Одберете локација на пристап

Една од мерките на претходната влада која ми се допаѓаше беше она за оценувањето на работата на шалтерските работници во владините агенции со оние копчиња на кои имаше неколку смајлиња и со нивно кликање некаде се броеја смешковци, намуртени фаци итн
Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој 10 години ја уредуваше емисијата Бекстејџ каде
Просто е неверојатно со која жестина е крадено од куќата на Есма на Кале. Крадци го искористиле фактот што немало никој во куќата во периодот по смртта на Есма па земале се што може да се искорне. Значи фали мебел, инструменти, слики па дури и ште
Томислав Николиќ ми рече: Тебе не можат да те уапсат После дваесет и осум години молчење, проговори Мирослав Мишковиќ, најголемиот бизнисмен во Србија од крајот на 20 и почетокот на 21 век. Книгата “Јас, тајкун” е единствена исповед на
Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив и јас да пратам едно писмо до тебе во врска со ТЕЦ Неготино како и претходниот ( х непознат вмровец
- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просториите, додека бев скриен со 4 пратенички во една просторија во собрание. Мислам дека целта беше да с
Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! Еве што пишува на фв Боки: Популизам? Хе, гледам дека нема секојдневно сечење црвени ленти на селс

На Скопјанец лопови му го ограбиле станот со се кучето...

Повеќе

Кристина Озимец, ти се читаш ли самата што пишуваш? Велиш Шарена се залагала за еднаквост на сите, па ете, зборењето на мајчин јазик во институции, тоа нели е еднаквост за сите?!

Новинарката Кристина Озимец пишува дека законот за двојазичност се косел со шарена револуција, затоа што Шарена се борела за еднаквост на сите, а за...

Повеќе

Зоран Заев: Безрезервно ја поддржувам кампањата #СегаКажувам. Mора да се стави крај на молкот и на неизвесноста!

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил изрази безрезервна поддршка за кампањата#СегаКажувам. -Безрезервно ја поддржувам кампањата#СегаКажува...

Повеќе

Димитров: Не може Македонија да биде само наша бидејќи не е, географскиот регион е голем и има три држави

Министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека се уште нема предлог за решавање на спорот со името, но медијаторот Метју Нимиц е охрабр...

Повеќе

КУМАНОВО Е ЕДИНСТВЕНА ОПШТИНА ВО ЗЕМЈАВА КОЈА ДЕЛИ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ НА СВОИТЕ ГРАЃАНИ!!!

Повеќе

ТРИЧКО ИНСИПИРАТИВЕН ДО ЈАЈА: Македонецот секој нов пораз го разбира како неправда и како темел на следниот и така се до смртта!

Триесет години Македонците одбиваат да се ситуираат во реалниот политички, геополитички и културен простор. Тоа е основниот извор на нивната драма. ...

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА ГО ПРОДОЛЖУВА ПРОЕКТОТ ЗА БЕСПЛАТНИ БАЊИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, НО САМО ЗА ОНИЕ СО НИСКИ ПЕНЗИИ!

Министерството за труд и социјална политика, во соработка со Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, продолжува со реализацијата на проектот &b...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕФАН БОГОЕВ: Буџетот за 2018-та е буџет за крпење и санирање на дупките и штетите од лудориите на Стевчо Муња!

Повеќе

Петар Колев: Почитувани пријатели, ми претставува задоволство да ве известам дека денеска во Софија имав серија корисни средби во Собранието на Република Бугарија со наши пријатели пратеници од владеачкото мнозинство

Почитувани пријатели, ми претставува задоволство да го споделам следново со вас. Имено, денеска во Софија имав серија средби во Собранието на Репуб...

Повеќе

СЕ БАРА РЕШЕНИЕ ЗА ДУПКАТА ОД 500 МИЛИОНА ЕВРА ГОДИШНО ВО ФОНДОТ ЗА ПЕНЗИСКО: Можни се покачување на придонесите и зголенување на старосната граница за одење во пензија

Повеќе

БРАНЕ ОД ФИНАНСИИ СО ДОБАР ПРЕДЛОГ: Физичките лица со над 16 000е годишен приход треба да плаќаат ДДВ!

Физичките лица кои остваруваат промет повисок од еден милион денари мора да плаќаат ДДВ и за тоа не треба да има никакви дискусии или дилеми, вели с...

Повеќе

(ВИДЕО) Борјан отиде во Грција по кафаните и кафичите да ги праша Грците што мислат за проблемот со името

Повеќе

(ВИДЕО) ОД ЖУТО КОМБЕ, ВО ПЛАВО КОМБЕ: ТОА Е СУДБИНАТА НА ГРУЕВСКИТЕ КОПИЛИЊА, СОСЕМА ЗАСЛУЖЕНО!

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ ЗАПНАЛ ДА ЈА ВНЕСУВА МАКЕДОНИЈА ВО ООН, А ЗА ЕУ И НАТО НЕМАЛО ПОТРЕБА, МАЈКА РУСИЈА БИЛА СПАСОТ ЗА МАКЕДОЊА!

Повеќе

КАНАЛ 5 И СИТЕЛ РАСПАЛИЈА ПО ВЛАДАТА, КОМПРОМИС СО ГРЦИЈА И ВЛЕГУВАЊЕ ВО НАТО НЕ ДОАЃА ВО ПРЕДВИД?!?!

Во денешните вести на Сител и Канал 5 летаа искри, спикерите блуеа оган по Ципрас, Грција и владата за тоа како Македоња ќе исчезнела ако се направи...

Повеќе