Одберете локација на пристап

По направените проверки, велат од Обвинителството, доколку се утврди идентитетот на сторители на кривични дела и се обезбедат законити докази, МВР треба да поднесе кривична пријава до Обвинителството. - Пратеникот Павле Богоевски (Фото: СДК.МК)
Интересот за инвестирање во земјава е се поголем. Северна Македонија е на мапата на компаниите што сакаат да го прошират производството, изјави денеска во Виена вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев по завршувањето на Виенскиот економск
Од Хелсиншкиот комитет велат дека во текот на наредниот месец редовно ќе ја информираат јавноста за деталите околу одржување на парадата, точната локација, време и маршрута. - Од денешната прес конференција (Фото: Хелсиншки комитет) Национ
Ако е нешто вредно во нашата АРМ тоа е генералот Методи Јаџи Јанев. Невиден ПРО-АМЕРИКАНЕЦ, буквално ако му го следите фб профилот нон стоп објавува заеднички средби вежби со НАТО генерали, пречекува Амерички генерали или е на семинари или конферен
Месечно кирија од 3000е за канцеларии, плус сметки од 700е за струја, парно, вода, телефон и интернет. Годишно тоа е 40 000е, а за 10 години тоа е 400 000 евра од буџетот на државата!!! Ова е без платите на вработените во кабинетот и неговата пен
Нови цени стапуваат на сила од вечерва, откако и оваа недела Регулаторната комисија не ги формираше малопродажните цени на дериватите. Користејќи ги глобалните формули и движењата на цената на нафтата на светските берзи, од вечерва врвните Gulf гор
Премиерот Зоран Заев кој денеска престојува во Виена даде изјава за случајот со пратеникот Павле Богоевски и повика истрагата да се заврши, а остава пратеникот сам да донесе одлука дали ќе поднесе оставка или ќе продолжи да биде народен избраник.
Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци. Трајковски во оставката, која во Собранието е доставена во петокот, пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП. Тој заПлусинфоне с

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКО: Јас му помогнав на татко ми со тоа што му бев асистент, не он на мене?!?!

- Да, точно е, му помогнав малце на татко ми со тоа што му бев асистент на машински факултет. Заслужи човекот, татко ми е. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ ...

Повеќе

АНАЛИЗА НА ДУЕЛОТ: Само Заев е лек за ВМРОЊИТЕ, само он има живци како сајли на лифт и доволно оптимизам за да се справи со тие свињи мафијашки фашистички!!!

Што да правите на тв дуел со лидер на партија кој брани мафијаши, брани бараби кои убивале на 27-ми април, кој се прави мутав за договорот со кој земј...

Повеќе

АЛАЛ ДА ИМ СЕ ПАРИТЕ: Над милион денари приход имале над 24 илјади граѓани, меѓу нив и 15-годишник

Над 24 илјади граѓани во земјава годишно заработуваат над еден милион денари, а бројката на оние кои оствариле бруто приходи од 100 илја...

Повеќе

КОМУЊАРИТЕ ЈА ИЗВОЈУВАА НАЈГОЛЕМАТА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ, ВМРОЊИТЕ МОЖАТ САМО ДА ПЛАЧАТ: Македонскиот јазик еден од официјалните малцински јазици во земјите членки на ЕУ!

Македонскиот јазик е еден од официјалните малцински јазици во земјите членки на ЕУ, поточно тој е признаен, исто како и македонското малцинство во Р...

Повеќе

Од 127 седница на Владата на РСМ: Се подготвува ИКТ стратегија за правосудството; Младинска картичка за повеќе поволности; Стратегија за развој на женското претприемништво; Ќе се формира Ресурсен Центар за родово одговорно креирање на политики и буџетирање

Владата на Република Северна Македонија на денешната 127 седница ја разгледа и усвои Информацијата за подготовка на Стратегијата за информатичко - к...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ: ЧУДЕН Е ОВОЈ ЗАЕВ, УПОРЕН E КАКО МАЗГА, ОПТИМИСТ ДО КРАЈ, ГУРА КАКО БАГЕР, НА СИТЕ НИ Е ЧУДЕН!

Од другата страна, пак, стои Заев кој, со упорност на мазга, тврди дека договор и за СЈО ќе се постигне. Мислиш слеп е при очи, оти од ова што се гл...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Какви времиња дојдоа, Крсто Мукоски и дружината да ја решаваат судбината на СЈО!

Какви времиња дојдоа, Крсто Мукоски и дружината да ја решаваат судбината на СЈО! Да мора и еден Мицкоски да оди да ги моли заедно да го уништат овој...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПРИСТИГНА ВО КАНАЛ 5: Ние не сме како ВМРО ДПМНЕ кои 10 години бегаа од дебати, ние сме одговорна влада и нема да бегаме од дебати и од тешки новинарски прашања и интервјуа!

Линк до видеото каде ќе може да го проследите тв дуелот, овде.Пред неколку часови тој на фб напиша: Zoran Zaev 2 hrs· Во време на демо...

Повеќе

ТРИФУН КОСТОВСКИ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: СДСМ ГО УНИШТИ ГРАДЕЖНИШТВОТО СО ОВИЕ МОРАТОРИУМИТЕ, МЕНЕ 17 ГОДИНИ НЕ МИ ДАВААТ ДА ГО ГРАДАМ КЕРМЕС А СУМ ПЛАТИЛ КОМУНАЛИИ, СУМ ГО КУПИЛ ЗЕМЈИШТЕТО?!?!

- Цели 17 години не ми се дозволува да го градам Кермес, а сум дал пари за комуналии и за земјиштето и на никој не му текнува да ми ја врати маркица...

Повеќе

БОМБА НА ТРИФУН КОСТОВСКИ: ВМРО ДОЗВОЛИ БИТАНГИ ОД БИТОЛА ДА МИ УКРАДАТ ДВА МИЛИОНА ЕВРА!!!

- Едни битанги од Битола, кои ја имаа шеќераната, земаа два милиона евра кредит од мојата банка и преку ноќ им текна ја однесоа фирмата у стечај на ...

Повеќе

Груби ги извади од такт Албанофобите, сега ќе се самозапалат: Поддршката за Пендаровски ќе ни донесе гувернер Албанец

Принципот на консензуалност ќе ни донесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец, изјави пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во вечерашниот дебатен магазин &l...

Повеќе

ПАНИКА ВО МВР - ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ВОВЕДУВА РЕД ВО ПОЛИЦИЈАТА: 26 полициски службеници од СВР Скопје, Тетово и Гостивар утринава биле однесени на тестирање во судска медицина поради индиции дека во организмот имаат траги од дроги

26 полициски службеници од СВР Скопје, Тетово и Гостивар утринава биле однесени на тестирање во судска медицина поради индиции дека во организмот им...

Повеќе

(ВИДЕО) Отворен е првиот контакт центар за глуви и наглуви лица

✅ Отворен е првиот контакт центар за глуви и наглуви лица ⏰ Ќе работи од понеделник до петок од 8 до 18 часот📲 Услугите се достапни преку мобилна а...

Повеќе

Потресна исповед на таткото на Филип Филиповски за „Фокус”: Ова е моето, но утре може да биде било чие дете, правда мора да има!

-Ова е мојот син Филип Филиповски. Опериран е, остана без левиот бубрег, извадена му е и слезината. Целиот живот ќе ги сноси последиците...

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИСМЕНИТЕ ТРИФУН КОСТОВСКИ И ГОРАН РАФАЈЛОВСКИ: Заев и екипата ги бива за дипломатија и голема политика, ама за економија засега се тешка тапа!

Повеќе