Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

Да престане хајката и прогонот на извршителите, тие не се криви за нашите финансиски проблеми

Извршителите не се криви за нашите финансиски маки. Се празниме на нив затоа што на никој не му е лесно кога ќе падне на подот. Се празниме и на суди...

Повеќе

ОХРИДЕ НЕ СЕ ТРПИШ ОД УБАЈНИ: Поглед од Галичица кон Албанија

Повеќе

ВИДЕО: Саше Политико до директорот на агенција за медиуми - КОГА ЌЕ ГИ ОДЗЕМЕШ ЛИЦЕНЦИТЕ НА СИТЕЛ И КАНАЛ 5 ЗАТОА ШТО 10 ГОДИНИ ГО ЛАЖЕА НАРОДОТ ЗА ШТО БЕА НАГРАДЕНИ СО МИЛИОНИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ?!

Повеќе

Е ОВА Е КУРНАСКИ ДО ЈАЈА: Емисијата 360 си направи роденден и ја покани цела политичка дипломатска и бизнис елита!

Повеќе

ВИДЕО: Споредете го лидерот на десницата во Хрватска со нашиот патор и после поплачете си малце ама не се секирајте многу, јбг тоа е...

Повеќе

ЧОВЕШТВОТО ПОЛЕКА ЈА УНИШТУВА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА, ДИВИОТ СВЕТ ИЗУМИРА, ЗА 50 ГОДИНИ ИЗУМРЕЛЕ 65% ОД ЖИВИОТ ДИВ СВЕТ ВО ПРИРОДАТА!

Линк до оваа хорор сторија овде.

Повеќе

ВИДЕО: ОВА Е МЕГА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ - ГРУЈО ШЕЈДИ

Повеќе

ПРАШАЊЕ КОЕ УШТЕ ГИ МАЧИ КРАТОВЦИ: Зошто Ѕинго издаваше бон од 120 денара, зашто баш 120?!

Повеќе

ВИДЕО: ОВА САМО ВО МАКЕДОНИЈА ГО ИМА, ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈА НА МЕДИУМИ СЕ РАСПРАВАШЕ СО КУРТОНИ НА КУРТОН ТВ НА ТЕМА КУРТОНИТЕ ВО МЕДИУМИТЕ!

Повеќе

Јанко Бачев решен да ги спасува убијците во обид на Заев и Села од затвор!

Повеќе

(ВИДЕО) Албанецот Бранко Манојловски, најстар пратеник, прекрасен прекрасен човек!!!

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: ЕВЕ КАКО ГРУЈО ГИ ГЛЕДА ЛУЃЕТО НА МИТИНГ!

Повеќе

МИЛЕНКО ОТКРИ ПРИВАТНА ТАЈНА: Америка ја мразам до коска затоа што не ми дадоа виза да одам на свадбите на моите деца, затоа сакам Северна Кореја да ја бомбардира со нуклеарки и да ја уништи!

- Мене американската амбасада не ми даде визи за да идам на свадбите на моите две деца во Америка. Затоа ги мразам толку многу и сакам Ким Јонг Ун д...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ФАЦИТЕ НА НОСИТЕЛИТЕ НА ЛИСТИ НА ВМРО ДПМНЕ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, УШТЕ ПО ФАЦАТА СЕ ГЛЕДА ЗА КАКВА БАГРА СЕ РАБОТИ

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ВИДЕО: Миленко решен ВМРО ДПМНЕ никад да не се врати на власт, во интервју за српски портал со дрва и камења по Албанците, ги нарекува диво племе кое треба да се истреби!

Повеќе