Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

БОМБА НА ПОРТАЛОТ СДК: ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИЛО ИСТРАГА ЗА КРИМИНАЛ НА ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ КОГА БИЛ ДИРЕКТОР НА ЕЛЕМ!!!

ОЈО отворило предистражна постапка за криминал на лидерот на ВМРО ДПМНЕ додека бил директор на ЕЛЕМ! Ова денеска го откри порталот СДК! Ова е невер...

Повеќе

ШЕСТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЕАД КОЧАН, ТРИ ГОДИНИ ЗА ВАСИЛИЈЕ АВИРОВИЌ, ТРАНСМЕТ И СИЛЕКС ДА ВРАТАТ 17 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Судот ги осуди Сеад Кочан и Васлије Авирович на казна затвор од 6 односно 3 години затвор! Исто така Трансмет и Силекс се казнети со по 2 милиони д...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ СО КОИ СЕ НАМАЛУВААТ ЗАКОНСКИТЕ КАЗНИ И ЗАСТАРУВААТ ДЕЛАТА ЗА КОИ ИМ СЕ СУДИ НА ГРУЕВСКИ И БИВШОТО РАКОВОДСТВО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вчерашната лидерска средба дојде со членката на Извршниот комитет на партијата Тања Каракамишева (Фото...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) АЈДЕ НА ЗДРАВЈЕ НЕКА Е: СЕАД КОЧАН И СИНЧЕТО НА ВЛАДАНКА АВИРОВИЌ СЕ ВИНОВНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) АЛИ АХМЕТИ НА КОКТЕЛОТ ЗА ПОКАНАТА ЗА НАТО: За нас Албанците, сонцето изгрева на запад, ја подарив мојата униформа од УЧК на НАТО и немам намера да ја барам назад никогаш!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОБЈАВИ НОВО ВИДЕО: Да ја направиме Република Македонија ѕвезда на Балканот и нова голема надеж за регионот и за Европа!

Повеќе

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДИНО ТЕЛО КОЕ ЌЕ СЕ ГРИЖИ ЗА ПОМОШ НА МЛАДИ КОРИСНИЦИ НА ДРОГА

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК: Новиот театар во Тетово ќе чини фрапантни 40 милиони евра, од кои 27 милиони за ентериер, да не биде со злато и дијаманти?!?!

Директорот на Центарот за култура, Хаки Фазлиу вели дека во новиот театар ќе биде вградена најсовремена сценска и ентериерна опрема, осветлување к...

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ВМРО ДПМНЕ: Никола Поповски распали по опозицијата - да понуди идеи а не само гол критицизам!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКРОН И КОЛИНДА НЕМА ДА ИМААТ НАСКОРО ДРЖАВНА СРЕДБА...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО БАРДОВЦИ, КОГА МИСЛИТЕ ДА ПОЧНЕТЕ ОВИЕ ДА ГИ СОБИРАТЕ: Смешно чиче со гигантски уши тврди дека Македонија се простирала до Јужна Африка пред 100 000 години!

Повеќе

(ВИДЕО) Еве зошто Турците владееле 5 века од Багдад до Виена

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ЕВЕ ЈА ПРИЧИНАТА ЗОШТО МИЦКОВСКИ СЕ ПОЈАВИ СО КУРТОНКАТА ТАЊА КАРАКАМИШЕВА НА ЛИДЕРСКИТЕ СРЕДБИ

Цела јавност се изненади кога виде дека лидерот на ВМРО ДПМНЕ се појави на лидерската средба со експертутката Тања Каракамишева. Да се потсетиме на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ИМА ПОПЛАВИ, ВО ДРВЈАТА Е СПАСОТ!

Повеќе

ТРАМП НЕ МОЖЕ ДА СТИГНЕ СВЕ ДА УНИШТИ, БРАВО ЗА ЕУ И ЈАПОНИЈА, ПОТПИШАА ГИГАНТСКИ ДОГОВОР ЗА СЛОБОДНА ТРГОВИЈА, СОЗДАДОА ПАЗАР ОД 600 МИЛИОНИ НАРОД БЕЗ ТАРИФИ И ЦАРИНИ!

Alfons López Tena #FBPE‏Verified account@alfonslopeztenaJul 17 EU and Japan signed the largest bilateral free trade deal ever, creatin...

Повеќе