Одберете локација на пристап

Премиерот Зоран Заев ќе учествува на неформална средба на претседателите на влади на земјите на Западен Балкан посветена регионалната интеграција, која ќе се одржи на 26 август во Драч, Република Албанија. На оваа средба, на која домаќин е албанск
Александар Вучиќ е срам за Србија, исто како што Грујо беше срам за Македонија... Овие двајца се наш голем пораз, нешто од што ќе се срамиме како народи, вакви црепови да не водат, вакви преваранти, бараби, мамлази епски колосални!
Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, потврди дека агент на српските тајни служби бил присутен во Собранието за време на крвавиот четврток и рече дека тоа го одобрила власта на Никола Груевски. Новата Влада побарала од него да го повлече Горан Жив
Стив Банон беше главен советник на Трамп досега и за време на кампањата, тој е многу интересен човек, радикален десничар, поранешен шеф во гигантската банка Goldman Sachs од каде е пола кабинет на Трамп, беше шеф на десничарскиот портал Брајтбарт Њ
Вкупно 25 лица до сега се јавиле на Инфективна клиника со болки во стомакот и висока температура откако пробале од сендвичите во „Седмица“ во Лептокарија во Скопје. Сендвичарницата е затворена, а санитарната инспекцијата наредила и тем
- Конзулот од Торонто кој се сликал со мапа на обединета Македонија во која има делови од Грција и Бугарија ќе биде повикан на консултации и против него ќе се поведе дисциплинска постапка и вакви испади повеќе нема да се толерираат од никого, пре с
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Здравко Савевски: Збор-два за 100-те дена, кои во развиените демократии им се даваат на новоформираните влади

Тоа е непишано правило на демократијата. Демократијата се темели на пишани и непишани правила. Непишаните правила се често исто толку важни, а неког...

Повеќе

СИРОТ КУРТОН, НАЕБА: ЛАКИ ОВИЕ ДЕНОВИ ИМ КАЖУВА ВЕСТИ САМО НА ТРИТЕ ДАМИ ОД СЈО!

Уредникот на телевизија Сител, Драган Павловиќ-Латас, кој е осомничен во два случаја на Специјалното обвинителство, денеска се појави во просториите...

Повеќе

АЛИ АХМЕТИ ДА СИ ГИ ВРЗЕ МАЛКУ ЗАГАРИТЕ: Блерим Беџети се заканувал на новинар од порталот Порталб

Новинаршто работи во порталот на албански јазик „Порталб“ (portalb.mk) денеска добизакани, откако на овој медиум беше објавен текст за м...

Повеќе

ШОКАНТНО: Газдарица на фирма увозник на бренд за акумулатори за моторни возила со години ги плашела сопствениците на продавници за авто делови дека е поврзана во високи функционери на ВМРО ДПМНЕ и со тоа ја истиснала целата конкуренција и го освоила пазарот со својот бренд на акумулатори!

Мактел овие денови доби информации од газди на дуќани за авто делови кои ни се жалеа дека газдарица на фирма увозник на странски бренд на акумулатор...

Повеќе

АЈДЕ ДА СПАСИМЕ ЖИВОТ!

* реклами:

Повеќе

ГРУЈО ЈА НАПРАВИ НАЈ КРИПИ ФОТКАТА ВО СВОЈАТА ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА КОЈА Е ПРЕД САМИОТ КРАЈ

* реклами:

Повеќе

ОВА Е ЕДНА ОД МНОГУТЕ ЖРТВИ НА ГРУЕВИЗМОТ ЗА КОИ ДОПРВА ИМА ДА СЕ ПИШУВА И РАСКАЖУВА: Режимот на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ му одзел 15 шлепери, му скршиле куќа, го апселе со цела чета специјалци, му направиле штета од 400 000 евра, само затоа што бил член на СДСМ, морал да емигрира со цела фамилија во Исланд!

Ова е Нафи Абдиоски, човек кој пред да му се намерачат Груевци имал капитал од 400 000 евра, над 15 шлепери за транспорт и фирма за трговија со дрва...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМАТА ВО САД ПОЧНА УШТЕ ВЕЧЕРВА: Уводот од утрешното сведочење на екс директорот на ФБИ објавено во медиумите уште вечерва, Џејмс Коми открива шокантни потези на претседателот Трамп кој во неколку наврати од него барал послушност и му давал нарачки, што се смета за невиден скандал поради кој Трамп може да добие отказ од конгресот!

Утре се очекува сведочење на екс директорот на ФБИ кој беше отпуштен од Трамп затоа што наводно не сакал да ги слуша неговите наредби и да ги угасне...

Повеќе

ОХРИДСКИОТ НОВИНАР КОЈ БЕШЕ ПРЕТЕПАН ЛАНИ, ДОБИ НОВИ СМРТНИ ЗАКАНИ ОД ОХРИДСКОТО ПОДЗЕМЈЕ БЛИСКО ДО ВМРО ДПМНЕ!

Еден од новинарите кој често е цел на напад е и Сашо Денесоски од Охрид, уредник и газда на порталите Охрид Скај и Мак Борба. Тој лани беше претепа...

Повеќе

СЈО УДРИ И ПО ДУИ: Вчера специјалните обвинителки упаднале во општина Чаир!

Специјалното јавно обвинителство влезе во просториите на општина Чаир. Според извори наАлсат-М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на п...

Повеќе

ФРОДЕМ ЖЕСТОКО ГО ЛУПА ГРУЈО У РЕБРА: Наместо комични соопштенија, целото раководство на ВМРО ДПМНЕ да си поднесе оставка и да побара прошка од народот за пљачката и сите злодела!

* реклами:

Повеќе

ЕПСКИ ДУЕЛ НА АНАЛ 5: Фашистот Ацо Рембрант против жестокиот и пис на јазик Мирослав Грчев, ова можеше да биде појако само уште ако беше на дебатата и Коља од Окно

На Анал 5 вечерва се судрија фашистот Ацо Рембрант и архитектот Мирослав Грчев кој е познат по својот пис јазик и жесток медиски настап. Дуелот беш...

Повеќе

СВЕТОТ ВО ШОК: Богатото нафтено кралство Катар исплатиле околу една милијарда долари откуп откако пола кралска фамилија била киднапирана од шиитската терористичка организација Хезболах

Кралската фамилија од нафтеното кралство Катар им исплатило на терористи преку една милијарда долари откуп за киднапирани над 30 членови на кралскот...

Повеќе

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО СВЕТОТ: ИСИС го нападна парламентот во Иран и еден музеј, убиени се 12 Иранци!

Продолжува секташката војна меѓу сунитите и шиитите во светот. ИСИС, екстремна сунитска терористичка организација наследник на Ал Каеда изврши напад...

Повеќе

ГРОБАРОТ НА ГРУЕВИЗМОТ ДОАЃА ПОВТОРНО ВО СКОПЈЕ!

Пензионираниот директор на ЕК, Рајнхард Прибе, заедно со група експерти повторно доаѓаат во Македонија, објави на веб-страницата на ЕК, евркомесарот...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti