Одберете локација на пристап

Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек
Македонија во иднина ќе биде мирна земја и многу многу досадна. Нема веќе името, клетите Грци, клетите Бугари, клетите Албанци, Заев сето тоа го окончи, заврши, затвори. Сега уште и црквата да ја реши и со Србија нема да имаме проблеми и отворени п
Bocvarski Blagoj 39 mins· Денеска ја продолживме посетата во основните училишта "Тошо Арсов" и "Ванчо Прке".Подготовките за вториот дел од учебната година се во финална фаза.✔️Нов под во училници✔️Реконструкци
Тезата која ја шират со години некои наши националисти а особено политичарите од ВМРО ДПМНЕ дека на Албанците им треба леб а не политички права е теза која ги прави мајмуни сите наши револуционери, комитите, партизаните, дисидентите... Автоубиствена

КОПУКОТ ВАСКО НАУМОВСКИ СИ ОДИ ОД ВАШИНГТОН, НА НЕГОВО МЕСТО НЕГОВАТА ЗАМЕНИЧКА И ДИПЛОМАТ ОД КАРИЕРА, МАРИГОНА МАРКУ!

РМ доби нов Амбасадор, Вршител на должност во САД. Родум од Дебар и дипломат од кариера при @MFA_Macedonia, доаѓа од позицијата Заменик-шеф на мис...

Повеќе

(ВИДЕО) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЉАСКА ОД 7 РИХТЕРИ, НЕМА ЖРТВИ ЗАТОА ШТО ТАМУ РЕЧИСИ НЕ ЖИВЕЕ НИКОЈ!

Alaska Earthquake: - Alaska Governor has issued a declaration of disaster following massive magnitude 7.2 earthquake- Anchorage Police says there ...

Повеќе

ПЉАЧКА НА ВЕКОТ: Поднесена тужба против Кунико Рисорсис за кражба од 50 милиони евра во ФЕНИ!

Поднесена е тужба против Кунико Рисорсис Н. В. (Холандија), Кунико Маркетинг ФЗЕ (Обединети Арапски Емирати) и одговорните лица во ФЕНИ Индустри АД,...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУТИН ЈАВНО МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ДИКТАТОРОТ НА САУДИСКА АРАБИЈА ЗА ИНВЕНТИВНИОТ НАЧИН НА КОЈ БЕШЕ УБИЕН НОВИНАРОТ КЕШОГИ

Putin and MBS greet each other with huge smiles and handshake in Buenos Aires pic.twitter.com/2jlHUfONO1 — Kevin Liptak (@Kevinliptakcnn) Nov...

Повеќе

(ВИДЕО) УМЕТНОСТ: Еве како се отвора скапо вино во Италија, пола саат театар

Повеќе

(ВИДЕО) ИМА СПАС ЗА ЧОВЕШТВОТО: Хрватски анти-фашисти прекинаа промоција на книга во Шибеник со која се ревизионира и плакне злосторот во фашистичкиот логор Јесеновац

Браво за анти-фашистичките активисти во Хрватска. Денеска, тие прекинаа промоција на книга со која се плакне злосторот во логорот Јесеновац. Инаку ...

Повеќе

БОМБА НА 1 ТВ: Мијалков секој ден добива топол оброк подготвен во кујната на Мериот!

Сашо Мијалков во затворот во Шутка не јаде од истата храна како останатите притвореници. За него, секој ден се подготвува топол оброк во кујната на ...

Повеќе

Кој апсурд, која иронија, НГО и граѓанскиот сектор не спасија од Груевизмот, НГО и граѓанскиот сектор сега ќе го вратат Груевизмот на власт!

Тажна приказна е Македонија. Јојо земја. Груевизмот беше срушен поради жестокиот отпор на НГО секторот, граѓанските организации, активисти, новинар...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Новинарите и поранешните газди на А1 телевизија се собраа во телевизијата на денот на затворањето на телевизијата пред 7 години

Повеќе

КОМУЊАРА СИ Е КОМУЊАРА - И САШО ОРДАНОВСКИ СЕ ВКЛУЧИ ВО ХАЈКАТА ПРОТИВ ГРАДЕЖНИЦИТЕ: Интерес на граѓаните било да не се гради?!?! 30 000 вработени во градежен сектор кој ги е...

Во својата најнова колумна, Сашо Ордановски се вклучи во хајката против градежниот сектор. Та зградата кај ГТЦ ќе била премногу висока, та немало д...

Повеќе

ЗНАЧИ ОВА ВМРОВЦИТЕ СЕ ЧУДО! ТРЕБА ДА СЕ ИЗУЧУВААТ НА ФАКУЛТЕТИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАДЕ ЌЕ БИДЕ И КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА НОВИОТ КЛИНИЧКИ: Да го изградеше ова Грујо наместо Скопје 2014-та, ќе владееше 100 години!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАСТА СЕ ФАТИ ЗА РАБОТА: ЌЕ СЕ ПРЕНАМЕНИ НАЧИНОТ НА ЗАГРЕВАЊЕ ВО ДВЕ УЧИЛИШТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Фејсбукот стана дрво за бесење на Македонците!!!

Branko Trickovski 41 mins· Дрво за бесење Македонците на социјалните мрежи се како бомбаши самоубијци: шетаат ...

Повеќе

Конечно помалку гужва во Стар Чаир ;) Браво за дечките од МВР и Град Скопје!!

Повеќе