Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ СО ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА - 01 ЈУНИ 2018-та АРМ СТАДИОН, OPEN AIR!

Драги пријатели, Големо задоволство ни е да ви најавиме дека Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија својата соработка после пауза од повеќе...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЖАН МИТРЕВ: Не постои диета Жан Митрев, тоа е злоупотреба на моето име од неколку теткици на интернет

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ - Демократска Фракција: Почитуван Мицковски и пратеници на ВМРО ДПМНЕ, од нас имате единица по математика и политика!

Прес на ВМРО ДПМНЕ – Демократска фракција по повод неуспешната интерпелација поднесена од страна на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ, 12.04....

Повеќе

(ВИДЕО) Прилепска Пиварница со нова инвестиција од 6 милиони евра

Прилепска пиварница пушта нова линија за производство на пиво и безалкохолнии газирани пијалоци во пластична амбалажа. Инвестицијата е вредна 6 мили...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕС НА ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО ОХРИД: За прв пат се разговарало за тоа како ќе биде спроведено решението во пракса, кои се чекорите откако ќе се постигне решение

Повеќе

ОВАА ГИГАНТСКА ЗГРАДА НЕ Е СТАДИОН, ТУКУ Е СЕДИШТЕТО НА БРИТАНСКАТА ЦИА

Повеќе

ЛЕЛЕ ТРЕНДО ЌЕ МУ СЕ НАЉУТИ НА ТЕОФИЛ ПАНЧИЌ ЗА ЖЕСТОКАТА КОЛУМНА ВО КОЈА ПИШУВА: Длабокото духовно и „естетско“ сродство на пропаднатиот македонски и пролупаниот српски режим!

Има една стара карикатура, дали беше од Лец или Славомир Мрожек, создадена во длабочините и беспаќата на полскиот социјализам, како поубаво име за с...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДА ГИ ИЗРЕМЕТИ ВМРОНИТЕ: Десетмина од потпишаните за интерпелација треба сто години робија да лежат!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛА ЦАРОВСКА РАСПАЛИ ПРОТИВ КОПИЛИЊАТА: Наследив уништен систем на социјална заштита, сте краделе душмански од најсиромашните и најслабите, само од Ранка Миланковичќ сте украле 3 милиони евра!

Повеќе

(ВИДЕО) Ова е моментот за кој фановите на Јувентус колнат и пцујат: Пеналот и исклучувањето на Џиџи Буфон

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Браво! За премиерот и за пратениците од мнозинството! ВМРО-ДПМНЕ доживеа дебакл. И политички и технички.

Победа на Заев, дебакл на ВМРО-ДПМНЕ! Ме бендиса Заев. Прв пат без какви било резерви. Одржа добар говор. Оптимистичен и тоа основано оптимистичен....

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ФОКУС: Грујо и дел од Албанска Алијанса биле договорени на 27-ми април?!?!

Повеќе

ПОТОП ЗА ВМРОВЦИТЕ: Успеаја да соберат само 40 гласови за интерпелацијата, владата остана на сила!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ РАСТУРИ НА ГОВОРНИЦА: Имаме договор со 18 странски инвеститори, преговараме со 200 инвеститори во моментов, ВМРО-вци ќе ве растуриме, вие за 11 години донесовте само 23 странски инвеститори а потрошивте 270 милиони евра за реклами и шетање по светот!

- Имаме договори со 18 странски инвеститори а во преговори сме со 200 инвеститори во моментов. Многу бргу ќе го надминеме бројот од 23 странски ин...

Повеќе

ВЕЧЕРВА СЕ ОДЛУЧИ: Во полуфинале на лига шампиони ќе играат Реал Мадрид, Баерн, Ливерпул и Рома

Повеќе