Одберете локација на пристап

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Соопштение за јавност Поттикнување на инвестиции за развивање на нов антибактериски третман е клучно во борбата против антимикробната резистентност Владина делегација, предводена од вицепремиерот за економски прашањ
Еј човече, главна поента на Мицковски вечерва беше дека пратениците го спречиле да го порази Заев?!?! Затоа ли е целата таа паника со исклучување од партија, демек еве алиби зашто уште не може да го победиме, некој му ставил сопка на мудриот и гол
Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие дали сте нормални?! Па самите преговаравте и ве има во снимките како ќе сте прифателе разни нови имиња
Стојанче го разобличува лажниот патриотизам на Пандов.Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, можеби другар му Миленко му ветил дека ќе му обезбеди иселеничка виза за САД. pic.twitter.com/Oahb0FD
Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц... А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово зборува се, ватрената тројка Антоњо, Хипо и Мацко: Линк до видеото од прославата во МН
Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно
Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО -ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен на идеите и постулатите на организацијата. Свесен сум дека партијата е соочена со многу предизвици и де
Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го чествуваме денот на Македонската револуционерна борба, денот на основањето на историското ВМРО чиј сон ден
Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. Но, не од фактот што е даден предлог за
Проруската чистка во партијата, исфрлањето на сите про-западни структури ВМРО ДПМНЕ ја маскира со Сашо Мијалков за некаква чистка против криминалот во партијата?!?! А ген сек им е Јанушев, обвинет за набавката на кинекси увтобуси?! Илче Гебелс уште

БРАВО СДСМ, ОВА Е ПРАВА ЛЕВИЦА: На ранливите корисници веќе никој нема да може да им ја исклучи струјата зиме!

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) во соработка со Владата и министествата за труд и социјална политика и за економија во наредниот период ќ...

Повеќе

АЛЧНОСТА ГИ УНИШТИ, ПРИСЛУШКУВАЊЕТО ГИ ЗАКОПА, САКАА СЕ, ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ НИШТО И ВО ЗАТВОР НА ДОЛГА РОБИЈА!!!

Повеќе

МЕГА ЦАР: ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ ЗА 1000 ДЕНАРИ СИ ГО КУПИЛ ЗА СПОМЕН ЧАДОРОТ СО КОЈ ГО МЛАТЕЛЕ НА 27-МИ АПРИЛ!

Видов лице со оружје од групата што влезе во прес-салата во Собранието на 27 април 2017, изјави министерот за информатичко општество и а...

Повеќе

ЗАЕВ: Да избереме сигурна иднина и подобар живот за нас и за идните генерации. 30-ти септември е историски момент за Македонија

Повеќе

Е ЈБГ, ТОА Е, ЈУГО МОРА ДА ОДЕ...

Повеќе

БОМБА НА ЖБОГАР: Јазикот на Блаже Конески и Матеја Матевски ќе биде официјален во ЕУ!

Нашата цел е да слушаме и да ги разбереме вашите грижи во врска со процесот на ЕУ. Сакаме да ги споделиме придобивките од тоа да се биде земја-членк...

Повеќе

НАЦИЈАТА МОЖЕ ДA ЗДИВНЕ: Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева не гледа опасност за застарување на предметите и изрази надеж дека и судовите ќе водат сметка за тоа!

Многу од обвиненијата од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кон крајот на јуни 2017 година се потврдени пет-шест месеци подоцна што укажува дека...

Повеќе

СТИГА ПОМОШ И ОД АЛБАНИЈА: Албанскиот претседател Мета ги повика Албанците во Македонија да излезат на референдумот и да гласаат „за“

Интеграцијата на регионот во ЕУ и НАТО е многу значаен процес за неговата иднина. Македонија е во еден многу значаен, поволен и оптимистички момент,...

Повеќе

БРОЈЧАНИКОТ СЕ ГЛЕДА ОД ЦЕЛ ПЛОШТАД!

Повеќе

ГРУЈЧЕ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН ВО СУДНИЦА, НАЈГОЛЕМИОТ ПОДАРОК ЌЕ ГО ДОБИЕ ДЕНЕСКА!

Повеќе

ЃУБРЕ РАСИПАНО: Од лажен социјалдемократ до обвинет за тероризам за 27-ми април, вакви лиглиња 10 години работеа за режимот!!!

Повеќе

Фејсбук ќе ја спаси Македонија: Ги зближува Македонците и Албанците и Турците и Торбешите и Ромите и Муслиманите и Православните и Србите и Бугарите и Власите...

Пред социјалните мрежи, тука пред се мислам на Фејсбук, речиси немаше никаква комуникација меѓу Македонците и Албанците... Немавме поим како изглед...

Повеќе

(АУДИО) Еминем објави нов албум, насловен Камикази

Повеќе

ОВА ТРЕБА ДА СЕ РЕШИ ПРЕД ЕУ И НАТО: ЗОШТО НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ НЕ ГО РАЗБИРАМЕ КОНЦЕПТОТ ШАХТА?!?!

Повеќе

АКО ОВИЕ НЕ ГИ ЗНАЕ ПО ИМЕ ПРЕЗИМЕ И СРЕДНО ИМЕ, МАЛА Е ЗА ТЕБЕ

Повеќе