Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

БОМБА НА ПРАТЕНИКОТ НА СДСМ И КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ШУТКА, КУРТО ДУДУШ: Елвис и неговата банда бодигарди дојдоа да кинат наши плакати на наш штаб, кога се побунил наш симпатизер почнале да го тепаат, потоа наши симпатизери нарипале да го бранат и подебелиот крај го извлекол Елвис!

Пратеникот од редовите на СДСМ, Кучо Дудуш, во изјава за Либертас вели дека тепачката како што му пренеле ја предизвикале Елвис Бајрам и неговте бод...

Повеќе

Кој ќе погоди кој е ова на фоткава?! Новембер рејн?!

Повеќе

ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА УБИЕЦОТ КОЈ ГО НАПРАВИ НАЈГОЛЕМИОТ МАСАКАР ВО ИСТОРИЈАТА НА САД: Богат пензиониран сметководител со куќа во елитна населба во предградие на Лас Вегас, страстен турист, ловец и коцкар...

Богат 64 годишен пензиониран сметководител кој обожавал покер, шетање со бродови крузери низ светот, пред две години купил куќа во елитна населба ед...

Повеќе

ДРАМА ВО СУДНИЦАТА - КОШМАРОТ НА ГРУЕВЦИ СЕ ОСТВАРИ ДЕНЕСКА: Почнаа луѓето да стануваат заштитни сведоци против нив, сите ќе скапат во затвор!!!

Вистинска драма се одвиваше денеска во судницата на рочиштето за Тврдина 2. Обвинета секретарка на началниците се предомисли во сред судница и се с...

Повеќе

ГРУЕВЦИ САКАА ДА ГИ УНИШТАТ, НО ТИЕ ЌЕ ГО ОСВОЈУВААТ СВЕТОТ: ЦАНОВСКИ ФАМИЛИЈАТА ЌЕ ГО ГРАДИ ПОВТОРНО КОСМОС, ФОН ЌЕ СЕ ШИРИ ВО АЗИЈА!

Универзитетот ФОН потпишал меморандум за соработка со коинвеститорите „ЈИДА констракшн“ и ФИНЕ, со кои ќе обезбеди финансиска и техничка...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВА, ПА ОВА Е ЛУДИЛО: ЦЕЛО СВЕТИ НИКОЛЕ НА НОЗЕ, ГРАДОТ Е ЖЕДЕН ЗА ЖИВОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКА СЕ ПРОСТИ ОД ПРВИОТ СТЕЛТ БОРБЕН АВИОН, ПОПУЛАРНИОТ НОЌЕН СОКОЛ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА, АВИОНОТ МОЖЕШЕ ДА ЛЕТА САМО НОЌЕ И ПОРАДИ ТОА БЕШЕ МНОГУ ЛИМИТИРАН!

Линк до видеото за овој прекрасен авион, овде. Он не е прв стелт авион, но е прв борбен авион. Првиот стел авион беше шпионскиот авион на ЦИА, СР-7...

Повеќе

ЗАВРШИ МАНДАТОТ НА БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР ЧАРЛС ГЕРЕТ, НА НЕГОВО МЕСТО ДОАЃА ЖЕНА, РЕЈЧЕЛ ГАЛОВЕЈ

Амбасадорот Чарлс Герет е еден од главните виновници за падот на Груевски. Заедно со ЕУ амбасадорот, германската амбасадорка, американскиот и итал...

Повеќе

И БРАТУЧЕДОТ НА ГРУЈО ОД БИТОЛА ЌЕ ГЛАСА ЗА СДСМ!

Братучед на Грујо од Битолско, заедно со Васко Ковачевски кој е пратеникот од Битола. Веќе и роднините го оставија Грујо, сам со Нада и со бате Саше...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ, ОВА Е КАТАКЛИЗМА: Ова е митинг на ВМРО ДПМНЕ во Свети Николе, повеќе личи на парастос од што личи на митинг на партија кога владеела 10 години!!!

Повеќе

ПРВ СЕРИОЗЕН ИНЦИДЕНТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: СО МЕТАЛНИ ШИПКИ КРВНИЧКИ ПРЕТЕПАН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТКА И СИН НА АМДИ БАЈРАМ, ЕЛВИС БАЈРАМ

Две групи насилници физички се пресметале вечерваво населбата Шуто Оризари во Скопје. Има тешко повредени. Силни полициски трупи можат да се забеле...

Повеќе

И ТУРЦИТЕ СЕ СО НАС: Енес Ибрахим денес ја заврте цела Македонија, така се работи неуморно и храбро, за конечна победа над режимот.

Повеќе

(ВИДЕО) Вевчанци си ја бараа бељата денеска, фатија да спасуваат мечка, кога ја ослободија за малце ќе ги изедеше!

Пред две години слично нешто имаше во Демир Хисар: И браќата Бугари си имаат мака со мечките: (Приметете ја во овој прилог колку е интер...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ, ГРУЈОВИТЕ КУЧИЊА МУ СЕ ЗГНАА НА ГАЗДАТА: ВМРО ДПМНЕ ќе доживее катастрофален пораз на локалните, но зошто Грујо сака намерно тоа да се случи?!

„Обичните“членови на ВМРО–ДПМНЕ ја сфаќаат предавничката дејност на раководството на партијата,затоа и салата во„Борис Трајк...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА УЖАСОТ ВО ЛАС ВЕГАС, БРОЈКАТА НА УБИЕНИ И РАНЕТИ РАСТЕ ОД ЧАС ВО ЧАС, НАЈНОВАТА БРОЈКА Е 60 УБИЕНИ И 500 РАНЕТИ, ПОЛОШО ОД ОВА ДОСЕГА Е САМО НАПАДОТ НА ФЕДЕРАЛНАТА ЗГРАДА ВО ОКЛАХОМА ВО 1995-ТА ОД ТЕРОРИСТОТ ТИМОТИ МЕКВЕЈ!!

Ова е најголем масакар со употреба на огнено оружје во историјата на САД! Полошо од ова е секако нападот со авиони на 11-ти октомври во 2001-ва...

Повеќе