Одберете локација на пристап

НИЕ НА САМИТОТ НА АКРЕ ВО РИМ Претседателот на Граѓанско Демократската Унија, Петар Колев, денеска се обрати пред учесниците на Самитот на Европските Конзервативци и Реформатори што се одржува во Рим. „Иако доаѓам од Македонија која сѐ уште
Премиерот засега доста умешно ги менаџира сите скандали и афери. Небаре е политички Алберто Томба, славниот италијански скијач кој на времето во 90-тите правеше лом на сите олимпијади и светски првенства. Заев покажува изразит талент и моќ за брза
Геро вчера храбро тврдеше дека Миле и Спире се цел на некаков организиран линч на власта и ја осуди власта и ја нарече полоша и од режимот на Грујо. Но се потврди дека немало линч од власта, туку обид за инцидент кој за жал делумно успеа поради несп
Од Кривичниот суд соопштија дека судија овој суд денеска извршил редовна посета на КПУ Затвор – Скопје при што разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои вчера беа нападнати во притворското одделение. „При посетата
Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатни имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале по него на 27 април, 2017 година. На расправата се одлучува за имунитетот на Трајко Вељановски, а Ми
Уште вчера на пресот кога слушнав како директорот на затворот објаснува дека сите затвореници биле вмешани едни со други и ги чувал само еден полицаец на кој му требало цели 3 минути да дојде на местото на инцидентот, ми се стемни... Си реков, нешто
Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорните за него да понесат последици. -Делегацијата на ЕУ остро осудува каква било фор
Момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата. Како што информираат од здравствениот инспекторат, првичните информации се дека на момчето му била направ
Сите податоци ќе ги доставиме до Државната комисија за спречување на корупцијата која ќе одлучува по нив“, рече Манчевски (Фото: СДК.МК) Министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски јавно ги повика вработени
Сите автобуси, минибуси и комбиња овие денови се сопирани од полицијата и се препраќани на вонреден технички преглед. Ова дознаваме неофицијално е по наредба на Заев и Спасовски со цел да се спречат идни несреќи како таа кај Ласкарци. За жал. мно

Директорите на скопските ЈП го посетија Домот за стари”Мајка Тереза”

Директорите на скопските јавни претпријатија вечерва ги посетија најстарите скопјани за да им ја честитаат Новата Година. Директорот на Ј...

Повеќе

(ВИДЕО) СИТЕ СЕ СОГЛАСНИ: ГОДИНАВА УБЕДЛИВО НАЈДОБАР ОГНОМЕТ ВО СКОПЈЕ ДОСЕГА!

Повеќе

Уапсен убиецот од Ѓорче, му должел пари на убиениот Добраниќ

Скопјанецот С.Т.(25) е осомничен дека го убил Ненад Добраниќ (38) во петокот во скопската населба Даме Груев, информираше МВР. Единица за ...

Повеќе

ДЕБАТА ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО ВО СТРУМИЦА, КОЈ Е КРИВ И КАКО ДА СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ

Mile Milanovic Во Струмица немаме голем индустриски загадувач, тоа што секогаш навечер се бројките високи е само од домашното греење !!! Ајде за ст...

Повеќе

Денес се навршуваат 7 години од смртта на Киро Глигоров, првиот претседател на независна Република Македонија

Aleksandar Kiracovski Денес се навршуваат 7 години од смртта на Киро Глигоров, првиот претседател на независна Република ...

Повеќе

СПАСОВСКИ НЕ ОДМОРА, ДЕНЕСКА ГО ПОСЕТИ ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА

Работните активности во новата 2019 година ги започнав со посета на Полициската станица за граничен надзор Богородица. Искрено верувам дека резулта...

Повеќе

ФОТО ГАЛЕРИЈА ОД НАЈДОБРИ ФОТКИ ЗА 2018-ТА НА МАЕСТРО ТОМИСЛАВ ГЕОРГИЕВ

Линк до фотогалеријата овде.

Повеќе

ЧЕСТИТКА ОД МАКТЕЛ ДО СИТЕ ВАС: Да сте живи и здрави во новата година, ви посакувам повеќе пари, среќа, и спокој во вашите домови и срца!

Ви посакуваме помалку стрес, повеќе среќа и спокој. Повеќе здравје, повеќе пари, повеќе радости и убавини. Од арно да не куртулите!

Повеќе

Ќосето се жали на Апелација дека не е амнестиран

Обвинетиот за крвавиот четврток, Горанчо Ангеловсаки Ќосето, преку неговиот адвокат Драган Пешевски поднел жалба до Апелацискиот с...

Повеќе

ОК ВМРО ДПМНЕ КАВАДАРЦИ МУ ОТКАЖА ПОСЛУШНОСТ НА МИЦКОВСКИ, ГО ПОКАНИЈА МИТКО ЈАНЧЕВ НА НОВОГОДИШНИОТ КОКТЕЛ!

Денеска во ОК на ВМРО-ДПМНЕ претседателот и раководството на партијата во Кавадарци приредија прием за сите членови и симпатизери На приемо...

Повеќе

Судот амнестира уште 5 лица за 27 април

Основниот суд Скопје 1 – Скопје постапувајќи по добиените барања согласно Законот за амнестија на настаните од 27 април 2017 годин...

Повеќе

ОВА Е ИЗНЕНАДУВАЊЕ: СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВОДИ ПРЕД ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА АНКЕТАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ТВ 21!

На гласањето на гледачите на ТВ 21 на нивната фб страна, убедливо води Стево Пендаровски, од оние кои можат да станат иден претседател на Македонија...

Повеќе

Друже Зоки, те молам избери кандидат за претседател кој нема да ти биде најблизок соработник од партијата, ни треба човек кој ќе биде на дистанца од тебе, но со кој ќе делите исти политички визии и идеологии, Стево Пендаровски совршено се вклопува во тој модел

Овие ѓурултии што ги прави Хорхе овие денови се доказ дека за претседател не треба да ставиме тешка будала. Но сепак, таа функција е добро замислена ...

Повеќе

Полицијата ќе му прави ненајавени проверки на Мијалков

Министерството за внатрешни работи по барање на Специјалното јавно обвинителство, на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков кој беше пуштен од з...

Повеќе

(ВИДЕО) Насилстовото раѓа насилство! Сопри го, не го разгорувај!

Повеќе