Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ПО КРИТИКИТЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, СЕ ОГЛАСИ ШИЛЕГОВ: Уште кога бев пратеник, секогаш кога збори Влатко Ѓорчев на говорница, морам да играм видео игра за да не ги слушам неговите будалаштини!

Петре Шилеговshared apost. 4 hrs· Во Собранието постои Влатко Ѓорчев. Кога тој зборува, него и неговите п...

Повеќе

Храбар државнички потег на идниот лидер на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев: На Заев му ветивме помош против опструкциите на Мицкоски за уставните амандмани за доброто на државата

Во саботата се сретнавме со премиерот Зоран Заев во еден струмички хотел на негово барање, да разговараме за процесите кои се во тек и политичките с...

Повеќе

БОМБА НА ЈАНИ МАКРАДУЛИ: Владата за заштита на животна средина има издвоено 22 милиона евра, само за чист воздух се 1,5 милиони евра, не се доволно, но многу ќе помогнат и овие пари!

- Не е точно дека само 1,5 милиони евра се средствата со кои владата ќе се бори за екологија, сумата е 22 милиони евра, тие 1,5 милиони се само за ч...

Повеќе

МАКРАДУЛИ ЗА ФОТКАТА НА КОЈА НАВОДНО СПИЕ, А ВСУШНОСТ ЧИТА ОД ПАПКА: БЕДНИ МОНТАЖИ, НАШАТА БОРБА ЌЕ ДАДЕ РЕЗУЛТАТИ, МОЖЕ НЕКОМУ ТОА МУ СМЕТА!

Повеќе

(ВИДЕО) Јани Макрадули упати апел да не се шират лажни вести за загадувањето на воздухот. Никој нема корист од ширењето дезинформации и создавањето паника, треба да се потпираме на сериозни и точни анализи

Повеќе

Младинската организација на ДОМ апелира до Министерството за финансии да ги преиспита законските измени на Законот за данок на личен доход во кој се предвидуваат дополнителни трошоци за организации кои организираат настани во временски период од над 3 дена кои директно ги засегаат здруженијата на граѓани

Повеќе

ДОМ: Европските зелени со поддршка на интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ

Инаку на конгресот, Европските Зелени ги преставија своите кандидати за изборите за евро парламентот кои ќе се одржат во март догодина, тоа се С...

Повеќе

(ВИДЕО) Богдановиќ: Ќе се градат висококатници спорти ГТЦ но не како што замислил инвеститорот, инаку тоа е стара идеја, и архитектот Кензо Танге замислил 100-катници спроти Холидеј Ин (видео)

Ќе има висококатници на паркингот наспроти ГТЦ во Општина Центар. Градоначалникот на Општина Центар тврди дека идејата за згради на таа локација е с...

Повеќе

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА НАЈАВУВА: Каролина и Македонската филхармонија во деновите на љубовта во живо во Скопје!

Драги пријатели, Големо задоволство ни е да ви го најавиме нашиот следен проект за 2019-та година- нашата најголема музичка ѕвезда, Каролина Гочева...

Повеќе

МЛАДИТЕ ВМРОВЧИЊА СЕ ДРСКИ ГЛУПИ ЃУБРИЊА!!!

Повеќе

ЗАЕВ ИМ ГИ ЗАТНА МУЦКИТЕ НА СИТЕ ШПЕКУЛАТОРИ: НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ТРЕБА ДА СЕ ИСТРАЕ ЦЕЛ МАНДАТ И ШАНСА ЗА ЕКОНОМИЈАТА,ДА СЕ ДОВРШИ ПРОЦЕСОТ ВО КОЈ СЕ НАОЃАМЕ,МИСЛАМ ДЕКА ИМА ПОДОБРИ КАНДИДАТИ ОД МЕНЕ

Премиерот на Македонија Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање кажа дека нема намера да се кандидира за претседател на Македонија. ...

Повеќе

ПСИХОЛОЗИТЕ ТРЕБА ДА ОТКРИЈАТ ЗОШТО МАКЕДОНЧЕТО ПОВЕЌЕ ГО МРАЗИ ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ОД ШТО ГИ МРАЗИ СИТЕ ВМРОВЦИ ЗАЕДНО!

Омразата кон Петре Шилегов е фасцинантна, треба да се истражува во докторат на факултетот за психологија. Мислам дека Македончето повеќе го мрази Пет...

Повеќе

(ВИДЕО) Не само што не се вози помалку туку за 4 години се зголемил бројот на автомобили за речиси 60.000 и плус 10 000 камиони и автобуси!

Не само што не се вози помалку туку за 4 години се зголемил бројот на автомобили за речиси 60.000 pic.twitter.com/IT4CurRTyE — Види Вака (@Vi...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ Е НОВАТА ЅВЕЗДА ВО ВЛАДАТА, ГИ ЗАСЕНИ СИТЕ МИНИСТРИ ПА ДУРИ И ПРЕМИЕРОТ!!!

Морам да признаам дека Венко Филипче почна многу лошо, имаше многу лош старт, но деновиве растура, држи значаен прес секој божји ден, страв и трепет...

Повеќе

ХОРХЕ ИЗГУБЕН ВО КОСМОСОТ: По Молдавија, Бразил, Казахстан, Азербејџан, Јордан, по шести пат годинава во посета на Турција

Архивска фотографија- Средба на претседателот Ѓорге Иванов со турскиот пртседател Реџеп Таип Ердоган во Истанбул Сподели ...

Повеќе