Одберете локација на пристап

Во судар на воз со службено возило на МВР на преминот Маџари во Скопје, изутрината загина полицискиот службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба, потврдија од Министерството за внатрешни работи. -Товарен воз што сообраќал од Табановце кон Ско
Обвинетиот Александар Трајковски, кој минатата недела во Будимпешта беше фотографиран со избеганиот осуден премиер Никола Груевски, тврди дека бил во Унгарија на специјалистички преглед за синусите и дишните патишта. - Трајковски пред Основниот с
Владата најавува активно решавање на проблемот со отстранувањето на индустрискиот токсичен отпад „линдан“ којшто со години се наоѓа во две депонии во фабриката „Охис“ во Скопје. Отстранувањето ќе трае од три
Судијата Зоран Теофиловски, кој пред очевидци му се заканувал, го пцуел и колнел колегата Зоран Герасимовски од Апелациониот суд Скопје оти му одбил тужбено барање, е нов член на Судскиот совет од апелационото подрачје Гостивар и како ново избран
Демонстрантите се судрија со полицијата пред зградата на државната телевизија, кога се обидоа да влезат во неа (Фото: Гети) Околу 10.000 луѓе маршираа на улиците на Будимпешта на четвртиот и најголем протест откако минатата недела беше усв
Веќе една недела младиот Пино е исчезнат, а се уште нема никакви информации за него. Неговата мајка, Маја Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи барајќи помош од граѓаните за синот да го најде и врати дома. Според неа Пино нема никаква
Митополитот преспанско-пелагониски Петар ги повика младите или рано да се женат и мажат и да формираат здрави семејства, пред сѐ духовно и физички и интелектуално, а потоа ако некој „не е да се жени или да се мажи, имаме сто манастир
Владата на Република Македонија на 110-та седница ја прифати информацијата за реализација на проектот за користење услуга за одмор и рекреација на деца од семејства во социјален ризик и деца корисници на посебен додаток за зима 2019 година. Преку о
Номинацијата на Заев и Ципрас до Нобеловиот комитет ќе ја достави Уидед Бушамауи од Тунис, добитничка на Нобеловата награда за мир во 2015. Заев и Ципрас се номинирани за ова признание поради склучувањето на Договорот од Преспа. (Фото: СДК.МК)
„Интернет на нештата“, вештачка интелигенција, роботика, виртуелна реалност, на прагот сме на нова индустриска револуција која ќе го смени не само начинот на којшто комуницираме, туку и оној на којшто живееме. Што точно новата технологи
Собранието на Македонија вечерва го донесе Законот за амнестија. Пратениците го изгласаа Законот со 95 гласа „за“, без против и воздржани. Пред гласањето, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски рече д
Ljupco Arsovski 8 hrs· Gradonacalnici na Skopje , Kisela Voda i Sopiste, gradot i na opstinite im pripaga i patot Sopiste - Teferic - Kisela Voda, raskopan, bez odbojnici, bankini i utrovo bez da mine eden kamion
Драги пријатели, Пред да Ви ги соопштиме техничките детали за најголемото шоуво историјата на Скопје и Македонија, би сакале да посветите внимание на следново. Иако се работи за стадионски концерт, влезниците за концертот на Sting кој ќе се одржи
Обвинетиот Александар Василeвски – Нинџа на денешното рочиште за крвавиот четврток предложи дополнителни докази кои смета дека треба да бидат изнесени пред судот, но без присуство на јавноста. Како што рече тој, станува збор за 115 аудиос

ШОКАНТНО, ОВА НА СКОПЈЕ НЕ МУ СЕ СЛУЧИЛО 1000 ГОДИНИ: Скопскиот ресторан Portofino - Osteria and Bar забранува пристап на муслиманки кои се забулени?!

