Одберете локација на пристап

Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек
Македонија во иднина ќе биде мирна земја и многу многу досадна. Нема веќе името, клетите Грци, клетите Бугари, клетите Албанци, Заев сето тоа го окончи, заврши, затвори. Сега уште и црквата да ја реши и со Србија нема да имаме проблеми и отворени п
Bocvarski Blagoj 39 mins· Денеска ја продолживме посетата во основните училишта "Тошо Арсов" и "Ванчо Прке".Подготовките за вториот дел од учебната година се во финална фаза.✔️Нов под во училници✔️Реконструкци
Тезата која ја шират со години некои наши националисти а особено политичарите од ВМРО ДПМНЕ дека на Албанците им треба леб а не политички права е теза која ги прави мајмуни сите наши револуционери, комитите, партизаните, дисидентите... Автоубиствена

БОМБА НА СПАСОВСКИ ЗА СКАНДАЛОТ СО ПРИСЛУШКУВАЊЕТО ВО ОЈО И ОСНОВЕН СУД 1: Опремата била инсталирана во 2013 година, следува темелна проверка во сите институции

Има сериозна истрага во сите институции и до детали ќе се провери која била намената на оваа инсталација од минатото, дали и кој ги слушал разговори...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Хазби Лика и Крешник Бектеши заминуваат од Влада

Хазби Лика и Крешник Бектеши заминуваат од Влада, дознаваТелмаод извори во владината коалиција. На местото на Хазби Лика, можно е да дојде Атила Ре...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ДОЖИВЕА ТЕЖОК ПОРАЗ ВО КАВАДАРЦИ: Раководството го повика членството на протест, само 100 души се појавија, цело Кавадарци е со Митко Јанчев!

Kavadarci, den sabota 01.12.2018, protesten miting na VMRO DPMNE Debakl... ...i pokraj javnite povici do clenovite i simpatizerite na vmro dpmne od...

Повеќе

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: МАКЕДОНСКИ КАМИОНЏИЈА СЕ РАСПРАВА СО ГПС ГАРМИН УРЕДОТ ЗАТОА ШТО НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО МИНХЕН

Повеќе

НА 94 ГОДИНИ ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД, ЏОРЏ ХЕРБЕРТ ВОКЕР БУШ

George H.W. Bush (1924-2018) • Former president dies at age 94: http://nbcnews.to/2KMxij0 • Tributes pour in: http://nbcnews.to/2E8Z74R...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕПСКО ФИЈАСКО НА ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ НА БЛОКИРАМ: Толку беа малку што фатија оро да играат на тоа празниот простор пред собрание, на Филипче конечно му дадоа да збори на бина пред 200 души!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) За првпат по една деценија во Париз официјална средба на министри за одбрана на Македонија и Франција

Министерката Шекеринска на средба со француската министерка завооружени сили,Флоранс Парли:Франција силно ќе ја поддржи Македонијаво НАТО Заменич...

Повеќе

ББЦ: Од телото на Милошевиќ во Хаг е украден мозокот, западот сакал да го истражува мозокот кој изгуби толку војни и проли толку многу крв на балканот !?

Телото на поранешниот претседател на Србија, Слободан Милошевиќ веќе 12 години почива на гробиштата во неговиот роден град Пожаревац во Србија и...

Повеќе

БРУТАЛЕН ПОСТ ЗА БОЖИЌНИОТ ПОСТ: Не бидете лицемерни, и онака не почитувате ништо од божјите заповеди!

Повеќе

ГОРАН БРЕГОВИЌ И МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ГО НОСАТ СВЕТСКИОТ СПЕКТАКЛ „TRI PISMA IZ SARAJEVA“ ВО СКОПЈЕ!

Драги пријатели, Задоволство ни е да ве информираме дека најголемата активна ѕвезда од Балканот ширум светот, познатиот и популарен Горан Бреговиќ,...

Повеќе

(ВИДЕО) Јани Макрадули и новинарите во посета на УСЈЕ, се уверија дека гигантот за цемент не загадува

Повеќе

Тодоровски, ГДУ: Во македонската политиката врие од социопати

Постојат многу карактеристики што го дефинираат поимот социопат, како на пример: – Социопатите немаат совест ниту жал кога ги повредуваат луѓ...

Повеќе

АЈДЕЕ И ПОДЗЕМЈЕТО СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: Нинџа до Леви - Ви пиша ли Вељаноски дека ќе дојдат маскирани напомош во обезбедување на кабинетот?

Обвинетиот Горан Ѓошевски Леви, кој бил началник на личното обезбедување на Трајко Вељановски, на денешното рочиште за случајот 27 април даде своја ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ТИМ ОД ЧЕТВОРИЦА ЛЕКАРИ НА ДРЖАВНА КАРДИОХИРУРГИЈА ЗА ПРВ ПАТ ВО ЗЕМЈАВА ИМПЛАНТИРАА ВЕШТАЧКО СРЦЕ НА ПАЦИЕНТ, ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ ДОЈДОА ДА ГО ПОСЕТАТ ПАЦИЕНТОТ

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО ПРАТЕНИЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ: Ќе има амнестија за 27-ми април, ама не за тепачите и организаторите!

Правните тимови што ќе работат на изготвување на Предлог законот за амнестија за собраниските инциденти од 27 април треба да најдат решение со кое ј...

Повеќе