Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

СЕ ЈАВИ ПАТОРОТ СО КИЛОМЕТАРСКИ ПОСТ НА ФБ: Нема да влијаам на изборот на нов лидер, жими мајка, еве да цркне шоферот на Диме Спасов ако лажам!

Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам ...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО НИКОЛА ПОПОВСКИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ!

Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос ...

Повеќе

НОВА ГРАДИНКА ЌЕ НИКНЕ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ!

Повеќе

ЗОКИ БУРЕВЕСНИК: Заев го помагаше моето семејство кога скапував по зандани за што сум му многу благодарен, но пред неколку месеци ги прекина сите комуникации со мене!

- Кога ми беше најтешко на мене и на моето семејство, кога скапував по затвори, Заев го помогна моето семејство и за тоа сум му многу благодарен. Но...

Повеќе

Хитлер се превртува у гроб, што стана од неговиот Трет Рајх...

Светот иде напред и се цивилизира, само во Македонија уште има заостанати фашисти...

Повеќе

Министерката за образование во посета на ФОН: Догодина стартува изградбата на најголемиот студентски град на балканот!

"Денеска на средба со министерката за образование Проф. Др. Рената Десковска ја презентиравме "New Generation Program" како и 10 годишната проекција...

Повеќе

САВА РЕ од Љубљана го купи НЛБ пензиски фонд во Македонија!

Повеќе

Компаниите и брендовите кои се рекламираат на ОФФ НЕТ треба да знаат дека сајтот отворено ги брани оние кои организираа упад и кланица во собрание за да спасат режим!!!

Компаниите и брендовите кои се рекламираат на ОФФ НЕТ треба да знаат дека сајтот јавно отворено ги поддржува обвинетите за упадот во собранието при ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ НЕ ГО ПОСЛУША БОГОТ МИЛЧИН, ЗАМИНА ВО НОВА ПОСЕТА, ПРЕЧЕКАН ВО КОСОВО СО НАЈВИСОКИ ДРЖАВНИ ПОЧЕСТИ!

Повеќе

НАВИВАЧКАТА ГРУПА КОМИТИ ИНФОРМИРА: Некои невладини и здруженија го злоупотребуваат нашето име за правење пари со измама!!!

Повеќе

Рамсторе Македонија го прослави својот 12-ти роденден со доделување на моќниот HYUNDAI TUCSON и 12 наградни патувања

Минатата недела Рамсторе конечно ја заокружија прославата на нивниот 12-ти роденден со доделување на вредни награди. Во присуство на голем број на п...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВО МАКЕДОНИЈА ИМА ЕТНИЧКА И РАСНА СЕГРЕГАЦИЈА ВО УЧИЛИШТАТА!!!

Линк до оваа сторија овде.

Повеќе

БРЕЕЈ: Зоки Буревесник имал 92 тужби за клевета и навреда, 19 пати бил апсен ноќе, имал 16 судски пресуди против себе!

Новинарот Зоран Божиновски имал 92 тужби за клевета и навреда во својата кариера, 19 пати бил апсен ноќе, 16 пати осуден, еднаш претепан со скршени ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКО НА КАНАЛ 5: ЗОКИ БУРЕВЕСНИК ВЛЕЗЕ ВО ДУВЛОТО НА МАФИЈАТА!!!

Повеќе

ОВА Е НОВОТО ЛИЦЕ НА ВМРО ДПМНЕ: Митко Јанчев со прв проект како градоначалник на Кавадарци - ПРОЕКТ “МОЈ ОПШТИНАР“

Општината е јавна институција која е сервис на граѓаните и работи во нивни интерес. Проектот “Мој општинар“ има за цел да ги детектира ...

Повеќе