Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ПИСМО ОД АНОНИМЕН ЧИТАТЕЛ: Саше, тендерот од 35 милиони евра смрди, корне на мафија и криминал!!!

Ова што браниш денес-тендер од 35 милиони евра (и со букви-триесет и пет милиони евра) на кој може да конкурираат и СТРАНСКИ ГИГАНТИ, а тендерот го ...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО - Е ОВА Е СДСМ ВО ПРАВО СВЕТЛО: ЗАПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА 50 МЕТРИ ВИСОКА БРАНА, КАПИТАЛНА ИНВЕСТИЦИЈА ВРЕДНА 50 МИЛИОНИ ЕВРА КОЈА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, НАВОДНУВАЊЕ ПА ДУРИ И ВОДА ЗА ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО!!!

Премиерот Зоран Заев, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, гевгелискиот градоначалник Сашо Поцков и претст...

Повеќе

НЕ СМЕЕ ДА ИМА ЦРНА ЛИСТА НА ФИРМИ И БИЗНИСМЕНИ И ГРАЃАНИ: И ПРИЈАТЕЛИТЕ НА САШО МИЈАЛКОВ ИМААТ ПРАВО ДА ДОБИВААТ ТЕНДЕРИ, АКО ГИ ИСПОЛНУВААТ ЗАКОНСКИТЕ ПРОПИСИ И АКО ПОНУДИЛЕ НИСКА ЦЕНА!

Ова е весста која ги потресе граѓаните денеска: Investigative Reporting Lab Macedonia вечерва објави фотографија од Александар Јовановски-Жути, у...

Повеќе

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДНО ЃУБРЕ ЌЕ СКАПЕ ВО ЗАТВОР: Идентификувано старото дртало што и ја расцепи главата на Радмила со статив од 7 кила!

Според сознанија наТелевизија 24, полицијата го идентификувала лицето коешто тешко ја повреди актуелната министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Американскиот амбасадор Џес Бејли и неговите помошници одговараа на прашања од социјалните мрежи на тема влез на Македонија во НАТО

Повеќе

НЕМОЈ БУБЕ НЕ НЕ РАДУЈ: 90% од 17-те милиона кои треба да се конфискуваат од Ѕинго и Сеад се веќе обезбедени!

Обвинителот од Специјалното јавно обвинителство (СЈО)Гаврил Бубевскигенерално е задоволен од пресудата во случајот „Труст“, кадеСеад Коч...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД ВЛАДАТА, КАЦИ БЕ ВМРО: Мерките за раст на платите даваат резултати, мајската плата поголема за 7,1% од истиот месец лани, достигна 24 500 денари!

Растот на платите е приоритет на Владата на Република Македонија. Просечната нето плата порасна за 7,1% во месец мај, во однос на истиот месец претх...

Повеќе

(ВИДЕО) Потпишана спогодба помеѓу Македонија и Црна Гора за соработка во областа на борбата против трговија со луѓе

“Денешната средба и постата на делегацијата на министерството за внатрешни работи на Црна Гора, на чело со мојот колега г-динот Мевљудин Нухоџ...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот за внатрешни на Црна Гора, Нухоџиќ: Членството во НАТО носи бенефит и развој за Македонија, ние во Црна Гора имаме 1 милион повеќе туристи по членството во НАТО

Членството во НАТО носи просперитет и развој на државата и тоа ние како нова членка на НАТО најдобро го чувствуваме, рече министерот за внатрешни ра...

Повеќе

ЛЕЛЕЕЕЕ И СЕГА ШУ ПРАЈМЕ БЕ ВМРОНИ, И ОРБАН КРЕНА РАЦЕ ОД ВАС: Со писмо до Заев даде поддршка за договорот со Грција!

Унгарскиот премиер Виктор Орбан до кабинетот на премиерот Зоран Заев упатил писмо со честитки по повод договорот з...

Повеќе

ОВА СЕ ВИКА ПР АВТОГОЛ, КОЈ АКО НЕ КОЧО: Фирма на милионерот Кочо Анѓушев доби 160.000 евра од Фондот за иновации

Кочо е како крава која дава многу млеко, ама од време на време знае да ја шутне кофата со млеко и све да ојде во мајчината. Откако го спаси ФЕНИ ...

Повеќе

(ВИДЕО) КРИМИНАЛЕЦОТ СЕАД КОЧАН КОЈ ДОБИ НАГРАДНО ПАТУВАЊЕ ОД 6 ГОДИНИ ВРЕДНО 17 МИЛИОНИ ЕВРА ДОБИЛ НАД 200 МИЛИОНА ЕВРА ТЕНДЕРИ!

Повеќе

ОБЈАВЕНИ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ОБДУКЦИЈАТА: Пејачот Влатко Илиевски починал од коктел наркотици, страдал од тешка депресија

Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства. Ова е дел од извештајот на суд...

Повеќе

ЖИВОТОТ НА МРЧАТОРИТЕ И ХЕЈТЕРИТЕ СТАНУВА СЕ ПОТЕЖОК ВО МАКЕДОНИЈА!

Како иде времето, животот на мрчаторите станува се потежок. Да се мрази Заев и СДСМ а тоа да се крие и маскира со јадење трици за ситници станува живо...

Повеќе

(ВИДЕО) ОСУМ МЕСЕЦИ ПРОЕКТ МОЈ ОПШТИНАР ВО КАВАДАРЦИ, ИЗУМОТ НА МИТКО ЈАНЧЕВ ФУНКЦИОНИРА, ЕВЕ ГИ РЕЗУЛТАТИТЕ!

Проектот Мој општинар во Општина Кавадарци, функционира веќе осум месеци преку девет одделни реони каде секој реон има свој општинар кој континуиран...

Повеќе