Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ЛАЖЕН ФБ ПРОФИЛ НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ ПРАВИ ПАНИКА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Повеќе

БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Барањето на Грција како да се викаме дома го сметам за непристојно мешање во домашните работи, како некој да ти влезе дома и да ти кажува како да ја викаш сопругата!

- Барањето на Грција за тоа како да се викаме дома го сметам за непристојно мешање во домашните работи, едно е да збориме за тоа како да се викаме п...

Повеќе

БИОХЕМИЧАРОТ ЗОРАН ВУЈЧИЌ: Vitamin B17 magija prevaranata - leatril krvopije su među nama!

Još jednom - cijanidni glikozidi nisu lek, oni su otrov Amigdalin i leatril su ista supstancija.Amigdalin znači badem. Izolovali su ga hemič...

Повеќе

ВО ЖИВО: БРИФИНГ НА ПРВИТЕ ЛУЃЕ НА ВЛАДАТА СО УРЕДНИЦИТЕ НА МЕДИУМИ НА ТЕМА РЕФОРМИ И РАБОТЕЊЕ НА ВЛАДАТА

Повеќе

СВЕТОТ ГО СОПРЕ ЗДИВОТ, ЌЕ ИМА ЛИ ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА: ДОЦНА СИНОЌА И ПОКРАЈ ЗАКАНИТЕ ОД РУСИЈА, ТРАМП НАРЕДИ БОМБАРДИРАЊЕ НА СИРИЈА! ФРАНЦИЈА И БРИТАНИЈА СЕ ПРИДРУЖИЈА ВО АКЦИЈАТА

Трамп синоќа се обрати до нацијата и обзнани дека наредил бомбардирање на базите во Сирија каде се произведува и складира хемиското оружје: Еве как...

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: На телевизија се продава отров како лек за сите болести, МВР, ОЈО, министерство за здравство молчат?!?!

Маслото се продава од овој веб сајт. Просто е неверојатно каква луда земја е Македонија. Значи имаш измамници, хоштаплери кои продаваат отров, пото...

Повеќе

(ВИДЕО) ВНИМАНИЕ ДО ЈАВНОСТА: Јанко Бурек и Марина Дојчиновска продаваат отров маскиран како лек од кој може да се отруете!

Маслото од кајсија содржи состојка Б17 која откако ќе се дигестира во организмот се претвора во цијанид, отров од кој може да се умре. Тезата на ов...

Повеќе

БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Убеден сум дека 30% од ДДВ-ти се краде, тоа се 250 милиони евра годишно помалку во буџетот, но имаме решение за тоа, со повратот на ДДВ сите ќе бараат фискална сметка!

- Сивата економија мора да ја искорениме. Со повратот на ДДВ кое ќе стартува наскоро сите ќе бараат фискални сметки за да побараат поврат на ДДВ од ...

Повеќе

ЗАЕВ ГО ИЗРАДУВА НАРОДОТ: НАСКОРО ЌЕ СОПРЕ ДЕРЕЊЕТО НА НАРОДОТ ОД ИЗВРШИТЕЛИТЕ И АДВОКАТИТЕ И НОТАРИТЕ, НИВНИТЕ ЦЕНОВНИЦИ ДРАСТИЧНО ЌЕ СЕ СКРАТАТ!

- Нема веќе еден долг на некој граѓанин да се зголеми десетина пати со давачки за нотари, адвокати и извршители, сега веќе сите тие давачки ќе ги кр...

Повеќе

ЗАЕВ: БРОЈЧАНИКОТ ЈАС ЌЕ ГО ПЛАТАМ ОД МОЈ ЏЕБ, НЕМА СТАВКА ВО БУЏЕТОТ ЗА НЕГО, МНОГУ СКОРО ЌЕ ПОЧНЕ ДА ВРТИ, СУДОВИТЕ ЌЕ ПОЧНАТ ДА ДОСУДУВААТ ЗАПЛЕНА И КОНФИСКАЦИЈА

- Бројачникот на триумфална капија јас ќе го платам од свој џеб, нема за него ставка во буџетот. ТОј наскоро ќе почне да врти, судовите ќе почнат на...

Повеќе

ЗАЕВ КАТЕГОРИЧЕН: НЕ МИ ПАЃА НА ПАМЕТ НЕКОГАШ КАКО ПРЕМИЕР ДА КРЕНАМ ТЕЛЕФОН И ДА МУ СЕ ЈАВАМ НА НЕКОЈ СУДИЈА, НИТУ ЌЕ ДОЗВОЛАМ НЕКОЈ ФУНКЦИОНЕР ДА ГО НАПРАВИ ИСТОТО!

- Заврши времето кога луѓето во Македонија се плашеа дека некој судија ќе ги спакува во затвор. Сега само доказите се важни и од нив зависи дали нек...

Повеќе

ХАХА, ЗАЕВ МУ ОДГОВОРИ НА МИШКО: Епа ај ВМРО да го вратиме?!

Мишко Иванов го прашува премиерот: - Добро зошто ги прибирате овие од ГРОМ и Амди и останатите кои до вчера беа со Грујо? На што Заев како од пушка...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ТВ 24: Молам за разбирање од моите сопартијци од СДСМ, не може сите да бидат министри, градоначалници, директори и советници на Заев!

- Јас ги молам моите сопартијци од СДСМ да имаат малце трпение и разбирање, не може сите да бидат директори, градоначалници, министри и советници на...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ОД БУЈАР ОСМАНИ: Над 95% од планот 3-6-9 е реализиран, очекуваме чиста препорака од ЕУ!!!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА МИЛЕНКО: Новото раководство на ВМРО ДПМНЕ се спрема да ја продаде новата партиска зграда поради големи долгови!

Миленко со интересна објава на својот сајт Дудинка: Следниот потег, ќе е барање ново седиште, можеби баш и во Палома Бјанка кај нивниот доскорешен ...

Повеќе