Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

Кој е Нинџа? Или, на кого ВМРО-ДПМНЕ му даде значка на специјален агент на УБК за зачувување на уставниот поредок? Се дава ли на ваков човек пиштол магнум 38 и радиостаница со 16 канали за да ја слуша комуникацијата на тајната служба?

Повеќе

ЈАНИ МАКРАДУЛИ СЕ РАСТРЧА НИЗ СКОПЈЕ: Уште едно училиште префрлено од дрва на пелети, овој пат во Ново Лисиче

Златко Марин 3 hrs· ОУ „Гоце Делчев“ во Долно Лисиче премина кон еколошки начин на загревање користејќи пелети наместо ...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ГОЛЕМ ЧОВЕК Е ЗАЕВ, ПОМИРУВАЊЕТО ГО ПОЧНА СО ТЕЛЕГРАМА СО СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ, ИАКО ТОЈ ДО СКОРО ВО НАСТАПИТЕ ГО ОПСИПУВАШЕ ЗАЕВ СО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ, ПРЕДАВНИК, НЕПИСМЕН, ПРОСТАК...

Повеќе

СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ФАТИ ДА СЕ КРСТИ КОГА ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДБК КАЖА ДЕКА НЕ ЗНАЕЛ КАЈ БИЛ НА 27-МИ АПРИЛ!

Судијката Добрила Кацарска го испрашуваше. „На 27 април 2017 година околу 18 часот тргнавме на ракомет. Штом стигнавме пред сала, се случи то...

Повеќе

Нинџа: Бришкоска ја издаде наредбата да се отворат вратите на собрание!

Обвинетиот Александар Василевски Нинџа денеска во судот дава своја одбрана за случајот со настаните од крвавиот четврток. Тој во моментов одговара н...

Повеќе

ШОКАНТНО: И СПИРЕ ЗАЛИЖАНИОТ ДАВАЛ НАРЕДБИ НА 27-МИ АПРИЛ ОД ШТАБОТ НА 8-МИ КАТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ!!!

Александар Василевски Нинџа во своето шокантно сведочење за настаните на 27 април денеска со име и презиме посочи кој давал наредби за упадот на 2...

Повеќе

АЈДЕЕ, НИНЏА ГО МАСАКРИРА БЕТМЕН ВО СУДНИЦА: Ти едно време беше против ВМРО ДПМНЕ, ама после смени лента и беше богато награден за тоа!

Обвинетиот Александар Василевски Нинџа денеска одговараше во вкрстеното испрашување и на прашања од обвинетиот Богдан Илиевски, или Бетмен Велит. В...

Повеќе

НИНЏА ШОУ ВО СУДНИЦА: Чавков им даваше насоки на началниците од МВР Митко Пешев и Ивица Вучевски пасивно да делуваат во Собранието

Со прашања од судијката Добрила Кацарска, заврши вкрстеното испрашување на обвинетиот Александар Василевски Нинџа, кој претходно даде широк и детале...

Повеќе

МПЦ ЗА ПЛАЦОТ ДО ГТЦ: Со нашиот имот не се нарушени Божјите заповеди

Македонската православна црква е институција со најдолговековна традиција на постоење на овие простори. Тоа придонело Црквата да поседува свој имо...

Повеќе

Нинџа: Базата ни беше во „Мериот“, паравоениот штаб на ВМРО-ДПМНЕ даваше наредби гледајќи ТВ Нова

Обвинетиот Александар Василевски – Нинџа на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април лани во сведочењето дојде до вечерта на...

Повеќе

КОМИЧЕН МОМЕНТ ВО СУДНИЦА, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРОБА ДА СЕ ВАДИ ДЕКА Е ПАДНАТ ОД МАРС, НИНЏА МУ ВИКА НЕ ГЛУМИ ЛУДИЛО!

Ај кажи дака ме немаш видено во седиштето на ВМРО ДПМНЕ, нели Нинџа? - му се обрати актерот Владо Јовановски на Александар Василевски Нинџа. Не е т...

Повеќе

АЈДЕЕ, НИНЏА ГИ ОТКРИ ТАЈНИТЕ НА ДБК: МУ СТАВИВМЕ КАМЕРИ ДОМА НА АНАЛИТИЧАРОТ АЛБЕРТ МУСЛИУ!

Обвинетиот Александар Василевски-Нинџа, кој во денешното сведочење откри кој во ВМРО-ДПМНЕ и во МВР командувал со организираниот напад на Собранието...

Повеќе

ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ ОД 27-МИ АПРИЛ: ЗАМЕНИК НАЧАЛНИКОТ ВО ДБК КОЈ СЕГА Е ВО БЕГСТВО ВО ГРЦИЈА БИЛ ГЛАВНА ЅВЕЗДА, КРШЕЛ СО ЧУК ХАРД ДИСКОВИ ОД СОБРАНИЕ И ГИ ФРЛАЛ ВО ВАРДАР

Во тајна просторија на Петтата управа околу полноќ на 27 април лани, по организираниот напад на Собранието, обвинетиот Александар Василевски-Нинџа п...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА НИНЏА ВО СУДНИЦА: УПАДОТ НА 27-МИ АПРИЛ СЕ УПРАВУВАШЕ ОД 8-МИ СПРАТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ, ТАМУ БЕА ШЕФОВИТЕ НА ДБК, ВОЕНО РАЗУЗНАВАЊЕ, АГЕНЦИЈА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ, МВР...

„Кај 19 часот пешки тргнав кон Собранието. Го видов началникот на Петтата управа Никола Бошкоски, Борислав Богдановски од управата и други. Ли...

Повеќе

Нинџа: Дамовски, Дурловски и Бетмен беа фиктивни водачи на протестите, често доаѓаа во седиштето на партијата и се гледаа со благајникот, протестите беа контролирани од ВМРО ДПМНЕ

Сведочењето на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа на судењето за организираниот напад во Собранието продолжи со протестите пред Државнат...

Повеќе