Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ КОПУК Е НОСИТЕЛ НА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ ВО ШТИП?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА СЕ ПОБЛИСКИ: Радмила го пречека вице премиерот на Бугарија, Каракачанов во Скопје со највисоки државнички почести, со воен оркестар со смотра на гардата, со се се!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ СЕ РАСПАЃА, ТОТАЛЕН РАСПАД ПО СИТЕ ШЕВОВИ - ПАРТИЈАТА НЕ ИСТАКНА СВОЈ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА МОГИЛА, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОГРАНОКОТ НА ПАРТИЈАТА ОДИ КАКО НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ТООО ЗОКИ, НЕКА ЦРКНАТ ЌОСИЊАТА - НАШИОТ ПРЕМИЕР ЈА ИМАШЕ ЧЕСТА ДА СЕ ОБРАТИ НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ, ГРУЕВЦИ ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ФРЛААТ ОД ТЕРАСИТЕ!

Повеќе

ПА КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: ВМРО ДПМНЕ не успеа да ја наполни Борис Трајковски, какво фијаско, ова е историска катастрофа, НАВИСТИНА Е КРАЈ ЗА ПАТОРОТ!!!

Повеќе

ПУБЛИКАТА ЗАСПА НА ТРИБИНИТЕ ОД ГОВОРОТ НА ГРУЈО ПАТОРОТ КОЈ 10 ГОДИНИ МЕЛЕ ИСТИ ГЛУПОСТИ, НА СИТЕ ИМ Е ВЕЌЕ ПРЕКУ ТАСЕ ОД НЕГО!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФ. Д-Р ЃОРЃИ СПАСОВ: Анкетите навестуваат дека ВМРО ДПМНЕ на локалните ќе доживее невидена катаклизма!

- Сите анкети а доденакаде и последните парламентарни избори навестуваат дека на Македонија и се случува политички преврат во расположението на јавн...

Повеќе

(ВИДЕО) Оливера Трајковска се избаци со навистина впечатлив моден додаток околу вратот, останува најдобро облечена тв водителка во земјава

Повеќе

(ВИДЕО) ЕМЕЛ РАМКОВСКА ЈА РАСПЛАКА МАКЕДОНИЈА: Две и пол години режимот не ми даде да си ги видам децата кои беа на само 2 години, но не ги мразам Груевци и компанија, сакам да заборавам дека воопшто постоеле тие луѓе!

Повеќе

(ВИДЕО) ОХРАБРУВАЧКА ПОРАКА НА ХАН ДО ЗАЕВ ВО ЊУЈОРК: Одлично тргнавте, продолжете така

Повеќе

АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Телевизиите Нова и Алфа и радиото РСМ го лажат народот во корист на ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

ЗАТВОРЕНИЦИ ОД ЗАТВОРОТ ВО ШТИП СЕ ЖАЛАТ: Директорката Анета Саздова Кирова врши терор во затворот!!!

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ СО ОДЛИЧНА ИДЕЈА: Прво избор на судија, после одење на обука во академија на судии, а не обратно како што е сега!

Повеќе

(ВИДЕО) Прилепските бизнисмени ги пречекаа Анѓушев и Сугаревски како спасители, вакво нешто не се случило 10 години, некој од владата да ги посети

Повеќе

ФАНТОМСКА НЕВЛАДИНА БЛИСКА ДО ВМРО ДПМНЕ ВО СРЕД ИЗБОРИ ПОЧНА КЛЕВЕТНИЧКА ПР КАМПАЊА СО БИЛБОРДИ ПРОТИВ ПРЕГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА, ВО КОЈА ИМА ЛАЖНИ ЦИТАТИ НА МЕТЈУ НИМИЦ И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ

Повеќе