Одберете локација на пристап

Guner Ismail 5 hrs ГОСТУВАЊЕВсушност, добро и поучно е што Јанкуловска беше изведена пред камерите на 1тв. А не да не знаевме која е, каква е и што се сторила. Така, дознавме дека ТИЕ си работеле чесно, предадено, професионално и дека се &ldquo
Денеска во 12 часот, на одење кон градинката во Кисела Вода, беше нападнат новинарот Саше Политико. Од возило во движење пред новиот Кам Маркет, машко лице на 40 години ја извадило главата од прозорот на својот автомобил и се обидел да го плукне,
The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #BrexitChaos pic.twitter.com/bA66SYMXqN — Ell Potter (@Pottell) November 15, 2018
Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена бараше вчера Заев да владеел полициски моќно, како хунта против сегашната опозиција, и мимо судот и т
Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмата ПЛРК, финансиран од ЕУ и Владата на Р.М, а администриран по правилата на Светска Банка. Проекто
Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, полицијата на Заев и Спасовски треба да знаат СЕ, криви се за СЕ, треба да спречат СЕ, никој да не смее
Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули (Фото:СДК.МК) Со намалување на данокот на додадена вр
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за „Политико.еу“. &nda
Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Никола Груевски нелегално да ја напушти Република Македонија, Обвинителството почна предистражна постап

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И ЗДРУЖЕНА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО ПРЕСРЕТ НА ГРЕЈНАТА СЕЗОНА ВО СКОПЈЕ

Инспекторите за животна средина, комуналните инспектори и комуналните редари на Град Скопје извршуваат засилени контроли на терен. Изречени се две...

Повеќе

ЦАРОВСКА ВО РАНКОВЦЕ: Младите повеќе нема да ја бараат Европа надвор од границите. Европа ќе стане наш дом, а Европските стандарди наше секојдневие!

По влeгувањето на Македонија во ЕУ и НАТО ќе ни стане достапен и Европскиот социјален преку кој Унијата инвестира над 70 милијарди евра во ква...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Кога бев министер за надворешни 1999-та, лично во Грција ми беше даден предлог за име Република Македонија - Скопје, само за надворешна употреба, но тогашната опозиција СДСМ не сакаше да чуе!

Повеќе

БОМБА НА ВРХОВНАТА СУДИЈКА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА: Ни господ не може да им помогне на обвинетите од СЈО, а не пак амнестијата на Иванов!

Во новиот број на неделникот Докус ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИМицкоски се определи за најприземната одлука што може да ја донесе еден н...

Повеќе

МЕРСЕЛ БИЉАЛИ БРИЉАНТЕН: Се поизвесно е дека референдумот добро ќе помине, но благодарение на тие што на државата и направија големо зло. Оти бројни луѓе ќе гласаат ЗА само затоа што токму тие го напаѓаат референдумот!

По снимањето на филмот „Нијагара“, Мерлин Монро стана многу славна. Нејзе и бил идол Ајнштајн поради генијалноста. На еден прием Монро н...

Повеќе

МПЦ ПО СТАПКИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ: Граѓаните сами да одлучат дали и како ќе гласаат за референдумот!

Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква - Охридска архиепископија смета дека граѓаните на Репу...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: По 17 години, Ахмети за прв пат прозборе на македонски за успешен референдум!

Повеќе

НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Коце Трајановски дозволил на тендер во Дрисла да учествува фантом фирма!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕФАН БОГОЕВ ГИ КАНИ КАРПОШАНИ ДА СЕ ВКЛУЧАТ НА КАМПАЊАТА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА СКОПЈЕ!

Ве повикувам да се приклучите на Светскиот ден на чистење, во сабота, на 15-ти септември, oд 09:00 часот, на повеќе локации во Карпош.#WorldCleanUpD...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Граѓанско демократска унија-ГДУ одржа одбележување по повод 105 години од Охридско- дебарското востание

Повеќе

БОМБА НА ВЛАДАТА: СО КРЕДИТ ОД ЕВРОПСКАТА ИНВЕСТИЦИСКА БАНКА, ВЛАДАТА ЌЕ ВБРИЗГА ДОПОЛНИТЕЛНИ 100 МИЛИОНИ ЕВРА ЕФТИНИ КРЕДИТИ ВО ЕКОНОМИЈАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) КОАЛИЦИЈАТА БОЈКОТИРАМ СЕ ЖАЛИ НА ОВОЈ МОМЕНТ ОД КАМПАЊАТА, БИЛО ПОТКУП: Премиерот Заев ги повика газдите да поделат по уште една плата плус со цел да ги мотивираат работниците да излезат на референдумот!

Повеќе

Добро бе Оливера Трајковска, дали си ти жено при здрава свест?!

Две недели пред историскиот референдум од кој зависи дали земјава ќе биде нешто како Полска или нешто како ДР Конго. Цел свет се впрегнал правец Скоп...

Повеќе

ГЛУПИ ЕВРОПЕЈЦИ, НЕ РАЗБИРААТ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ ПИЈАТ ДОМАШНА РАКИЈА И ВИНО ПРОИЗВЕДЕНИ НА ЦРНО, ПА МИСЛАТ ДЕКА НИЕ ТРОШИМЕ НАЈМАЛКУ АЛКОХОЛ ВО ЕВРОПА!

Животниот век на Европејците е во пораст, соопшти европската канцеларија на Светската здравствена организација (СЗО), но предупреди дека напредо...

Повеќе

Фирмата „Елкос груп Македонија“ донираше 100 ранци со школски прибор за децата во Штип

Bocvarski Blagoj 1 hr· Денес во основното училиште „Гоце Делчев“ поделивме 100 ранци на дечиња, кои с...

Повеќе