Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ПОВТОРНО СЕ ВРАЌА ВО СПОРТОТ: ОТВОРЕН НОВИОТ КИК БОКС КЛУБ РАБОТНИЧКИ АДОРА ВО СКОПЈЕ

Трикратниот светски и европски првак во кик бокс Димитар Ѓорѓиев, кој има освоено 30 меѓународни пехари и медаљи и сите национални турнири во кик бо...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ТРЕБА ДОБРО ДА СЕ ДРЖИТЕ ВО ГРАДСКИ АВТОБУС

Moze nervni slom jutric picic ko bomboncic💆‍♂️ pic.twitter.com/HB3hCiXZcT — 🇯🇲 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐜 🇯🇲 (@gentlemandecali) November 27, 2018

Повеќе

АЈДЕЕ, ОВА Е СЛИКАНО ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ?!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ЗА ШТО ЛУПНАВМЕ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА: СКОПЈЕ 2014-ТА СЕ РАСПАЃА КАКО ДА Е ПРАВЕН ОД ШЕЌЕР!

Повеќе

БОГ ДА ЧУВА, ЧОВЕКОТ ТОТАЛНО СЕ ИЗГУБИ: Геро Алцхајмер бара Миле Јанакиевски да бил пуштен од притвор, иако му се закануваат 200 години затвор?!?!

Линк до колумната овде.

Повеќе

Макрадули до Влатче Ѓорчев: Никој повеќе не ја сака ќерка ми од мене, затоа бидете сигурни ќе има чист воздух

Не му велeте на детето дека е некултурно фрлањето на ливче на улица, туку речете му дека ја загадува животната средина, рече заменик министерот за ж...

Повеќе

Филипче го зеде скалпелот, покажа дека е ем добар министер ем врвен хирург: За првпат во Македонија, изваден тромб кај пациент со мозочен удар

Првпат во Македонија вчера е извршена механичка тромбектомија кај 70 годишен пациент, кој доживеал мозочен удар. Станува збор за многу сериозен и сл...

Повеќе

НАГРАДНА ИГРА ПЕКАБЕСКО: Петтиот мобилен телефон Samsung Note 9 е во рацете на Зоран Ѓоргиев од Штип. Честитки!

Петтиот мобилен телефон Samsung Note 9 е во рацете на Зоран Ѓоргиев од Штип. Честитки! Вклучете се бидејќи Ве чекаат уште 2 патувања за цело семејс...

Повеќе

83-ТИ РОДЕНДЕН НА СТОЈАН АНДОВ, ПО ТОЈ ПОВОД МАТИЦА ВО КИНОТЕКА НА МАКЕДНИЈА ПРАВИ ПРОМОЦИЈА НА НЕГОВИТЕ КНИГИ

Повеќе

ПО РЕАКЦИИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ, РЕАГИРАА ИНСТИТУЦИИТЕ: Инспекторатот на Град Скопје ќе изврши инспекциски надзор во Цементарница УСЈЕ

Инспекторатот на град Скопје поднесе барање да биде извршен инспекциски надзор согласно надлежностите на Државниот инспекторат за животна средина. О...

Повеќе

Безбедноста и квалитетот на производите, на прво место: Млекара Здравје ги имплементираше меѓународните IFS и BRC, кои се највисоки стандарди за квалитет во светот!

Покрај веќе сертифицираните системи за квалитет и безбедност на храна FSSC (Food Safety System Certification) 22000 и ISO 22000, Млекара Здравје во ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ВУЧИЌ: ВЕЧЕРТА НА 27-МИ АПРИЛ ДОДЕКА ТРАЕЈА НЕМИРИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, ОД ВИЕНА МИ СЕ ЈАВИ ГРУЕВСКИ?!?!

Секако дека темата на муебет била скроз друга, Вучиќ лаже дека за тоа збореле. Каква врска имаат апелите на Вучиќ за да се смиреле немирите, кога ти...

Повеќе

БОЧВАРСКИ ОДГОВОРИ НА КРИТИКИТЕ ОД ВМРО ДПМНЕ: Пред фактите и боговите молчат!

Bocvarski Blagoj Секогаш наспроти спинувањата во јавноста, стојат непобитни аргументи и факти. Откако затекнав празна ...

Повеќе

КАКВИ СЕ ВИДОВИ НА ОСИГУРУВАЊЕ ВИ НУДИ САВА ОСИГУРУВАЊЕ?

Патувајте спокојно, затоа што без разлика дали сте во земјата или странство, при проблем со вашето возило, помошта е само на еден телефонски повик о...

Повеќе

Халкбанк нов официјален спонзор на македонскиот ракомет

Денес, 24 октомври, во присуство на медиумите, спортските новинари и претставници на Ракометната Федерација на Македонија, во просториит...

Повеќе