Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

(ВИДЕО) КОЦЕ ПАЛМА - НЕСРЕЌА ЗА СКОПЈЕ: Експериментот со палмите ги чинеа Скопјани вкупно 2 милиона евра фрлени на Дрисла!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈАМБИЦИОЗНО ВЕТУВАЊЕ ДОСЕГА: Кандидатот за градоначалник на Ѓорче од СДСМ ветува дека ќе креира банка за млади која ќе дава грантови на младите за мали бизниси!

Повеќе

АХ БЕ ВМРОВЧИЊА, ЌЕ ПРАВЕВТЕ САПУН ОД АЛБАНЦИТЕ, ЌЕ ПРАВЕВТЕ ГАСНИ КОМОРИ, ГО КАНДИДИРАВТЕ УБИЕЦОТ ЈОХАН ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, СЕГА БАРАТЕ ГЛАС ОД НИВ?!?!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ ЌЕ БИДЕ ОДЛИЧЕН ГРАДОНАЧАЛНИК НА КИСЕЛА ВОДА!

Повеќе

БОНЕТО И ЕБА МАТЕР И НА ДИК, КАКО СТРУМИЧКА ЦРНА ЧУМА СО ВОЛАН У РАЦЕТЕ Е ЗА БУЏЕТИТЕ НА СИТЕ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ!

Повеќе

(ВИДЕО) Идниот градоначалник на Центар, Саша Богдановиќ на дебата на Канал 5, кандидатот на ДПМНЕ пак се исплаши и не дојде!

Повеќе

ЗАЕВ И КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП, ДОКТОР ИЛИЈА ЈОВАНОВСКИ ОДРЖАА ДЕБАТА СО ПРИЛЕПЧАНИ НА ПЛОШТАДОТ ВО ПРИЛЕП!

Повеќе

(ВИДЕО) АНАЛИЗА НА СИНОТ НА КИРО ГЛИГОРОВ, ВЛАДИМИР: Тајната на превратот во Македонија е што СДСМ успеа да ја издржи диктатурата на Грујо и не се распадна, во Србија тоа не се случи, во Србија нема опозиција!

Повеќе

СКОПЈАНИ ДЕНЕСКА ДА НЕ СЕ ПЛАШАТ, СИРЕНИТЕ И БОМБИТЕ СЕ ВЕЖБА НА МВР И МАРИНЦИТЕ ЗА ФИКТИВЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НАД АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ И ЛАТАС ЌЕ УЧЕСТВУВА ВО ВЕЖБАТА!

Денеска претпладне, припадници на Министерството за внатрешни работи изведуваат заедничка вежба за справување во вонредна ситуација со персоналот од...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО КУМАНОВО 12 ГОДИНИ Е БАСТИОН НА СДСМ КАДЕ ВМРОНИТЕ НЕМААТ ПРИПАР!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВАА ЛУДА ФАСАДА ВО ДЕБАР МААЛО!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВАА ПЕСНА Е ХИТ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАДИЈА - ГРУПА ЕКСТРАВАГАНЦА: Само да си тука до мене

Повеќе

ВМРОНИТЕ се рекламираат и на порно сајтови, заеби демохристијански вредности, секој глас е битен!

Повеќе

ПЕТРЕ НАВИСТИНА СЕ ТРУДИ, СЕКОЈ ГЛАС Е БИТЕН, КОЦЕ ЌЕ БИДЕ ПРЕГАЗЕН!!!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ СЛИКАЛЕ ВМРОВСКИТЕ КРАДОНАЧАЛНИЦИ!

Повеќе