Одберете локација на пристап

- Зад повеќете телевизии стојат бизнис сестрински гиганти кои продаваат вода, нафта, рудници и слично, зад Канал 5 нема такви работи, зад нас не стои никој! Ова го кажа и остана жив директорот на Анал 5, Иван Мирчевски на конференцијата за терестр
Канал 5 се клатела лево десно и имало опасност новинарите да испаднат од кровот?!?! Ова го објаснуваше куртонот Смирчевски од Анал 5 на конференцијата за терестријални телевизии пред неколку денови. Ова комично видео го имате на следниов линк, нег
Јавноста два дена сече вени паничи плаче и паѓа во транс како тоа Катица не го уапсила Грујота за да дојде на распит во СЈО за да се стигне со обвинителниот акт за Талир... Дури и искусни новинаришта како оние во Дојче Веле паничат па споменуваат не
Крсто Мукоски и Цветко Грозданов биле бизнис партнери?!?! Едноот му дава тендери на другиот, а уствари само на себе си даваат тендери?!?! Има ли крај на криминалите на Груевци?! Линк до сторијата тука.
- Постојат повеќе начини како да се отарасиме од сваровски судиите од тефтерчето на Гоца. Еден од начините е да побараме од сите судии да докажат потекло на имотот кој го поседуваат, мислам дека половина ќе се откажат сами од функциите, потоа ќе ба
Еј човече, колку треба да си бедно човече за да го правиш ова што сега го прави директорот на Канал 5... Цццц па не знам која плата да зема ова копиле, како бе не му е срам бе, како може вака да се бламира, па ова е толку очајно... Свиња расипана, ц
- Ја сменивме уредничката затоа што таа треба малце да се одмори, долго време беше уредничка и сигурно е изморена. Ова без грам срам и перде за емисијата 360 го изјави директорот на Канал 5, Иван С. Мирчевски. Вистината можете да ја видите горе во
Кралскиот имот во Британија направил профит од 500 милиони евра лани. Профитот е направен од големиот имот на кралското семејство кој се состои од десетици дворци, шуми, полиња, ловишта, езера, паркови... Но сиот овој профит кралицата ќе го употре
Новиот носач на авиони од класата Елизабет беше пуштен денеска во пловидба. Носачот чини 5 милијарди евра, долг е 300 метра, има персонал од 700 војници и кувари и техничари и ќе ги носи најновите стелт авиони ф-35 кои Британија ги разви заедно со
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ФОТО) Горан Мисовски: До пратениците од ДПМНЕ кои што ги пуштија убијците да влезат во Собранието - Живи сме, тука сме, Собранието ќе работи!

* реклами:

Повеќе

Потресно сведоштво на новинарката Наташа Стојановска за КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК: Се слушаа гласови „убиј го“, истрели од куршуми и димни бомби!

„Крвава бајка“, на поетесата Десанка Максимовиќ за малку повторно ќе беше испишана на брдовитиот Балкан. Сега во македонското Собрание. ...

Повеќе

БОДИГАРДОТ НА ЗАЕВ УШТЕ ИМА УПЛАВ ОД ЛУДИ ВМРОВЦИ, НИКАД НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА МОЖЕ ТВРДОКОРЕН ДА НАЛЕТА И ТОА РАНО НА САБАЈЛЕ!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Лагите на Груевски – Јас не изнесувам луѓе на улица

* реклами:

Повеќе

Крај на диктатурата

Диктаторот на Доминиканската Република Рафаел Труиљо (Rafael Trujillo) бил невиден идиот. Идол му бил хаитскиот диктатор Франсоис Дувалјер (Francois D...

Повеќе

(ВИДЕО) Талат Џафери во интервју за ХРТ: Ако Иванов не го даде мандатот – тоа е кривично дело

Талат Џафери во интервју за хрватската државна телевизија, ХРТ, рече дека тој е единствен легален и легитимен претседател на Парламентот. Џафери ка...

Повеќе

ПРАСИЧ СЕ УСРАО, ГО ЗАПАЛИ И ЗАКРВИ НАРОДОТ И ЈА СПРАШТИ ЗА ШВЕДСКА: Целата криза во Македонија Миленко ја надгледува од Шведска, Франција, Германија итн каде снима серијал емисии и чека што ќе биде во мк...

Додека во Македонија тече крв до колена, се апси, се решава судбината на земјата, свињата шизофрена фашистичка веќе месец време се шета по западна Е...

Повеќе

(ВИДЕО) И ОВИЕ КОПИЛИЊА ЌЕ ОДГОВАРААТ ЗА УЧЕСТВО ВО УБИД ЗА УБИСТВО: Пратениците од ДПМНЕ Сашо Василевски и Јохан Тарчуловски фатени на дело како ги отвораат вратите од Собранието за да влезат ордите од убијци и криминалци

Оваа снимка ги потврдува информациите кои Алсат-М гиобјави, декавратите на Собранието на крвавиот четврток ги отвариле двајца пратеници на ВМРО-ДПМН...

Повеќе

ОНА КОГА СЕ СМЕЕШ, А ТИ СЕ ПЛАЧЕ ТИ СЕ РИКА!

* реклами:

Повеќе

МРТВА АТМОСФЕРА ВО РАЈХСТАГОТ НА ГРУЈО, ВАКА БИЛО И ВО БУНКЕРОТ НА ХИТЛЕР ВО МАЈ 1945-ТА!

Ова се изрази на луѓе кои знаат дека ќе го јадат небањат со се урда! * реклами:

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЕКСКЛУЗИВНО: Еве ја хациендата на Илче Гебелс кое копиленцето ја гради на Велешко Езеро!

Денеска се направени овие фотки на Велешко Езеро. Ова е хациендата која овие денови ја гради Илија Димовски, познат како Илче Гебелс а по ново Илче...

Повеќе

Сите тие цајкани што се држеа за курот додека ги линчуваа пратениците да добијат под итно отказ од МВР а и затвор треба да лежат за злоупотреба за службена положба!!!

Значи сите тие десетици цајкани што се драпаа за мудата додека пратениците беа линчувани треба под итно отказ од МВР и забрана за работа во државна ад...

Повеќе

Демократски сојуз: За насилничкото и крвничко однесување во Парламентот, одговорноста мора да се бара кај Никола Груевски и неговите соработници

„Во време кога високиот дипломат на САД, Хојт Ји, прави сериозни напори, на уставен, мирен и демократски начин Македонија да излезе од кризата...

Повеќе

Основен суд Скопје 1: Притвор за уште едно лице учесник во нередите во Собранието

Во Основниот суд Скопје 1 пред судија на претходна постапка денеска е спроведено уште едно лице и прифатен е предлогот за притвор на Основното јавно...

Повеќе

(ВИДЕО) Талат Џафери по средбата со Хојт Ји: Од утре ќе ја ставам во функција работата на Собранието

Претседателот на Собранието, Талат Џафери по средбата со заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји, рече дека...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti