Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

Е ОВА Е ВЕСТ НА ДЕНОТ: Сузе Национале го менува стилот, од македонска Леди Гага станува Олимпија?!

Сузе Национале решила да мења стил и од Леди Гага ќе станувала Олимпија. Линк до оваа сторија на денот на Фокус.мк

Повеќе

ГО СРУШИВМЕ РЕЖИМОТ, СЕГА ДА СЕ ПОСВЕТИМЕ НА ДРУГИТЕ ТЕМИ КОИ ЈА МАЧАТ ОВАА НАЦИЈА: Дали е Иван Исцелител вистински лик или пародија?!

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД БАКРАЧЕСКИ СО ШОКАНТНА И ПОРАЗИТЕЛНА ИЗЈАВА НА ТВ 24: Жалам што поранешната влада на мојата матична партија не обезбеди пари за обнова и надградба на колекторскиот систем за заштита на Охридско Езеро, се надевам новата влада ќе обезбеди пари за тоа, Охридско Езеро не е само на Охриѓани, не е само ни на Македонија тоа е светско богатство заштитено од УНЕСКО

- Жал ми е што не успеав да ја убедам поранешната влада на мојата матична партија да обезбеди пари за надградба и обнова на колекторскиот систем за ...

Повеќе

ХИХИ ЉУБИ ГА МАЈКА ПАРАЗИТСКА - ФИЛИПЧЕ ПЕТРОВСКИ НА АЛФА ТВ: Со тоа што сум сменет од директорска позиција во Државен Архив, загрозен е опстанокот на оваа земја и нација!!!

- Со тоа што сум сменет од директоската позиција на државен архив, загрозен е опстанокот на оваа земја и нација, затоашто сега нема да има силен дир...

Повеќе

Наумоски од Плоштад Слобода: Не сум вработен во Министерството за култура, ќе ја тужам ВМРО-ДПМНЕ

Граѓанскиот активист Никола Наумоски реагира на објавите од ВМРО-ДПМНЕ дека е вработен во Министерството за култура. Неговата реакција ви ја пренесу...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИЛИПЧЕ СЕ ПОЈАВИ НА АЛФА КАКО ДВА МЕСЕЦА ДА ЖИВЕЕЛ ВО ПЕШТЕРА, НЕБРИЧЕН, ИСКУБАН, СО ПОДОЧЊАЦИ КАКО ЦИЦКИ НА ТУРБО ФОЛК ПЕВАЉКА!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ВИЛИПЧЕ ШТО Е ОВА БЕ, КАКОВ ПАТРИОТ СИ ТИ: Бугарски Фокус откри дека целата фамилија на Филип Петровски поседува бугарски пасоши!

Борбата против потпишувањето на договорот за добрососедство и пријателство со Бугарија станува бескомпромисна и во неа партијата на Никола Груевски ...

Повеќе

БРАВО: Министерство за Труд и Социјала формираше специјализиран тим за постапување по итни предмети од ранливи категории

Министерството за труд и социјална работа ја известува јавноста дека е формиран специјализиран тим за постапување по итни предмети од ранливи катего...

Повеќе

ВМРО НАРОДНА ОДУШЕВЕНИ ОД СРЕДБАТА ЗАЕВ - БАКРАЧЕСКИ: Конечно некоја влада реши да му помогне на Охрид, од времето кога Љубчо беше премиер па наваму Охрид е целосно запоставен и запуштен, ВМРО ДПМНЕ треба да се засрами поради тоа!!!

Повеќе

ОХРИДСКИТЕ ВМРОВЦИ ВО БУНИЛО: Како е можно Заев да му ги решава проблемите на Бакрачевски, што правеше нашата влада до вчера?!?!

Вчера во Скопје на иницијатива на Владата и Премиерот Зоран Заев, охридскиот Градоначалник, Никола Бакрачески и дел од раководниот кадар на одделени...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА, ДАЛИ Е ОВА КОНЕЧНИОТ КРАЈ НА ГРУЈО И МИЈАЛКОВ: Пола пратеници на ВМРО ДПМНЕ му откажуваат послушност на лидерот?!?!

Повеќе

УСПЕШНА АКЦИЈА НА АРМ: Безбедно детонирана германска бомба од 300 кила од втората светска војна во близината на Штип

Успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред речиси еден месец беше пронајдена во непосредна близина на штипската фабрика ...

Повеќе

КАДАВЕР КУЧИЊА: Овие полициски асистенти имаат фатено илјадници убијци во САД и Канада, тренирани се да пронајдат човечки остатоци закопани неколку метри во земја

За да фатиш убиец, мора да решиш криминален слуичај и да обезбедиш докази. Еден од најбитните докази е да го најдеш убиеното тело на жртвата. За тоа...

Повеќе

УШТЕ ЕДНИ АЗДИСАНИ БОГАТАШИ: Газдите на ЕКОЛОГ изведувале бесни глисти на автопатот Тетово - Скопје...

Повеќе

Ако имате вакво куче, лошо ќе биде за вас во блиска иднина...

Повеќе