Одберете локација на пристап

The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #BrexitChaos pic.twitter.com/bA66SYMXqN — Ell Potter (@Pottell) November 15, 2018
Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена бараше вчера Заев да владеел полициски моќно, како хунта против сегашната опозиција, и мимо судот и т
Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмата ПЛРК, финансиран од ЕУ и Владата на Р.М, а администриран по правилата на Светска Банка. Проекто
Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, полицијата на Заев и Спасовски треба да знаат СЕ, криви се за СЕ, треба да спречат СЕ, никој да не смее
Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули (Фото:СДК.МК) Со намалување на данокот на додадена вр
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за „Политико.еу“. &nda
Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Никола Груевски нелегално да ја напушти Република Македонија, Обвинителството почна предистражна постап
„ЕКО“ автобус на #ЈСП, со #ЗЕЛЕНА налепница ќе се вози. pic.twitter.com/MLnG2BSflQ — Seir MK (@Seir_mk) November 15, 2018

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ, БЕЈЛИ И БОГОЕВ ГО ОТВОРИЈА КФЦ ВО СИТИ МОЛ

Amb. Jess Baily‏@AmbBaily7m7 minutes ago Investment isn’t just about jobs. #FriedChicken is a quintessential American meal, now you c...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИРЕКТОРОТ НА РАМСТОР, АЈХАН УЗУН: Задоволни сме од квалитетот на македонските производи, се трудиме тие да бидат застапени во голем број на рафтовите на Рамстор!

Рамстор денеска промовираше мобилна апликација за својата клуб картичка. На настанот, менаџментот на Рамстор Македонија се пофали дека оваа година г...

Повеќе

ПЕКАБЕСКО СО 5 МИЛИОНИ ЕВРА ЕФТИН КРЕДИТ ОД СВЕТСКА БАНКА ИЗГРАДИ НОВА ХАЛА СО 160 РАБОТНИЦИ!

Со 5 милиони евра од евтините кредитни линии одEuropean Investment Bank,Pekabesko a.d., има изградено нова фабрика во која денеска работат 160 работ...

Повеќе

Министерството за финансии се подготвуваат платформата Open Finance и веб-апликацијата за граѓански буџет, најави денеска министерот Тевдовски на конференцијата „Водење бизнис во општеството управувано од податоци“, која се одржува денеска во организација на ЦЕЕД Македонија, U.S. Embassy Macedonia и WorldChicago

До крајот на годината само неколку клика ќе ги делат граѓаните до клучните информации во буџетот и исплатите од трезорот. Напоредно во Министерствот...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, СОВЕТНИКОТ НА ТРАМП ЗА ЕВРОПА И АЗИЈА ДОЈДЕ ВО КРАВАТА СО ЛАВЧИЊА И ПОРАЧА: Македонци, излезете на референдумот и гласајте ЗА!

Ги повикувам сите граѓани да ја исполната својата слобода, како и одговорноста, и да излезат и да гласаат на референдумот, порача помошникот државни...

Повеќе

(ВИДЕО) Отворено писмо на Слаткар до јавноста во врска со референдумот

Повеќе

(ВИДЕО) ОТВОРЕНА ПРВАТА ДЕЛНИЦА ОД БУЛЕВАРОТ ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ КАРПОШ ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

Денеска и официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на по...

Повеќе

ВО ХИПОДРОМ ЗАПОЧНА ЗДРУЖЕНА АКЦИЈА НА КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА СКОПЈЕ

Martin Ristov is with Петре Шилегов and 19 others at Hipodrom. September 10 at 1:35 PM · Skopje · Заедно со градоначалникот на Ско...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Ве повикувам, драги граѓани на европска Македонија, ајде на 30 септември да избереме семејство, европско стабилно семејство во кое сме безбедни и во кое имаме сојузници со кои заедно ќе одиме напред

Петре Шилегов: Имаме можност како никогаш до сега, да излеземе гордо и да одлучиме за нашето место во Европската Унија, и да застанеме рамо до рамо ...

Повеќе

ФОТКА КОЈА ГИ РАСТАЖИ СКОПЈАНИ: Еве како се мачат кучињата во Вардариште!

Biljana Stanikevska Follow·September 11·Edited Градоначалнику,ГЛАСАВ ЗА ВАС ДА НЕМА ПОВЕЌЕ ВАКВА БОЛКА.Вие можеб...

Повеќе

НИКСА ФАЛИ НА КАДРОТО

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА БУЛЕВАРОТ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ ВО ВЛАЕ, ШИЛЕГОВ ИМ СЕ ИЗВИНИ НА СКОПЈАНИ ШТО ЌЕ БИДЕ БЛОКИРАН ДЕЛ ОД БУЛЕВАРОТ

Градот Скопје ја почна реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ на потег од мостот „Обединети Нации“ до кружниот т...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И ЗДРУЖЕНА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО ПРЕСРЕТ НА ГРЕЈНАТА СЕЗОНА ВО СКОПЈЕ

Инспекторите за животна средина, комуналните инспектори и комуналните редари на Град Скопје извршуваат засилени контроли на терен. Изречени се две...

Повеќе

ЦАРОВСКА ВО РАНКОВЦЕ: Младите повеќе нема да ја бараат Европа надвор од границите. Европа ќе стане наш дом, а Европските стандарди наше секојдневие!

По влeгувањето на Македонија во ЕУ и НАТО ќе ни стане достапен и Европскиот социјален преку кој Унијата инвестира над 70 милијарди евра во ква...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Кога бев министер за надворешни 1999-та, лично во Грција ми беше даден предлог за име Република Македонија - Скопје, само за надворешна употреба, но тогашната опозиција СДСМ не сакаше да чуе!

Повеќе