Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

ЗНАЧИ НЕ СЕ НОР-МАЛ-НИ: ВМРО ДПМНЕ бара од СЈО да ги уништи сите докази за криминал против нив и да им даде и записник за уништувањето?!?!

Повеќе

ВАСКО КОВАЧЕВСКИ: Почитувани Битолчани, ВМРО ДПМНЕ си игра мајтап со вас!!!

Повеќе

ПА ДОБРО ИМА ЛИ ПАМЕТ ОВА КОПИЛЕ ШТО ПРАВИ - ФИЛИП ПЕТРОВСКИ СЕ ЗАКАНУВА НА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА: На СДСМ и ДУИ пак ќе им се деси 27-ми април, народот пак ќе ги казни за тоа што не го слушаат, пак ќе се лее крв во собрание!!!

- СДСМ и ДУИ пак не го слушаат народот во однос со договорот со Бугарија, народот врие, пак ќе им се деси 27-ми април кога народот ги казни за тоа ш...

Повеќе

ВИЛИПЧЕ СИ ПРИЗНА: Јас сум во суштина БУГАРОФИЛ, ама мора да јадам боранија затоа што така му одговара на ВМРО ДПМНЕ!!!

- Јас сум во суштина Бугарофил, сакам да бидеме блиски со Бугарија и Бугарскиот народ, но не ми се допаѓа ова што го прави Заев! Ете, ВИЛИПЧЕ сам с...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА ВИЛИПЧЕ Е НЕВЕРОЈАТЕН: Се појави во Кочан Тв со кокарда на кошулата, ги повика пратениците на ВМРО ДПМНЕ да направат кривично дело и да го објават договорот со Бугарија!

Повеќе

МЕГА БОМБА НА РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА: Јолевски ги снимал состаноците со началниците од генералштабот на АРМ со цел да обезбеди документација за набавките од 120 милиони евра, но потоа снимките мистериозно исчезнале?!?!

- Поранешниот министер Јолески спротивно од ставовите и насоките на генералштабот на АРМ донел одлука за набавки од 120 милиони евра и тоа преку 4 д...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО ГОСТУВАЊЕ НА РАДМИЛА ВО ВЕСТИТЕ НА ТВ 24: Владата на ВМРО ДПМНЕ во буџетот за 2017-та не предвиделе пари за плати за војниците за цела година, туку само за до 7-ми месец!

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО-вците продолжуваат да се однесуваат како стока кон критичките медиуми иако веќе не се на власт: Инцидент во општина Ново Село!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Само што стана од операциониот стол, со тумор на мозокот, легендарниот сенатор Џон Мекејн оддржа фантастичен говор во конгресот кој можеби му е и последен и проштален

Повеќе

НОРА ШАЌИРИ СО НАЈДОБРА РЕАКЦИЈА ЗА НАВИВАЊЕТО НА КОМИТИТЕ

Повеќе

(ФОТО) ДОДЕКА НАД 50 ВМРОВЦИ ОСТАНАА ДА СЕ ЧВАРАТ ВО СКОПЈЕ, СИНОТ НА САШО МИЈАЛКОВ ПРОДАВА ЧАЛАМ ВО МОНАКО СО РАСКОПЧАНА КОШУЉА ДО ПУПАК

Повеќе

ПРЕДОЛГО СЕ ТОЛЕРИРААТ ФАШИСТИЧКИТЕ ИСПАДИ НА НАВИВАЧИТЕ НА ВАРДАР - КОМИТИТЕ!

Повеќе

ЃОРЃИ СПАСОВ: Хорхе стана ПР куртон на Грујо за ширење на страв и манипулации меѓу народот!!!

Иванов и Договорот со Бугарија Се сеќавате ли што се, не изнакажа Иванов за тнр. „Тиранска Платформа„. Се имаше ставено на чело на &bdq...

Повеќе

ОПЕРАЦИЈАТА ДЕРАТИЗАЦИЈА - ДЕЗИНФЕКЦИЈА - ДЕЗИНСЕКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА: Сменет директорот на Драмски, внукот на поглаварот Стефан и голем режимски куртон, Роберт Вељановски, на негово место седнува големиот актер и борец против мафијата, Сашо Тасевски!

Сашо Тасевскистанува нов директор на Драмски театар, откако денеска беше разрешенРоберт Вељановски, дознава „Фокус“. Тој без влакна на ...

Повеќе

(ФОТО) БРАЌАТА ПРИСТИГНАА - ДОБРО НИ ДОЈДОВТЕ: Националниот бугарски ансабл - БЛГАРЕ пристигна во Скопје, веројатно ќе учествуваат во заедничката прослава на Илинден!

Повеќе