Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ беше дел од тенискиот турнир “Business meets Diplomacy” во организација на Министерството за надворешни работи и Дипломатскиот клуб Скопје

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ беше дел од тенискиот турнир “Business meets Diplomacy” во организација на Министерств...

Повеќе

Искористи ја специјалната понуда на oптичките пакети Fiber 100 и neoTrio 100, склучи договор на 2 години и добиј 15% попуст на претплатата во целото времетраење на договорот!

Искористи ја специјалната понуда на oптичките пакети Fiber 100 и neoTrio 100. Склучи договор на 2 години и добиј 15% попуст на претплатата во цело...

Повеќе

Шампионското гориво на Gulf е неизоставен дел од тимот на Gulf Racing за претстојната трка 24 Hours of Le Mans

Препознатлив бренд, синоним за ненадминлив квалитет и 117 години традиција. Шампионското гориво на Gulf е неизоставен дел од тимот на Gulf Racing з...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Низ Скопје се шушка дека Груевски се спремал вечерва за бегство во Грција преку див премин на границата со Грција

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на...

Повеќе

(ВИДЕО) Адвокатот на Заев: „Поткуп“ беше очајнички обид за местење

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ПОВИКА НА МАСОВЕН МИТИНГ ПРОТИВ ВЛАДАТА

Повеќе

Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури

Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработува...

Повеќе

ПРАТЕНИКОТ САМКА ИБРАИМОВСКИ ЈА ОБВИНУВА МИНИСТЕРКАТА МИЛА ЦАРОВСКА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА КОН РОМИТЕ

Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Д...

Повеќе

(ВИДЕО) Димитров: Не бев присутен на ноќната средба на Заев со Ципрас, договорот беше само премиерите со по еден советник

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ ПОВИКУВА НА НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО И ЈА ПОВИКУВА ВЛАДАТА И ОПОЗИЦИЈАТА ХРАБРО ДА ПРОДОЛЖАТ СО ОБИДИТЕ ДА СЕ ДОЈДЕ ДО КОМПРОМИС СО ГРЦИЈА

Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да...

Повеќе

СЕГА СКОПЈАНИ ЌЕ МОЖАТ НА РААТ ДА СЕ НАЧУКААТ: ПИЈАНИ ГОСТИ ЌЕ ДОБИВААТ ВАУЧЕРИ ЗА БЕСПЛАТНО ТАКСИ ВО СКОПСКИТЕ КАФАНИ!

Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Целата вмровска багра треба да заврши како Ѓоко Поповски!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЗНАТ ЦЕЛИОТ LINE UP НА SKOPJE CALLING 2018: ALAN WALKER НАМЕСТО НА 02 ЈУНИ НАСТАПУВА НА 24 ЈУНИ, А ДОАЃААТ И NOUVELLE VAGUE!

Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL...

Повеќе

БОМБА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Името ги вжештило телефонските линии до Атина и Скопје, денеска и Меркел се слушнала со Заев и Ципрас

Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-служ...

Повеќе

(ВИДЕО) Генерал Ангелов во „Само вистина“: Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ

Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓ...

Повеќе