Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ СРЕТНА СО ЛИДЕРИТЕ НА ПОВЕЌЕТО ПОЗНАЧАЈНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ КОИ МОЖАТ МНОГУ ДА И ПОМОГНАТ НА МАКЕДОНИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕ КОЧО, НЕКА СЕ МНОЖАТ, НАРОДОТ ЧЕКА ОТВОРАЊЕ ПО ЕДНА ГОЛЕМА ФАБРИКА НЕДЕЛНО НАРЕДНИ 10 ГОДИНИ!

Повеќе

ВМРОВСКИТЕ КРАДОНАЧАЛНИЦИ НЕМА ДА ГО ДОЧЕКААТ ДЕНОТ НА ГЛАСАЊЕ НА СЛОБОДА: МВР му поднесе кривична на Двојче!

Повеќе

АНИМА МУНДИ ГИ ПОВИКА СИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ЖИВОТНИ ВО ЦЕНТАР ДА ГЛАСААТ ЗА САША БОГДАНОВИЌ!

Повеќе

ДРАМА ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ - БАЧЕВ МУ НАПРАВИЛ ОПАСНА ДИВЕРЗИЈА НА ГРУЈО: Пола од кандидатите за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листите на НДМ, до доцна во ноќта едвај ги убедиле да се предомислат и да бидат кандидати на ВМРО ДПМНЕ!

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМР...

Повеќе

Изгледа Латас и Ѕинго Мали сеуште ја водат дебатата за курвите и швалерките

Повеќе

Е ОВАА СРЕДБА СО ОВОЈ ЧОВЕК Е ПОВАЖНА И ОД СРЕДБАТА СО ТРАМП!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЛАТ ЏАФЕРИ МУ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА НА АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Абе Антонио, зошто лупаш глупости, зошто шириш омраза кон Албанците, кога ќе ви текне дека вака само се закопувате се повеќе, со Албанците ли ќе водите политичка војна, каде ќе стасате така?!

Повеќе

ДА ГРУЈО, ПОЧНУВА НОВА ЕРА ЗА ВАС, АМА ВО ИДРИЗОВО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ, КОНЕЧНО ОВАА ПАРТИЈА ЌЕ ДОБИЕ ПАМЕТЕН ЕВРОПСКИ ЛИДЕР КОЈ ИМА И ФАЦА ЗА ЛИДЕР

Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начит...

Повеќе

САМРАК ЗА КУРТОНИТЕ, СИТЕ ДОБИЈА ШУТ У ГЗ: Откако ги снема Латас, Ефтов, Јанко Бурек, сега и Миленко доби отказ од Алфа ТВ?!

Повеќе

КОНЕЧНО ЖИЦИТЕ СЕ НАМЕСТИЈА ВО ГЕРОВАТА ЛЕЈКА, ОДЛИЧНА ИДЕЈА: Аеродромот да се преименува од Александар Велики во Киро Глигоров

Линк до колумната овде.

Повеќе

ИЗБОРНИТЕ ПОСТЕРИ НА КОАЛИЦИЈАТА НА СДСМ СЕ СТРАВА, ЕВЕ ГИ ПРИЛЕПЧАНИ!

Повеќе

ЌОСИЊАТА СЕ ЗАКАНУВААТ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ ЌЕ МУ ПРАВЕЛЕ АТЕНТАТ НА ПРЕМИЕРОТ?!?!

Повеќе

„Фени индустри“ пред стечај? Над 800 вработени на улица?! КОЧО АНЃУШЕВ ВЕЛИ ДЕКА ВЛАДАТА ЌЕ ЈА СПАСИ ФАБРИКАТА ОД ПРОПАСТ!

Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во К...

Повеќе