Одберете локација на пристап

Читател на Мактел ни се пожали дека заедно со своите колеги во охридскиот водовод Проаква не зеле плата цели 4 месеци!!! Па добро, има ли Бакрач душа, овие луѓе на што треба да живеат на вода?!?! Сега ни објаснија вработените тамо дека плата до
Заев беше во Охрид со обичен владин Мерцедес а не со блиндираната лимузина од 600 000 евра. Како тоа да го пропознаете?! По бандажите! Мерцедесот од 600 000 евра има бандажи со само 5 рамки, додека Мерцедесот во кој се вози Заев има бандажи со дес
- Ок се некои предлози за ветинг систем како што се применило во Албанија кога се во прашање реформите, но некои сектори веќе паднаа на испит во пракса нема што допрва да ги тестираме, на пример судиите, само треба да ги видиме сите пресуди овие 10
Дознаваме дека не се Бетмен и Пимен само пријателчиња, туку Пимен е шеф на неговиот помал брат, Атанас Илиевски кој веќе 3-4 години работи како секретар во европска епархија за добра европска плата плус патување низ цела Европа и одење кај папата,
Левата калициија „За Албанија која ја сакаме“ предводена од социјалистите на Еди Рама е победник на вчерашните парламентарни избори во Албанија, потврдуваат првичните неофицијални реултати. Коалицијата освоила 49,62 отсто од гласовите
Загубата на твојот татко, претпоставувам, беше мошне тежок удар за тебе, но како и дали успеа да го преболиш неговото отсуство? Тоа не се преболува, едноставно, болката те следи цел живот. Јас објаснив погоре дека целиот фокус кон работата и убави
Од вчера вечерта повторно се активираше пожарот во депонијата кај Струга. Мештаните сведочат дека денеска веќе можат да се забележат поголеми пламени јазици и чад кои се издигнуваат од локацијата. Медиуми јавуваат дека на местото се наоѓа само една
„Бидејќи по се' изгледа наскоро ќе дојде до промена на раководните позиции на јавните установи, претпријатија и слично, сакам да го истакнам следното: Слугите на претходниот режим мора брзо да се отстранат. Но, наместо нив не смее да се инст
- Ако е точно преведено видеото тогаш нашиот пратеник Дудуш треба да се извини и јас во потполност го осудувам кажаното! Ние како влада ќе се бориме против партизација на општеството и вие тоа ќе може да го видите на дело во периодот кој што следи.
СО НОВИ СИЛИ ВО НОВИ НАУЧНИ ПОБЕДИ После повеќегодишно проучување на функционирањето на политичките системи на петнаесетина држави (САД, Русија, Англија, Франција, Германија, Кина, Италија, Шпанија, Белгија, Шведска, Јапонија и др.) конечно од ден
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

ВМРО ДПМНЕ е пред тежок историски испит: Ќе му остане ли верна на Белград до гроп?!

Која е ова само шизофренија!!! СДСМ се бори за подобрување на односите со Бугарија а ВМРО ДПМНЕ се инати?!?! Па знаете ли кое е ова лудило?! Ова е ка...

Повеќе

Џорџ Сорос предлага Брегзит да се батали и Британија да остане во ЕУ!

Brexit in ReverseProject Syndicate, June 19, 2017By: George SorosEconomic reality is beginning to catch up with the false hopes of the general popul...

Повеќе

БЕТКА НАПРАВИ СУДАР, СРЦКИ - 10 години министри и заборавија да возат, ако му дадат кола на Грујо ќе потепа пола Скопје, последен пат сам возел во 1998-ма година!!!

Бети Канческа направи сообраќајка во Скопје денеска. И разбирливо е, 10 години се министри и заборавиле да возат! Среќа што му дадоа на Грујо служ...

Повеќе

ИГРАМЕ ЛУДО ФАНТАСТИЧЕН ФУДБАЛ: Водиме 2:1 против Србија во 82-ра минута!

Играме фантастично како со Шпанија, но сега имаме и среќа и затоа водиме 2 спрема 1 со Србија!!!

Повеќе

ЗНАЕ ЛИ ТРАМП ЗА ОВА: Американскиот амбасадор Бејли си купи лубеница од тезга во Козле, заблажи се амбасадоре, заслужи, прати му една и на Брус Ли!

Повеќе

Во животот не се споделуваат жена, територија, пари, ресурси, здравје, кариера, а се споделуваат принципи, идоли, историја и визии, Бугарија не сака да ни украде ништо, таа сака да ни даде, притоа бара само да и биде дозволено да се поклони пред споменици на луѓе кои пред векови се бореле за доброто на двата народа!!!

Бугарија не сака ништо да ни земе што не смее да се сподели! Во животот не се споделуваат жена, пари т.е ресурси, кариера, здравје, територија... Но...

Повеќе

ВОДЕЧКИОТ БУГАРСКИ АКАДЕМИК, ВОДЕНИЧАРОВ: Средбата на Заев со Борисов ќе ја отвори вратата на ЕУ и НАТО за Македонија

Повеќе

Миленко запука по Бетмен, Владо, Дурло и Дамовски: Од секое свирче шупелка не бидува!

Миленко во Дудинка запука по водачите на Заедничка Македонија, Дурло, Владо, Бетмен и Дамовски но и по водачите на СОС иницијативата, Србов и Чилима...

Повеќе

Нема крај за маките на Британците: По терористичките напади во Лондон и Манчестер и пожарот во Лондон, денеска во одмазднички напад против муслимани во Лондон убиен еден а ранети 11 лондончани!

Еден е ранет а 11 се повредени откако 47 годишен Британец со комбе влетал во толпа која излегувала од џамија. Ова се смета за одмазднички напад по ...

Повеќе

ЕБАТИ, КОЕ ФИЈАСКО ЗА ГРУЕВЦИ: Мерцедесот за кој лажеа дека е владиниот со кој наводно се вози Заев во Струмица уствари бил на Грујов пријател мафијаш-тендераш од Ново Село!

Еве што ни пишаа читатели од Ново Село за тоа чив е мерцедесот што го објави Филип Петровски на својот фб профил: Саше брат Мерцедесот е на Ацо Бож...

Повеќе

КОЈА БЕЛОСВЕТСКА ПРЕВАРА: Погледнете кого се измамил лажниот крал на Црна Гора и Македонија, си направил свој кралски пасош!

Ова најлево на сликата е кралот на монако, Алберт сликан со брачната двојка Цернетич, лажните крал и кралица на Црна Гора и Македонија но и на Србиј...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА НА УЛИЦА ВО СКОПЈЕ, СЕ ЗАПУКАА НЕРВОЗНИ ВОЗАЧИ!

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ИЗМАМА НА КОПИЛИЊАТА ОД ДПМНЕ: Нема ни Ф од фабрика во Дрисла а требаше веќе да биде готова, ја почињаа од 2013-та!!!

Сè уште нема ништо од изградбата на фабрика во Дрисла која од отпадот ќе произведува струја, а требаше да биде готова до 2018 година. Имено,и...

Повеќе

БОМБА НА КУРТОНИТЕ: Рекс Тилерсон доаѓа во Македонија, третиот по ранг политичар во Америка, по Трамп и Пенс!

Повеќе

ЈОВЕ ЈА УНИШТИ НАТАЛИЈА ИВЧЕВА - НИМФОМАКС: Ма дај сестро, не се зезај, оди да дуваш!

Со ништо лично предизвикана, една постара куротресетина - златна Нате, новинарка во обид, ја политичар ли беше или пак „на(ч)учен” работ...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti