Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

БОМБА НА ЗАЕВ: Законот за јазици ќе биде донесен пред локалните избори, и за тоа народот ќе не награди како влада!

Владата ќе го донесе законот за јазиците пред локалните избори и со тоа нема да ги изгуби гласовите на граѓаните ниту од македонската, ниту од албан...

Повеќе

Општина Центар ја започнува очекуваната реконструкција и доградба на основното училиште „Гоце Делчев“ (поранешно „Владимир Илич Ленин“)

Општина Центар ја започнува очекуваната реконструкција и доградба на основното училиште „Гоце Делчев“ (поранешно „Владимир Илич Ле...

Повеќе

АНТОНИО, ВРАТИ СЕ ДОМА СИНЕ!

Еден ден Тони едноставно го снема од дома. Си замина, ја остави мајка му и тргна по белиот свет да печали – бели пари за црни денови или пак ц...

Повеќе

Драган Алчинов: Договорот со Бугарија се држи во тајност затоа што сеуште не постои, туку се преговара, кога ќе се потпише тогаш ќе постои, ако не се изгласа во собрание, тој и нема да важи!!!

Повеќе

Е ЗА ОВА ТИ ВЕРУВАМЕ ШЕФЕ...

Повеќе

НА ГРУЕВЦИ ИМ СЕ СЛУЧУВА КАТАКЛИЗМА: ВМРО ДПМНЕ падна од власт, на Канго му падна косата?!

Повеќе

ОВА Е НОВИОТ НЕТИПИЧЕН СДСМ ВО ЕРАТА НА ЗОРАН ЗАЕВ: Средби со стопански комори, со МПЦ, вице премиер од бизнис коморите, потпретседател на партијата Албенец и голем исламист, договор со Бугарија, кавга со Србија...

Зоран Заев е политичар кој многу интересно ги решава политичките проблеми - храбро врти 90 степена и со пуна брзина влетува у шума каде порано нема ...

Повеќе

Твитер акаунтот на US Army под насловот РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА објави фотка на наши војници кои се дел од големата воена вежба на НАТО во Романија, SABER GUARDIAN!

Повеќе

Владата објави оглас за НВО организации кои сакаат да згрижуваат деца од улица, ќе бидат помогнати со 100 000 денари месечно!

Врз основа на член 158 и член 159 од Законот за социјална заштита (“Сл.весник на РМ“ бр. 79/09, 36/11, 51/11, 166/12, 15/13, 79/13, 164/...

Повеќе

СЕ ПОЈАВИЈА И ФОТКИ ОД НАЧАЛНИКОТ КАКО ЖДЕРЕ БИЗОНИ СО НАШИ ПАРИ, И ПАЗИ ЖДЕРЕ СО ЦВИКЕРА?!

Повеќе

Е ОВА НЕ ВЕРУВАВМЕ ДЕКА ЌЕ ДОЧЕКАМЕ ДА ГО ВИДИМЕ: Миленко и ГДОМ се свртеа против Никола Груевски, ја прогласија ВМРО ДПМНЕ за МРТВА ПАРТИЈА, НАЈАВИЈА НОВА ПАРТИЈА?!?!

Миленко ја објави колумната на Стефан Влахов Мицов на својот портал Дудинка, откако таа беше избришана од порталите Курир и Нетпрес: Инаку колумн...

Повеќе

За црквата сред езеро што требало да се спаси со неколку милиони евра народни пари...

Повеќе

Еј кога ќе ми текне дека толку беа аздисале што Миленко ги плаќаше своите гости по 200е од емисија?!?! А сега бара донации?!

Еј кога ќе ми текне дека толку беа аздисале што Миленко ги плаќаше своите гости во емисија по 200е од емисија?!?! А сега бара донации?! Плус хотели и...

Повеќе

ТЕЗГА ЈЕ ЗАВРШИЛА: ВМРО ДПМНЕ падна од власт, нема веќе муфте и бодигарди од ДБК, Миленко плаче дека ќе бил натепан и почна да бара донации за своите скапи секојдневни патувања по Европа и престои по хотели по Германија, Франција, Белгија, Русија, Полска!!!

Миленко плаче дека ќе бил натепан, се жали дека нема пари и бара донации. ПИЧКА СКАПАНА, 10 години продаваше муда за бубрези, продаваше храброст и ч...

Повеќе

(ВИДЕО) Како храната влијае на човечкиот мозок

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti