Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

СДСМ ПОЧНА ДА СИ ТЕРА МАЈТАП СО ЦРНИ ГРУЈО: Апелираме некој во ВМРО ДПМНЕ да го прибере Груевски и да му помогне да се соочи со реалноста!

* реклами:

Повеќе

ЅИНГО ГО ВРТИ БРОДОТ НАКАЈ БИХАЧКА: На Јанко Бурек му забраниле да збори за политика и да вклучува гледачи во емисија!

Миленко открива на својот портал Дудинка дека на Јанко Бурек му било забрането да збори за политика во емисија: Капак, на Јанко Илковски му е забра...

Повеќе

(ВИДЕО) Кучињата на Аминта Трети избезумени сите на купче собрани: Леле што ќе биде сега со нас, од што ќе живееме сега, кој ќе не рани?!

Јанко Бурек, Пандов, Миленко, Владо Јовановски, Ацо Рембрант, Тони Маркс, Ристо Коњо, Инфомакс итн овде фали само уште Мирка класната и Тони Шанац, ...

Повеќе

Директорот на Паркинзи Центар на конференција во Берлин

* реклами:

Повеќе

Ако украле 150 милиони евра од автопатите, колку украле од Скопје 2014-та, од кинеските автобуси, од земјоделските субвенции, од гасификацијата, од РЕК Битола, од Бунарџик, од општините, од другите набавки?! Абе овие стварно украле една милијарда евра?!?!

Бреее бројка од која боли глава у пичку матер! Сто пеес милиона евра не е мала супа бре у пичку матер, тоа у денари кој знае колку нули има тоа крај ...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ ПА ОВА Е ЛУДИЛО: СЈО ќе бара замрзнување на целиот имот на ВМРО ДПМНЕ вклучително и партиската зграда, ете зошто Грујо го заложи седиштето во Комерцијална Банка за кредит од 3 милиона евра!!!

Ленче Ристовска изјави дека СЈО ќе бара замрзнување на целиот имот на ВМРО ДПМНЕ за кој имаат индиции дека е купен со пари стекнати од криминал, вкл...

Повеќе

МИНЧО ПРВ ОЛИГАРХ ЦЕЛ НА СЈО: Нелегално им дал донација на ВМРО ДПМНЕ во висина од 10 милиона евра!!!

Бетон Скопје им дал донација на ВМРО ДПМНЕ во висина од околу 10 милиони евра иако тоа не смеел да го направи затоа што во тие моменти бил добитник ...

Повеќе

ФАТИМЕ ЈА ЗАПРЕПАСТИ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА: Груевци украле рекордни 150 милиони евра од автопатите Штип - Миладиновци и Кичево - Охрид!

Четворица осомничени функционери направиле штета од најмалку 150 милиони евра со местење на тендерите за автопатите Штип - Миладиновци и Кичево - Ох...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛАТАС ЌЕ ГО ЈАДЕ НЕБАЊАТ: Изградил три куќи во Зелениково без одобрение за градба!

Латас изградил три куќи во општина Зелениково без одобрение за градба?!?! Ццц, Лаки ќе го јаде многу јако!!! * реклами:

Повеќе

ВО ЖИВО ПРЕС НА СЈО!!!

* реклами:

Повеќе

ОВА Е ЧУДОВИШТЕТО ПОРАДИ КОЕ СИ ПАТИМЕ 10 ГОДИНИ ВО МАКЕДОНИЈА!

Овој монструм е крив за се! Освен што го создала Грујо таков изрод, туку и пола владини мерки се нејзина идеја, особено идејата во земјава да се сад...

Повеќе

ДА НЕ БИДЕМЕ ПАТЕТИЧНИ, ДА ЈА ЗБОРУВАМЕ РЕАЛНАТА ВИСТИНА: Додека Велија скапуваше во Идризово, Геро сркаше чорба со Хипо во Букет и скијаше на Боровец со кумот Ставре, а во меѓувреме даваше изјави во вестите на Канал 5 два дена пред избори дека СДСМ ќе изгуби со голема разлика...

Во целата оваа еуфорија и збрка по падот на режимот, гледам некој сака да упеца нешто и да прошверца некои работи незаслужено, што секако многу ми сме...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ИМА ДОСТОЈНА ЗАМЕНА: Новинарите на ТВ 24 и А1он му го загорчија животот на Грујо на отворањето на новиот објект на филхармонија

Новинарите на Телма, Слободен Печат, Плусинфо дремат две години затоа што уредниците Геро и Саки се чкопени, немаат муда. Ама затоа Младен Чадиковс...

Повеќе

БРАВО ЗА КОЖУВЧАНКА: Менаџментот на компанијата реши да ги тргне рекламите од емисијата на Васко Ефтов во која веќе со месеци се шири национализам, шовинизам, омраза, и се навива за немири и граѓанска војна во земјата!!!

Не само Алкалоид, туку и менаџментот на Кожувчанка реши да ги повлече рекламите од емисијата на Васко Ефтов на Канал 5. БРАВО!!!! Одличен потег за...

Повеќе

Листа на најголеми проблеми со кои ќе се соочи Зоран Заев како иден премиер

Не ми се верува дека дојде време да ја пишувам оваа колумна, ЕЕЕЈ У ПИЧКУ МАТЕР ЦЦЦЦ!!! Ама јбг, дојде време и за тоа :D Значи кои се најголемите ...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti