Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ВИДЕО) Европа гори поради глобалното затоплување, во Јапонија е прогласена елементарна непогода поради поплавите и топлиот бран, елементарните непогоди во светпт се зголемени 4 пати во последните 5 децении!

Повеќе

УТРЕ СЕ ОТВОРА ХУМАНИТАРЕН ПУНКТ ВО НАНО БАР, ДЕБАР МААЛО, ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ОД ПОЖАРОТ ВО АТИНА

Nano Bar 1 hr· Ve molime spodeluvajte!!!Dobri luge!!! Site Vie sto sakate da pomognete so bilo kakva donacija za zagrozenite od pozarit...

Повеќе

ПРАТЕНИКОТ ТУНТЕВ: Атињаните вечерва се сета моја болка

Tomislav Tuntev 34 mins· Атињаните вечерва се сета моја болка. Во душава ја чувствувам нивната трагедија...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЖУТИ КОЈА ЈА НЕГИРА ПРИКАЗНАТА НА МЕНЧЕ ТОЧИ: Фирмата која има поднесено понуда за реагенси е „АБОТ“ од Франкфурт. Таа фирма е интернационална, со основачки влог од 100 милиони евра. АБОТ бараше чиста фирма во Македонија!

Во интервју за 1ТВ, управителот на фирмата „АХР ЛАБ“, која изминативе денови беше во фокусот на јавноста поради тендерот на Министерство...

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ТЕШКО Е ДА ИМ УГОДИШ НА СКОПЈАНИ ЗАТОА ШТО СЕ НЕСТРПЛИВИ И САКААТ ГРАДОТ ДА СЕ СРЕДИ ОДМА КАКО СО МАГИЧНО СТАПЧЕ!

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вели дека се соочувал со критики при секоја идеја да се воведе ред во Скопје, но постепено станува видливо дек...

Повеќе

ЗАЈДИСОНЦЕ НА ДЕНОТ!

Повеќе

ПРОГЛАСЕНА ТРОДНЕВНА ЖАЛОСТ ВО ГРЦИЈА: Околу 80 починати и 200 ранети во најголемиот пожар во Грција во последните неколку декади!

Повеќе

(ФОТО) Е ОВА Е ИНОВАЦИЈА, АЛО ВЛАДА?!

Повеќе

Меморијален турнир во кошарка “Горан Димоски”

“I can’t believe this has come to an end.You guys will always be in my heart and I sincerely,I sincerely appreciate it.No words can desc...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Општина Гази Баба ја одбележа 61 годишнината од смрта на првиот претседател на президиумот на АСНОМ, Методија Андонов - Ченто

Борис Георгиевски 4 hrs· Денеска со положување на свежо цвеќе пред споменикот на Методија Андонов – Чен...

Повеќе

ОВАА ФОТКА ОД УЖАСОТ ВО ГРЦИЈА ГИ РАСПЛАКА СИТЕ, ЗА ЖАЛ ПОВЕЌЕТО ЖРТВИ ВО ПОЖАРОТ СЕ МАЛИ ДЕЧИЊА КОИ НЕ ЗНАЕЛЕ КАКО ДА ИЗБЕГААТ ОД ОГНОТ

Nora Sam Shakiri Markovic 1 hr· Дали оваа душа заслужила да се ситите?? ДАЛИ?? Ве читам и си викам фала му ...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАКО НАЦИОНАЛЕН КООРДИНАТОР НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА, НЕ ДОБИВАМ НИТУ ДЕНАР

Многупати во животот сум бил сведок на човечката омраза и злоба. Да биде полошо, честопати и јас самиот сум мета на таквата омраза и злоба. И сето т...

Повеќе

ВМРОНИТЕ И КУРТОНИТЕ ЦЕЛОСНО ЗАБЕГАА: Субвенции не смејат да добијат членови на СДСМ, само ВМРО-вци и неутралци?!?!

Дел од куртоните и вмроните целосно забегаа и сега ако си член на СДСМ не смееш да добиеш субвенција од државата?!?! Значи ај ако си пратеник, мини...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КОЈА Е ОВА БАНДА: Солза, Вилипче, Палчо, Бачев пејат за МАКЕДОЊА во општинската сала во Охрид со 50 фанатици

Повеќе

ДИМИТРОВ: Овие ВМРО-вците испаднаа големи кукавици, иако се удираа во гради дека се големи патриоти!

Повеќе