Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ФИЈАСКО ЗА ВМРО ДПМНЕ - ЕМ НАРОДОТ ПРОГЛЕДА, ЕМ ВМРО СНЕМА МОЌ И ПАРИЧКИ ДА ВРАБОТУВА И ПОДМИТУВА: Ни трага ни глас од народот на денешниот митинг!!!

Фото: ФОКУС.МК

Повеќе

АЈДЕЕ, БОМБА НА СПАСОВСКИ: ПОСЛЕ РЕЧИСИ 30 ГОДИНИ СЕ ПОКАЧУВА ПЛАТАТА НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ!!!

Oд 01.12.2018 се зголемуваат бодовите за плата на работната позиција „полицаец“. Вакво зголемување за основната компонента полицаец се ...

Повеќе

МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО КОНЕЧНО ИЗЛЕГУВА ОД КАЛТА: Уставната судијка и една од најценетите судии во земјава, Наташа Габер Дамјановска избрана за директор на Академијата за судии и јавни обвинители!

Наташа Габер Дамјановскае избрана за нов директор наАкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“за следните четири години. Одл...

Повеќе

БРАВО: ПРЕКУ ПРОГРАМАТА ПЛАН ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ, ШКОЛИТЕ ВО ЃОРЧЕ ЌЕ СЕ ПРЕФРЛААТ ОД НАФТА НА ПРИРОДЕН ГАС!

Повеќе

ПО ЖЕСТОКИТЕ НАПАДИ КОН НЕГО, ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ И ЗАКАЖА ТВ ДУЕЛ НА ВАНКОВСКА!

ПРОФЕСОРКЕ ВАНКОВСКА! Обично ги игнорирам вашите ФБ напади врз мене но денес некако добив инспирација да ви напишам 2-3 реда.Професорке, Во наво...

Повеќе

ГДУ: ДОСТА Е СО МЕЃУСЕБНИТЕ ОБВИНУВАЊА, РЕШЕТЕ ГО ПРОБЛЕМОТ СО ЗАГАДУВАЊЕТО!

Повеќе

ПИСМО ДО МАКТЕЛ: Јас да ти кажам за твојот Петре Шилегов како унапредува директори терoристи!

Gledam denes pisuvas zosto graganite go mrazat Petreta.Nas ne ni trbase nov Koce i polos od nego be batko. Pred cela godina te zamoliv da napis...

Повеќе

(ФОТО) ФБИ случајно пронајде сериски убиец кој има убиено над 90 жртви во текот на 40 години додека шетал по цела Америка и убивал жени кои биле проститутки или зависнички од дрога

Семјуел Литл, сега е смртно болен и лежи затвор во Тексас, но во замена за подобра ќелија прифатил да зборува со полицијата во Тексас и почнал да пр...

Повеќе

(ВИДЕО) На 66 годишна возраст почина македонскиот Шекспир, Горан Стефановски

На 66 годишна возраст почина македонскиот Шекспир, Горан Стефановски pic.twitter.com/lcw0GMaTUB — Види Вака (@VidiVakaVideo) November 28, 201...

Повеќе

ХОРХЕ Е СТРАШНА ШТЕТОЧИНА И НАЈГОЛЕМ ЗАШТИТНИК НА КРИМИНАЛОТ И БЕЗЗАКОНИЕТО: Во последните три години Иванов помилувал најмногу разбојници, убијци и осуденици за финансирање тероризам!!!

Претседателот со помилувањето дава ослободување од гонење, или потполно или делумно ослободување од извршување на казнат...

Повеќе

Користете врвни германски медицински производи од Хелиос Медикал која е генерален застапник на Doppel Herz, компанија која постои веќе 120 години!!!

Хелиос Медикал е претставништво на Doppel Herz, компанија која постои веќе 120 години, поточно од 1897. Оваа година е јубилејна за Допелхерз како ко...

Повеќе

СДСМ НЕ СМЕЕ ДА ПОТКЛЕКНЕ НА ПОПУЛИЗМОТ НА ХИСТЕРИЧНИТЕ ЕКО ФАНАТИЦИ, ВО ЗЕМЈАВА МОРА ДА СЕ ГРАДАТ И ЗГРАДИ И ФАБРИКИ И РУДНИЦИ, АКО НЕ АЈ ДА ЗАТВОРИМЕ СИТЕ ФИРМИ И ДА СЕ ИСЕЛИМЕ СИТЕ ОД ОВДЕ!!!

Значи а забрчи некаде багер, а затропа лопата, одма ете ти ги еко герили и фаланги да се бесат на бандери, да се фрлаат под багери... Ова се обично у...

Повеќе

ИНИЦИЈАТИВА НА МАКТЕЛ: ДА СЕ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ИЗГРАДБАТА НА ПОВЕЌЕКАТНИЦИТЕ ВО ЦЕНТАР, ЌЕ СЕ ОТВОРАТ НАД 1000 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА, ЌЕ СЕ СВРТАТ 50 МИЛИОНА ЕВРА ВО МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА!!!

Мактел покренува иницијатива да како јавност, медиуми, граѓани, политички партии, институции дадеме поддршка за градењето на повеќекатниците во Цент...

Повеќе

ТЕТКА БИБЕРЧЕ СЕ ПРЕТЕРА: ГО НАРЕЧЕ ГЕНЕРАЛОТ АНГЕЛОВ МОЧКО, ЧОВЕКОТ КОЈ КОМАНДУВАШЕ СО НАПАДОТ НА АРАЧИНОВО И БЕШЕ ТЕШКО РАНЕТ ПО ШТО МУ ИСЕКОА ПОЛА БЕЛОДРОБНО КРИЛО!

Ние пак знаеме една мочла, и тоа мочла во акција:

Повеќе

ЦЕЛА ЕВРОПА БАРА ПРАВДА ЗА ГРУЕВЦИ: Европарламентарците утре ќе побараат екстрадација на Груевски во Македонија

Во пресрет на дебатата и гласањето за резолуцијата на Европскиот Парламент за Македонија, се очекува дека амандманот во којшто се бара екстрадициј...

Повеќе