Одберете локација на пристап

Патниците биле раскомотени во топол автобус со парно греење, и одеднаш излетале и се скршиле стаклата и почнале да губат крв во зимска ноќ со минусни температури. Најверојатно загинатите настрадале од хипотермија и губење на крв. Расфрлани торби,
Граѓанско Демократска Унија-ГДУ, синоќа во хотелот „Нова ривиера“ го промовираше својот локален клуб во Охрид. Настанот беше помрачен од фактот што ден претходно почина таткото на претседателот на локалниот клуб, Крсте Ристески, а н
Маж на возраст од 68 години и две жени кои сѐ уште не се идентификувани се загинатите во тешката автобуска несреќа што се случи ноќеска кај Лесковац, потврдија од МНР за 1ТВ. Се работи на идентификација на двете загинати патнички. Министерот за з
Црнила Полека ја отворивме влезната капија од црно ковано железо. Влеговме внатре. Се приближивме до блиските гробови. Погледнав напред, погледнав горе, погледнав лево и десно. Гробови десет, букет еден. Еден букет за десет гробови. Еден букет за
Погледнете колку големи срца имаат и двајцата. Зилбери изгубил ќерка во 2001-ва, генералот изгубил верни другари кои му умреле на раце. Сепак си подадоа рака. Големи луѓе со големи срца!!! Линк до сторијата на МКД.МК
Се однесува за фб пост со кој се радува на пожарот во Атина со што поттикна серија на коментари на неговите фанови кои ширеа масовна омраза кон Грците како народ и Грција како држава. Ова дело се казнува со затвор од најмалку 5 години, тој е веќе
Šta kažu Vučićevi mediji, bilo malo ljudi večeras? 😁#počeloje pic.twitter.com/wp72BYOOC5 — Balša Božović (@Balshone) December 15, 2018
Автобусот е на компанијата „Еуробус“ од Струга, вчера појдовна станица за Виена била од Битола во 19 часот, а автобусот поминал во 19.30 во Прилеп, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од автобуските станици во Битола и Прилеп (Фото: Телеграф
Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јавиРТС. Автобусот кој патувал од Скопје кон Белград, според првичните информации, се

ПИТЕР ВАН ХОЈТЕ: За само пола саат над 8 мотори поминаа на Партизанска со над 100 на саат, зошто никој не презема мерки?!

Повеќе

НОВАТА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ НИ КОН СВОИТЕ: Командир на шумска полиција фатен како зема мито -заврши во притвор!!!

Битолската полиција приведе командир на шумската полиција поради постоење сомневае дека примал поткуп. СВР-Битола до надлежното обвинителство подне...

Повеќе

САМИТОТ ВО ИСТАНБУЛ ДАДЕ РЕЗУЛТАТИ: Заедничка декларација на Ердоган, Путин, Меркел и Макрон по Самитот за Сирија во Истанбул

ИСТАНБУЛ (АА) - Ва заедничката декларација објавена по четирилатералниот самит за Сирија во Истанбул, лидерите на Турција, Русија, Франција и Герман...

Повеќе

БОМБА НА ЗЛАТКО МАРИН: Стопирањето на зградата кај Мајчин Дом ќе значи комплетен крах на буџетот на општината, за жал кога требаше, јавноста никаде ја немаше да го спречи спорниот ДУП!

Случајот „Мајчин дом“ или почетокот на градбата на деветкатницата во скопски Аеродром прекуноќ ја сензибилизира атмосферата во оваа најг...

Повеќе

Гостивар во шок: Петмина мажи силувале дете, полицијата апсеше, по дел се трага

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица за кои постои сомнение дека во повеќе наврати изв...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ТРИУМФ НА ЕРДОГАН: Во Турција се отвора најголемиот аеродром во светот

Во Истанбул на 29 октомври ќе биде отворен најголемиот аеродром во светот, што се простира на површина од околу 76 квадратни километри. За изградба...

Повеќе

ОПШТИНА БИТОЛА КОНЕЧНО НОСИ ЦЕЛОСНА ИНФРАСТРУКТУРА ВО НОВАТА НАСЕЛБА ВО ПОРАНЕШНАТА КАСАРНА НА АРМ

Интензивно се работи на реализацијата на проектот со кој ќе се обезбеди комплетна инфраструктура на просторот на поранешната касарна во Битола. Де...

Повеќе

ВЛАДАТА ДА ПОМОГНЕ: ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ ЕЛИТНА НАСЕЛБА ЗА МЛАДИ БРАЧНИ ПАРОВИ, А ПО 6 ГОДИНИ УШТЕ НЕМАМЕ ВОДА И ПРИСТАП, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИ НА НАСЕЛБАТА ЈАКА ВО ОПШТИНА ИЛИНДЕН!

До сега се продадени над 300 парцели, голем број куќи се изградени, дел се градат, платените се комуналиите, но обврските кои и следуваат на Општи...

Повеќе

ДИНЕВСКИ: Ваквата амнестија за која се залага ВМРО ДПМНЕ всушност значи директно рушење на една од темелните вредности на Уставот на РМ (член 8 ) - владеење на правото! Или уште попрецизно: погреб на правната држава!

Aleksandar Dinevski 9 hrs· Законот за амнестија што го понуди ВМРО ДПМНЕ исклучиво за злоделата сторени на "Крвавиот четврт...

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЖНАТА СУДБИНА НА КРАЛОТ НА ЖИВОТНИТЕ: Живеат во логори и се ловени за големи пари од богати авантуристи од цел свет!

Повеќе

ИМА РАЗЛИКА: ПОЧНА ПОСТАПКАТА ЗА ИЗМЕНА НА ЗАКОНОТ ЗА АБОРТУС, ВОЛЈАТА НА ЖЕНАТА ЌЕ БИДЕ НА ПРВО МЕСТО, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО!

Во јуни 2013, невладините организации протестираа пред Собранието против донесување на Законот за прекин на бременоста што го предложи тогашниот м...

Повеќе

ЛЕВИЦА ТВРДИ ДЕКА ИМАЛО МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ПРЕД СОБРАНИЕ: Секој ден имало 10 нови протестирачи, за 100 дена тоа се дури 1000 протестанти!!!

Повеќе

Зимското сметање на времето почнува ноќеска, помеѓу 27 и 28 октомври, часовниците треба да ги пoместите еден саат наназад

Зимското сметање на времето почнува ноќеска, помеѓу 27 и 28 октомври 2018 година. Во 3:00 часот завршува летното сметање на времето и почнува зимс...

Повеќе

Пивара Скопје доби големо признание од спортските новинари на Југоисточна Европа за поддршка во развојот на спортот

Пивара Скопје доби големо признание од спортските новинари на Југоисточна Европа за поддршка во развојот на спортот. На Самитот кој викендов се одрж...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР АРСОВСКИ: Ќе биде голема неправда и штета ако Хорхе не одговара за своите безброј будалаштини и злодела!

Повеќе