Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

Столтенберг: Со нетрпение чекам Северна Македонија да стане членка на НАТО

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на Твитер исто така го поздрави усвојувањето на Преспанскиот договор во Грција. -Важен придонес...

Повеќе

КРИТИКИ ЗА МАКЕДОНИЈА ПАТ: Патот Делчево - бугарска граница прооден само со тенк!

Повеќе

ДОБАР ВИЦ ЗА БЕРОВЦИ, ПЕХЧЕВЦИ И ДЕЛЧЕВЧАНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ ОТКРИ ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Сите функционери на СДСМ на ЦО дојдоа со службените возила!!!

ВО СЛУЖБА НА ПАРТИЈАТА СО ЈАВНИ ПАРИ-Скоро сите функсионери на #СДСМ со државни возила на партиска средбаNË SHËRBIM TË PARTISË M...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ПОКАЖАА КАКО ТРЕБА: Весниците на германски јазик со пофалби за Македонија и Грција и порака до ЕУ да се обиде по ист принцип да постигне успех и со другите балкански држави

„Добар пример“ е насловот на коментарот во„Манхајмер морген“, во кој уште во првата реченица се констатира: „Без ј...

Повеќе

СМЕТКОВОДИТЕЛИТЕ СЕ КРЕВААТ НА БУНТ ПОРАДИ НЕЛОЈАЛНАТА КОНКУРЕНЦИЈА И ПАЃАЊЕТО НА СИСТЕМОТ НА УЈП ПОРАДИ КОЈ РАБОТЕЛЕ НОЌЕ ЗА ДА СТИГНАТ СО РОКОВИТЕ: Mирен протест во вторник, 29.01.2019г. во 12 часот пред Влада на РМ

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО МЕДИУМИ Од група сметководители и овластени сметководители И покрај постојаните укажувања за проблемите со кои се соочуваме во наша...

Повеќе

(ВИДЕО) ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ ВО КУЛТНАТА СТАДИОН НА КАНАЛ 77 КАЖА ДЕКА Е ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ!

Повеќе

ДОБАР ВИЦ ЗА БРАЌАТА ЦРНОГОРЦИ!

Повеќе

ГОТОВО Е ДЕЧКИ, СЛАВЈЕТО МОЖЕ ДА ПОЧНЕ: Чешка во понеделник ќе предложи Македонија да го потпише протоколот за НАТО

Чешката влада во понеделник ќе предложи Република Северна Македонија да го потпише пристапниот протокол за НАТО, објави чешкиот министер за надвореш...

Повеќе

ТАЊЧЕТО ИМ НАЈДЕ ЧАРКА И НА ГРЦИТЕ, ЖЕНАВА СКРОЗ ОТИДЕ У ТОПОЛКИТЕ

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ, ОВА Е ИЗМАМА НА ВЕКОТ: Зоран Витанов продава карти за Борис Трајковски за конференција за Лајконет, значи треба да платите за да дојдете за да ве ограби со пирамидалната шема ЛАЈКОНЕТ која е забранета во пола земји на ЕУ!!!

Zoran Vitanov January 22 at 11:12 AM· Во недела, 27.01 во СЦ Борис Трајковски, се одржува најголемиот бизнис наст...

Повеќе

СДСМ ВО ТЕКОТ НА ИДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКИ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ И ЗА КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

- Кога и да се одржат идните парламентарни избори СДСМ ќе победи. Наредна недела ќе донесеме одлука за тоа дали ќе има предвремени парламентарни со ...

Повеќе

И СЕГА БЕ ВМРОВЦИ, ВИ ДОЈДЕ ЛИ ПАМЕТО, ВИ ТЕКНА ЛИ ДЕКА ВИЕ СЕГА МОЖЕВТЕ ДА БИДЕТЕ НА МЕСТОТО НА ЗАЕВ И СДСМ ДА ИМАВТЕ ДВА ГРАМА МОЗОК ВО ТОА АНТИЧКИТЕ ЛЕЈКИ?!

Наместо Заев и СДСМ вечерва што примаат честитки од Канада па до Јапонија, од забетонирана власт со крајо кај што не се гледа, тоа можеше сега да биде...

Повеќе

БОЈКО БОРИСОВ ГО ПРАТИЛ СВОЈОТ БЛИНДИРАН МЕРЦЕДЕС ЗА ДА ГО ЗЕМЕ ЗАЕВ ОД АЕРОДРОМ И ДА ГО ДОНЕСЕ ВО СКОПЈЕ!

Премиерот Зоран Заев е на пат кон Скопје, со џип што му го испратил бугарскиот премиер Бојко Борисов, пренесува вечерваНезависен. Членовите на маке...

Повеќе

РАДМИЛА: Сите заедно одржавме лекција за решавање на спор по демократски пат!

Повеќе