Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

БРАВО ЗА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ, ГРИЖАТА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ Е ГРИЖА ЗА РЕДОТ И БЕЗБЕДНОСТА ВО ЗЕМЈАВА!

Повеќе

МАЛО АМА ОПАСНО: Мила им влезе на ВМРОНИТЕ по општините со мајагери и ги уништи!

Повеќе

ПАТОРОТ Е СВЕСЕН ДЕКА ГО ЧЕКА КАТАКЛИЗМА, СЕГА ГО СПРЕМА И ЧЛЕНСТВОТО ЗА ТОА СО ЦЕЛ ДА НЕ МУ БАРААТ ОСТАВКА!!!

Проценките се дека коалицијата на СДСМ ќе ја прегази коалицијата на ДПМНЕ со околу 100 000 гласови разлика! Затоа Грујо уште сега ја спрема јавност...

Повеќе

ЗА САМО ДВА ДЕНА ВО САД, ЗАЕВ И ДОНЕСЕ ПОВЕЌЕ БЕНЕФИТ НА МАКЕДОНИЈА ОД ЦЕЛАТА ДЕКАДА НА ПАТОРОТ!

Повеќе

НАЈНОВА ДИЛЕМА НА ТАЛИБАНЦИТЕ И КУРТОНИТЕ ПОСЛЕ СРЕДБАТА НА ЗАЕВ СО ТРАМП

Повеќе

МАКЕДОНИЈА Е МНОГУ ИНТЕРЕСНА ЗЕМЈА, БРАЌАТА АЛБАНЦИ СЕ ЗАКОН

Повеќе

СВЕДОШТВО ОД ОЧЕВИДЕЦ ДЕКА ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ШПАРТА ПО ЕВРОПА СО БУГАРСКИ ПАСОШ!

Повеќе

ЅИНГО МУ АКНА КЛОЦА У ГЗ НА ЈАНКО БУРЕК, НЕМА НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД ЕМИСИЈАТА, ГИ ФРЛИ И НЕГО И ЛАТАС КАКО ИСКОРИСТЕНИ КУРТОНИ!!!

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО СИТЕЛ: Почнуваат да ја критикуваат владата на Грујо дури сега откако 10 години ја фалеа?!?!

Повеќе

РАДМИЛА СЕ СООЧИ СО СВОЈОТ ЏЕЛАТ, ИЗЛЕЗЕ ДЕКА БИЛ ПРАВ ВМРОВЕЦ - НЕПИСМЕН ГОЛ СТАП, ГРЕВЧЕ КОЕ ЌЕ ИДЕ ВО ЗАТВОР ЗА ДА ГО СПАСИ ЛИДЕРОТ ДА ИЗБЕГА СО ПЛЕНОТ ВО РУСИЈА!

Испадна дека човекот што ја нападна Радмила и ја влечеше за коса бил сиромав неписмен копук! КЛАСИКА! ВАКВИ ГРЕВЧИЊА ЌЕ СКАПАТ ВО ЗАТВОР ЗА ДА ГО С...

Повеќе

Свесен ли е Геро каква ПР местенка му правеше на Заев?! Мисли ли тој за доброто на оваа земја или мисли само на себе?!

Значи ајде да идеме сите по паметот на Геро. Замислете Спасовски да пратеше специјалци да го апсат Палчо затоа што му истурил боја на Геро, па нели т...

Повеќе

ОВА МОРА ЕДНАШ ДА СЕ СМЕНИ: 27 ГОДИНИ МАКЕДОНИЈА СИ ПАТИ ОД ЧКОПЕНИ ИЛИ КУПЕНИ НОВИНАРИ НА НАЈГОЛЕМИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ!!!

Повеќе

СПАСОВ: НА ГРУЈО НЕМА КОЈ ДА МУ КАЖЕ ДЕКА Е ЛУД!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Водителот до паторот: Грујче кај си бе да се појавиш на Алсат-М цели 10 години пичко скапана?!

Повеќе

(ВИДЕО) Миленко го префрли студиото на ранчот кај козите во колиба: Следуваат тешки денови за мене, ќе имам проблеми со законот, може и да се самоубијам!

Повеќе