Одберете локација на пристап

Основниот суд во Скопје го прифати барањето на СЈО за притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко. А1он дознава дека на Темелко му е одреден 30-дневен притвор за случајот „Титаник“ за изборни нерегуларности на локалните избори
Ќе тропнеме на секоја врата и ќе го посетиме секое маало во Центар за да ви гипонудиме нашите предлози и решенија за конкректните проблеми, со целсограѓаните да ја чујат нашата визија за општината, истакна денеска кандидатот наСДСМ за градоначалн
Моето претставување како кандидат за градоначалник на престојните локални избори и претставување на мојата програма. “Велес пак да биде најдобра општина во Македонија, со 0 корупција, со брзи, навремени, достапни и квалитетни услуги за своит

(ФОТО) Вака ВМРО-вци отвораат болница: Не со министер или премиер или градоночаланик, туку со поп!

Скопје има 1 милион народ од кои 400 000 се верници 400 000 се муслимани и 200 000 се атеисти, и ти отвораш болница со поп само затоа што градоначал...

Повеќе

(ВИДЕО) ГДОМ-ецот и режимски куртон, Тони Науновски плачеше на Канал 5 затоа што паторот ќе идел во затвор!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЕКС УСТАВНИОТ СУДИЈА, ИГОР СПИРОВСКИ: Мандатот на СЈО легално може да се продолжи и со просто мнозинство во парламентот!!!

- Пратениците не се тие кои одредуваат кој закон како се гласа, за тоа е уставот задолжен. Законот за СЈО е закон кој според уставот спаѓа во закони...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОСЛЕДНИТЕ МОХИКАНЦИ: Слушнете ги овие гревчиња пред суд што зборат, жалосно е што некој ги злоупотребува овие сироти прости утепани од господа човечиња

Еден вика ја сум дојден тука затоа што СЈО работи неселективно?!?! Една вика ја не сум од партија, а носи маица на ВМРО ДПМНЕ?!?! Гревчиња сироти,...

Повеќе

ОСВОЕН УШТЕ ЕДЕН СИЛЕН И ВАЖЕН РЕЖИМСКИ БУНКЕР: Сменет началникот на фамозната петта управа во ДБК, која го реализираше незаконското прислушкување на 20 000 политичари, новинари, бизнисмени, НВО активисти, јавни личности!!!

Новиначалници од понeделник ќе добијат и единиците за специјални задачи (ЕСЗ) и за брзо распоредување (ЕБР), а ќе следат смени и во СВР Скопје, Кума...

Повеќе

(ФОТО) Гоца личи на најусрана од сите! Затворите се полни со нејзини политички затвореници, мора да е тотално извадена од памет!

Повеќе

(ВИДЕО) НИКОЛА ШИНДРЕ: И се извинувам на јавноста за тоа што мојата колумна предизвика кај многу луѓе страв и бес, јас избрав погрешен речник, немав намера да кажам дека одобрувам педофилија или пак да ја релативизирам истата!

Повеќе

(ВИДЕО) ОХ БОЖЕ ГОСПОДЕ, ПРОСТОЌО МАКЕДОНСКА: Старче плаче затоа што Груевци ќе иделе у затвор?!?! АЛО БРЕ ИДИ БРЕ ФРЛИ СЕ ВО ВАРДАР КОПУК ЕДЕН БЕЗМОЗОЧЕН, ШУШУМИГО ЕДНА, ТИЕ ТИ УКРАДОА 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА БЕ КОПУК!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Ова гомно, оваа лепешка е пратеник во собранието?!?! Требаше да му каже ОД НА МАЈКА ТИ ПИЧКАТА ТВ ЊУЗ!

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЕЦ ПРЕД СУДОТ: Дојдовме да си ги мериме куровите?!

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП РЕШЕН ДА БИДЕ НАЈОМРАЗЕНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ВО ИСТОРИЈАТА: Нема ден да не помине а да не направи кардинална глупост - ДЕНЕСКА НА ТВИТЕР НАПАДНА НОВИНАРКА ДЕКА Е ГРДА, ТАА ПРЕД ТОА ГО РЧНА ДЕКА ИМА МАЛИ ПРСТИ А СО ТОА И МАЛ ПЕНИС!

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ОВИЕ МОМЕНТИ КОГА ГРУЕВЦИ СЕ ПРЕД ВЛЕЗ ВО ШУТКА, ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ УШТЕ ЕДНАШ НА СИТЕ НИВНИ ЗЛОДЕЛА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Фактор 24: Низ што поминавме овие изминати 6 месеци?!

Повеќе

ЗАЕВ ЌЕ ГО ДОНЕСЕ ГРУЈО ДО ЛУДИЛО, МАЧКИТЕ ПАК СЕ ВРАЌААТ НА СЦЕНА: Го врати во Македонија ноќната мора на Груевци, Питер ван Хојте!

Повеќе

ГРАЃАНИТЕ ОБЈАВИЈА ПОТЕРНИЦИ ЗА ГРУЕВЦИ ВО СЛУЧАЈ ДА ИЗБЕГААТ!!!

Повеќе