Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

БРАВО: Македонија и Грција сакаат заедно да организираат ЕП во кошарка

Кошаркарските федерации на Македонија и на Грција прават напори двете земји заедно да конкурираат за домаќини на Европското првенство во кошарка за ...

Повеќе

ПОПУЛИЗМОТ СЕ УДАРА ВРЗ ГРБОТ НА НАРОДОТ: ПОРАДИ ГРЕШКА НА АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ И СОВЕТНИЦИТЕ ОД СДСМ, ОПШТИНА ЦЕНТАР НА СУД КАЗНЕТА СО 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Откако Жерновски го раскинал договорот, фирмата изведувач ГП „Пелагонија Гостивар“ со која неговиот претходник Владимир Тодоровиќ склу...

Повеќе

ОТКАКО ВЕЌЕ НЕ Е ДИРЕКТОРЧЕ, ВИЛИПЧЕ СТАНА ШАРЕН РЕВОЛУЦИОНЕР: Амнестија не смее да има, Мицкоски не смее да ја користи партијата да бара нешто надвор од политичката етика!

Филип Петровски од Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ во изјава за„Фокус“вели дека политичките елити не смеат да имаат имунитет ...

Повеќе

СОВЕТНИКОТ НА ЗАЕВ, ЗАБРЧАНЕЦ: Мицкоски доживеа фијаско на лидерската средба!

Мицкоски денес не се избори за ништо. Ниту се избори за интересите на граѓаните и државата (членство на МК во НАТО и ЕУ), ниту пак се избори за инте...

Повеќе

ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЌЕ ОТСУСТВУВА ОД РАБОТА НЕКОЛКУ ДЕНА, ЌЕ ЈА МАЖИ ЌЕРКАТА

Претседателот на Собранието Талат Џафери овие денови ќе биде отсутен од Парламентот поради приватни обврски, пишува„Независен.мк“. ...

Повеќе

И ТОЈ ИМА ПРАВО НА ЛЕКАРСКА ГРИЖА: Убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов пуштен на домашно лекување

Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешкоски, по 6 години затвор е пуштен на домашно лекување во Штип, објави Нетпрес. Од Управата за санкци...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ СОВЕТНИЧКАТА НА ЗАЕВ ЗА КУЛТУРА, ЦВЕТАНКА ЛАСКОВА: Jас како советник за култура во Канцеларијата на премиерот, немам никаков пристап во креирање на економските политики на владата од ниту еден аспект, а најмалку во доделување на државната помош

Повеќе

ЦЕЛОСНО ЗБРИШАНИ 600 ХЕКТАРИ ВО ПРИЛЕПСКО: НАДЛЕЖНИТЕ ОД ОПШТИНА ПРИЛЕП И КРИВОГАШТАНИ И ОД ВЛАДАТА ИЗЛЕГОА НА ТЕРЕН ПО ГОЛЕМИТЕ ШТЕТИ ОД НЕВРЕМЕТО, АПЕЛИРААТ ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ДА ГИ ПРИЈАВАТ ШТЕТИТЕ

Rubin Sefteroskiis withPece Likoski. 2 hrs· Ги посетивме сите населени места кои беа погодени од невреме. Формир...

Повеќе

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО КРИВОГАШТАНИ, 90 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА

Rubin Sefteroski 1 hr· Имавме средба со новиот инвеститор за производство на масло од канабис кај Славеј. На ови...

Повеќе

СЛАЃАНА ТАСЕВА ОД ТРАНСПАРЕНСИ МАКЕДОНИЈА: Непријавувањето на интересот на функционери од владини програми и тендери е прекршување на законот

Доколку кој било функционер има интерес од носењето некаква одлука, тој интерес, самата компанија што аплицира, треба да го пријави, вели Тасева ...

Повеќе

ПОЧИНА ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ НОВИНАРСКИ ВЕЛИЧИНИ ВО ЗЕМЈАВА, РИСТО ПОПОВСКИ

Почина новинарот Ристо Поповски, основачот на Макфакс Доајенот на македонското новинарство Ристо Поповски почина синоќа по кр...

Повеќе

НА МИЛЕНКО МУ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР ОД ЕДНА ДО ПЕТ ГОДИНИ

Filip Gjorshevski 7 mins· Koментарите со говор на омраза кон трагедијата во Грција од лажни профили: женски и...

Повеќе

БРОЈКАТА НА ЖРТВИ ВО ГРЦИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 74, ЗАЕВ СЕ ОГЛАСИ НА ТВИТЕР: Изразуваме сочувство до пријателскиот грчки народ и длабока жалост за загубените животи до сите семејства кои во оваа ужасна трагедија загубија свои блиски и пријатели

Повеќе

(ВИДЕО) Водителката на вести на босанската ХАЈАТ се расплака поради смртта на симболот на мајките од Сребреница, Хатиџе Мехмедовиќ

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Ало ВМРО-вци, чујте почујте, ќе има ДИК и референдум, ќе нема амнестија на криминалот

Повеќе