Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

(ВИДЕО) ВМРО НАРОДНА ПРИЛЕП МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ДОКТОР ИЛИЈА ЈОВАНОВСКИ!

Повеќе

(ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ) ВО АМЕРИКА СУДИИТЕ ИМААТ СРЦЕ, ИМААТ ЛИ НАШИТЕ СРЦЕ КОГА ДАВААТ ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ЗА МАРУЛИ И ТЕГЛИ АЈВАР?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУД БРУТАЛЕН СКЕЧ НА МИЛЕ ПАНИКА ЗА ЛЕГЕНДАРНОТО ЈУГО!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБИТЕ НА ЗАЕВ СТАНАА ТВ СЕРИЈА: Цела Македонија гледа Марковски на Канал 5!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ И КРАТОВО СЕ БУДИ: ЅИНГО И ГРУЈО ВО КРАТОВО ЌЕ ДОБИЈАТ КЛОЦА У ГЗ!!!

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ: АКТИВИСТИ НА СДСМ ГИ ЧУВАА ШТАБОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ НИЗ СКОПЈЕ ЗА ВРЕМЕ НА ЦЕНТРАЛНИОТ МИТИНГ!!!

Повеќе

ЧОВЕКОТ КОЈ ГИ ДОНЕСЕ 80 ПОСТО ОД СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИЦИИ ВО ВРЕМЕТО НА ГРУЈО, ПРОФЕСОРОТ АДНАН ЌАХИЛ СЕ СРЕТНА СО ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР!

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ВМРО НАРОДНА ОД ОХРИД: OJO и МВР да се позанимаваат малку со Виктор Мизо, тој наместо да го воскресне ЕМО Охрид, му еба матер, го закопа за навек за да си го стави газот во фотеља!!!

Повеќе

ДОМ ЗАЕДНО СО ЕВРОПСКИТЕ ЗЕЛЕНИ ПРАВИ КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА РУДНИЦИТЕ

Повеќе

НОВАТА ЕРА ВО ГАЗИ БАБА ЈА ПРЕДВОДИ ЧОВЕКОТ КОЈ ЈА КРШЕШЕ БАРАКАТА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР!

Повеќе

БЕШЕ И ОСТАНА БЕЗ МЕРКА: Грујо и кога блефира, нема мерка!

Празни плоштади, митинзи како погреби, анкетите викаат дека ќе доживее катастрофа, митинзите на СДСМ се како концерти на Цеца и Здравко Чолиќ, ЗАЕДН...

Повеќе

ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ ЗОШТО ЈОХАН ШЕТА СО КОРПИ СО ОВОШЈЕ НИЗ КИСЕЛА ВОДА?!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ БОЛЕСНИЦИ, ЛУДАЦИ ИЗБЕГАНИ ОД БАРДОВЦИ: Чујте го најновото лудо сценарио зошто СДСМ имал 200 000 народ на митинг, Заев донел 100 000 Албанци од Косово?!?!?!?!

Повеќе

ЗАЕВ ПРАВИ ЧУДА КАКО ИСУС - СЛЕПИТЕ ПРОГЛЕДУВААТ: ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ МОЛК И ЖМИЕЊЕ, ТРЕНДО ГИ ОТВОРИ ОЧИТЕ ЗА ПОЛИТИКА И КРИТИКА

Трендо 10 години не ги гледаше и коментираше вестите на Сител, Канал 5, Алфа итн, не го коментираше шоуто на Миленко, Јанко Бурек, Томиќ и компамниј...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ НАПИША ПРЕКРАСЕН МАЛ ЕСЕЈ ЗА СВОЕТО ДЕТСТВО ВО СВЕТИ НИКОЛЕ

Слатко од дуњи Дуњиве во дворот на комшивкава ми се како временска машина, еден поглед ми е доволен да скокнам во детството: еве, ја гледам мајка м...

Повеќе