Кој ли е само ова ретард кој се обидува да го руши вековниот спокој на Скопјани кои сложно си живеат со векови без разлика на вера етнос потекло и...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈГОЛЕМАТА МИСТЕРИЈА ВО ИСТОРИЈАТА: Како малата Британија успеваше да владее со светот толку долго?!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ТОА КАКО ЕДЕН ДИРЕКТОР НА БАНКА ЌЕ ЈА УНИШТЕШЕ ЦЕЛАТА БРИТАНСКА ЕКОНОМИЈА

Повеќе

ОПШТИНА КАРПОШ СЛАВИ 45-ти РОДЕНДЕН

Повеќе

УГЛЕДНИОТ ЊУЈОРК ТАЈМС ПРОДОЛЖУВА ДА ГО РАЗГОЛУВА ТРАМП: Се богател на маката на најсиромашните Американци лажејќи ги да инвестираат во измами и превари

Линк до сторијата на Њујорк Тајмс, овде.

Повеќе

АКО НА НЕКОЈ НЕ МУ Е ЈАСНО ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЗАЕВ ГИ ЛОМИ ВМРОНИТЕ, ГИ КРШИ, ИМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА ПО ПОЛИТИКА, ПОЧНА ДА ПРАВИ ОФИЦИЈАЛНИ СРЕДБИ СО ОДМЕТНАТИТЕ ПРАТЕНИЦИ И СО НИВ ДА ДОГОВАРА ЕУ И НАТО ИНТЕГРАЦИЈА!!!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev3h3 hours ago Со новата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата договоривме насоки за амандманит...

Повеќе

СДСМ ОБЈАВИ ШОКАНТНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ХИДРО ЛОПОВОТ МИЦКО: Конфузното антизападно раководство на ВМРО-ДПМНЕ е фатено во лага, јавноста дознава за спрегата меѓу Хидро Мицкоски и неговиот ментор Груевски!

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ: Денес во сорабока со Женски Форум Тетово, Клиничката болница Тетово и со Приватната болницата Медика Истанбул го одбележавме месецот за свесноста за болеста рак на дојка

Повеќе

И ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ТРИО ЗАЕДНО СО GIBONNI НА АLL YOU NEED IS LOVE 2018 ВО СКОПЈЕ!

Драги пријатели,За да најгoлемата предновогодишна фешта биде што е можно поголема, се одлучивме пред настапот на хедлајнерот на фестивалот All Y...

Повеќе

ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ: Целосно реновираниот Оддел за трансплантација денеска е отворен на Универзитетската клиника за хематологија во Скопје и во него првпат во Македонија и пошироко ќе се извршува несродна трансплантација на матични хематопоетски клетки, која е една од најсофистицираните тераписки процедури во современата медицина. Пациентите од сега веќе не мора да одат во странство за ваква трансплантација!

На Хематологија за првпат во Македонија е извршена несродна трансплантација на матични хематопоетски клетки Целосно реновираниот ...

Повеќе

ОЛИВЕР РЕШЕН ДА ГО СРЕДИ МВР: Двајца полицајци завршија во притвор, земале 50 евра да не напишат казна за сообраќаен прекршок

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителс...

Повеќе

КОНЕЧНО ПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА!

Општина Битола ја набави целокупната потребна документација за реконструкција на Офицерскиот дом и сега се подготвени за распишување на тендер за ...

Повеќе

БОМБА НА ИЛИЈА ЈОВАНОВСКИ: Прв капитален проект на Општина Прилеп е вратениот долг кон добавувачите и доверителите во висина од 104 милиони денари. Долгот на Општина Прилеп е нула денари! За мене е задоволство што следната година ќе стартуваме од нула!

„Прв капитален проект на Општина Прилеп е вратениот долг кондобавувачите и доверителите во висина од 104 милиони денари. Долгот наОпштина Прил...

Повеќе

СТРАНЦИВЕ ЕПТЕН ЗАПНАЛЕ ДА НЕ УНИШТАТ: Кралството Шведска со донација од 300.000 евра за делчевската болница

На граничниот премин „Делчево“ денеска пристигна донација вредна 300.000 евра, наменета за здравствениот дом „Гоце Делчев&...

Повеќе