Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ: Ќосињата ќе скренат, ем Македонија во НАТО, ем Албанскиот јазик втор официјален, сега уште на ЛГБТ заедницата да им се дозволи брак и ќе има пиштење и вриштење!

Biljana Vankovska 42 mins· Лани во ова време сум напишала: не можеш да разбудиш народ кој се преправа дека спие...

Повеќе

ТРАМП Е УНИКAT: Поради буџетската блокада, куварите во Белата Куќа се на принуден одмор, тој си нарача 1000 хамбургери од Мекдоналдс!

Ова е многу забегана фотка ако се знае дека милиони федерални работници се без плата од нова година откако Трамп одби да склучи договор со демократи...

Повеќе

СКОПЈАНЕЦ НА ДЕНОТ, МОРА ДА Е СО РУСКО ПОТЕКЛО: Утрово вози кабриолет на минус 4 степена!

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: ФБИ отворило истрага за тоа дали претседателот Трамп е руски шпион!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ОХ, НЕ, ЏАБЕ ГО МЕЊАВМЕ ИМЕТО, ПАК ЌЕ ГО ГЛЕДАМЕ ПОПОТ ВО ТВ ДЕБАТИ КАДЕ ЌЕ НИ ОБЈАСНУВА ДЕКА ГОСПОД ЌЕ НЕ СПАСЕЛ, НЕМАЛО ПОТРЕБА ОД ЕУ И НАТО!

Повеќе

ЧЕСТИТО НА СОГРАЃАНИТЕ АЛБАНЦИ: Законот за јазиците е објавен во „Службен весник“

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, штотуку на својот официјален профил на Фејсбук објави дека Законот за употреба на јазиците, или во јавнос...

Повеќе

ПОМИРУВАЊЕТО ПОЧНА МЕЃУ КАВАДАРЦИ И СТРУМИЦА: Вице Заев и Митко Јанчев заедно чекаа стара нова година!

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Ајде да видиме кој повеќе се бореше за Македонија изминатите десетина години, ВМРО или СДСМ?!

Сите си останаа конзистентни, Заев каков што го дал упорен како Сизиф, Мицковски како што го дал господ тотално неодговорен, Хорхе исто, Грујо најбе...

Повеќе

БОМБА: Џафери го потпишал Законот за јазици, од вечерва или утре албанскиот станува втор официјален јазик!!!

Вицепремиерот Бујар Османи кој вечерва е гостин во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ексклузивно изјави дека Талат Џафери пред 10 м...

Повеќе

Нимиц по изгласувањето на уставните измени: Овој историски договор ја отвора вратата за нов однос

Специјалниот пратеник на генералниот секретар на Обединетите нации и посредник во преговорите за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, преку ...

Повеќе

Ахмети: Се роди нов ден, не само за Македонија, туку за целиот регион

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на с...

Повеќе

Манчевски: Да знаеш синко, Македонија ќе ја биде!

По вчерашните изгласани уставни измени со 81 глас „за“, голем дел од политичарите се заблагодарија на сите кои учествуваа во ваквиот пол...

Повеќе

Тереза Меј: Ратификацијата на Договорот од Преспа е историски момент за Македонија

Позитивното гласање за Преспанскиот договор е историски момент за Македонија. Честитки до македонскиот Парламент и до Владата на премиерот Зоран З...

Повеќе

СО ПОЛЧАСОВНА БЛОКАДА НА ПАТОТ ТЕТОВЦИ БАРААТ ВЛАДАТА ДА ЈА ОДЗЕМЕ ПОПОВА ШАПКА ОД ЕЛЕМ

Протестот траеше половина час, при што целосно беше блокиран патот кон Попова Шапка, а демонстрантите најавија дека и понатаму ќе продолжат со вак...

Повеќе

Грчкото МНР: Уверени сме дека Русија ќе го користи новото уставно име Северна Македонија

Договорот од Преспа уште од потпишувањето придонесува во зајакнувањето на мирот и стабилноста на Балканот, воедно е и меѓународно признат модел за р...

Повеќе