени во септември, со најбрзо темпо во изминатите девет години, што условува поголема побарувачка за вработување на дома...

Повеќе