Одберете локација на пристап

Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako
По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“,
Сава пензиско друштво а.д. Скопје и Сава осигурување а.д. Скопје, членки на Сава Ре Групацијата, склучија Договор за деловна соработка, со што започнуваат активностите за вршење на маркетинг на пензиски фондови во 3 продажни места на Сава осигурува

(ВИДЕО) ОТВОРЕНА ПРВАТА ДЕЛНИЦА ОД БУЛЕВАРОТ ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ КАРПОШ ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

Денеска и официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на по...

Повеќе

ВО ХИПОДРОМ ЗАПОЧНА ЗДРУЖЕНА АКЦИЈА НА КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА СКОПЈЕ

Martin Ristov is with Петре Шилегов and 19 others at Hipodrom. September 10 at 1:35 PM · Skopje · Заедно со градоначалникот на Ско...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Ве повикувам, драги граѓани на европска Македонија, ајде на 30 септември да избереме семејство, европско стабилно семејство во кое сме безбедни и во кое имаме сојузници со кои заедно ќе одиме напред

Петре Шилегов: Имаме можност како никогаш до сега, да излеземе гордо и да одлучиме за нашето место во Европската Унија, и да застанеме рамо до рамо ...

Повеќе

ФОТКА КОЈА ГИ РАСТАЖИ СКОПЈАНИ: Еве како се мачат кучињата во Вардариште!

Biljana Stanikevska Follow·September 11·Edited Градоначалнику,ГЛАСАВ ЗА ВАС ДА НЕМА ПОВЕЌЕ ВАКВА БОЛКА.Вие можеб...

Повеќе

НИКСА ФАЛИ НА КАДРОТО

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА БУЛЕВАРОТ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ ВО ВЛАЕ, ШИЛЕГОВ ИМ СЕ ИЗВИНИ НА СКОПЈАНИ ШТО ЌЕ БИДЕ БЛОКИРАН ДЕЛ ОД БУЛЕВАРОТ

Градот Скопје ја почна реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ на потег од мостот „Обединети Нации“ до кружниот т...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И ЗДРУЖЕНА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО ПРЕСРЕТ НА ГРЕЈНАТА СЕЗОНА ВО СКОПЈЕ

Инспекторите за животна средина, комуналните инспектори и комуналните редари на Град Скопје извршуваат засилени контроли на терен. Изречени се две...

Повеќе

ЦАРОВСКА ВО РАНКОВЦЕ: Младите повеќе нема да ја бараат Европа надвор од границите. Европа ќе стане наш дом, а Европските стандарди наше секојдневие!

По влeгувањето на Македонија во ЕУ и НАТО ќе ни стане достапен и Европскиот социјален преку кој Унијата инвестира над 70 милијарди евра во ква...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Кога бев министер за надворешни 1999-та, лично во Грција ми беше даден предлог за име Република Македонија - Скопје, само за надворешна употреба, но тогашната опозиција СДСМ не сакаше да чуе!

Повеќе

БОМБА НА ВРХОВНАТА СУДИЈКА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА: Ни господ не може да им помогне на обвинетите од СЈО, а не пак амнестијата на Иванов!

Во новиот број на неделникот Докус ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИМицкоски се определи за најприземната одлука што може да ја донесе еден н...

Повеќе

МЕРСЕЛ БИЉАЛИ БРИЉАНТЕН: Се поизвесно е дека референдумот добро ќе помине, но благодарение на тие што на државата и направија големо зло. Оти бројни луѓе ќе гласаат ЗА само затоа што токму тие го напаѓаат референдумот!

По снимањето на филмот „Нијагара“, Мерлин Монро стана многу славна. Нејзе и бил идол Ајнштајн поради генијалноста. На еден прием Монро н...

Повеќе

МПЦ ПО СТАПКИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ: Граѓаните сами да одлучат дали и како ќе гласаат за референдумот!

Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква - Охридска архиепископија смета дека граѓаните на Репу...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: По 17 години, Ахмети за прв пат прозборе на македонски за успешен референдум!

Повеќе

НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Коце Трајановски дозволил на тендер во Дрисла да учествува фантом фирма!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕФАН БОГОЕВ ГИ КАНИ КАРПОШАНИ ДА СЕ ВКЛУЧАТ НА КАМПАЊАТА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА СКОПЈЕ!

Ве повикувам да се приклучите на Светскиот ден на чистење, во сабота, на 15-ти септември, oд 09:00 часот, на повеќе локации во Карпош.#WorldCleanUpD...

Повеќе