Одберете локација на пристап

- Сите анкети а доденакаде и последните парламентарни избори навестуваат дека на Македонија и се случува политички преврат во расположението на јавноста па очекувам ВМРО ДПМНЕ да доживее таков пораз од кој нема да може долго време да се опорават!

(ВИДЕО) ХЕРОЈ НА ДЕНОТ, И ТОА ОД НИГДЕ НИКАДЕ!!!

Абе Бранко Манојловски се расплака на прес говорница во собрание зборувајќи за геј правата?!?! БООО ОВА Е ИСТОРИЈА ЛУЃЕ, БРАВО БРАВО БРАВО!

Повеќе

ВМРО НАРОДНА слави роденден на 4-јули, како и Американците!

Повеќе

ОЧАЈОТ Е ГАДНА РАБОТА: Откако Трамп не ги спаси, еве сега во што се крстат Груевци!

Еве што пишува Миленко на неговиот сајт Дудинка: Во последните 30 години, најсилен земјотрес во Јелостоун бил со јачина 4,8 по Рихтер. Објавената ...

Повеќе

(ВИДЕО) Вучиќ користи Грујови финти: Го намести водечкиот новинарски критичар исто како што Грујо го намести Љубе Бошковски!

Повеќе

Имајте разбирање за монасите и владиците и нивната љубов за џипови и глисери, они се во суштина за жалење...

Имајте разбирање за монасите и глисерите и мерцедесите... Они не смеат да имаат жени, ова е некаква бледа компензација, остајте ги луѓето кои и он...

Повеќе

ПОТОП ЗА ГРУЕВЦИ - ЕДЕН ОД РЕФОРМАТОРИТЕ НА ТЕЛМА: Осум најблиски соработници на Груевски и Сашо Мијалков се заштитени сведоци на СЈО!!!

Осум функционери на ВМРО-ДПМНЕ, луѓе од највисокото партиско раководство, всушност од најблиското опкружување на лидерот Никола Груевски се заштитен...

Повеќе

ДЕНЕСКА ВЛАДАТА ОДРЖА СЕДНИЦА МЕЃУ ДРУГОТО И ЗА ЦЕНАТА НА ЛУБЕНИЦИТЕ

Повеќе

НАУЧНО ИСТРАЖУВАЊЕ: Новинарите се пијандурки, емоционално нестабилни луѓе!

Според една нова студија, мозокот на новинарите покажува дека нивото на донесување одлуки е пониско од просечниот ум, што значи дека имаат под-просе...

Повеќе

НОВИОТ НАЧАЛНИК НА ДБК: Народе не се секирајте, зборете си раат на телефон, веќе нема да ве прислушкуваме!

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕ СИТЕ ДА УЖИВАМЕ ЗАЕДНО: Погледнете го последното гостување на Миленко кај Јанко Бурек пред 3 месеци, се што кажа промаши, папапа, само погоди како се вика!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Никола Димитров за Ал Џезира: Со Грција и Бугарија ќе постигнеме такви договори и решенија кои ќе бидат фер и за двете страни со цел тие договори и решенија да продуцираат подобра соработка и поголема блискост меѓу двете земји!

Повеќе

СКОПСКИТЕ ХОТЕЛИ ЌЕ СЕ ОПАРАТ ОДЛИЧНО ОД СУПЕР КУПОТ: Ги покачија цените за 10 пати некои и за 20 пати!!!

Од 50 до 100е за ноќевање, сега цените во скопските хотели се од 500 до 2000е за ноќевање во деновите кога треба да се одржи супер купот во Скопје! ...

Повеќе

ГОТОВИ СЕ КОПИЛИЊАТА, МАКЕДОНИЈА МОЖЕ МИРНО ДА СПИЕ: Ниедно од мафијашките копилиња нема да може да избега, Оливер наредил да се стават во компјутер сите имиња на Груевци и на граница никој не може да излезе со било каков пасош!!!

Обвинетите нема да можат да ја напуштат државата доколку имаат пасош од друга држава, ниту да патуваат со лична карта во соседни држави со кои Макед...

Повеќе

БРАВО БРАВО БРАВО: ОД СЕПТЕМВРИ ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ЌЕ РАБОТИ ДВОСМЕНСКИ И ПРВАТА САБОТА ВО МЕСЕЦОТ!

Владата донесе одлука за двосменско работење на администрацијата во Управата за јавни приходи, Царинската управа, Управата за водење на матични книг...

Повеќе

ГОЛЕМА ПОВЕДА ЗА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА ВО КИНА: Суд пресуди во корист на хомосексуалец кого државата го праќаше во ментална болница поради неговата сексуална ориентација

Линк до целата сторија овде.

Повеќе