Одберете локација на пристап

Амазон се шири и во производството на електрична енергија, веќе се кралеви во онлајн пазарувањето, купија и ланец на маркети, влегуваат во вселенскиот транспорт, одамна се кралеви и во клауд серверите за хостирање на дигитални податоци, газди се и
Копуците биле фатени на аеродромот во Солун, се спремале со лажен идентитет да летаат за Јужна Америка каде имале намера да се кријат во џунглите во Венецуела која е комунистичка и во хаос и која не соработува со Интерпол, ФБИ и ЦИА. По се изгле
- ВМРО ДПМНЕ си изгуби поштено, не беа изборите украдени, немаше елан за нови победи, членството на ВМРО ДПМНЕ не излезе да гласа, администрацијата по инерција си гласаше за власта! Исто така треба да се види и дали беше добар квалитетот на луѓет
- Оваа еуфрија од жестокиот пораз на ВМРО ДПМНЕ ќе влијае на вториот круг и кандидатие на СДСМ ќе ги прегазат како брз воз кандидате на ДПМНЕ во вториот круг во сите општини каде ќе има избори во втор круг! Во албанските општини ситуацијата е мал
Зијадин Села се постави себеси како најрадикален албански политичар, затоа што тој процени дека против екс командантите на УЧК во ДУИ само со таква реторика човек може политички да се бори и да преживее. Дел од тие радикални изјави не ги одобрувам,
И што мислите, случајно ли е што ваквите будалаштини попут оваа на Ацо Рембрант никад не се најде на дното на Офф Нет сите овие 10 години?! А редовно ги има сите грешки на медиумите и личностите кои беа критичари на минатиот режим, ама никад не с

(ФОТО) ПРВ МОДЕН ГАФ НА НОВИОТ ПРЕМИЕР И НОВИТЕ МИНИСТРИ!

Екс премиерот Никола Груевски се прослави со своите ненормални модни гафови комбинирајќи облеки и чевли со бои и материјали и кројки кои беа тотално...

Повеќе

(ВИДЕО) Ете и тоа се случи, тема на прес на премиер со амерички амбасадор беше Бетмен Велит!!!

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ АКО НЕ ПОСТОЕШЕ ЌЕ ТРЕБАШЕ ДА ГО ИЗМИСЛИМЕ: Бил против договорот со Бугарија затоа што Бугарскиот и Македонскиот народ биле едно те исто?!

Повеќе

ВИКТОР КАНЗУРОВ ГИ ЗАМОЛЧЕ СИТЕ ВО СТУДИО: ВМРО ДПМНЕ ги брои и конгресите на ВМРО на Ванчо Михајлов и Тодоров Александров, они што биле, Македонци ли биле?!

Повеќе

(ВИДЕО) ИДИОТСКА ПОСТАПКА НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА: Изгледа македонската полиција ќе треба длабински да се еманципира и цивилизира, ДЕМОНСТРАНТИ НЕ СМЕЕ ДА СЕ СПРЕЧУВААТ, АПСАТ И МАЛТРЕТИРААТ!!!

Повеќе

АЈДЕ ТРЕНДО И ОСТАЛА БАГРА НЕУТРАЛНА, ВИЕ СТЕ НА РЕД, ОХРАБРЕТЕ СЕ КОНЕЧНО, ДОСТА СЕ КРИЕВТЕ ВО ОРМАРОТ, ПРИЗНАЈТЕ ШТО ВИ ЛЕЖИ НА СРЦЕ

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА НА КУРТОН ИБИЦА ТВ: Тошо Петров уште еднаш покажа дека Светски Македонски Конгрес е приватна организација на Тошо со која тој си обезбедува корка леб рентајќи ја на мафијашки орди од ВМРО ДПМНЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ФАНТАСТИЧНА ПАРОДИЈА: Александар Дојранлиев му зема изјава на Бетмен Велит за тоа како станал член на ИК на ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

ЕНИГМА: Со што го задолжија братучедите овој стар вампир па тој да биде еден од 4-цата ветерани на ВМРО ДПМНЕ кои сеуште ги подржуваат Груевци, покрај Мане, Змејко и Наумов!

Се поставува само едно логично прашање - дали овој е увек бил вака луд, или сега е полуден, или ниту сега е луд туку само е продаден за јака пара и ...

Повеќе

НАРОДНА БАНКА: Постепеното стабилизирање на политичката состојба во земјата влијае поволно врз економијата и монетарната состојба во државата

С О О П Ш Т Е Н И Е од ДЕНЕШНАТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА НАРОДНАТА БАНКА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Советот на Народната банка на Република Македонија...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: АПСУРДНОСТА НА СУДСКАТА ЛОГИКА ЗА ПРИТВОР

Повеќе

Утре тимот на Мактел ќе одмара прв пат откако почнавме со работа во 13-ти декември 2012-та година, се читаме во понеделник!

Откако сме почнати со работа, 13-ти декември 2012-та година, утре за прв пат ќе земеме слободен ден и сајтот ќе биде без ниту една вест. Се читаме ...

Повеќе

ПА ДОБРО КОЕ Е ОВА ВМРОВСКО ЛУДИЛО: БЕТМЕН ВЕЛИТ ЌЕ ГО ВОДИ ВМРО ДПМНЕ ВО СВЕТЛА ИДНИНА?!?!

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет! Едногласната поддршка од Централниот комитет е голема обврска за секој од нас, напиша Антонио Милошоски на нае...

Повеќе

МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ИСТЕПАА МЕЃУ СЕБЕ: Во последните 24 часа бројни убиства, претепувања, грабежи, народов тотално одлепи!!!

Прилепчанка го пронашла мртов својот брат во неговиот дом, доцна синоќа, соопшти полицијата. Јавен обвинител и увидна екипа од Прилеп извршиле увид...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА СТОРИЈА НА МАКФАКС СО КОЈА ЦЕЛА НАЦИЈА Е УЖАСНАТА: Погледнете како Груевци краделе од дечињата сираци во домот 11-ти Октомври!!!

Пишува Кристијан Ландов Искршена ограда и дотрајани клупи. Зеленилото се изгубило меѓу догорчињата од цигари. Дотрајани фотелји, излупени ѕидови, и...

Повеќе