Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ТРЕНДЕ Е ВИСТИНСКИ ИДЕОЛОГ НА ВМРО ДПМНЕ: Во ист ден плаче по титова Југославија и по грујова античка Македоња!

Тренде, пријателчето на шефот за ПР на ВЕМЕРЕТО, Иво Котевски, е вистинскиот идеолог на ВМРО ДПМНЕ. Погледнете, во ист ден плаче и по Тито и по Маке...

Повеќе

ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ СЕ СЛУЧИ ИСТОРИЈА, ЗА ПРВ ПАТ ГРЧКИ ПРЕМИЕР ЈА ОСУДИ ГРЦИЈА: Нема да се осврнам на 70.000 бегалци кои грчката држава ги лиши од правото да се вратат во нивната татковина

Остри критики до Комунистичката партија на Грција, поради актуелната позиција против Договорот од Преспа испрати грчкиот премер во неговиот говор ...

Повеќе

ДЕМАНТ: Пораките кои ги објави Миленко меѓу мене и Геро се точни, баш затоа Геро никогаш не се обиде да ме тужи за нив ниту да бара демант или извинување!

Просто е неверојатно колку Геро е способен да лаже без око да му трепне?!?! И овој е новинар, уредник а беше и професор на новинарска школа а лаже с...

Повеќе

Влада на Република Македонија: Честитки за сите граѓани на двете земји за мирот, прогресот и развојот кои ги носи ратификуваниот Договор од Преспа

Повеќе

УСПЕАЈА! УСПЕАВМЕ! ОДИМЕ НАПРЕД, ДОГОВОРОТ ПОМИНА И ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ!!!

ГРЦИЈА ГО ИЗГЛАСА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Со 153 гласови За во грчкиот парламент во овој момент се изгласа договорот од Преспа. Гласањето започна пред...

Повеќе

Еуромакс целосно е посветена на заштита на животната средина – без цијанид и сулфурна киселина

25.01.2019, Скопје - Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс), концесионер на проектот за рудник за бакар Иловица - Штука, појаснува дека ќе го развива руднико...

Повеќе

ГЕРО ГО ПРЕДЛАГА ВЛАДЕ МИЛЧИН ЗА ПРЕЦЕДНИК

Професорот има такво големо его и суета и митски статус за себе што дури е и опасно да биде на таква функција, ќе му текне ќе воведе воена состојба ...

Повеќе

ИДЕОЛОГОТ НА ТВРДОТО КРИЛО ВО ВМРО ДПМНЕ РАСПАЛИ ПО ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Со овој ли вечен студент и вечити пратеник ќе одиме на претседателски избори?!

Миленко Неделковски 11 hrs· Го молам промотерот на Влатко Ѓорчев, г-динот Антонио Милошоски, да не' извести...

Повеќе

ГО УБИЈА ВЛАТЧЕТА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ СО ОВАА КАРИКАТУРА

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ СПРЕМАЛО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СДСМ: Го мереле рејтингот на Игор Дурловски за кандидат за претседател!

ВМРО ДПМНЕ сакале да ја искористат мега популарноста на Игор Дурловски како оперски пејач и еден од водачите за Заедничка Македонија и со тоа да при...

Повеќе

PEUGEOT 3008: НАЈПРОИЗВЕДУВАНО ВОЗИЛО ВО ФРАНЦИЈА ЗА 2018 ГОДИНА

PEUGEOT 3008 прогласен за еден од најпроизведуваните автомобили во Франција во 2018 година! Произведен е во фабриката на PSA Group во Sochaux. Овој ...

Повеќе

ГДУ: ТРАГЕДИЈАТА НА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО ВО ВИДЕО И СЛИКИ

„Би сакале да ја алармираме јавноста за ситуацијата во која се наоѓа Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Сликите и видеата што сак...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ - АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Вмровски структури потпомогнати од СДСМ сакаат преврт во партијата

Овој е убедливо најодвратниот човек во мк политиката, кој епски лигуш! Линк до видео овде.

Повеќе

АТАНАС КИРОВСКИ: Концептот на ДУИ за консензуален претседател во едно демократско општество е апсурден!

- Апсурдно е две партии да седнат и да договорат кандидат за претседател и потоа ние сите да го гласаме, излегува дека сите ние гласаме по партиска ...

Повеќе

РАСЧИСТУВАЛЕ СТАРИ СМЕТКИ СО ПИШТОЛИ: Едно лице е повредено и се наоѓа надвор од животна опасност а уште едно лице е приведено во престрелката која вчера се случила во скопско Маџари

Според неофицијални полициски извори, во инцидентот учествувале две семејства кои од порано имале нерасчистени сметки. Престрелката продолжила и по...

Повеќе