Одберете локација на пристап

Денеска во 12 часот, на одење кон градинката во Кисела Вода, беше нападнат новинарот Саше Политико. Од возило во движење пред новиот Кам Маркет, машко лице на 40 години ја извадило главата од прозорот на својот автомобил и се обидел да го плукне,
The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #BrexitChaos pic.twitter.com/bA66SYMXqN — Ell Potter (@Pottell) November 15, 2018
Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена бараше вчера Заев да владеел полициски моќно, како хунта против сегашната опозиција, и мимо судот и т
Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмата ПЛРК, финансиран од ЕУ и Владата на Р.М, а администриран по правилата на Светска Банка. Проекто
Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, полицијата на Заев и Спасовски треба да знаат СЕ, криви се за СЕ, треба да спречат СЕ, никој да не смее
Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули (Фото:СДК.МК) Со намалување на данокот на додадена вр
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за „Политико.еу“. &nda
Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Никола Груевски нелегално да ја напушти Република Македонија, Обвинителството почна предистражна постап
„ЕКО“ автобус на #ЈСП, со #ЗЕЛЕНА налепница ќе се вози. pic.twitter.com/MLnG2BSflQ — Seir MK (@Seir_mk) November 15, 2018

СКОПЈЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЕВРОПСКИ ГРАД НА КУЛТУРАТА!

Robert Alagjozovskiis withПетре Шилегов. Yesterday at 1:28 PM· Град Скопје ќе се кандидира за титулата Ев...

Повеќе

(ВИДЕО) Оливер Спасовски ја преставува земјата на министерската конференција за безбедност и миграција -промовирање партнерство и отпорност во Виена.

Повеќе

(ВИДЕО) Атлантскиот Совет, главниот Тинк Тенк на демократите во САД ги охрабрува сите македонски граѓани да гласаат на референдумот на 30 септември. #СегаеВреме

Повеќе

СДСМ: Мицкоски призна дека половина од граѓаните не сакале ниту да разговараат со претставници на неговата партија, нека се запраша зошто

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА ОДЕКНА НА ИНТЕРНЕТ: Се појави вибер комуникација меѓу Иванов, Мицковски и Груевски

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ДЕНЕСКА НАПРАВИ ИСТОРИЈА: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот парламент!

Повеќе

(ВИДЕО) АМДИ БАЈРАМ ШОУ: ВМРО ДПМНЕ се како магаре на мост, треба со нешто да ги убодеме у газот!

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКО: На Душица Мрѓа и објаснуваше како со Меркел не збореле за референдумот, туку он и раскажувал како студирал во Германија

- Со Меркел не зборувавме за референдумот, туку евоцирав спомени од моето студирање во Германија. Исто така договаравме кога ќе биде идната конферен...

Повеќе

(ВИДЕО) БРЕЕЈ, СВИ КУМАНОВЦИ СУ ЗА ЕУ И НАТО!!!

Повеќе

Како ли ќе изгледаше сега земјава ако сите интервјуа со Груевци изминативе 12 години ги правеше Душица Мрѓа?!

За жал интервјуата ги правеа Лупевска, Боби Христов, Чомовски и останати чкопени мекуши и неспособњаковичи, па затоа Груевци и не се толку плашеа да г...

Повеќе

НОВОТО СТУДИО НА 1ТВ ЛИЧИ НА СТУДИЈАТА НА ЦНН, ББЦ, НБЦ...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Не ми се допаѓа изјавата на БЦ, не само негативната селекција што го довела до решението да гласа "за", туку тонот на дистанцираното подјебавање и гардирање кој е тука првенствено за да пружи алиби за тоа што тој како прв човек на власта долги години не го решил проблемот.

Branko Trickovski 18 hrs· За "зато" на Црвенковски! Ќе гласам "за", не дека не сакам да гласам против,...

Повеќе

РИЗАОВ: Ужасните грешки на претседателот Иванов и на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски, ги смести на буништето на историјата заедно со онаа „шака јада“, која агитира сеир и бојкот на референдумот изедначувајќи го со подготвување на ајвар. Невидена срамота, поголема брука не е забележена во поновата историја на Македонија, а рака на срце ги имаше бааги

На Христијан Мицкоски и на ВМРО-ДПМНЕ одамна им истече времето. Што и да смислат, тешко ќе ја оправдаат вчудовидувачката неодлучност и партиско калк...

Повеќе

(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА ДУШМАНСКИ ГО ИЗЏИГЕРИ МИЦКОТА НА ТВ 24!

Повеќе

И ТУРЦИТЕ СЕ ЗА ЕУ И НАТО!

Enes İbrahim 15 mins· Merkez Jupa’da ilk panelimizi düzenledik.Yürüyoruz, AB ve ...

Повеќе