Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

НОВАТА ЕРА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА ТЕРА СО ОВАКВИ КОМУНИСТИЧКИ ФОСИЛИ И ДРТАЛА

Повеќе

Меркел ќе биде канцелар на Германија по 4-ти пат, интересно типично германски, таа денеска покажа лична карта пред да гласа, службеничката ја провери да не е фалсификат или со истечен рок

Инаку таа денеска повторно победи на изборите, по 4-ти пат ќе биде канцелар на Сојузна Германија Во парламентот за жал влегоа и преставници на ...

Повеќе

СДСМ ЈА СТАРТУВА КАМПАЊАТА УТРЕ СО МИТИНГ ВО РЕСЕН И БИТОЛА!

Понеделник, 25 септември, Плоштад Магнолија, со почеток во 20:30 часот, ве покануваме на големиот народен митинг, предводен од СДСМ и коалицијата....

Повеќе

БИЗНИС ЗДЕЛКА НА ВЕКОТ ВО МАКЕДОНИЈА: АМЕРИКАНСКИТЕ ГАЗДИ ГО КУПИЈА РУДНИКОТ САСА ПРЕД ДВЕ ГОДИНИ ЗА 144 МИЛИОНИ ЕВРА А ДЕНЕСКА ГО ПРОДАДОА НА ФИРМА ОД КАЗАХСТАН ЗА СУМА ОД 400 МИЛИОНА ДОЛАРИ!!!

Кзахстанскиот производител на бакар „Централ Азија Металс ПЛЦ“ ги информира своите акционери дека ја прифатил понудата за купување на ма...

Повеќе

ПАЛМИН СУВОРЕД ВО ДОЈРАН: Колку ли само неброени милиони евра народни пари Груевци спичкаа и фрлија во вода, колку ли децении ќе плаќаме за сите будалаштини на овие битанги и бараби!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ГРУЈО МУ ДАЛ НА ЅИНГО 7 МИЛИОНИ ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ, А НА СЕАД КОЧАН 500 000е ПО САМОТО ОТВОРАЊЕ НА НОВА ТВ!

Повеќе

(ВИДЕО) Таравари и доктор Новотни: Македонија мора да ја подобри грижата за болните од Алцхајмер

Повеќе

(ВИДЕО) Радмила Шеќеринска: Сите ќе завршат во затвор, и тие што тепаа на 27-ми април, и тие што отвораа врати и тие што дадоа наредба за сето тоа!

Повеќе

ЛУДИ СЕ БЕ ДО КОСКА: Ќосињата бараат од Радмила да покажела милост кој старецот кој крвнички ја тепаше, не му се идело у затвор и мала му била пензијата!

Повеќе

Да се одземат лиценците за национални и регионални телевизии и радија на газдите кои прифатиле со народни пари да го манипулираат и лажат народот, на истите да им се забрани да се бават со медиумски бизнис!!!

Парламентот да го смени веднаш законот за радио-дифузна медиска дејност и на газдите кои прифатиле со народни пари да го лажат народот да им се одзема...

Повеќе

АЗДИСАНИОТ КРИМИНАЛЕЦ ДВОЈЧЕ ПОТРОШИЛ 100 000 ЕВРА ПАРИ НА БИТОЛЧАНИ ЗА ОТЧЕТ ЗА СРАБОТЕНОТО, ПЛАНИРАЛ ДА СНИМА ФИЛМ СО НАРОДНИ ПАРИ ЗА СВОИТЕ ДОСТИГНУВАЊА!

Според пресметките на опозицијата, за 20.000 примероци од издание каков што е отчетот, потребни се 100.000 евра, или 3 до 5 евра од примерок. ...

Повеќе

(ВИДЕО) СТИГНА ЖИВОТОТ ВО МАКЕДОНИЈА - ИМАЛО КУРТУЛ ОД ТУРСКИТЕ СЕРИИ: Првата епизода од македонската сапуница МАРКОВСКИ се емитуваше на Канал 5

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: ЕВЕ КАКВА ЕРА ГИ ЧЕКА ГРУЕВЦИ ПО ИЗБОРИТЕ

Повеќе

И Албанија не прешиша светлосни години пред нас, останавме задња дупка на Балканот: Во Тирана пуштена во работа првата такси компанија со електрични автомобили

Повеќе

ЕВЕ КАКО ГРУЈО СЕ ОДРЖУВАШЕ НА ВЛАСТ ЕДНА ДЕКАДА, ЕВЕ КОЛКУ СМЕ ГО НАПОЛНИЛЕ ЏЕБОТ НА ЅИНГО И СТОЈМЕНОВ: Грујо дал 40 милиона евра народни пари за пропаганда, во сумата не се пресметани парите од министерствата, јавните претпријатија, општините, МРТВ, се на се сумата ќе достигне до 100 милиони евра за КУРТОНИ!!!

Само кабинетот на Грујо дал околу 40 милиони евра за пропаганда!!! Што е со министерствата, јавните претпријатија, агенциите, општините и МРТВ во к...

Повеќе