Одберете локација на пристап

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол реализираа симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање алкохол од страна на матуранти за време на прославата на матурска вечер. На местото на наста
Само што го објавија конкурост, го прекинаа, снемало пари?!?! Само 900 апликации примиле и свиреа крај, а во земјава има 1 милион домаќинства од кои сигурно едно 100 000 сакаат да си ги сменат прозорите и вратите за да заштедат енергија. Значи ако
поред неофицијални информации фирмата ќерка на Групацијата БЕГ е веќе со години инсолвентна. Долговите кои не може да ги исплати ја однеле фирмата на суд. Во тек се десет судски процеси само со „Топлификација АД Скопје“. Еден од нив р
БРЕ БРЕ, Грујо се изнамачил. Вождот, богот, морал да се вози во канта на која и откажувале кочниците. А ние бе останати 2 милиона народ што се возиме во исти кршови, ние што сме, глувци и кој не ебе нас а?! Македоња еднаш раѓа син како Грујо војвода
Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба… Велам, да беше толку едноставно, само јавно ќе се згрозев
Бидејќи стариот блиндиран мерцедес често се распипувал, не бил на потребното ниво на безбедност со новиот мерцедес што го купила владата на Груевски се возел и техничкиот премиер Емил Димитриев. Член од обезбедувањето кој денеска сведочеше кажа де
- И ВМРО ДПМНЕ ја има вината за немилиот настан на 27-ми април, сметам дека тоа е најлош настан во нашата историја, од кој изгуби многу Македонија а најмногу ВМРО ДПМНЕ. Градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во

(ВИДЕО) ПРВ ПОСЕРИОЗЕН ИНЦИДЕНТ НА НОВАТА ВЛАСТ КОН СЛОБОДАТА НА МЕДИУМИТЕ: Копук во МНР му се закани на новинарот на ТВ 21 за поставено прашање!!!

Повеќе

СЕ СЛУЧИ ПРЕСВРТ - СО ЖЕСТОКИТЕ АПСОЛУТИСТИЧКИ БАРАЊА, ГРЦИТЕ ГО ИСПЛАШИЈА СДСМ, ВЛАДАТА КРЕВА РАЧНА: Првите сигнали дека можно е и да нема договор со Грција!!!

И Никола Димитров денеска за прв пат спомена црвени линии, и рече дека за идентитетот нема да се разговара и спомена за прв пат дека е можно и да не...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕ, СКОПЈЕ, ТИ ЛИ СИ, ШТО ТИ СЕ СЛУЧИЛО?!

Повеќе

Влатко Стефановски: Ја загубив сопругата и тоа ми остави дупка во душата

Изминатиов период ми беше многу тежок. Пред една ипол година син ми доживеа сообраќајна несреќа и се повреди многу страшно. За жал, пред три месеци ...

Повеќе

САША БОГДАНОВИЌ ПОЧНА ДА И СЕ ЗАКАНУВА СО ДИНАМИТ НА СКОПСКАТА ГРАДЕЖНА МАФИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) Оливер Спасовски отвора нови полициски станици ширум целава земја, плус почна проектот Маалски Полицаец - Позорникар

Повеќе

(ВОДЕО) ШОК ВО ХОЛИВУД: По 37 години, полицијата го разреши убиството на актерката Натали Вуд, ја убил сопругот, актерот Роберт Вагнер, во напад на љубомора ја задавил и ја фрлил од семејната јахта

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ТВ 24: Ацо Спасеновски, ортак на Ѕинго во криминалот во хидро-системот Злетовица, екс амбасадор во Украина, газда на рудникот Казандол?!?!

За оние кои се мали и не ја паметат аферата за хидросистемот Злетовица, линк овде, за тоа Ѕинго украде десетици милиони долари од овој проект со пом...

Повеќе

Весникот „Скопско ехо“ збогатен со прилог „Подобро здравје“

Скопјани бесплатно ќе добиваат два весника во еден. Весникот „Скопско ехо“ е збогатен со прилог „Подобро здравје“. Од овој ...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ РЕШИЛ ОД ЕЗЕРОТО ТРЕСКА ОД РУИНА ДА НАПРАВИ ПАК РЕКРЕАТИВЕН БИСЕР КАКОВ ШТО БЕШЕ ПРЕД 30 ГОДИНИ!

Седум милиони денари ќе издвои Град Скопје од буџетот за три години за изработка на проект за ревитализација на езерото Треска. Мнозинството градски...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ПРОБА ДА И ОБЈАСНИ НА ЈЕЛЕНА ЖУГИЌ ШТО Е ПРОЕКТ А ШТО ФИЗИБИЛИТИ СТУДИЈА: Замисли ти да си Јулија во преставата Ромео и Јулија...

- Зошто се издвојуваат 7 милиони денари за изработка на проект за 3 години, кога веќе има готова студија во Општина Сарај? - праша советничката од В...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА БУЧИМ, НИКОЛАЈЧО НИКОЛОВ РАСТУРИ НА ТВ 24: Непотребно се крева паника за употребата на цијанидите во рударството, тоа се многу безопасни концентрации, само 6% од цијанидите во светот се користат во металургијата, останатите 94% се користат во прехраната, козметиката, медицината, хемиската индустрија!

- Непотребна паника се крева за употребата на цијанидите во рударството, тоа се многу разводниети концентрации, само 6 проценти од цијанидите во све...

Повеќе

На денешен ден е роден Роберто Беличанец, да се потсетиме на овој голем борец за подобра Македонија

Денес Роберто Беличанец ќе славеше роденден. Којзнае што сѐ ќе кажеше за случувањата денес во Македонија. Беше еден од најдобрите критичари на о...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА РЕНАТА ДЕСКОВСКА НА ТЕЛМА: Поранешната власт купувала застарени неупотребливи компјутери за училиштата за милиони евра, а не се никогаш отпакувани и инсталирани!!!

Повеќе

На молба на Теута Арифи, тетовските фирми донираа пола милион денари за уреди за пречистување на воздухот во градинките во Тетово!

Општина Тетово како општествено одговорна институција која целосно се вклучува во заштита, зачувување и унапредување на здравјето на своите граѓани ...

Повеќе