Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ СДСМ, ОМ, ДС И ДОМ ГО ЧЕСТИТАА ВЕЛИГДЕН НА ГРАЃАНИТЕ ОД ПРАВОСЛАВНА ВЕРОИСПОВЕСТ

До медиумите ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ВЕЛИГДЕНСКА ЧЕСТИТКА Демократскиот сојуз на сите православни верници им го честита Велигден, денот на Исусо...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ Е ЗАБАВНО СЕГА ДА СЕ СЛУШААТ ЕМИСИИТЕ НА ЛАТАС И МИЛЕНКО КАКО СЕ СИЛАТ ДЕКА ЌЕ ВЛАДЕЕЛЕ 100 ГОДИНИ

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ЗНАЧИ ОПШТЕСТВЕНО ОДГОВОРНА ФИРМА: Онлајн продавницата НИКМИТ подари за Велигден звучници на одличен ученик

Повеќе

КОЈ ЌЕ ГИ ЗАМЕНИ ПРАТЕНИЦИТЕ НА СЕЛА ЗА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ ДА ОСТАНЕ НА ВЛАСТ?!

Тројцата пратениници на Албанска Алијанса си одат од владиното мнозинство. Тие тројца заедно со 49-те на СДСМ и 10-те на ДУИ правеа мнозинство од 63...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ИНТЕРВЈУ НА ЕФТОВ СО ХРВАТСКА ДЕСНИЧАРКА: Албанците да биле избркани од Македонија исто како што 250 000 Срби биле избркани од Хрватска пред 20 години!!!

Васе Ефтов кажа дека Србите заслужиле да бидат избркани од Хрватска?!?! 250 000 Срби беа протерани дел и убиени во етничко чистење од страна на Хрва...

Повеќе

Партијата на Села донела едногласна одлука: Алијансата за Албанците не се враќа во Владата на Заев

Алијансата за Албанците не се враќа во Владата, најавија од партијата на Зијадин Села, по седницата на Централното собрание што се одржа во Кичево.О...

Повеќе

Е ВАКВИ СТРАТЕЗИ МУ Е.. МАЈКА НА ВМРО ДПМНЕ: Миленко му предлага на Иванов да побарал помош од Башар Ал Асад

Големиот стратег Миленко, ученик на класната Мирка, му предлага на Иванов да кренел телефон и да побарал помош од Башар Ал Асад. Причината за оваа ...

Повеќе

Поздрав од Мартин Лутер Кинг за сите Венковци, Трендовци, Сиљановски и останати неутралки курвински кои го премолчаа Груевизмот!

Повеќе

ЗОРАН БОЈАРОВСКИ: Која иронија, Исус бил забранет од комунистите иако тој проповедал социјализам, а бил обожуван од демо-христијаните кои пак работеле се спротивно од неговите учења!

Хммм, навистина интересно... Најголеми гонители на христијанството биле комунистите, а тој бил првиот левичар (слобода и еднаквост за сите, вторат...

Повеќе

(ВИДЕО) 10 невозможни работи во фудбалот кои само Роналдињо успеа да ги направи и никој друг пред и после него

Повеќе

(ВИДЕО) Како да препознаете лош механичар, како да се однесувате со механичарот, како да го чувате вашиот автомобил за да ви трае подолго

Еве како да препознаете лош механичар: Пет работи кои не треба да му ги кажете на вашиот механичар: Еве како треба да го чувате вашиот автомобил...

Повеќе

(ВИДЕО) Орбан победи во Унгарија со 90% од гласовите, Унгарија полека но сигурно станува десничарска фашистичка диктатура!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ СЛУЧИ НЕВОЗМОЖНОТО: Трамп доби поддршка од ЦНН - ТРАМП Е ВО ПРАВО, КИНА ЗАСЛУЖУВА ЕКОНОМСКИ ТАРИФИ!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СИТЕ ТРЕБА ДА УЧАТ ХЕМИЈА, БИОЛОГИЈА И ФИЗИКА

Повеќе

АПЕЛ ДО ЗАЕВ И ТЕВДОВСКИ: Намалете го ДДВ-то за најосновните прехрамбени продукти и режиски трошоци, помогнете ја ниската и средната класа со 13% намалени даноци за најосновните намирници!!!

Инспирација за оваа колумна е интервјуто на премиерот за МИА. Навистина може да се каже дека ова интервју на Заев е негово најдобро во неговата досег...

Повеќе