Одберете локација на пристап

Единаесетгодишниот Јане Велковски, кој е меѓу седумте лица со спинална мускулна атрофија (СМА) за кои државата го обезбеди лекот „Спинраза“, денеска беше во Владата и се сретна со премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче. &bdquo
Премиерот Зоран Заев, запрашан за најновите „бомби“ објавени денеска на Јутјуб, тој не сакаше да даде коментар. Тој додаде дека нема да дозволи да му се случи нешто на неговото семејство и на граѓаните на Македонија, за заканите што се
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами ---------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Мора да е многу траорно денеска во
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами --------------------------
* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ---------------------------------
* реклами ----------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами --------------------------
* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклами ------------------------------
* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------- * Реклами -----------------

(ВИДЕО) ГОЛЕМИОТ ХРИСТО СТОИЧКОВ СЕ РАСПЛАКА ОД СРАМ ЗА ФАШИСТИЧКОТО НАВИВАЊЕ ВО СОФИЈА НА МЕЧОТ СО АНГЛИЈА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Стартува Централниот регистар на население

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПАНДОВ ЗА 24 АНАЛИЗА: БРЗИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ Е РЕШЕНИЕ, ЗА ЗЕМЈАТА ДА СЕ ВРАТИ НА СТАРИТЕ ДОБРИ ПАТЕКИ ОД ГРУЕВИЗМОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

40 години ПЕКАБЕСКО на домашниот и на светскиот пазар

(промотивен текст) Малата барака со десетина вработени во која на 25 Септември во далечната 1979 година се смести новоформираното самостојно правно...

Повеќе

Трамп му пишал на Ердоган: Не биди будала, ќе те паметат како ѓавол

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------...

Повеќе

Власта не планира брзи парламентарни избори и без датум за преговори со ЕУ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Владата се уште верува во датум за преговори: Сите аргументи се на наша страна, опозицијата работи на штета на државата!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО КРАЈ НА ДРАМАТA: Постигнат е договор за Брегзит!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ДИНО МЕРЛИН ЌЕ ПЕЕ ВО СКОПЈЕ ЗА НОВА ГОДИНА, ШИЛЕГОВ ОЧЕКУВА МНОГУ ТУРИСТИ ОД РЕГИОНОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Лобираме до последен момент за преговри, ЕУ-интеграцијата нема алтернатива

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Таравари: Со сите скандали ДУИ ќе мора да оди во опозиција и да се реформира

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Бачев му пиша на Макрон: Очекувам да останете на вашата храбра одлука па да славиме заедно во Москва, ќе ја качиме Солза пак на гајба!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СВАРОВСКИ СУДСТВОТО СЕ ПРЕТЕРА: Откако 3 месеци не закажа рочиште, судијата го почна од почеток судскиот процес против Латас во кој тој се товари за затајување на 200 000 евра данок!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: По повод светскиот ден на гладот, во соработка со Организaцијата Сите Сити “Ајде Македонија” вработените на Рамстор заедно со своите потрошувачи уште еднаш го потврдија своето општествено одговорно однесување со значајна донација од 2,500 парчиња храна

Вработените на Рамстор заедно со своите потрошувачи повторно ја покажаа својата хуманост и втора година по ред активно се вклучија во одбележувањето...

Повеќе

Филипче најави 30 огласи за специјалистички ординации

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе