Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

НОВ ШОК ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ: Трамп му ветил на Путин дека ќе му го екстрадира поранешниот американски амбасадор во Русија да биде суден за шпионажа?!?!?!

Повеќе

АЛО ВМРОНИ СВЕСТЕТЕ СЕ: Овие 10 000 ученици сега требаше да имаат по две деца во Македонија а не во Немачка или Швицарска...

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете колку луди филмови прави Саша Барон Коен, ова е трејлерот за неговиот лански филм Браќата Гримзби

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) Трогателен прилог на Макфакс за страшната животна приказна на десетина Кумановци покажува колку се извршителите потребни на општеството

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА: Ќути, можеше да биде и полошо, Мицко можеше да се појави со Бате Геле на средбата наместо со Каракамишева!

Повеќе

Јанко Бачев се повеќе ме плаши, се повеќе ми заличува на Адолф Хитлер во раната фаза кога одеше да држи говори по кафани...

До скоро Јанко Бачев го сметав за многу лош политичар, ама многу безопасен. Но сега се повеќе го сметам за многу лош политичар но се повеќе способен,...

Повеќе

ИЗГЛЕДОТ НЕКАД НЕ ВАРА: Актерот Лазе Бараков сакал да коља по министерства...

Повеќе

ЏАБИР ДЕРАЛА: БРАВО, СДСМ ТРЕБАШЕ ВАКА ДА ЦЕПА БЕЗ ВМРО ДПМНЕ УШТЕ КОГА СЕ БИРАШЕ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ!!!

Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавност...

Повеќе

НЕКОЈ ОВДЕ ГЛУМИ ЛУДИЛО: Собранието едногласно ја донесе Декларацијата за членство во НАТО

Со 76 гласа „за“, без воздржани и против Собранието на денешното продолжение на 53.седница ја донесе Декларацијата за поддршка на приста...

Повеќе

НИКСА ОД КАБИНЕТОТ НА ШИЛЕГОВ: Како е можно луѓето да не се радуваат на точна вест, а да полудуваат на лажна!?

Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат шт...

Повеќе

ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ НА БРЕГОТ НА ОХРИДСКО ЕЗЕРО, БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ, ЕФТИНИ КАРТИ...

Повеќе

(ВИДЕО) Емитувана првата епизода од новата тв серија на комичарот Саша Барон Коен каде мести политичари пред камера да тресат тешки глупости

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БАЧЕВ СЕ СКАРА СО КУРТОНОТ НА АЛФА ТВ, ВМРО ДПМНЕ ДАЛО НАРЕДБА ТОЈ ДА БИДЕ МАСАКРИРАН КАКО ЗАКАНА ЗА МИЦКОВСКИ!

Повеќе

(ВИДЕО) Комичарот Тревор Ноа се скара со францускиот амбасадор во САД за тоа дали победи Франција или Африка на светското во Русија

Повеќе

БРАВО, ЕВЕ ЗОШТО СИТЕ ЈА САКААТ МИЛИКИЈЕ ХАЛИМИ: Градоначалничката на Арачиново пушти во употреба ново асфалтирани улици во општината, вистинска реткост во Арачиново, еднаш во 100 години

Kryetarja e Komunës së Haraçinës Milikije Halimi ka nisur regullimin e rrugëve të cilat ishin lën në harre...

Повеќе